Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Poprawne myślenie. Jak najbardziej możesz pomóc innemu badaczowi w twojej lokalizacji np. z jego kartą osłabienia (np. używając akcji z takiej karty). Podobnie jak możesz zaatakować wroga, który jest z nim w zwarciu.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Tego ostatniego właśnie nie rozumiem. Na jakiej podstawie i jak to działa że nie muszę wchodzić w zwarcie z potworem żeby go zaatakować?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Aby zaatakować przeciwnika musisz być w tej samej lokalizacji. To jest jedyne wymaganie. Chyba że jest Powsciagliwy ale to inna bajka. Żeby przeciwnik zaatakował Ciebie to musi być z Tobą w zwarciu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Miszon pisze: 24 lut 2019, 21:48 Tego ostatniego właśnie nie rozumiem. Na jakiej podstawie i jak to działa że nie muszę wchodzić w zwarcie z potworem żeby go zaatakować?
Wróg (z pominięciem powściągliwych i masywnych) z automatu wchodzi w zwarcie, kiedy tylko może. Ale wchodzi w zwarcie z jednym badaczem. -> Kompletna księga zasad, Zwarcie z wrogiem

Drugi badacz (w tej samej lokalizacji) ma możliwość np. poświęcenia akcji na zwarcie się z tym wrogiem (wtedy wróg przechodzi z obszaru zagrożenia pierwszego badacza do drugiego). -> Kompletna ..., Zwarcie się (akcja)

Zamiast zwierania się drugi badacz może zaatakować wroga "od tyłu" (z wyjątkiem powściągliwych), ale z jednym ważnym zastrzeżeniem - jeśli test walki nie powiedzie się, to zamiast wroga obrażenia od walki otrzymuje badacz zwarty z wrogiem. -> Kompletna ..., Walka (akcja)

Który badacz jest zwarty z wrogiem - ma to znaczenie w dwóch kwestiach: 1. ataki towarzyszące i 2. atak wroga w fazie wrogów. Czasem potrzebne jest przejęcie wroga przez innego badacza, żeby pierwszy mógł zagrać karty z ręki, albo żeby obrażenia otrzymał inny badacz. To też przekłada się na ustalenie odpowiedniej kolejności działań badaczy w fazie badaczy.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Miszon »

Resztę wiem i stosuję,ale nie wiedziałem że zamiast zwierać się z wrogiem po to, aby przejąć go od badacza, można go też spróbować zaatakować "z doskoku", co kosztuje akcję mniej. Choć chyba to strasznie ryzykowne i nie wiem czy warto pomijając akcje ratujące drugiemu życie a nam misję. Ciekawa sprawa.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
sergserg
Posty: 16
Rejestracja: 05 kwie 2014, 21:01
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: sergserg »

Miszon pisze: 25 lut 2019, 00:46 Resztę wiem i stosuję,ale nie wiedziałem że zamiast zwierać się z wrogiem po to, aby przejąć go od badacza, można go też spróbować zaatakować "z doskoku", co kosztuje akcję mniej. Choć chyba to strasznie ryzykowne i nie wiem czy warto pomijając akcje ratujące drugiemu życie a nam misję. Ciekawa sprawa.
Po iluś tam grach zorientujesz się, że najcenniejszy zasób to akcje w fazie badaczy :) bo czas (postęp tajemnic) cały czas goni. Więc w moich grach zwykle atakujemy wrogów w zwarciu z innymi badaczami (strata akcji na wejście w zwarcie to jedna walka mniej jeśli coś nie wyjdzie). No i czasami zdarza się, że się nie trafi we wroga, ale to już kwestia wzmocnienia sobie powodzenia testu (a jak wyjdą macki - trudno). Ogólnie, badacze zwykle mają na co rozkładać obrażenia/przerażenia, więc trochę tego można przyjąć.
Poza tym pamiętaj, że jeśli wróg nie jest Łowcą, a w lokalizacji nie ma wskazówek (lub ich nie potrzebujemy), to najprościej wymknąć się wrogowi i zostawić w lokalizacji. Za zabijanie wrogów bez punktów zwycięstwa nie ma żadnych bonusów, a zwykle wymknięcie się to koszt jednej akcji.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror - The Card Game (kooperacyjne LCG)

Post autor: Szpanerski »

Wosho pisze: 29 lis 2016, 11:00
Wallenstein pisze:
Wosho pisze: Dzięki :)
Będziemy mieć niespodziankę dla wszystkich którzy chcą zwiększyć możliwości deckbuildingu ale nie chcą kupować drugiego coresetu, więcej info jutro :)
Było? Jest? Będzie?
Zrobione, wybaczcie opóźnienie.
Dodaliśmy wszystkie karty z podstawki z podziałem na zestawy badaczy i przygód :)
Dajcie znać czy byliby chętni na coś podobnego w wersji angielskiej.
Czy gdzieś jeszcze są dostępne polskie proxy do AH LCG? Kupowanie drugiej podstawki póki co nierealne finansowo a chciałoby się lepiej pograć
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Podpisuje się pod pytaniem. Są dostępne gdzieś proxy core setu ?
Zrobiłem sobie póki co, ksero swojego core set'u ale wolałbym profesjonalnie wydrukować ładne proxy.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

https://allegro.pl/oferta/drewniana-skr ... bi_m=reco&
Ile serii jest w stanie zmieścić się do takiej skrzynki + oczywiście cała reszta kartonu? Takie rozmiary są ok? jest ona o 0,5 cm niższa od jakiejś pozycji polecanej w tym wątku.
Wolałbym przegródek nie zmieniać, choć trochę szkoda że będą w poprzek.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Mam tą skrzynkę ale zmieniałem przegródki na 4 krotkie rzędy(bez tego wejdzie znacznie mniej kart) i mieści 2xpodstawka+3 cykle I deluxe z 4tego I to jest max. Mowa o kartach gracza I scenariusza. Bez kart gracza powinno wejść 5 cykli.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Zlokalizowane The Secret Name powoli do nas zmierza, a Galakta w niespodziewanym twiście informuje nas na bieżąco i z wyprzedzeniem - tak trzymać! O ile lepiej jest być po doinformowanej stronie zanim jeszcze brak informacji zdoła wywołać jakiekolwiek negatywne/złośliwe/sarkastyczne komentarze.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

Zamówiłem dodatek "powrót nocy fanatyka" . Z całej kampanii "fanatyka" do tej pory rozegrałem tylko pierwszy scenariusz. Moje pytanie czy rozegrać do końca kampanię a później powtórzyć ją z dodatkiem "powrót nocy fanatyka" czy lepiej poczekać na dodatek i od razu jechać z dodatkiem?? co dokładnie wnosi ten dodatek? on tylko dodaje elementy czy zmienia również stare?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

sprawia, ze podstawka jest trudniejsza.
i delikatnie ja modyfikuje. zdecydowanie polecam rozegrac najpierw "noc fanatyka" a dopiero pozniej "powrot"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Do tego fajnie jest zobaczyć jak dodatek zmienia podstawową kampanię. Zdecydowanie graj najpierw bez dodatku.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Witam,
jak to jest z tymi dodatkami do Arkham LCG, ledwie uzbierałem 1 kampanię, a tu co miesiąc wychodzą kolejne dodatki. Będzie kiedyś koniec tych dodatków, czy to tak w nieskończoność można kupować? Orientujecie się które dodatki znikają już z rynku, tzn chodzi mi które najszybciej należałoby kupić póki całkiem ich nie będzie?
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

litk pisze: 26 mar 2019, 08:20 Witam,
jak to jest z tymi dodatkami do Arkham LCG, ledwie uzbierałem 1 kampanię, a tu co miesiąc wychodzą kolejne dodatki. Będzie kiedyś koniec tych dodatków, czy to tak w nieskończoność można kupować? Orientujecie się które dodatki znikają już z rynku, tzn chodzi mi które najszybciej należałoby kupić póki całkiem ich nie będzie?
Wydano kampanie w całości:
Dziedzictwo Dunwich
Szlak do Carcosy
Zaginiona Era

A teraz wchodzi przerwany krąg.

Jak już pojawia się kampania, to zazwyczaj mythosy do niej są wydawane co miesiąc, potem jak się skończą jest z 2 miesiące przerwy (czasem dłużej) i kolejna kampania.
W międzyczasie czasem jakieś powroty, pojedyncze scenariusze.
Kiedyś na pewno będzie koniec, ale aktualnie go nie widać. Po drugie nie ma obowiązku ani potrzeby kupowania wszystkiego jak leci. I tak sporo jest do ogrania.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

No tak, ale pokusa jest żeby mieć wszystko.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dlatego to jest Living Card Game bo stale mamy nowe dodatki. Warto isc teraz w Carcose a zwlaszcza 2gi mythos pack z tego cyklu (nieopisywalna przysiega) bo jest go bardzo malo / prawie wcale. Pewna "Pani z OLX" ma go chyba tylko w ofercie. Naklad pozostalych dodatkow jest chyba ok.

Ofc nie ma potrzeby kupna wszystkiego i Galakta poki co robi dodruki. Jesli w danym momencie czegos zabraknie mozesz po prostu isc do nastepnego cyklu i pozniej sobie brakujacy dokupisz.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Carcose akurat skompletowałem całą, dzwoniłem do Galakty i nirozerwalnej przysięgi nie mają w planach na razie drukować. Więc to nie jest takie pewne, teraz chybna pójdę w Zapomnianą erę, Dunwich zostawię sobie na końcu bo jest tego dużo.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Na forum Galakty pisali ze planuja tego 1 mythosa w ramach DnŻ.

Zapomniana era jest super ale widac duzy skok trudnosci. Dunwich ma tez chyba bardziej uniwersalne karty badaczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

1 mythosa czyli co? Pierwszy to był chyba Dunwich właśnie.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Tego 1-> jednego mythosa z carcosy :-) .

Po tym jak doszly dodruki tylko z nim sa klopoty zeby dostac. Ale jak masz juz caly ten cykl to Ciebie problem nie dotyczy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

litk pisze: 26 mar 2019, 09:49 1 mythosa czyli co? Pierwszy to był chyba Dunwich właśnie.

Mythos to mały dodatek w kampanii.
Deluxe to podstawka danej kampanii.
Do tej pory było tak, że w ramach kampanii wychodził 1 deluxe z badaczami i początkowymi scenariuszami (2-3 scenariusze). A potem 6 mythosów, każdy z jednym scenariuszem. I zazwyczaj kampania ma 8 scenariuszy.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: mluckner »

FFG właśnie zapowiedziało nowy, ekstrentyczny dodatek The Dogwich Legacy.
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ch-legacy/
Na razie Galakta nie ogłosiła daty polskiej wersji ale nieoficjalnie wiem, że będzie się nazywał "Szczekanie w ciemności".
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

Cthulhu im może naszczekać!
ODPOWIEDZ