Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

kozz84 pisze: 23 kwie 2019, 19:31 Gra działa najlepiej w trybie kampanii, więc nie ma sensu kupować 3-4 dodatków, tylko cały cykl po kolei. Obecnie są 3 skończone cykle: Dziedzictwo Dunwich, Szlak do Carcosy i Zapomniana era i jeden wychodzi na bierząco Przerwany krąg. Na każdy cykl składa się jedno duże pudełko i 6 małych. Wybierz sobie jeden cykl i zagraj w niego od początku do końca.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: omas »

Dziekuje.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Gatherey pisze: 23 kwie 2019, 18:26 https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... lack-book/

W skrócie - Taboo lista, które nerfi przegięte karty (Key of Ys = exceptional, Higher Education = 8xpa zamiast 3 itd).
Część karty z liksty - ok
kilka z nich - po co jeszcze zwiększać ich koszt.
A spoko bardzo mocnych kart pominięto.
Zwiększać koszt nożyka albo narwańca a zostawić P.Sylvestre lvl 2 bez zmian ? LOL
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 28 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: michal2310 »

Cześć,
jakie skrzynie na karty polecacie?
ten wygląda sensownie: https://www.warbox.pl/pl/p/Kufer-ARKHAM ... or-LCG/101
Czy ktoś z was korzystał z protektorów na żetony - jeśli tak to jakich-- będę wdzięczny za sugestie.

M.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

michal2310 pisze: 04 maja 2019, 23:24 Cześć,
jakie skrzynie na karty polecacie?
ten wygląda sensownie: https://www.warbox.pl/pl/p/Kufer-ARKHAM ... or-LCG/101
Czy ktoś z was korzystał z protektorów na żetony - jeśli tak to jakich-- będę wdzięczny za sugestie.

M.
Więcej miejsca ma dedykowana skrzynka od Warboxa do LCGów.

Kapsle albo 25mm - na ścisk albo 26mm - trochę luzu
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 28 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: michal2310 »

Rozumiem, że chodzi o ten kufer:

https://www.warbox.pl/pl/p/Kufer-Uniwersalny-LCGTCG/157

Stąd kilka pytań do użytkowników tego produktu:

1. Założenie jest takie, że zbieram wszystko od początku po kolei (zaczynając od 2 CS, potem dziedzictwo i małe dodatki itd.) Zatem jaki układ przegródek polecanie (chodzi o specyfikę kart w dodatkach, talie poszczególnych rodzajów bohaterów) -A1 z nacięciami co 16mm, czy A2 z nacięciami co 11 mm, czy lepiej wersja bez nacieć a3 do samodzielnej organizacji. Karty będą trzymane w koszulkach (rebel premium lub FFG kolorowe).

2. Czy warto inwestować w pojemnik na żetony do tej skrzyni czy lepiej zagospodarować ją na karty za żetony trzymać w dodatkowym pudeku?

I pytaie dot. żetonów- czy małe żetony również wkładacie w osłonki? Jeżeli tak to jakie.

A tak przy okazji - gra po rozpakowaniu, ułożeniu kart, zakoszulkowanu i przeczytaniu instrukcji ocieka klimatem. Ilustracje są piękne - chyba przepadłem :). Teraz czas na pierwszą rozgrywkę.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Tu już jak kto woli, az tak duzej roznicy to nie robi bo sa rozne typy kart i zawsze znajdziesz sposob zeby jakos to sobie ulozyc.

Osobna tacka na zetony - jak kto woli. Czesc osob lubi takie rozwiazanie, czesc woli wiecej miejsca na karty a zetony trzymaja inaczej. Nie ma tu dobrej odpowiedzi.

Na male zetony nie widzialem zeby ktos bral kapsle.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

Zastanawiałem się nad zakupem podstawki + Dunwich. Czy żeby zagrać w swobodny sposób (solo lub 2 osoby) potrzebuję 2 CS by ułożyć sensowną talię czy też jeden CS wystarczy? Zastanawiam się czy przy jednym CS da się ułożyć talię, ale będę musiał wielu kwestiach iść na kompromis, który będzie bolesny i da się go uniknąć wyłącznie przez zakup dwóch CS, a nie dodatków. Wolałbym jednak inwestować w dodatki, a nie drugi CS.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Sama podstawka + cs to moim zdaniem trochę mało, żeby się bawić w sensowny deckubilding. Da się złożyć działający deck, ale nie będzie on w połowie tak wydajny, jak deck z dwóch podstawek.
Co do pytania, czy lepiej inwestować w kolejne dodatki, czy w core seta... Myślę, że po prostu warto zagrać i samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie. Ja po kilku pierwszych partiach już wiedziałem, że chcę mieć dwa cs-y, bo sporo jest tam kart podstawowych i mocnych, które w dużej części tworzą większość decków - nawet tych późniejszych (sam mam całą kolekcję, a do moich talii wciąż regularnie trafia po kilka kart z podstawki, w dwóch kopiach rzecz jasna). Właściwie to takie trochę filozoficzne pytanie, na które nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie :D Da się robić decki bez dwóch podstawek? Da. Czy ja bym robił decki bez dwóch podstawek? Nie.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Lukić pisze: 07 maja 2019, 11:23 Zastanawiałem się nad zakupem podstawki + Dunwich. Czy żeby zagrać w swobodny sposób (solo lub 2 osoby) potrzebuję 2 CS by ułożyć sensowną talię czy też jeden CS wystarczy? Zastanawiam się czy przy jednym CS da się ułożyć talię, ale będę musiał wielu kwestiach iść na kompromis, który będzie bolesny i da się go uniknąć wyłącznie przez zakup dwóch CS, a nie dodatków. Wolałbym jednak inwestować w dodatki, a nie drugi CS.
Jeśli to jest wybór albo/albo, to ja bym wziął na początek core set + Dunwich Deluxe. Scenariusze z podstawki to takie wprowadzenie do gry, która rozwija skrzydła dopiero przy długich kampaniach. Karty gracza z Dunwich mają nowe ciekawe opcje. Mając dwa pierwsze scenariusze kampanii ciągnie cię do kolejnych, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Jak okaże się, że często będzie Ci brakować drugiej kopii jakiejś karty, to wtedy druga podstawka. Mnie nie brakowało tak bardzo, że do tej pory nie kupiłem, a kupię pewnie dopiero jak uda mi się zebrać do gry cztery osoby. Zamiast drugiej kopii wolę inną kartę. Nie muszę optymalizować i grać na hard. Prawdę mówiąc częściej wybieram karty, bo pasują mi do badacza niż dlatego że są optymalne w danej talii. Ale to już kwestia tego, czego oczekujesz od gry.

A jeśli wybór to drugi core set vs cała kampania Dunwich, czyli deluxe + 6 zestawów mitów, to już zdecydowanie kampania.
michal2310
Posty: 47
Rejestracja: 28 kwie 2019, 17:12
Has thanked: 28 times
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: michal2310 »

czy jest gdzieś lista kart, które można z 2core set odłożyć na półkę?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

michal2310 pisze: 07 maja 2019, 23:08 czy jest gdzieś lista kart, które można z 2core set odłożyć na półkę?
Nie ale na arkhamdb jest lista kart dla badaczy z podstawki i to wlasnie te karty chcesz z 2 CSa.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Chciałbym na czasie rozpocząć solo core set i cały cykl carcossy. Mam Cs x2 i cała Carcosse. Tu prośba do was o podpowiedź kim z dostępnych w moich zestawach postaci najlepiej zagrać solo ?
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Cała frajda to odkrywanie tego samemu :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Golfang »

Phate pisze: 08 maja 2019, 10:54 Chciałbym na czasie rozpocząć solo core set i cały cykl carcossy. Mam Cs x2 i cała Carcosse. Tu prośba do was o podpowiedź kim z dostępnych w moich zestawach postaci najlepiej zagrać solo ?
grałem podstawkę solo - i z doświadczenia wiem że łatwiej jest jak grasz "na dwie ręce" - czyli dwiema postaciami sterujesz sam. Grałem Rolandem oraz Daisy. Ale to było gdy miałem dostępną TYLKO podstawkę i to tylko 1.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Jedna rada - jeśli zamierzasz grać Carcosę true solo, to musi to być badacz: 1) mobilny; 2) dobrze radzący sobie z przerażeniem. "Mapy" są w tym cyklu spore i trudno się gra postacią, która nie ma żadnych "dopalaczy" ruchu. Bardzo cenne karty to Elusive czy Astral Travel. Sefina jest pod tym względem ciekawą postacią, tylko że to nieco trudniejszy badacz do grania.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Dzięki za info. Wydaje mi się rzeczywiście, że Sefina jest dość trudna do może nie tyle prowadzenia ile do przygotowania podstawowej talii na start kampanii.
Jeśli ta kampania jest raczej nie możliwa do przyjemnej gry w True Solo to sobie odpuszczę i może rzeczywiście pogram na dwie ręce chociaż chciałem tego uniknąć bo jakoś wydaje mi się to oszukany tryb "solo".
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Nie jest niemożliwa, bo sam tak ją przechodziłem - ale na pewno jest bardziej wymagająca od Dunwich.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Roland jest spoko (nie pamietam tylko gdzie dostawal pioniera pod mobilnosc :-p).

Wendy powinna sobie poradzić.

Z mistykami bedzie ciezko bo bez Dunwich brakuje tobie rytualu poszukiwania albo we z 4tygo cyklu 6tego zmyslu czyli badanie bedzie ciezkie.

ślizg w carcosie dostaje wytrychy ale z wola jak nie masz wprawy to bywa rożnie.

Bym polecil jeszcze Minh ale bez Dunwich brakuje jej troche ofensywnych kart.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Berni77 »

Cześć,
Zbieram się od jakiegoś czasu z napisaniem tego posta bo nadzieja zawsze umiera ostatnia...
Jestem fanem HwA LCG - posiadam podstawkę i wszystkie dodatki jakie wyszły w wersji PL i tu właśnie pojawia się pewne ale...
Nie mam pojęcia jak to się stało ale musiałem gdzieś zgubić całą jedną stronę z z klasera, w której były wszystkie karty Ocalałego z 4* i 5*.
Poszukiwania cały czas trwają ale powoli zaczynam tracić wiarę, że się odnajdzie...
W związku z tym czy jakaś dobra dusza będzie w stanie poratować mnie skanami kart Ocalałego w wersji polskiej z poziomu 4* i 5*?
Wiem, że to strasznie głupio brzmi ale naprawdę trochę osłabiło to możliwości rozgrywki czerwoną talią...
Jeżeli ktoś by mnie poratował to oczywiście mogę przedstawić jakieś dowody, że posiadam legalnie zakupione odpowiednie dodatki, itp.
Po prostu jestem totalnie w d... i nie mam już pomysłu jak sobie poradzić z tą zgubą poza domowym odtworzeniem awersów zaginionych kart...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Berni77 pisze: 12 maja 2019, 19:20 Cześć,
Zbieram się od jakiegoś czasu z napisaniem tego posta bo nadzieja zawsze umiera ostatnia...
Jestem fanem HwA LCG - posiadam podstawkę i wszystkie dodatki jakie wyszły w wersji PL i tu właśnie pojawia się pewne ale...
Nie mam pojęcia jak to się stało ale musiałem gdzieś zgubić całą jedną stronę z z klasera, w której były wszystkie karty Ocalałego z 4* i 5*.
Poszukiwania cały czas trwają ale powoli zaczynam tracić wiarę, że się odnajdzie...
W związku z tym czy jakaś dobra dusza będzie w stanie poratować mnie skanami kart Ocalałego w wersji polskiej z poziomu 4* i 5*?
Wiem, że to strasznie głupio brzmi ale naprawdę trochę osłabiło to możliwości rozgrywki czerwoną talią...
Jeżeli ktoś by mnie poratował to oczywiście mogę przedstawić jakieś dowody, że posiadam legalnie zakupione odpowiednie dodatki, itp.
Po prostu jestem totalnie w d... i nie mam już pomysłu jak sobie poradzić z tą zgubą poza domowym odtworzeniem awersów zaginionych kart...
gr8 b8 m8 i r8 it 8/8
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Berni77 »

No niestety nie jest to żadna przynęta tylko moja największa wtopa w historii zguby planszówkowej...
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Berni77 pisze: 12 maja 2019, 20:37 No niestety nie jest to żadna przynęta tylko moja największa wtopa w historii zguby planszówkowej...
błagam masz wszystko co wyszło i powiedz że nie słyszałeś o arkhamdb albo o fakcie że czerwone karty nigdy nie dostały żadnej poziomu 4 i 5.

Nastepnym razem liczę na lepszą zarzutke :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Berni77 pisze: 12 maja 2019, 19:20 Cześć,
Zbieram się od jakiegoś czasu z napisaniem tego posta bo nadzieja zawsze umiera ostatnia...
Jestem fanem HwA LCG - posiadam podstawkę i wszystkie dodatki jakie wyszły w wersji PL i tu właśnie pojawia się pewne ale...
Nie mam pojęcia jak to się stało ale musiałem gdzieś zgubić całą jedną stronę z z klasera, w której były wszystkie karty Ocalałego z 4* i 5*.
Poszukiwania cały czas trwają ale powoli zaczynam tracić wiarę, że się odnajdzie...
W związku z tym czy jakaś dobra dusza będzie w stanie poratować mnie skanami kart Ocalałego w wersji polskiej z poziomu 4* i 5*?
Wiem, że to strasznie głupio brzmi ale naprawdę trochę osłabiło to możliwości rozgrywki czerwoną talią...
Jeżeli ktoś by mnie poratował to oczywiście mogę przedstawić jakieś dowody, że posiadam legalnie zakupione odpowiednie dodatki, itp.
Po prostu jestem totalnie w d... i nie mam już pomysłu jak sobie poradzić z tą zgubą poza domowym odtworzeniem awersów zaginionych kart...
Oklepana prowokacja ;-) to było śmieszne jak jeszcze ludzie kamieniami ubijali dinozaury.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Berni77 »

Nie sprawdzałem na arkhamdb. Generalnie wolę poznawać grę na własnej skórze i od czasu do czasu czytając to forum :)
Fakt wyszedł z tego, że mam wszystko co wyszło ale w rozgrywce jestem w dopiero w Mgłach Carcosy.
Rozpakowane mam wszystkie dodatki i ostatnio składając talie Ocalałego zauważyłem że jako jedyna nie ma w klaserze strony z kartami 4 i 5.
Skoro inne takie posiadają i to w sporej ilości to założyłem, że czerwone też musiały takie mieć (bo dlaczego niby miało by być inaczej).
Mea culpa. Biję się w pierś i posypuję głowę popiołem...
Następnym razem zanim wpadnę w panikę obiecuję poczytać mądre strony :)
Dziękuję za sprostowanie i uspokojenie. To naprawdę nie była przynęta tylko jak widać moja dupowatość ;P
Pozdrawiam i poniżej fotka na dowód tego, że nie kłamałem z kolekcja (tylko wpadłem niepotrzebnie w panikę)...

Obrazek
ODPOWIEDZ