Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

suibeom pisze: 09 sie 2019, 19:08
arian pisze: 09 sie 2019, 16:20 Sprawdź grupę na Facebooku i oferty tu na forum. Czasami trafia się podstawka i cały cykl Dunwich lub Carcosa w bardzo atrakcyjnej cenie. Faktycznie jeśli chodzi o dostępność w sklepach, to teraz jest kiepski moment, bo do każdego z dwóch pierwszych cykli czegoś brakuje.
Na galakcie w sklepie, z cyklu Dunwich, brakuje - chyba bo nigdzie nie mogę znaleźć, które dodatki wchodzą na dany cykl - tylko Muzeum Miskatonic. Czy bez tego dodatku da się grać? Planuję zakupy i cały czas biję się z myślami brać nie brać.
Czy druk na żądanie tak bardzo odstaje od normalnego, że nie warto w to wchodzić?
Miskatonic to kolejny scenariusz po dwóch z dużego dodatku, czyli pierwszy mały zestaw mitow. Jeśli go brakuje, to nie ma sensu w to brnąć. Raczej szukałabym kompletnej używki. Sam nie lubię kupować z drugiej ręki, ale czasami nie ma wyjścia.

DnŻ był planowany (albo i nie) do Carcosy, bo tam było jakieś zawirowanie z brakującym zestawem. W przypadku Dunwich dodruk obejmował podobno tylko deluxe (nie myślałem, że tak się da) więc zestawu Miskatonic rozumiem że brakuje w naturalny sposób - nakład się wyczerpał.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

[
Spoiler:
Trochę szkoda, śledziłem na tym forum wątek o 3 edycji i jakoś tak mnie tam zachęcono do zakupu 3 edycji i do tej karcianki. Ale myślałem, że zakup nie jest obciążony aż takimi barierami. Zostanę więc przy zakupie 3. Z drugiej strony cieszy mnie fakt, że te gry są tak popularne i się wyprzedają.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

Man problem z zarejestrowaniem się na arkhamdb.com. Po utworzeniu konta jest komunikat, że na podany adres e-mail został wysłany mail z linkiem aktywującym konto. Niestety ten e-mail nigdy do mnie nie dochodzi. Próbowałem z różnymi adresami mailowymi i nic. Też macie taki problem? Można to jakoś rozwiązać?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

Lukić pisze: 09 sie 2019, 19:16
suibeom pisze: 09 sie 2019, 19:08 I jeszcze jedno pytanie, jest gdzieś dostępny spis dodatków, które wchodzą na dany cykl?
Tutaj jest kompletna lista: https://arkhamdb.com/search
arkhamdb to troche przesada, jesli ktos szuka tylko nazw dodatkow.
lepiej od razu dac linka do zrodla:
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=1
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Wyczerpany nakład z jednej strony cieszy, bo gra sie sprzedaje z drugiej strony przy modelu tego LCG bedzie problem sprzedac reszte gdy jednego brakuje.
Galakta cos pewnie wykombinuje czy DnŻ czy normalny druk zalezy ile reszty mythosow im zostalo i jaki jest minimalny nakład wg FFG.

Zawsze mozna upolowac z 2giej reki zestaw albo pominac cykl i isc w kolejny. Niby jest ciezej ale grajac na "łatwym" można zbilansowac braki w kartach.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

No ja nie sadze zeby nie bylo normalnych dodrukow. To by byl gwizdz do trumny galakty. Nie dosc ze nie ma teraz duzo tytulow, to wydaje najnowsze cykle, a nie robiac dodrukow starych obnizaja sobie tylko sprzedaz. Zreszta kiedy byl ostatni dodruk? pol roku temu? I sie rozeszlo, rozejdzie sie i nastepny.
Wiec wg mnie to na 100 %.

Ja osobiscie kupilem pierwszy cykl. Jeszcze nie ograny, ale niedlugo sie zabieram. Jakbym wiedzial ze nie bedzie zadnych dodrukow to bym w ogole w to nie szedl, a jak by mi zrobili taki nr. to bym w przyszlosci bardzo sie zastanawial nad kupieniem jakiegokolwiek ich produktu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sebs »

Akurat DnŻ dodatkowych scenariuszy do HwA LCG stal na bardzo dobrym poziomie, nieporownywalnie lepszym niz do WP LCG.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

_leigam_ pisze: 10 sie 2019, 14:04 No ja nie sadze zeby nie bylo normalnych dodrukow. To by byl gwizdz do trumny galakty. Nie dosc ze nie ma teraz duzo tytulow, to wydaje najnowsze cykle, a nie robiac dodrukow starych obnizaja sobie tylko sprzedaz. Zreszta kiedy byl ostatni dodruk? pol roku temu? I sie rozeszlo, rozejdzie sie i nastepny.
Wiec wg mnie to na 100 %.
xD Ale brednie,
Dodruk był "tylko" deluxa Dunwich i podstawki. W sumie to i tak bardzo dobrze bo LCGi prawie nigdy dodruków nie miały. Pytanie jaki był nakład który się rozszedł przez te 2 lata i jaki jest minimalny na dodruk. Jeśli te liczby są zaporowe dto DnŻ może być dobrym rozwiązaniem, nie idealnym ale w końcu do biznes. Sama jakość DnŻ też uległa polepszeniu. Kolejną kwestią jest co można załatwić szybciej - dodruki w chinach są ściśle określone terminami przez FFG. Rozwiązanie DnŻ może być szybsze.

Tego gwoździa do trumny to już nawet nie skomentuje ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Zorak pisze: 10 sie 2019, 14:16Jeśli te liczby są zaporowe dto DnŻ może być dobrym rozwiązaniem, nie idealnym ale w końcu do biznes. Sama jakość DnŻ też uległa polepszeniu.
Jakość dnż jest trochę lepsza niż kiedyś, ale karty nadal są wyraźnie różne od druku standardowego. Dla pojedynczych scenariuszy ma to sens, ponieważ są one zamkniętą całością i nie dodajesz innych kart spotkania. Dla cykli dnż byłoby fatalnym rozwiązaniem, ponieważ są tam karty graczy i karty spotkań które mieszasz z kartami z podstawki.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Cykle nie mają przeciez żadnego związku ze sobą. Można zacząć od zapomnianej ery. Jak ktoś wchodzi w MTG to nie szuka przeciez kart z wszystkich cykli. Moim zdaniem dla większości osób wystarczy mieć 2 cykle by się świetnie bawić ponad 100-200 godzin. Wiecej potrzebują kolekcjonerzy i kultysci ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: alpha »

Nie chcę niektórych martwić, ale o ile dodruki podstawki i dużych dodatków (deluxe) to druk normalny, to już dodruk małych paczek (mitów) będzie DnŻ.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

alpha pisze: 10 sie 2019, 19:51 Nie chcę niektórych martwić, ale o ile dodruki podstawki i dużych dodatków (deluxe) to druk normalny, to już dodruk małych paczek (mitów) będzie DnŻ.
Jedyne o czym Galakta wspomniała to że 2gi Mythos Carcosy będzie w DnŻ. O reszcze póki co cisza.
Chociaż skoro ten jeden puszczą w DnŻ to możliwe że kolejne też.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

na grupie FB ktos sprzedawal wlasnie podstawke + caly cykl "szlak do carcosy" + koszulki + skrzynie - za 750 plnow
Hazegiant
Posty: 238
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hazegiant »

Ja dzisiaj kupiłem zestaw 2 core sety, 1 cykl i Nieopisywalną przysięgę za 590zł + wysyłka. Jestem zadowolony :D Generalnie straszna lipa, że brakuje niektórych dodatków i kampania jest w zasadzie albo martwa, albo trzeba mieszać z wersją angielską :/
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Quba40 »

Hazegiant pisze: 12 sie 2019, 11:26 Ja dzisiaj kupiłem zestaw 2 core sety, 1 cykl i Nieopisywalną przysięgę za 590zł + wysyłka. Jestem zadowolony :D Generalnie straszna lipa, że brakuje niektórych dodatków i kampania jest w zasadzie albo martwa, albo trzeba mieszać z wersją angielską :/
Niestety LCG najlepiej zbierać od momentu wydania, nie ma wtedy ryzyka, że skończy się nakład.
Galakta nie jest w dobrej sytuacji, ponieważ przy dodruku cyklu FFG może wymagać podobnych ilości jak miało to miejsce podczas pierwszego druku. Nie łudźmy się że sprzedaż będzie na takim samym poziomie, w większości kto miał kupić grę to ją kupił, zostały pewne niedobitki, które diametralnie nie zwiększą sprzedaży. Dlatego myślę, że warto się cieszyć nawet jeśli dostępny będzie wyłącznie Druk na Żądanie. Zamiast mieszać z wersją angielską polecam śledzenie rynku wtórnego, szczególnie na grupie FB-owej często pojawiają się bardzo dobre okazje.
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arkhon »

A to mnie się takie pytanie bonusowe nasuwa:

Jeżeli miałoby się wejść w tego coop lcga teraz, to np podstawka + 2 ostatnie pelne cykle ( z pominieciem dwoch pierwszych) warto? Jest ciągłość fabularna jakaś?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Ciągłość fabularna jest tylko w obrębie jednego cyklu (8 połączonych ze sobą scenariuszy) i nie wiąże się w żaden sposób z innymi cyklami.

Jedyne co tracisz to karty graczy, które pomógłby ci w tych późniejszych cyklach, które ą wyraźnie trudniejsze od dwóch pierwszych.

IMO warto zwłaszcza, że za chwilę zacznie się 5-ty cykl.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Skoro dwa ostatnie cykle są zdecydowanie trudniejsze niż dwa pierwsze to czy z samymi kartami gracza z tych późniejszych cykli da radę złożyć coś sensownego aby nie kończyć scenariusz zawsze w najgorszy z możliwych sposobów ?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Da się złożyć. Polecam tylko kupić 2 podstawki i jak ktoś zaczyna od Zapomnianej Ery to grać na łatwym poziomie trudności. W ostateczności można proxować.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Arkham horror ma 4 poziomy trudności więc zawsze coś dopasujesz do posiadanej kolekcji.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Dokładnie, można zacząć od 3ciego cyklu i grać na łatwym poziomie.
Dodruki pewnie się pojawią ale tym sposobem nie trzeba czekać.

Jedynym problemem są bardziej złożone mechanicznie scenariusze. Skok między podstawką a np 3 czy 4tym cyklem będzie spory ale jak ktoś grywa w planszówki to da rade. No i to co-op jak za 1szym razem coś źle zagracie to nic złego się nie stanie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

Tylko się nie pozabijać.
Ostatnia sztuka

https://strategiacg.pl/pl/searchquery/n ... ,przysiega

Mi przyszło połamane pudełko, ale jest.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Wajar »

No i się nie zdążyłem pozabijac ;)
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Psioczyłem na druk na żadanie, ale muszę przyznać, że teraz wypada onlepiej niż zwykły (szkoda, że cała gra nie jest tak drukowana). FFG zawsze miało problem z morą na kartach, ale teraz jest ona ewidentna (2-gi druk podstawki jest nieco jaśniejszy niż pierwszy i niektóre karty wyglądają gorzej). Jak się gra po ciemku w koszulkach nic nie widać, ale obejrzyjcie na słońcu karty i zobaczycie charakterystyczke "kółka". Dodatkowo w poprzednim cyklu trafiły mi się karty krzywo przycięte (lekko) :(

A dnż fantastyczna czerń, lepszy kontrast, brak mory. Karty krzywo przycięte, ale to standard dnż. :)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Piszesz o tych 2 pierwszych standalonach ? bo poki co tylko to bylo drukowane w DnŻ.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ