Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

No to wydaje mi się, że za tyle kart (czyli kontentu na cztery scenariusze) gotowych do gry to nie jest wygórowana cena.
Wysłałem do nich zapytanie z prośbą o wycenę przygotowania wydruków z trzech plików - zobaczymy co wyjdzie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: uyco »

może jakieś większe zamówienie obniży koszt jednostkowy zestawu? ja w razie czego pisałbym się
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

A czym byłbyś zainteresowany gdybyśmy zrobili jakieś większe zamówienie u nich ?
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Phate pisze: 30 wrz 2019, 09:26 Macie jakieś doświadczenia z fanowskimi scenariuszami z BGG dla Horroru ?
Zastanawiam się nad porządnym wydrukiem:
- TheCollector_PrintAndPlay
- TheCurseOfAmulotep_PrintAndPlay

Warto się w to bawić ?
Może polecicie coś jeszcze od razu do zlecenia w drukarni ?
Tylko ostrzegam, że polska wersja "The Collector" ma błąd i powiela ten sam tekst na dwóch kartach.
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SummonerLord »

A to są polskie wersje tych scenariuszy z arkhamcentral?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Jeśli ten scenariusz dzieje się w muzeum, to ja nim byłem bardzo zawiedziony. Próbowałem dwa razy i wydawał mi się bardzo niezbalansowany. Na tyle, że odpuściłem i już nie chciało mi się próbować niczego innego z fanowskich.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Tak to jest właśnie ten scenariusz z Muzeum. Nie widziałem przetłumaczonych plików na PL.
To może coś innego z fanowskich polecicie ? Oprócz oczywiście naszej polskiej kampanii "Sny..."
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Phate pisze: 30 wrz 2019, 16:01 Tak to jest właśnie ten scenariusz z Muzeum. Nie widziałem przetłumaczonych plików na PL.
To może coś innego z fanowskich polecicie ? Oprócz oczywiście naszej polskiej kampanii "Sny..."
SummonerLord pisze: 30 wrz 2019, 15:34 A to są polskie wersje tych scenariuszy z arkhamcentral?
Chyba tylko kolekcjoner doczekał się spolszczenia - jest wśród plików na BGG, ale trzeba wejść w podstronę z angielską wersją i tam są też inne wersje językowe.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

Szukam do zakupu tokenów chaosu w przyjemniejszej formie (te kartoniki mnie ciut wkurzają, najlepiej byłoby trafić coś podobnego, albo wręcz takiego, niekoniecznie ze złota i drogich kamieni :) ) Czy ktoś zamawiał np wycinanie i grawerowanie takich żetonów w akrylu? Jakieś doświadczenia?
Ostatnio zmieniony 04 paź 2019, 14:15 przez ponika, łącznie zmieniany 1 raz.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

a myslales, np. o tym by wrzucic je w kapsulki na monety?
https://allegro.pl/oferta/kapsle-do-mon ... a9laranFas
te polecam
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ootbak22 »

Z łatwo dostępnych w Polsce jest takie cos, mam osobiście Do tego używam znacznikow oraz metalowych monet jako zasobow.

Jeszcze widzialem wczoraj Szklano-metalowe znaczniki do gier tu -> - post z 2 pazdziernika

Też interesuje mnie coś lepszego. wciąż nie jest to ideał.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

@ootbak22
Ty mowisz o tokenach zasobow, ran itp.
ponika pyta o zetony do wora chaosu

@ponika
widze, ze post zostal delikatnie zedytowany. tak to bym wczesniej odpowiedzial.
wiesz, ze po grawerce bedzie mozna poznac co za token sie losuje? :D
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

@Morsereg edycja to tylko literówki :)
W sumie to nie zastanawiałam się nad wymacywaniem wzoru, bo najczęściej gram solo i grając w ten sposób musiałabym oszukiwać sama siebie. Za to dotyk tych kartonowych żetonów jest jakiś taki... niefajny. Kapsle to półśrodek, wolalabym akryl.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Yuri »

ponika pisze: 04 paź 2019, 11:52 Szukam do zakupu tokenów chaosu w przyjemniejszej formie (te kartoniki mnie ciut wkurzają, najlepiej byłoby trafić coś podobnego, albo wręcz takiego, ... Jakieś doświadczenia?
Szczerze polecam Ci te drugie. Wiem, są drogie. Wytłumacz sobie, że nie palisz itd i do dzieła :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

ponika pisze: 04 paź 2019, 16:11 ...jakiś taki... niefajny. ...
... coś jakby macki prześlizgiwały się między palcami ... ale zaglądając do środka zawsze widzę tylko żetony ...

Ja bym to traktował jako dodatkowy efekt wzmacniający klimat :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Munchhausen »

Yuri pisze: 04 paź 2019, 16:38
ponika pisze: 04 paź 2019, 11:52 Szukam do zakupu tokenów chaosu w przyjemniejszej formie (te kartoniki mnie ciut wkurzają, najlepiej byłoby trafić coś podobnego, albo wręcz takiego, ... Jakieś doświadczenia?
Szczerze polecam Ci te drugie. Wiem, są drogie. Wytłumacz sobie, że nie palisz itd i do dzieła :)
Żetony od Aurbits prezentują się OBŁĘDNIE, ale równie obłędna jest sama cena - tyle kosztuje cały cykl dodatków... A jak już brać, to razem z żetonami wskazówek/zagłady, bo też przebijają te od FFG. Nigdy nie paliłem, ale musiałbym być arabskim szejkiem, żeby taki wydatek mnie nie zabolał :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

Żetony od Milesa (Aurbits), nieważne do jakiejś gry, są warte swojej ceny i zawsze robią świetne wrażenie. W grach coop to może mniejszy czynnik, bo gra się w domu, ale przy grach competitive, na turniejach, takie żetony budzą jęki zachwytu u graczy.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosiek »

Ponika - a może własna produkcja metodą podaną przez Warlocka w tym miejscu?
Wygląda to fajnie i na pewno będzie oryginalne.
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Darkstorm »

Czy ta Magija to jakaś krewna Fanatka?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosiek »

Nie, to normalny archaizm, używany zresztą do dziś w różnych ezoterycznych opowiastkach.
A zapis słowa jako "magja" można znaleźć choćby u Brücknera, w słowniku z 1927 roku.

Taki przykład z ezo podwórka:
Obrazek
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Darkstorm »

Hehe, Galakta wybrnela😉😉😉
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

Argument jest dobry, bo w oryginale karta nazywa się "Sign Magick" - proszę zwrócić uwagę na literę "k". Zapis niestandardowy, historia kryjąca się za tą różnicą dość ciekawa, ale koniec końców - decyzja spolszczaczy sensowna i przemyślana.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Co do żetonów... 3d printing, ew jak ktoś chce się bawić to 3d print, potem forma jednostronna w silikonie, odlanie w ołowiu (do zrobienia w domu, byle przy otwartym oknie - wiem do sam odlewam stuff wędkarski), szlif, i malowanie/lakierowanie
Zabawy jest, ale to sama przyjemnosc
Może coś pokombinuje w święta jak będzie więcej czadu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Hej mam szybkie pytanie.
Czy uważacie że mini kampania z CS'a nadaje się na testowanie wymyślonych decków ? Drugie pytanie. Wiem, że Roland nadaje się do gry true solo ale chciałbym go klimatycznie z kimś połączyć w drużynę - kogo polecacie (dostępny CS, Carossa oraz badacze promo z dodatkowych "albumów")
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Jakie są wasze opinie na temat nowego deluxa? Czy scenariusze trzymają poziom? Planuję wskoczyć do pociągu zwanego AHLCG bo teraz jest idealny moment, ale wolałbym jednak wiedzieć czy warto
ODPOWIEDZ