Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

W sumie czas aby FFG zapowiedziało kolejny cykl. Tylko 3 paczki zostały do końca obecnego cyklu
Mam nadzieje ze nie zapowiedza wcale, ilez mozna, w takim tepie to nigdy nie skompletuje tego co wyszlo.

Nie wiecie czy sa specjalne kostki zamiast zetonow?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Przecież to pewne ze bedzie jeszcze kilka cykli. Obstawiam ze zakonczy sie na 10-12 cyklach.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

brazylianwisnia pisze: 17 sty 2020, 20:32 Nic nie stoi na przeszkodzie by kupic cykl pozeraczy i krag oraz nastepny ktory wyjdzie a dopiero pozniej wyrwac uzywany czy dnz poprzednich. Cykle nie sa z soba powiazane wiec to nie jest duzy problem.
Ja to wszystko wiem, tylko z tego co dowiedziałem się na forum to z bazą kart z 2xCS i Carcossy będziemy mieli raczej niewielkie szanse na pozytywne zakończenia scenariuszy :/
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Gorsza jakość dnż to mit, może kiedyś tak było. Mam dwa standalony z dnż i nie widać różnicy pomiędzy nimi i kartami oryginalnymi.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Phate pisze: 18 sty 2020, 09:05
brazylianwisnia pisze: 17 sty 2020, 20:32 Nic nie stoi na przeszkodzie by kupic cykl pozeraczy i krag oraz nastepny ktory wyjdzie a dopiero pozniej wyrwac uzywany czy dnz poprzednich. Cykle nie sa z soba powiazane wiec to nie jest duzy problem.
Ja to wszystko wiem, tylko z tego co dowiedziałem się na forum to z bazą kart z 2xCS i Carcossy będziemy mieli raczej niewielkie szanse na pozytywne zakończenia scenariuszy :/
Nieprawda. Jesli kupisz pozostałe cykle to zlozysz mocny deck. Nowe cykle powoli wypychaja karty z Dunwich. Zlozylem ostatnio deck dla Marka i jedyna kluczowa karta z Dunwich jest charyzma a ta mozna zrobic proxy lub poprostu zapisac ze masz charyzme bo karta jest zbedna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Paskuder pisze: 18 sty 2020, 09:22 Gorsza jakość dnż to mit, może kiedyś tak było. Mam dwa standalony z dnż i nie widać różnicy pomiędzy nimi i kartami oryginalnymi.
Różnicę widać gołym okiem, ale jakość jest teraz dobra, zdecydowanie lepsza jak parę lat temu.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Nieprawda. Jesli kupisz pozostałe cykle to zlozysz mocny deck. Nowe cykle powoli wypychaja karty z Dunwich. Zlozylem ostatnio deck dla Marka i jedyna kluczowa karta z Dunwich jest charyzma a ta mozna zrobic proxy lub poprostu zapisac ze masz charyzme bo karta jest zbedna.
Myślałem, że w miarę rozwoju ilości cykli gra staje się coraz trudniejsza. Czyli wchodząc po Carcossie w Pożeraczy Snów jest szansa ze spokojem sobie pograć z pozytywnymi wynikami ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Tak ale zalecalbym kupno odrazu obu najnowszych cykli co by miec spora pule kart. Poziom trudnosci od Carcossy sie stabikizuje. Najwiekszy przeskok jest miedzy Dunwich a Carcossa. Tak to kazdy cykl wymaga poprostu troche innego podejścia i innego decku. Poziom troche rosnie ale minimalnie.

W ta gre nigdy nie da sie pograc ze spokojem ;-) zawsze trzeba dzialac szybko i byc efektywnym w akcjach jak w paskudnej korporacji :-D
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

brazylianwisnia pisze: 18 sty 2020, 14:53 Tak ale zalecalbym kupno odrazu obu najnowszych cykli co by miec spora pule kart. Poziom trudnosci od Carcossy sie stabikizuje. Najwiekszy przeskok jest miedzy Dunwich a Carcossa. Tak to kazdy cykl wymaga poprostu troche innego podejścia i innego decku. Poziom troche rosnie ale minimalnie.
Ja bym powiedział, że największy skok jest między Carcosą a Zapomnianą Erą. Ale bardziej niż poziom zmienia się faktycznie podejście do rozwiązywania scenariuszy i budowy talii.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Co masz na myśli ? Gra przestaje być już przygodowa a staje się optymalizacyjne (jak Mage Knight np. ?)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Phate pisze: 19 sty 2020, 00:59 Co masz na myśli ? Gra przestaje być już przygodowa a staje się optymalizacyjne (jak Mage Knight np. ?)
Arkham Horror LCG zawsze bylo gra optymalizacyjna z fabula. To ze upchniesz 5 akcji w 3, nie zmarnujesz akcji testami z niskim prawdopodobienstwem powodzenia zadecyduje o wygranej. Jesli chcesz wygrac kazdy scenariusz kampanii to musisz mocno optymalizowac zarowno w grze jak i podczas budowania decku.
Przeciez tutaj nie ma czasu bo spokojnie pozwiedzac lokacje.
Trudnosc Zapomnianej Ery polega wlasnie na zmianie zagrozen jakie wystepuja.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Jak się sprawa ma z jakością tłumaczenia i błędów w najnowszych cyklach? Dawniej były problemy i warto było czekać na dodruk dopiero.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Paskuder »

Galakta zatrudniła pasjonatów z grupy FB na korektę tłumaczenia i nie ma żadnych błędów.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Skoro w praktyce teraz mamy tylko dwa cykle bez łuk ( pożeracze i krąg) to który z tych dwóch lepiej kupić mając tylko cs i carcosse ?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Markus »

Phate pisze: 19 sty 2020, 14:10 Skoro w praktyce teraz mamy tylko dwa cykle bez łuk ( pożeracze i krąg) to który z tych dwóch lepiej kupić mając tylko cs i carcosse ?
Ja bym nie wybierał tylko kupował te dwa cykle jednocześni. Patrząc jak zniknęła "zapomiana era" to mam wątpliwości czy "Przerwany krąg" długo jeszcze pozostanie bez dziur
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

To pewnie bluźnierstwo ale czy wersje ENG i PL (chodzi mi o karty, ich kolor itp) różnią się bardzo ?
Tak myślę, czy tych "luk PL" nie zakupić po angielsku, wtedy nie trzeba by było czekać na dodruk/dnż. Oczywiście najlepiej było by mieć całość PL ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :]
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Jeśli są drukowane w jednej drukarni, a raczej są, to różnią się kolorami najwyżej tyle, co poszczególne zestawy mitów między sobą, więc pewnie nie do zauważenia podczas gry. Czytaj: są to różnice pomijalne i pod tym względem chyba wszystkie gry od FFG można śmiało mieszać ze sobą językami.

A, że karty różnią się delikatnie kolorami pomiędzy cyklami i dodrukami, to widzę u siebie, jak położę je obok i wyciągnę z koszulek. Podczas gry nie da się tego zauważyć.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

A przeszkadza Wam bardzo multijęzykowość takiego rozwiązania ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Najwieksze problem jaki widze to:
-zapamietanie wszystkich keywordow w obu jezykach
-spamietanie wszystkich traitow w obu jezykach

Moze to powodowac problemy bo sporo osob ma problem w jednym jezyku a wez tu zapamiętaj obie wersje w trakcie gry. Mozna probowac kupić uzywany cykl ale ostatnio cos malo ofert sprzedazy sie pojawia.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Phate pisze: 19 sty 2020, 22:48 A przeszkadza Wam bardzo multijęzykowość takiego rozwiązania ?
W Arkham nie miałem "przyjemności" mieszać wersji językowych ale w innych grach już tak. Osobiście bardziej przeszkadza miks kart polsko-angielskich niż inne odcienie rewersów kart.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

No tak, nie mam doświadczenia z bardziej zaawansowanymi cyklami i nie wziąłem pod uwagę, że zwiększa się ilość cech i słów kluczowych.
Czyli pozostaje kupować co jest a resztę dokupić jak się pojawi w dnż/dodruku
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

IMO najlepiej obserwować forum/facebook i kupić poszczególne cykle w całości po rozsądnej cenie. Zawsze ktoś się wykruszy i będzie chciał sprzedać swoją kolekcję.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Ostatnie pytanie przed kolejnymi zakupami.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania (mechaniczne, fabularne ?) przed grą w dwa ostatnie cykle solo badaczem ?
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Phate pisze: 20 sty 2020, 12:09 Ostatnie pytanie przed kolejnymi zakupami.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania (mechaniczne, fabularne ?) przed grą w dwa ostatnie cykle solo badaczem ?
Ja wszystko, co do tej pory wyszło obstukałem solo na 1 badacza, więc na luzie. Tylko przygotuj się, że bywa ciężko ;-)

Co do "Pożeraczy Snów" - jak chcesz zagrać pełną kampanię to potrzebujesz 2 badaczy. Każdy badacz swoją "mini-kampanię" solo rozgrywać będzie.
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
MrAtrion
Posty: 646
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Czy grając głównie solo (samemu na 2 badaczy) nie opłaca się brać któreś z osobnych scenariuszy? Labirynt obłędu podobno mocno traci w takiej grze.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2020, 13:50 przez MrAtrion, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ