Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Mam pytanie "zbieracza" - czy trzymacie wszystkie pudełka z gier? Te lepszej i gorszej jakości :)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

MrAtrion pisze: 27 sty 2020, 13:21 Mam pytanie "zbieracza" - czy trzymacie wszystkie pudełka z gier? Te lepszej i gorszej jakości :)
Nah. Szkoda mi miejsca. Pakuję zazwyczaj dodatki tak długo aż się mieszczą do podstawowego pudełka. A w przypadku Arkham Horror są to tylko Returny i drewniane skrzynki i segregatory. Pudła wszelkie od razu idą na śmieci. Moje Mansions of Madness bez organizera jest dość ciężkie ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Ja jestem nienormalny i trzymam wszystkie pudełka i blistry. :D
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: muminus77 »

MrAtrion pisze: 27 sty 2020, 13:21 Mam pytanie "zbieracza" - czy trzymacie wszystkie pudełka z gier? Te lepszej i gorszej jakości :)
W pudełku od podstawki wciąż trzymam karty badaczy (w insercie geekmoda)
Pudełka z deluxów porozcinałem i ponaklejałem fragmentami na grubsze pudełka z dodatków frakcyjnych do Osadników:NI (podobny wymiar) - trzymam w nich scenariusze podstawki, standalone i niekompletnych kampanii.
Grafiki z okładek paczek mitów też powycinałem i okleiłem nimi tekturowy insert, który oddziela mi scenariusze Dunwich od Przerwanego Kręgu (trzymam je razem w pudełku do Powrotu do Dunwich).
Blistry powyrzucałem, bo nie znalazłem dla nich zastosowania (hał der ju! :wink: )
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Co się da trzymam w oryginalnych pudełkach. Pudełka z deluxów niestety się do nie nadają. Returny trochę wspomagają przechowywanie ale też za wolno wychodzą w stosunku do potrzeb. Próbuję polować na niepotrzebne pudełka z core ale jeszcze żadnego nie udało mi się odkupić :lol:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Trzymam pudelka w zaklejonym kartonie. Tylko dlatego ze gdybym chcial sprzedac to cykl z pudelkami chodzi po ok 40zl wiecej niz bez...
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: polwac »

brazylianwisnia pisze: 27 sty 2020, 19:58 Trzymam pudelka w zaklejonym kartonie. Tylko dlatego ze gdybym chcial sprzedac to cykl z pudelkami chodzi po ok 40zl wiecej niz bez...
Totalna głupota jak dla mnie. Zastanawiam się po co ludziom śmieci i to warte dla nich powiedzmy te ok. 40zł :o
To chyba tylko turbo kolekcjonerzy tak mają.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

To chyba taki efekt psychologiczny. Tak samo z dodatkami do innych gier.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Jeszcze zależy od danego dodatku do gry. W przypadku Eldritch przykładowo mamy sporo elementów mocno związanych ze sobą i ma sens kupienia ich osobno. W AH LCG zazwyczaj się dodaje do całego cyklu i sprzedaje jako całość. Mało kto oddziela i sprzedaje osobno cykle. Aczkolwiek bywają takie przypadki :)
Awatar użytkownika
Heroes
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Heroes »

Ktoś już otrzymał DnŻ 2 pierwszych mitów Dunwich ? Jak z jakością ?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Jak ktoś chce wywalić pudełka od deluxe Dunwich albo Carcossy to chętnie przyjmę, bo mam bez pudełek, a rysunki bardzo ładne :)
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Eremita »

litk pisze: 31 sty 2020, 17:37Czy w tym roku pojawi się jakiś nowy cykl mitów?
Tak. Ogłoszony będzie najpewniej w drugiej połowie marca.
Tematyka raczej mroźna, najprawdopodobniej powiązana z Ithaquą.
Ewentualnie tematyka może być wodna, związana na przykład z Dagonem.
A wcześniej, chyba w pierwszej połowie marca, powinniśmy dostać zapowiedź Powrotu Zapomnianej Ery.

Źródła: Rózne posty na r/arkhamhorrorlcg
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Wg schematu poprzednich zapowiedzi to luty Powrot zapomnianej Ery a marzec nowy cykl. Osobiscie licze na w Gorach szalenstwa.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Eremita »

Ciekaw jestem czy, zgodnie z moimi przewidywaniami, Powrót Zapomnianej Ery przyniesie jakieś efekty współgrające z Klatwą Yiga.
Spoiler:
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

A no ciekawe :-)
Ja czekam na nowych badaczy, ciekawe co tym razem FFG wymyśli.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Malibu »

A ktoś wie może ilu FFG ma badaczy w całkowitej swojej puli? Można by wtedy policzyć ile mniej więcej cykli będzie jeszcze wydanych?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Sarseth »

Malibu pisze: 03 lut 2020, 13:35 A ktoś wie może ilu FFG ma badaczy w całkowitej swojej puli? Można by wtedy policzyć ile mniej więcej cykli będzie jeszcze wydanych?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =272115284
Ale już wyszło, że w AH LCG dali zupełnie nowego badacza, który wcześniej nie istniał w ich grach. Więc kto wie ile będzie.
Zostało do wydania 20tu, nie licząc promo które się powtórzą. 4-5 cykli? ;) A kto wie, albo dołożą nowe rzeczy, albo zrobią reiteracje niektórych. A nawet za cykl bez badaczy też bym się nie obraził jakby się skupiał np mocno na kartach graczy dla aktualnych?
Ostatnio zmieniony 03 lut 2020, 13:42 przez Sarseth, łącznie zmieniany 1 raz.
Rebel 6% (trójmiasto)
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Malibu pisze: 03 lut 2020, 13:35 A ktoś wie może ilu FFG ma badaczy w całkowitej swojej puli? Można by wtedy policzyć ile mniej więcej cykli będzie jeszcze wydanych?
http://www.arkhamhorrorwiki.com/Investigator

Tu masz przykładową listę z jednej gry.
Ale nie znaczy to, że wszyscy zostaną przeniesieni do innych gier, albo nie pojawią się nowi.
Dlatego nie szedłbym tą drogą. Istotniejszą kwestią będzie to jak się będzie sprzedawała n-ta kampania.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Matt Newman wspominał już kiedyś w wywiadzie, że ma plany, co zrobić, kiedy skończą mu się "kanoniczni" badacze z uniwersum, więc takie liczenie nie ma za bardzo sensu.
(Choć sam fakt, że w ogóle coś takie powiedział, może świadczyć, że mają jeszcze duuużo cykli w planach. Wszystko będzie oczywiście zależeć od sprzedaży.)
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Hansek »

Cześć, mam kilka pytań:
  1. Wersja pl czy eng?
  2. Czy wersja eng też miewa błędy?
  3. Czy wszystkie błędne karty są na bieżąco aktualizowane na stronie galakty?
  4. Jak się spodoba to kupić 2gi raz podstawkę?
  5. Najpierw kupuje się rozszerzenie, potem mity, a na końcu scenariusze?
  6. Polecacie kupować rozszerzenia w jakiejś konkretnej kolejności, czy standardowo to co dostępne?
  7. Żetony chaosu pasują idealnie do kapsli 25mm, zostawić czy kupić 26 żeby miały minimalny luz?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

1) imo pl
2) też ma
3) o ile wiem to tak, pierwszy dodatek i podstawka gdzie było ich najwięcej już miały dodruk - wolny od błędów
4) temat rzecza, moim zdaniem tak
5) Podstawka -> cykle (delux + 6 mythosów) Później jak wolisz albo standalone scenariusze albo powroty do cykli
6) najlepiej wg tego jak wychodziły ale nie trzeba się tego trzymać. Każdy kolejny cykl bywa troche bardziej skomplikowany. Jest też kwestia dostępności pierwszych dodatków
7) jak wolisz, kwestia gustu.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Trolliszcze pisze: 03 lut 2020, 13:45 Matt Newman wspominał już kiedyś w wywiadzie, że ma plany, co zrobić, kiedy skończą mu się "kanoniczni" badacze z uniwersum, więc takie liczenie nie ma za bardzo sensu.
(Choć sam fakt, że w ogóle coś takie powiedział, może świadczyć, że mają jeszcze duuużo cykli w planach. Wszystko będzie oczywiście zależeć od sprzedaży.)
Zawsze mogą wydawać cykle bez bohaterów. No kto im przeszkodzi.
Rok 2048 tysiąc osiemnasty powrót do powrotu powracającego do powrotu powrotu powrotów ... ( w miejsce kropek wstawić dowolny z cykli).
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: MrAtrion »

Każdy cykl traktuje o osobnym Przedwiecznym? Tylko Umordhoth ma pecha zawsze i jest traktowany po macoszemu :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4078
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Moim zdaniem zblizamy sie do polowy zycia AH LCG. To ich kura znoszaca zlote jajka, maja swieze pomysly to pewnie jeszcze sporo dobra bedzie. Ja nie widze przeszkod. Nie zdziwi mnie tez jak kilka lat po zakonczeniu pojawi sie Eldritch Horror LCG :-D
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 296 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

brazylianwisnia pisze: 03 lut 2020, 16:20 Nie zdziwi mnie tez jak kilka lat po zakonczeniu pojawi sie Eldritch Horror LCG :-D
Nie, nie nie nie, nie. To byłby koszmarny sen.
ODPOWIEDZ