Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Z drugiej strony to co - op mozesz wrocic po jakims czasie uzupelniajac kolekcje o kolejny cykl i nie bedzie problemu jak z grami vs ze twoja talia jest slaba.
Btw wybiera się ktoś na event do warszawy ? Dostaniemy ten egipski 2pak szybciej niż ludzie z arkham nights :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
mluckner
Posty: 340
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mluckner »

Btw wybiera się ktoś na event do warszawy ? Dostaniemy ten egipski 2pak szybciej niż ludzie z arkham nights
Zastanawiałem się, ale bilet za 30 złotych trochę mnie zniechęca. Fakt, ze dostaje się za to kilka gadżetów, ale nie specjalnie widzę ich przydatność.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

kmd7 pisze: 29 wrz 2018, 17:28 Bez przesady. Od czasu do czasu się trafiają oferty. Sam teraz mam dylemat - inwestować dalej, czy sprzedać, bo mam CS i Carcosę. Gdyby to była jedyna gra, w którą gram, nie miałbym takiego problemu, bo gra naprawdę zacna ;).
Jak byś jakąś promocyjną cenę dał, to bym się może skusił :)
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

30 złotych wejściówka.
Czy to dużo, czy mało? Dla każdego to kwestia subiektywna. I tego nie rozważam.
Raczej chciałem poruszyć temat co się za to dostaje.
Parę gadżetów, ale nie tylko.
Jest okazja by spotkać się z innymi na żywo, porozmawiać, wymienić się doświadczeniem. Pograć. Im więcej nas będzie, tym lepszy sygnał damy wydawcy, że w tą grę warto inwestować. Ale nie tylko w grę, ale również w społeczność graczy. Sam fakt, że przedpremierowo można kupić egipskie scenariusze już jest pozytywnym sygnałem.
Tak, ja planuję być i miło spędzić czas.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

30 zł dla graczy LCG to pikuś :P Kiedy to jest w ogóle?
mluckner
Posty: 340
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mluckner »

30 zł dla graczy LCG to pikuś :P Kiedy to jest w ogóle?
14 października (niedziela) w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym (CKS) przy ulicy Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Poniżej link do oficjalnej zapowiedzi
http://galakta.pl/dzien-fanatyka-2018/
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 12:25 A jakbyście chcieli zagrać w podstawkę postaciami z dodatku, to też podstawowe karty weźmiecie?

I co z dodatkiem do podstawki "Powrót Nocy Fanatyka"? :)
Hmm nad tym się nie zastanawiałem. Myślę, że do "Powrót Nocy Fanatyka" wykorzystalibyśmy wszystkie zebrane dotychczas karty (ze względu na to, że pojawił się po trzech nowych kampaniach). Natomiast grając w podstawkę nowymi postaciami to już raczej nie będziemy patrzeć na kolejność wychodzenia zestawów i też zbudujemy talię ze wszystkiego co mamy aktualnie.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Galakta właśnie zapowiedziała, niestety typową dla siebie polszczyzną, Powrót Dziedzictwa Dunwich.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: jax »

'poniszczone ulice Dunwich' są niemal godne 'nocy fanatka' :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Teraz i tak już nieco poprawili tekst, bo wcześniej pojawiły się takie kwiatki jak "Zaginięcie zaginionych profesorów" czy "odkryć nieodkryte tajemnice", nie mówiąc już o pisaniu "Was" i "Waszych" małą literą :)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Możecie napisać ile kart za 0 XP (czyli jak dobrze rozumiem możliwych do dodania do startowego decku) jest po kupieniu wszystkich dodatków? :)
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

https://arkhamdb.com

Tu możesz sobie wyfiltrować i policzyć.
Ale miej na uwadze, że np. ojciec Mateo startuje z 5xp. Więc on może mieć na starcie już karty powyżej 0 poziomu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

Mam pytanie o rozgrywkę 4-osobową. Oczywiście mam dwie podstawki.

Czy przy tworzeniu talii dla poszczególnych postaci, robić jednolite czy mieszane talie? Co o tym mówią zasady, a jaka jest Wasza praktyka?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Curiosity pisze: 10 paź 2018, 09:11 Mam pytanie o rozgrywkę 4-osobową. Oczywiście mam dwie podstawki.

Czy przy tworzeniu talii dla poszczególnych postaci, robić jednolite czy mieszane talie? Co o tym mówią zasady, a jaka jest Wasza praktyka?
Oj tu aż się chce napisać to zależy;

Zależy co masz jeszcze poza 2 podstawkami
Zależy kim chcesz grac itp

Ale ogólnie grając na 4 os warto się specjalizować i np mając i Agnes i Daisy zrezygnowałbym z większości kart mistyka u Daisy oddając je Agnes a samą Daisy skupił się na badaniu i ew wspieraniu reszty.
Dobrym pomysłem przy ograniczonej liczbie kart są badacze z dodatku Dunwich.

A jak masz wszystko co wyszło to głównie ogranicza ciebie wyobraźnia - zrób kogoś pod walke / badanie / i 2 dowolne postacie - jakies wsparcie albo człowieka od wszystkiego.
inspiracji na talie poszukaj na arkhamdb
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

Mam tylko dwie podstawki. Nie chcę nic więcej kupować, zanim nie będę pewny, że gra "chwyciła".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Quba40 »

Curiosity pisze: 10 paź 2018, 09:40 Mam tylko dwie podstawki. Nie chcę nic więcej kupować, zanim nie będę pewny, że gra "chwyciła".
Tylko miej na uwadze, że mini-kampania z podstawki jest najsłabsza pod względem fabularnym i mechanicznym, to w zasadzie demo możliwości gry, aby ją w pełni docenić niestety trzeba wejść głębiej :wink:
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Curiosity pisze: 10 paź 2018, 09:40 Mam tylko dwie podstawki. Nie chcę nic więcej kupować, zanim nie będę pewny, że gra "chwyciła".
z 2ma podstawkami faktycznie bym raczej karty podzielił wg koloru małym mixem jeśli zostaną wam karty. Z badaczy Roland + Daisy + wybierz 2 z 3 pozostałych wg preferencji
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

Zorak pisze: 10 paź 2018, 11:32 bym raczej karty podzielił wg koloru małym mixem jeśli zostaną wam karty. Z badaczy Roland + Daisy + wybierz 2 z 3 pozostałych wg preferencji
Ooo, no właśnie na takie konkretne odpowiedzi liczyłem. Nie chodziło mi o recepty na idealne talie (bo jednak w LCG połowa zabawy to samodzielne składanie kart), tylko ogólne wskazówki.
Dzięki :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Się podpiszę pod tym, co Zorak powiedział. Ostatnio robiłem demo gry na 4 osoby na 2 podstawkach. Różnica w opinii jedna: Daisy w drużynie musi być, Roland jest opcjonalny (na standardowym poziomie trudności). Osobie grającej Ślizgiem/Skidem trzeba tylko dać bronie z talii Rolanda (podmienić np. Oportunizm i Nóż sprężynowy) i jest całkiem dobrze - pod warunkiem, że razem z Wendy stworzy zgrany duet do rozparcelowywania przeciwników. Może zabija się wtedy mniej, ale kontrola gry jest dalej bardzo wysoka.

Dzieląc na kolory niewiele można skaszanić - dużo natomiast może zależeć od tego jak się porozdziela karty neutralne. Nie chcę się tylko zagłębiać w tematy, które może wolelibyście sami sobie odkryć - ostatecznie, jedną z większych przyjemności w grach karcianych jest uczenie się działania kart i ich relatywnych właściwości we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Na 4 graczy z dwóch podstawek to najlepiej monokolorowe - te postacie są w dużym Dunwich. Z nich najłatwiej coś złożyć na tylu graczy. Z pierwszego się da, ale unikaj kart z innych frakcji niż badacza, bo się wkopiesz. :)
Roland i Daisy obowiązkowo. Nie brałbym osobiście zielonego z podstawki ale to już co kto lubi. :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Markus »

Doczekaliśmy się czwartego deluxa!

arkham i Silver Twilight Lodge
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Jak każdy początkujący zbieracz HwA:LCG przyszedł dla Mnie czas zakupu insertu/skrzynki na karty. Podstawka + cały cykl Carcossy to już zdecydowanie za dużo, żeby trzymać w woreczkach strunowych w pudełku od CS.

Chce się was w związku z tym poradzić co lepiej kupić. Mam dwie opcję do wyboru:
1) Skrzynka na trzy wina (http://www.atic.com.pl/skrzynki-drewnia ... telki.html)
2) inserty dedykowane do gier LCG (http://www.warbox.pl/pl/p/Insert-pasuja ... ier-LCG/79 lub https://mepel.pl/drewniany-insert-srednie-pudelka-lcg)

I tu pytanie. Czy ktoś miał do czynienia z insertami z podanych linków ? jeśli tak to na ile one contentu wystarczą i czy dobrze można wszystko rozmieścić ?
Skrzynka na wino niby jest ok ale zastanawiam się czy te przegródki są zrobione na taką odległość, że nie trzeba będzie robić przeróbek we własnym zakresie bo np. karty latają lub właśnie są za ciasne.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

Polecałbym Ci kupić skrzynkę na wino innego typu - otwierana normalnie i zrobić własne przegródki z płyty kartonowej. Koszt 30-40zl a rozwiązanie super.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Rozumiem, że chodzi o płytę kartonowo-piankową tak ?
Myślałem o tym ale wydaje mi się, że o ile jest to na pewno fajne rozwiązanie (sam robiłem swego czasu wypraskę z tego materiału do Eldritch Horror i wyszła super) to wymaga większego nakładu czasu i środków - za surowce pewnie z 50 zł łącznie z klejem itp. + koszty przesyłki oraz czas na robótki ręczne którego to przy małym dziecku nie mam zbyt wiele. W związku z tym zastanawiałem się nad gotowym rozwiązanie z tych drugich linków - za dużo nie trzeba robić, jest predefiniowane pod konkretny tytuł i nie zajmuje dodatkowego miejsca na półce.

Dlatego własnie pytam, czy ktoś miał do czynienia z tymi insertami gotowymi i jak się sprawują.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Ja miałem. Mam teraz skrzynkę geekmoda, bo te małe są za małe stanowczo. Mam wszystko co się ukazało po polsku aktualnie i geekmod pomieści mi karty wszystkie oprócz badaczy. Ta gra zajmuje masę miejsca. MASĘ.

Bierz skrzynkę na wino, albo gotowe rozwiązanie od wspomnianego producenta. ;)
ODPOWIEDZ