Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Brak Dziedzictwa Dunwich troche mi miesza jakie karty masz dostepne ale IMO:
Roland, Wendy, Yorick, Minh, Sefina. Skids tez spoko bo chyba w tym cyklu wytrychy doszly.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Fakt Dziedzictwa Dunwich nie mam bo jak wchodziłem w temat to były niedostępne: delux i mythosy.
Da radę wogóle w Carcosse pograć na jednego badacza czy lepiej od razu celować w solo ale na dwie ręce ?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Carcosa ma parę momentów trudnych dla pojedynczego badacza. Ma np. duże mapy, wymagające (szczególnie solo) biegania w tę i we w tę, więc istotna jest mobilność. Generalnie da się solo zrobić, ale na pierwszą grę polecałbym na dwie ręce. Na solo za pierwszym razem może być frustrująco... (szczególnie jeśli grasz zgodnie z zasadami, tj. akceptujesz rezultat scenariusza, a nie grasz go do skutku, aż się uda). Po poznaniu wymogów niektórych scenariuszy można w true solo sensowniej złożyć talię, a przede wszystkim gra się o wiele ekonomiczniej i efektywniej.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Na Carcosę solo to bym polecał jakąś mobilną postać, bo tak jak Trolliszcze pisze jest sporo biegania. A bez szybkiego przemieszczania się czwarty scenariusz może się okazać dość problematyczny.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: skiba »

Phate pisze: 05 wrz 2019, 14:28 Fakt Dziedzictwa Dunwich nie mam bo jak wchodziłem w temat to były niedostępne: delux i mythosy.
Da radę wogóle w Carcosse pograć na jednego badacza czy lepiej od razu celować w solo ale na dwie ręce ?
Solo grałem Markiem, który miał "Stick to the plan", a pod nim "Elusive" i "Shortcut". Dzięki temu zyskałem na mobilności, co bardzo ułatwiło grę. Do zrobienia na luzie, a jak się zna scenariusze mniej więcej to już w ogóle :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

Nabyłem właśnie "Powrót nocy fanatyka" i po otwarciu imponującego pudelka mina lekko mi zrzedła :-) cóż, nie bylem przygotowany na taki widok. Co nie zmienia faktu, ze w planach mam kolejne powroty :D W związku z tym pudełkiem mam pytanie do szanownych badaczek/badaczy. Wyczytałem tutaj, że pudełko pomieści cały dany cykl, czy dokładacie do tego pudełka jakiś dodatkowy insert, czy wkładacie karty bez niczego? Pudełko jest dość szerokie i nie wiem, czy przy przenoszeniu karty nie będą się obijać o ściany.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kamil018 »

suibeom pisze: 10 wrz 2019, 08:57 Nabyłem właśnie "Powrót nocy fanatyka" i po otwarciu imponującego pudelka mina lekko mi zrzedła :-) cóż, nie bylem przygotowany na taki widok. Co nie zmienia faktu, ze w planach mam kolejne powroty :D W związku z tym pudełkiem mam pytanie do szanownych badaczek/badaczy. Wyczytałem tutaj, że pudełko pomieści cały dany cykl, czy dokładacie do tego pudełka jakiś dodatkowy insert, czy wkładacie karty bez niczego? Pudełko jest dość szerokie i nie wiem, czy przy przenoszeniu karty nie będą się obijać o ściany.
Ja w nim umieściłem wszystkie stsndalone które wyszły do tej pory i jest elegancko wypełnione, oryginalna tektura do kosza poszła
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

suibeom pisze: 10 wrz 2019, 08:57 ...pudełko pomieści cały dany cykl, czy dokładacie do tego pudełka jakiś dodatkowy insert, czy wkładacie karty bez niczego...
Tyle miejsca zajmuje cykl w koszulkach FFG.
Spoiler:
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

hm, chyba się zbyt pośpieszyłem z kupnem trzeciej skrzyni...
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

Jak sobie radzicie z budową tali na 4 graczy z 2 podstawek. Jakieś założenia na początku? że pierwszeństwo się ma ze swojej tali a co zostanie z dodatkowej to można dołożyć?
Planuje tak zagrać, nie wiem tylko jak ten aspekt rozwiązać żeby to jako tako sprawnie poszło.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Ice^S5
Posty: 100
Rejestracja: 27 paź 2007, 14:04
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 20 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ice^S5 »

@_leigam_ : wchodzimy na https://arkhamdb.com/decklist/view/67/r ... d-play-1.0, a stamtąd przechodzimy do talii innych badaczy z podstawki.
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Skid_theDrifter »

_leigam_ pisze: 11 wrz 2019, 17:16 Jak sobie radzicie z budową tali na 4 graczy z 2 podstawek. Jakieś założenia na początku? że pierwszeństwo się ma ze swojej tali a co zostanie z dodatkowej to można dołożyć?
Planuje tak zagrać, nie wiem tylko jak ten aspekt rozwiązać żeby to jako tako sprawnie poszło.
Gdy w swoim czasie przygotowałem pokaz podstawki na 4 osoby, moje podejście było proste: mono kolor przygotowany przed grą + 4 zestawy neutral dopasowywane do funkcji pełnionych w grupie. Po tym jak wszyscy wybrali kim chcą zagrać i dostali odpowiednie neutrale, przełożyłem z nieużywanej talii najlepsze karty do tego, kto mógł ich użyć, wywalając słabsze karty (słabsze pod kątem funkcji pełnionej w grupie). Proces pokazowo działa dość sprawnie i szybko. Jeśli natomiast interesuje cię budowanie BUDOWANIE, no to już nie obejdzie się bez meta-ewaluacji, której wynikiem są takie talie jakie zalinkował Ice. Ale nawet wtedy to budowanie jest oparte na założeniach które wynikają z obeznania z grą, a i tak jest szalenie ograniczone. Proces jest wtedy czasochłonny a efekt odbiega bardzo nieznacznie od czegoś co powstaje przy mniejszym zaangażowaniu. Hardkorowe budowanie min-maksowe na samym core secie to dla mnie oksymoron, ale może dlatego że już jesteśmy po czterech cyklach. Dlatego może faktycznie lepiej netdeckować i celować w talie stworzone przez zapaleńców w czasie, gdy był tylko core set?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Krótko aby nie zabierać wam czasu.
Który cykl kolejny wybrać - posiadam CS i całą Carcosse. Nie wiem czy się cofać do Dunwich czy może iść w coś późniejszego ?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 83 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

Warto się cofać do Dunwitch. Jak masz możliwość to zamawiaj druk na żądanie dwóch pierwszych mythosów. One i tak dopiero będą dostępne gdzieś pod koniec roku więc w międzyczasie możesz zaopatrzyć się w inny cykl.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Dzięki za propozycje - jednak zakup dwóch pełnych cykli w przeciągu 3 miesięcy to dla mnie trochę zbyt duży wydatek ;)
Cofnąć się do Dubwicha z powodu dobrych kart czy dobrej fabuły ? Osobiście zależy mi bardziej na historii niż mocnych kartach.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Fabularnie Dunwich jest ok ale jest najsłabsze z wszystkich cykli. W takim razie możesz wziąć Zapomniana Erę jeśli lubisz klimat przygody i Dr Jonesa. Z drugiej strony ciężko chlonac fabułe jeśli gra Ciebie rozsmarowuje po kątach ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

brazylianwisnia pisze: 15 wrz 2019, 12:42 Fabularnie Dunwich jest ok ale jest najsłabsze z wszystkich cykli.
generalnie to kwestia gustu.
jednak wiekszosc ludzi stawia Dunwitch na drugim miejscu za Carcosa.
Zapomniana Ere zas na trzecim miejscu.

tak bylo do czasu 3 pelnych cykli.

@Phate
jesli nie chcesz kupowac dwoch cykli naraz, to masz teraz pare opcji.
kupic dopiero co wydany Przerwany Krag, poczekac na nowy cykl Pozeraczy Snow (koniec tego miesiaca), cos starszego Dunwich/ZE (albo z drugiej reki, co powinno troche zmniejszyc koszta albo jak wspomnial Zaan84 zamowc druk na zadanie brakajacych mytosow i brac calosc)

osobiscie polecam Ci Przerwany Krag.
historia calkiem niezla i sporo dobrych kart na start.
generalnie to wszystkie cykle maja dobre historie ;)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 83 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zaan84 »

Ja tylko sugeruje że może warto teraz zainwestować w niedostępne mythosy bo tego co wydrukują na długo nie starczy a kolejny dodruk może nastąpić za jakiś czas... (Czyt. Rok-dwa).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Przerwany Krąg wydaje się rzeczywiście fajny. Pytanie tylko czy mając CS, Carcosse i ten nowy cykl dam radę sprostać fabułę i tak jak kolega wyżej napisał - gra mnie nie rozsmaruje po ścianie ? :]
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Moim zdaniem Przerwany Krąg jest odrobinę łatwiejszy niż Zapomniana Era. Fabularnie też mi bardziej pasuje ale to już pytanie jaki klimat bardziej wolisz.
Dunwich mimo że mechanicznie najsłabsze to fabuła dalej jest ok a karty badaczy dużo nadrabiają. Pod tym względem to takie przedłużenie podstawki dające solidną bazę kart na kolejne cykle.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Mam pytanko względem wchodzenia w kolejne cykle. Zacząłem od kupienia Dunwitch(udało się złapać wszystkie dodatki zanim wyprzedały się). Mam cały cykl nierozpakowany i zastanawiam się czy:
- otworzyć wszystkie dodatki z tego cyklu i budować na ich bazie talie,
- otwierać i modyfikować talie wraz z przechodzeniem kolejnych scenariuszy(to jest w ogóle poprawne?)

Nie chcę się przyblokować zbyt dużym wyborem na początek, a też preferuje ograć słabsze karty zanim lepsze się nie pojawią. Co radzicie?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gatherey »

Ardel12 pisze: 16 wrz 2019, 09:41 Mam pytanko względem wchodzenia w kolejne cykle. Zacząłem od kupienia Dunwitch(udało się złapać wszystkie dodatki zanim wyprzedały się). Mam cały cykl nierozpakowany i zastanawiam się czy:
- otworzyć wszystkie dodatki z tego cyklu i budować na ich bazie talie,
- otwierać i modyfikować talie wraz z przechodzeniem kolejnych scenariuszy(to jest w ogóle poprawne?)

Nie chcę się przyblokować zbyt dużym wyborem na początek, a też preferuje ograć słabsze karty zanim lepsze się nie pojawią. Co radzicie?
Za każdym razem jak ktoś napisze Dunwitch na świecie pojawia się jeden nowy kultysta do zabicia.

Otwórz cały cykl, poczytaj o budowaniu talii z instrukcji i wtedy możesz coś złożyć. Jeśli miałbyś problem, to zawsze polecam arkhamdb.com :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Ardel12 »

Gatherey pisze: 16 wrz 2019, 09:42
Ardel12 pisze: 16 wrz 2019, 09:41 Mam pytanko względem wchodzenia w kolejne cykle. Zacząłem od kupienia Dunwitch(udało się złapać wszystkie dodatki zanim wyprzedały się). Mam cały cykl nierozpakowany i zastanawiam się czy:
- otworzyć wszystkie dodatki z tego cyklu i budować na ich bazie talie,
- otwierać i modyfikować talie wraz z przechodzeniem kolejnych scenariuszy(to jest w ogóle poprawne?)

Nie chcę się przyblokować zbyt dużym wyborem na początek, a też preferuje ograć słabsze karty zanim lepsze się nie pojawią. Co radzicie?
Za każdym razem jak ktoś napisze Dunwitch na świecie pojawia się jeden nowy kultysta do zabicia.

Otwórz cały cykl, poczytaj o budowaniu talii z instrukcji i wtedy możesz coś złożyć. Jeśli miałbyś problem, to zawsze polecam arkhamdb.com :)
Dunwich, racja! Zawsze to 't' tam widziałem :D widać byłem pod jakimś urokiem.
No to pare dni mam z głowy :D dzięki!
kozz84
Posty: 733
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

I czyta się Dun-ich (bez w).
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

O jakich informacjach z instrukcji o budowaniu talii piszecie ?
ODPOWIEDZ