Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Jak chcesz coś innego to Zapomniana Era - najbardziej inna kampania z dostępnych. Krąg to troszkę więcej tego samego i klimat zbliżony do Dunwich.
Na true solo FA to chyba bym polecił Leo.
Do CU ciężko bo jeszcze sam wszystkich nie ograłem więc nie daje gwarancji, ale Joe na papierze wyglada najciekawiej, właśnie skończyłem nim cykl i build na dużym dociągu z m.in. wyższym wykształceniem całkiem niezłe dawał sobie radę. Tylko grałem z Milanem na starych zasadach, więc nie brakowało mi pinionszków na zagrywania kart. ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

Jest tzw. Taboo lista, czyli, potocznie mówiąc, "nerfy" kart, które twórcy uznali za zbyt mocne (przy czym jest to lista zmian absolutnie dobrowolnych - powiedzmy, że dla weteranów szukających utrudnienia!). I np. Milan został zmieniony tak, że jego zdolność działa wyłącznie raz na turę (normalnie działa przy każdym badaniu).
EDIT: Odpowiedź była do posta, który nagle zniknął :P Mimo to zostawiam, może postujący wciąż czyta.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Trolliszcze pisze: 25 wrz 2019, 17:42 Jest tzw. Taboo lista, czyli, potocznie mówiąc, "nerfy" kart, które twórcy uznali za zbyt mocne (przy czym jest to lista zmian absolutnie dobrowolnych ...
To jest moim zdaniem innowacyjne rozwiązanie. W LotR LCG pamiętanie o wszystkich nerfach jest uciążliwe przy takiej ilości kart jaką gra obecnie ma.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

c08mk pisze: 25 wrz 2019, 18:13
Trolliszcze pisze: 25 wrz 2019, 17:42 Jest tzw. Taboo lista, czyli, potocznie mówiąc, "nerfy" kart, które twórcy uznali za zbyt mocne (przy czym jest to lista zmian absolutnie dobrowolnych ...
To jest moim zdaniem innowacyjne rozwiązanie. W LotR LCG pamiętanie o wszystkich nerfach jest uciążliwe przy takiej ilości kart jaką gra obecnie ma.
Co jest w tym innowacyjnego?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

Chyba w każdym systemie karta jak dostaje nerfa to gracze mają obowiązek używać słabszej zaktualizowanej wersji. Nawet tutaj na forum jak ktoś opisuje swoją sesję to reszta graczy przyjmuje, że gra on aktualną wersją kart. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni w domu grać jak chce ale jak dla mnie to jest granie w grę sprzecznie z zasadami. Gra wchodzi wtedy w strefę home-rules. W AH nie ma przymusu do nerfa. Ja się z tym spotkałem pierwszy raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: rattkin »

W obydwu przypadkach karty są rebalansowane i informacja o tych zmianach zamieszczana jest online. W obydwu przypadkach, to, czy się do niej zastosujesz, jest tylko Twoją decyzją. Taboo List to po prostu taki MWL z Netrunnera (czy innych gier FFG) - i główna różnica polega na tym, że w odróżnieniu od errat, to jest lista żyjąca i karty mogą z niej schodzić i na nią wchodzić, w zależności od tego jak zmienia się percepcja graczy.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zakwas »

Jakby FFG w któryś dodatek zwyczajnie wrzuciło te zmienione karty na przekór swej nieskończonej chciwości, to nawet bym się dwa razy nie zastanawiał i grał na nowych zasadach. Ale jak mam sobie grę proxować, albo wkuwać na pamięć co jak teraz działa i ile expxa kosztuje, to wolę nic nie zmieniać. ;)

Mogliby jakiś DnŻ zrobić, albo zwyczajnie grafiki w net puścić, żeby się dało to jakoś sensownie ogarnąć, ale po co... ;F
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

c08mk pisze: 25 wrz 2019, 21:03 Chyba w każdym systemie karta jak dostaje nerfa to gracze mają obowiązek używać słabszej zaktualizowanej wersji. Nawet tutaj na forum jak ktoś opisuje swoją sesję to reszta graczy przyjmuje, że gra on aktualną wersją kart. Oczywiście nikt nikomu nie zabroni w domu grać jak chce ale jak dla mnie to jest granie w grę sprzecznie z zasadami. Gra wchodzi wtedy w strefę home-rules. W AH nie ma przymusu do nerfa. Ja się z tym spotkałem pierwszy raz.
gdyby AH byla gra turniejowa mial bys jak najbardziej racje.
jednak w grze kooperacyjnej nie ma sensu wprowadzania "taboo" do gry.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

Czy ktoś wie, co to i skąd to? Jakieś ulepszone dzienniki kampanii? Ktoś wie skąd można to wziąć?

Obrazek

Obrazek
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: c08mk »

To są zdjęcia z jakiegoś oficjalnego kanału FFG? Jeżeli nie to podejrzewam, że jakiś gracz mógł sobie wydrukować zawartość wszystkich instrukcji, zrobić okładki i wszystko zbindować w ładną książeczkę.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Morsereg »

to sa ksiegi kampanii stworzone przez graczy.
nie jest to tworzone przez FFG.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ponika »

Udało mi się znaleźć post na facebooku z linkiem do plików , niestety wyłącznie po angielsku. Ale z tego co widzę to po prostu księgi kampanii, w wydaniu "dla maniaka". Hmmm... Może przerobić ojczystą wersję na podobną? I tak będę prędzej czy później drukować te książki dla siebie, może przy okazji przeformatować je na bardziej podrasowane?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2019, 15:01 przez ponika, łącznie zmieniany 1 raz.
zorro555
Posty: 43
Rejestracja: 01 lis 2016, 19:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 41 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: zorro555 »

Trolliszcze pisze: 25 wrz 2019, 17:42 EDIT: Odpowiedź była do posta, który nagle zniknął :P Mimo to zostawiam, może postujący wciąż czyta.
zniknął bo sobie znalazłem sam ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Ktos , gdzies w tym temacie zrobil sobie identyczna wersje PL....ale ktora to byla strona tematu.... :roll: nie pamietam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: _leigam_ »

Na stronie galakty byly ksiazeczki dla kazdej kampanii ze wszystkimi scenariuszami. Wystarczy wydrukowac na dobrym papierze.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Gosiek »

Na fejsbukowej grupie AH LCG są regularnie zbiórki chętnych na wydruk ksiąg kampanii - ostatnia była na początku września. Warto zajrzeć i podpiąć się pod kolejną akcję.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Jako że zaczynam składać swoją talię zastanawiam się jaki macie sposób na testowanie tego co zbudujecie ?
Macie jakiś scenariusz który rozgrywacie standalone a może przechodzicie testowo całą kampanię np. nocy fanatyka ?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

Phate pisze: 28 wrz 2019, 21:56 Jako że zaczynam składać swoją talię zastanawiam się jaki macie sposób na testowanie tego co zbudujecie ?
Macie jakiś scenariusz który rozgrywacie standalone a może przechodzicie testowo całą kampanię np. nocy fanatyka ?
Testuje zwykle na standalone scenariuszach - mam pare ulubionych. Sprawdzam deck w roznych wariantach najczesciej na 0xp - 9xp i 19 xp
Z scenariuszy to maski północy, essex county, krew na ołtarzu, blada maska, czeluście yoth - te najbardziej lubie. Teraz jeszcze 7my z przerwanego kregu mi się spodobal do trybu standalone.
Jak talia przejdzie pozytywnie testy to myślę o kampanii.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Berni77 »

Goldberg pisze: 28 wrz 2019, 16:24 Ktos , gdzies w tym temacie zrobil sobie identyczna wersje PL....ale ktora to byla strona tematu.... :roll: nie pamietam
To byłem ja i nie do końca są identyczne bo to moja własna adaptacja :)
Tak to wygląda:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, 10:22 przez Berni77, łącznie zmieniany 1 raz.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Macie jakieś doświadczenia z fanowskimi scenariuszami z BGG dla Horroru ?
Zastanawiam się nad porządnym wydrukiem:
- TheCollector_PrintAndPlay
- TheCurseOfAmulotep_PrintAndPlay

Warto się w to bawić ?
Może polecicie coś jeszcze od razu do zlecenia w drukarni ?
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 300 times
Been thanked: 63 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Aadaan »

Phate pisze: 30 wrz 2019, 09:26 Macie jakieś doświadczenia z fanowskimi scenariuszami z BGG dla Horroru ?
Zastanawiam się nad porządnym wydrukiem:
- TheCollector_PrintAndPlay
- TheCurseOfAmulotep_PrintAndPlay

Warto się w to bawić ?
Może polecicie coś jeszcze od razu do zlecenia w drukarni ?
http://przystanekplanszowka.pl/2017/06/ ... oscia.html

Jeszcze nie grałem, ale ponoć naprawdę jest zacna. Autorstwa naszego forumowego kolegi.

BTW. A gdzie będziesz drukował? Orientowałeś się ile taka impreza kosztuje?
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Nie drukuje tego profesjonalnie (tak, żeby efektem usługi były gotowe karty). Mam małą usługową drukarnie/ksero koło domu i chce wydrukować tak, żeby było na papierze samoprzylepnym, planuje później wkleić na papier techniczny (pewnie gramatura ok 350) i wyciąć.
Gdybym chciał to zlecić jako profesjonalna usługa od początku do końca to podejrzewam, że koszt by mnie zjadł. A tak wydruk ok 15 stron w kolorze i na papierze samoprzylepnym to koszt ok 40 zł ( i tak wydaje mi się to sporo ).
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SummonerLord »

W drukarni MBPPRINT drukowałem te SNY i wyszły świetnie. Koszt z wysyłką wyniósł około 70 zł
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Phate »

Przygotowali Ci całość na gotowo ? Tzn gotowe karty ?
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: SummonerLord »

Całość na gotowo przycięte itp - gotowe do gry :)
ODPOWIEDZ