Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Arius pisze: 06 lip 2018, 13:59 To jest to taki sam proceder jaki uprawiają sklepy i ludzie od dawien dawna.
Kupują taniej, aby sprzedać drożej z zyskiem. Z pewnym ryzykiem, że im nie wyjdzie.
Nic nowego.
Duże uogólnienie. Jest pewien procent społeczeństwa który to robi, ale w obecnych czasach to jest przykład czegoś innego niż z dawien dawna systemu "każdy handluje wszystkim co ma". Od momentu w którym mamy specjalizacje zawodowe, paranie się handlem jeśli się nie jest handlarzem jest przez grupę pozostającą w swojej specjalizacji postrzegane jako spekulanctwo. Nie jest to oczywiście problem czysto narodowy, co wie każdy kto obserwował chociażby sprzedaż NES Classic Edition. Dość powiedzieć, że istnieje podział społeczny względem procederu i nie ma szansy na zmianę nastawienia. Nikt nigdy nie lubił spekulantów ani koników, nie liczyłbym na nagłe ocieplenie nastrojów.

A z dawien dawna handel wszystkim co się ma przybrał inną formę: sprzedaż garażowa. Kiedy sprzedajesz za śmiesznie małe kwoty, bo alternatywą jest wyrzucić. Jest to profit, oczywiście, ale intencją sprzedaży nie jest wykorzystanie braków na rynku, tylko pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Tak więc zupełnie różne motywacje oraz intencje sprzedającego i łatwo zauważyć, dlaczego istnieje rozróżnienie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

http://www.dicetowernews.com/tag/arkham ... -card-game było tutaj?
Pewnie nie ma co liczyć że się u nas pokaże ale pomarzyć można no nie?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Goldberg pisze: 10 lip 2018, 14:51 http://www.dicetowernews.com/tag/arkham ... -card-game było tutaj?
Pewnie nie ma co liczyć że się u nas pokaże ale pomarzyć można no nie?
Jeden z tych 2 scenariuszy na 100% będzie pl w zestawie do inwokacji 2018 więc zakładam że dwupak też się pojawi w sklepach.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Skąd takie info?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Goldberg pisze: 10 lip 2018, 15:33 Skąd takie info?
Jakis czas temu na grupie fb bylo info ze sklepy maja pare dni na zamawianie zestawow na invokacje 2018 i bylo podane co wchodzi w sklad takiego zestawu. FFG tez zapowiadajac te scenariusze pisali ze jeden z nich bedzie w zestawach invokacji.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Goldberg pisze: 10 lip 2018, 14:51 http://www.dicetowernews.com/tag/arkham ... -card-game było tutaj?
Pewnie nie ma co liczyć że się u nas pokaże ale pomarzyć można no nie?
Pewno o polskiej wersji mówisz, Zorak już odpowiedział. A angielskie póki co za każdym razem standalony się pokazywały, więc i ten pack się pokaże. Chociaż zanim trafi jako POD do kupna i trafi do Polski, to pewno koniec roku, albo nawet przyszły. Ile trzeba było czekać na angielski Labirynt? Zapowiedź: 20 October 2017 była labiryntu, a w sprzedaży pojawił się 7 June 2018 według dat artykułów na FFG. Jeszcze do tego 2 tygodnie albo więcej zanim pojawiło się w Europie do kupna. No... poczekamy na to. Ale z inwokacji PLkę będę miał i pewno będę się jej chciał pozbyć bliżej releasu angielskiej ;)
Rebel 6% (trójmiasto)
Kusiowaty
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, 11:54

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Kusiowaty »

Witam. W niedalekiej przyszłości czeka przede mną przygoda z kampaniami carssosy i dunwich, które to zamierzam rozegrać solo. Pytanie dla osób, które podjęły się tego szaleństwa wcześniej. Czy są postacie, które wróżą jakiekolwiek szanse powodzenia na poziomie normalnym?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Mi najłatwiej true solo szło Rexem - ogólnie pomarańczowi pod solo są OP jak dobrze się złoży talię do uciekania i ewentualnego bicia od wielkiego dzwonu (na bossów).
Jenny też się sprawdza.
Niestety, aktualnie męczę Carcosę Minh i czwarty scenariusz, to jakaś pomyłka solo. ;/
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Kusiowaty pisze: 12 lip 2018, 11:58 Witam. W niedalekiej przyszłości czeka przede mną przygoda z kampaniami carssosy i dunwich, które to zamierzam rozegrać solo. Pytanie dla osób, które podjęły się tego szaleństwa wcześniej. Czy są postacie, które wróżą jakiekolwiek szanse powodzenia na poziomie normalnym?
Na pewno czerwoni. Mój ulubiony kolor do solo.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Potwierdzam że pomarańcze są przegięte solo...ale moja ulubienicą to Jenny jednak :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

Witam,

w końcu postanowiłem i zakupiłem sporą kolekcję w PL od jednego z kolegi z forum (za co mu bardzo dziękuję). Z racji tego, że będę chciał poszerzać swoją kolekcję, to mam kilka pytań.

1. Czy istnieje szansa, że wyjdzie w PL scenariusze Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors (2016r.) oraz The Guardians of the Abyss (2018r.) czy lepiej kupić w ENG i je sobie przerobić (będę grał z kolegą, który mniej ogarnia angielski)?
2. Chciałbym kupić sobie skrzynkę i z tego co wyczytałem w tym wątku, to lepsza będzie zielona z Geekmod aniżeli z Warbox. Prosiłbym o potwierdzenie lub zaproponowanie innej :)
3. Które przekładki do skrzynki są wg Was najlepsze/ które polecacie?
4. Czy obie erraty i poprawione karty na stronie http://galakta.pl/gry/gry-karciane/horr ... postTabs=3 to jest wszystko co trzeba poprawić, czy są jeszcze jakieś karty i/lub zasady, które użytkownicy wyłapali, a nie ma ich na stronie wydawcy?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

1) W Polsce to one wyszły bo można je kupić, ale po polsku ich nie będzie na pewno :)
2) Kup sobie online skrzynkę drewniana 30x40 za 40zl i DIY :) Przyjemne z porzytecznym :)
3) Mówisz o tych z BGG? Ja preferuję pionowe że standardowa grafika, ale to kwestia gustu
4) To CHYBA wszystko....jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi....a co do nowych kart to gracze cały czas coś znajdują
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Ja mam za to pytanie czy gdzieś są do wydrukowania poprawione karty do Zapomnianej Ery? "Okrycie" zamiast "odkrycia" mnie lekko drażni... ;)
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:18 1) W Polsce to one wyszły bo można je kupić, ale po polsku ich nie będzie na pewno :)
Na pewno, to nie.
Galakta ciągle przeciąga temat, ale może kiedyś ruszy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Prędzej ja będę tańczył w balecie... ;)
Powiedzmy sobie szczerze, nie , nie wydadzą tego po polsku...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:18 1) W Polsce to one wyszły bo można je kupić, ale po polsku ich nie będzie na pewno :)
Pewnie się pojawią, skoro dużo bardziej ryzykowane* "Labirynty Obłędu" w naszym języku się jednak ukazały. Ale kiedy, tego nikt nie wie.

*Ryzykowne, bo stworzone z myślą o większych grupach i raczej niegrywane solo.
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 13:03 Prędzej ja będę tańczył w balecie... ;)
Powiedzmy sobie szczerze, nie , nie wydadzą tego po polsku...
Powiedźmy sobie szczerze.
Jeśli Galakta da info, że nie wydadzą, wtedy będziemy na 99,9% pewni. A tak to pamiętaj, żeby po wydaniu wrzucić film jak się gibiesz :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Arius pisze: 12 lip 2018, 13:39 A tak to pamiętaj, żeby po wydaniu wrzucić film jak się gibiesz :)
Pierwszy raz pokazałem jak tańczę w sierpniu 1914r....potem znów mnie namówili we wrześniu w 39....może lepiej nie xD ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 13:03 Prędzej ja będę tańczył w balecie... ;)
Powiedzmy sobie szczerze, nie , nie wydadzą tego po polsku...
AH to ich jedyny LCG i do tego dobrze schodzi, nie widzę powodów dla których mieliby ich ostatecznie nie wydać.
Największy problem to druk międzynarodowy, może i Galakta chce, ale na razie nic sami nie zrobią
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

Karit pisze: 12 lip 2018, 15:00
Goldberg pisze: 12 lip 2018, 13:03 Prędzej ja będę tańczył w balecie... ;)
Powiedzmy sobie szczerze, nie , nie wydadzą tego po polsku...
AH to ich jedyny LCG i do tego dobrze schodzi, nie widzę powodów dla których mieliby ich ostatecznie nie wydać.
Największy problem to druk międzynarodowy, może i Galakta chce, ale na razie nic sami nie zrobią
Gówno prawda, Galakta kładzie laskę na wszystko, co wydają po polsku. Ludzie zajmujący sie korektą chyba nie pracują wcale, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak takie byki (Noc Fanatka?) przechodzą przez ich korekty.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Gatherey pisze: 12 lip 2018, 15:01Gówno prawda, Galakta kładzie laskę na wszystko, co wydają po polsku. Ludzie zajmujący sie korektą chyba nie pracują wcale, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak takie byki (Noc Fanatka?) przechodzą przez ich korekty.
Najciemniej jest pod latarnią, czy coś w tym stylu :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

kozz84 pisze: 12 lip 2018, 15:09
Gatherey pisze: 12 lip 2018, 15:01AH to ich jedyny LCG i do tego dobrze schodzi, nie widzę powodów dla których mieliby ich ostatecznie nie wydać.
Największy problem to druk międzynarodowy, może i Galakta chce, ale na razie nic sami nie zrobią
Gówno prawda, Galakta kładzie laskę na wszystko, co wydają po polsku. Ludzie zajmujący sie korektą chyba nie pracują wcale, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak takie byki (Noc Fanatka?) przechodzą przez ich korekty.
Najciemniej jest pod latarnią, czy coś w tym stylu :)
Ja rozumiem, ale to jest pokazywanie "szacunku" ludziom, którzy wydają pieniądze na kupno ich produktow - jednym słowem - trochę niefair.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2018, 15:15 przez Gatherey, łącznie zmieniany 1 raz.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

Goldberg pisze: 12 lip 2018, 12:18 1) W Polsce to one wyszły bo można je kupić, ale po polsku ich nie będzie na pewno :)
2) Kup sobie online skrzynkę drewniana 30x40 za 40zl i DIY :) Przyjemne z porzytecznym :)
3) Mówisz o tych z BGG? Ja preferuję pionowe że standardowa grafika, ale to kwestia gustu
4) To CHYBA wszystko....jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi....a co do nowych kart to gracze cały czas coś znajdują
AD. 1. Patrząc po dyskusji, to jeszcze "trochę" poczekam, a nuż zobaczymy :)
Ad. 2. Nie mam takich zdolności, a więc: Geekmod czy Warbox? Która lepsza i bardziej pojemna?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Gatherey pisze: 12 lip 2018, 15:01
Karit pisze: 12 lip 2018, 15:00
Goldberg pisze: 12 lip 2018, 13:03 Prędzej ja będę tańczył w balecie... ;)
Powiedzmy sobie szczerze, nie , nie wydadzą tego po polsku...
AH to ich jedyny LCG i do tego dobrze schodzi, nie widzę powodów dla których mieliby ich ostatecznie nie wydać.
Największy problem to druk międzynarodowy, może i Galakta chce, ale na razie nic sami nie zrobią
Gówno prawda, Galakta kładzie laskę na wszystko, co wydają po polsku. Ludzie zajmujący sie korektą chyba nie pracują wcale, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak takie byki (Noc Fanatka?) przechodzą przez ich korekty.
Ja piszę o prawdopodobieństwie wydania dodatku a ty niekulturalnie wylewasz swoją złość na jakość korekty... Jak widzisz wydali Fanatka = nie "położyli laski", więc mogą wydać i inne dodatki.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Ktoś coś wie już może więcej o tym zestawie naprawczym? Mamy dziś 16 lipca, więc jakieś wieści może gdzieś krążą? Kilka dni temu jak pytałem w moim sklepie to jeszcze było "nic nam nie wiadomo, Galakta ma to chyba rozsyłać". Oby jednak cały proces przebiegł gładko i bezboleśnie.
ODPOWIEDZ