Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

A ja mam inne pytanie macie gdzieś może jakiś ładny obrazek maty do tej gry? Żeby móc wydrukować ją na drukarce laserowej kolorowej A3?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

BGG i Pinterest - polecam zainwestowac i zrobic sobie duza (24x24)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: finallyh »

Seba2000 pisze: 09 lis 2018, 10:17 Ktoś z Was się orientuje, czy dodruk podstawki ma już poprawione błędy na kartach?
Mogę sprawdzić ale o jaką kartę(y) chodzi?
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

finallyh pisze: 19 lis 2018, 22:32
Seba2000 pisze: 09 lis 2018, 10:17 Ktoś z Was się orientuje, czy dodruk podstawki ma już poprawione błędy na kartach?
Mogę sprawdzić ale o jaką kartę(y) chodzi?
Np. karta specjalna Jenny, która nie miała wartości przy symbolu pięści.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: finallyh »

Gatherey pisze: 19 lis 2018, 23:02
finallyh pisze: 19 lis 2018, 22:32
Seba2000 pisze: 09 lis 2018, 10:17 Ktoś z Was się orientuje, czy dodruk podstawki ma już poprawione błędy na kartach?
Mogę sprawdzić ale o jaką kartę(y) chodzi?
Np. karta specjalna Jenny, która nie miała wartości przy symbolu pięści.
Jenny z dodatku Dunwich? Mam tylko CS.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Chyba Agnes miała coś źle. Sprawdź proszę ‘Automatyczna .45’. Karta nie miała +1 przed ikonką pieści. I jeszcze karta podstępu ‚na skrzydlach...’. Tam nie było wartosci trudnosci testu.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: finallyh »

kozz84 pisze: 19 lis 2018, 23:35 Chyba Agnes miała coś źle. Sprawdź proszę ‘Automatyczna .45’. Karta nie miała +1 przed ikonką pieści. I jeszcze karta podstępu ‚na skrzydlach...’. Tam nie było wartosci trudnosci testu.
Poprawione. Znalazłem temat na forum G. z błędami. Karty, które sprawdziłem mają poprawione braki. Podobnie wygląda to w zasadach wprowadzających, jak i w kompletnej księdze zasad -tam również są zmiany. Jakkolwiek nie sprawdziłem wszystkiego.
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

A ja właśnie popełniłem takie coś do HwA bo mnie od zawsze te karteluszki wkurzały i psuły klimat gry.
To prototyp - jeszcze trochę muszę to dopracować przed wersją finalną - teraz już wiem co i jak robić :)
Myślę o tym by zrobić okładkę materiałową w kolorze podobnym do każdego cyklu (to na zdjęciach to Dunwich).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ale ze jak??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Tez takie chce!!! Mow jak!! ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Moymy rencyma :)
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Świetna robota. Aż chciał bym sam taki mieć.... To oddzielne scenariusze z kartkami też mnie wkurzają i jeszcze pogięte... Może też się zmobilizuję do takiej roboty :)

Jak już mowa o upgrade, to pozwolę sobie spytać czy nie nie kupował ktoś ostatnio jakiś fajnych łączników lokacji i jeśli tak to czy nie mógł by podać linka do takowych
Niestety nic nie mogę ciekawego znaleźć. Sam korzystam z wydrukowanych tekturowych z BGG, ale trzeba je wkładać pod karty końcówkami i nie odpowiada mi to. Najchętniej kupił bym jakieś 3D.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Może trochę offtopic do gry... ale trafiłem na zejefajny teledysk w klimacie jak najbardziej Horroru w Arkham...
https://www.youtube.com/watch?v=NxviGrBMKKY
----------------
10% flamberg.com.pl
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Dałbym sobie głowę obciąć, że widziałem tu ostatnio gdzieś posta zachwalającego zaskakująco dobrą jakość ostatniego DnŻ, ale za nic nie mogę go teraz znaleźć. Może pomroczność jasna.

W każdym razie zainspirowany tym postem (który, jestem dalej pewny, że widziałem na jawie a nie we śnie) uznałem, że tez się podzielę spostrzeżeniami. Po inspekcji wykonania moich egzemplarzy jestem zadowolony. Czuć że to nie to, bo krawędzie wołają o pomstę do nieba, a sama karta ma tani poblask - ale kolory są dobre, nic nie jest jakoś rażąco krzywo przycięte. Jest lepiej niż myślałem, ale może tylko mam szczęście. W pudełku do Fanatka zostało dużo miejsca, idealnie dla wszelkich kolejnych PoD, więc tez Klątwa i Karnawał dołącza do Labiryntów, a i dalej będzie miejsce na Strażników.

EDIT: Welp, trzeba było najpierw przeczytać posta "Awaria Forum". My bad!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Nie martw sie. Byl taki post. Ale wczoraj po awari forum wycielo posty z kilku dni :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 356
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 100 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Grellenort »

Berni77 pisze: 20 lis 2018, 16:01 Moymy rencyma :)
Naprawdę ładna rzecz. Chciałoby się, żeby coś w tym stylu zostało wydane przez polskiego dystrybutora gry...
Może niepotrzebnie, ale ja również potwierdzę bardzo fajną jakość DnŻ scenariuszów Arkham Nights. Wykończenie rzeczywiście z nieco większym poblaskiem, a sam cardstock nawet minimalnie grubszy (porównanie z identycznym pod względem liczby kart stosem ze zwykłych dodatków). Miałem obawy o jakość, na szczęście te czasy są już przeszłością.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Mam wersja angielska tych scenariuszy i teraz podmienilem na polska. Jakosc druku faktycznie na plus. Same scenariusze tez bardzo ciekawe ale to juz bylo wiadomo dawno temu.

Mimo to Straznicy Otchlani sie chyba najlepszym dodatkiem jak ktos szuka samodzielnego zestawu do gry.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Grellenort pisze: 24 lis 2018, 11:15
Berni77 pisze: 20 lis 2018, 16:01 Moymy rencyma :)
Naprawdę ładna rzecz. Chciałoby się, żeby coś w tym stylu zostało wydane przez polskiego dystrybutora gry...
Może niepotrzebnie, ale ja również potwierdzę bardzo fajną jakość DnŻ scenariuszów Arkham Nights. Wykończenie rzeczywiście z nieco większym poblaskiem, a sam cardstock nawet minimalnie grubszy (porównanie z identycznym pod względem liczby kart stosem ze zwykłych dodatków). Miałem obawy o jakość, na szczęście te czasy są już przeszłością.
Jak skończę projekt to wycenię to i jak ktoś będzie chciał to mogę wykonać dla niego.
Pozostałe cykle też chcę w ten sposób zrobić :)
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Wyceń.
To co zrobiłeś wydaje się trwałe, więc ciekaw jestem ile taka przyjemność.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Paskuder »

To ja czekam na wycenę :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Zastanawiam się czy jest sens zaczynać zabawę z grą od trzeciego cyklu "Zapomniana Era"? Dziedzictwo Dunwitch jest jeszcze niedostępne, a w cyklu Droga do Carcossy nigdzie nie da się kupić paczki Nieopisywalna Przysięga. O dodruku tego scenariusza nie ma ani słowa, a bez niego nie widzę sensu wchodzenia w ten cykl.

Wahałem się czy jest sens opuszczać DD, ale teraz zastanawiam się czy w ogóle iść w to dalej do czasu dodruku, bo nie uśmiecha mi się wydawać od razu 400 zł na całą kampanię, żeby nie martwić się znikaniem kolejnych paczek z rynku. Bo rozumiem, że dodrukowi DD będzie towarzyszyło uzupełnienie braków małych paczek?
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Berni77 pisze: 25 lis 2018, 09:17
Grellenort pisze: 24 lis 2018, 11:15
Berni77 pisze: 20 lis 2018, 16:01 Moymy rencyma :)
Naprawdę ładna rzecz. Chciałoby się, żeby coś w tym stylu zostało wydane przez polskiego dystrybutora gry...
Może niepotrzebnie, ale ja również potwierdzę bardzo fajną jakość DnŻ scenariuszów Arkham Nights. Wykończenie rzeczywiście z nieco większym poblaskiem, a sam cardstock nawet minimalnie grubszy (porównanie z identycznym pod względem liczby kart stosem ze zwykłych dodatków). Miałem obawy o jakość, na szczęście te czasy są już przeszłością.
Jak skończę projekt to wycenię to i jak ktoś będzie chciał to mogę wykonać dla niego.
Pozostałe cykle też chcę w ten sposób zrobić :)
Berni - a nie da się zrobić ALLinONE? Wszystkie cykle w jednej książce?, a przynajmniej chociaż wydane do dnia dzisiejszego.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

Golfang pisze: 03 gru 2018, 14:22
Berni77 pisze: 25 lis 2018, 09:17
Grellenort pisze: 24 lis 2018, 11:15

Naprawdę ładna rzecz. Chciałoby się, żeby coś w tym stylu zostało wydane przez polskiego dystrybutora gry...
Może niepotrzebnie, ale ja również potwierdzę bardzo fajną jakość DnŻ scenariuszów Arkham Nights. Wykończenie rzeczywiście z nieco większym poblaskiem, a sam cardstock nawet minimalnie grubszy (porównanie z identycznym pod względem liczby kart stosem ze zwykłych dodatków). Miałem obawy o jakość, na szczęście te czasy są już przeszłością.
Jak skończę projekt to wycenię to i jak ktoś będzie chciał to mogę wykonać dla niego.
Pozostałe cykle też chcę w ten sposób zrobić :)
Berni - a nie da się zrobić ALLinONE? Wszystkie cykle w jednej książce?, a przynajmniej chociaż wydane do dnia dzisiejszego.
Wszystko da się zrobić :)
Jak już przerobię pozostałe cykle tak aby ładnie były dostosowane do "książkowego" formatu to nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to jedna książka czy trzy lub cztery - wykonuje się to tak samo :)
Jedyną przeszkodą jest ograniczony czas wolny na skład tekstu :)
Cierpliwości.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Jacek_PL »

arian pisze: 03 gru 2018, 14:16... a w cyklu Droga do Carcossy nigdzie nie da się kupić paczki Nieopisywalna Przysięga.
Sklep "nigdzie nie" :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

arian pisze: 03 gru 2018, 14:16 Zastanawiam się czy jest sens zaczynać zabawę z grą od trzeciego cyklu "Zapomniana Era"? Dziedzictwo Dunwitch jest jeszcze niedostępne, a w cyklu Droga do Carcossy nigdzie nie da się kupić paczki Nieopisywalna Przysięga. O dodruku tego scenariusza nie ma ani słowa, a bez niego nie widzę sensu wchodzenia w ten cykl.

Wahałem się czy jest sens opuszczać DD, ale teraz zastanawiam się czy w ogóle iść w to dalej do czasu dodruku, bo nie uśmiecha mi się wydawać od razu 400 zł na całą kampanię, żeby nie martwić się znikaniem kolejnych paczek z rynku. Bo rozumiem, że dodrukowi DD będzie towarzyszyło uzupełnienie braków małych paczek?
Osobiscie bym nie zaczynal od 3ciego cyklu gdyz jest on wyraznie trudniejszy od pozostalych.

Masz wiec 2 opcje.

Dorwac ten 2gi mythospack z carcosy poki jeszcze jest w kilku sklepach i na allego i wejsc w ten cykl.

Poczekac chwilke bo na poczatku 2019 ma byc dodruk Dziedzictwa Dunwich.

w tym tyg jest tez premiera Straznikow otchlani, dodatkowo na dniach pojawily sie scenariusze z Druku na Żądanie (Klatwa i Karnawał).
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Goldberg »

Plus jeszcze parę innych....google boli
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ