Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Curiosity pisze: 27 wrz 2018, 15:31
MataDor pisze: 27 wrz 2018, 13:59
longmen76 pisze: 27 wrz 2018, 13:55 Kurczę coraz bardziej się łamię i myślę nad zakupem tej karcianki. Pytanie czy na dwie osoby jest jedna podstawka czy trzeba jak w innych LCG kupić 3 podstawki (żeby mieć 3 kopie kart).
W zupełności wystarczą Ci dwie podstawki do granie 2ma postaciami. ( w deku możesz mieć tylko 2 kopie tej samej karty)
Dwie podstawki to raczej do grania czterema postaciami. Jedna podstawka = 2 graczy.
Może innym to wystarcza. Mi jedna podstawka do zbudowania takich deków jak chciałem dla 2ch postaci nie wystarczała.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

A jeśli ktoś kupi core set od razu z jakimś dodatkiem, to jest sens kupowania drugiego CS?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

MrAtrion pisze: 27 wrz 2018, 15:59 A jeśli ktoś kupi core set od razu z jakimś dodatkiem, to jest sens kupowania drugiego CS?
Tak. Brak niektórych kart z CS w dwóch kopiach może bardzo ograniczać możliwość budowania talii.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Korci mnie cholernie, ale dość drogo to wychodzi + skrzyneczka i koszulki. Nie koszulkuję zazwyczaj, ale LCG i to drogie jednak warto.

Apropos błędów w tłumaczeniu - czy zostaną poprawione przy dodruku? Bo chyba brakuje CS w sklepach. Albo Dunwicha.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

będą poprawione , dodruk DD w drodze a co do podstawki to nie wiem. Zreszta te błędy nie są jakieś duże - po przeczytaniu erraty nie ma problemu i wszystko da się zapamiętać
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Szkoda, że cyfrowego podręcznika itp nie poprawili...
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Zawsze mnie zastanawiało, czy po kilku dodatkach nie będzie kart zbyt wiele do ogarnięcia przy deck buildingu. Nie jestem w to zbyt dobry. No i czy nie wyjdzie tak, że część kart nigdy już nie użyjecie (słabe z podstawki)?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: inzkulozik »

MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 07:42 Zawsze mnie zastanawiało, czy po kilku dodatkach nie będzie kart zbyt wiele do ogarnięcia przy deck buildingu. Nie jestem w to zbyt dobry. No i czy nie wyjdzie tak, że część kart nigdy już nie użyjecie (słabe z podstawki)?
Dlatego jeśli nawet kupisz od razu wszystkie pudełeczka, które wyszły do tej pory to błędem byłoby od razu wszystkie karty z nich traktować jako bazę do tworzenia talii. Trzeba sobie stopniowo dorzucać :)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Tego się obawiam najbardziej :P I braku miejsca :P
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

My też długo się wzbranialiśmy i zastanawialiśmy nad wejście w tego LCG a teraz mamy do siebie z żoną żal, że odkryliśmy go tak późno.

Jeśli chodzi o ilość kart do deckbuildingu to na stronie FFG jest przygotowana rozpiska podstawowych talii dla każdej kampanii (wykorzystując tylko 1 CS i pierwszy zestaw z każdego dodatku). My sobie wymyśliliśmy to tak, że rozpoczynając kampanie do tworzenia talii bierzemy tylko tak jak opisałem wyżej czyli 1 CS i karty z Deluxa do kampanii a po każdym scenariuszu otwieramy nową paczkę z kolejną przygodą i możemy w ramach punktów doświadczenia dokupywać już nowe karty z otwartej paczki. Jest to chyba logiczne i dzięki temu unikasz jednorazowego przytłoczenia kartami.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Phate pisze: 28 wrz 2018, 09:13 My też długo się wzbranialiśmy i zastanawialiśmy nad wejście w tego LCG a teraz mamy do siebie z żoną żal, że odkryliśmy go tak późno.

Jeśli chodzi o ilość kart do deckbuildingu to na stronie FFG jest przygotowana rozpiska podstawowych talii dla każdej kampanii (wykorzystując tylko 1 CS i pierwszy zestaw z każdego dodatku). My sobie wymyśliliśmy to tak, że rozpoczynając kampanie do tworzenia talii bierzemy tylko tak jak opisałem wyżej czyli 1 CS i karty z Deluxa do kampanii a po każdym scenariuszu otwieramy nową paczkę z kolejną przygodą i możemy w ramach punktów doświadczenia dokupywać już nowe karty z otwartej paczki. Jest to chyba logiczne i dzięki temu unikasz jednorazowego przytłoczenia kartami.
Jeśli dobrze zrozumiałem - gracie z 1CS i kartami z dużego dodatku, a po dojściu do scenariusza z małego dodatku dodajecie karty z niego?
Nie przeszkadza granie na 1CS tylko? :)
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Dobrze rozumiesz - takie mamy właśnie założenia. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce bo jeszcze tego nie przetestowaliśmy (dziś zaczynamy kampanię Szlak do Carcosy)

Póki co graliśmy jedynie w kampanię z podstawki różnymi postaciami. Gramy zawsze we dwie osoby i składamy sobie talie tak jak jest napisane w instrukcji (w szlak do Carcossy też mamy zamiar złożyć talie zgodnie z tym co przygotował FFG - https://images-cdn.fantasyflightgames.c ... sts_40.pdf)

My grając nastawiamy się na przeżywanie za każdym razem nowej przygody i nie zagłębiamy się w deckbuilding bo gramy na predefiniowanych taliach. Taka gra póki co nam odpowiada. Wiadomo, że pewnie nasze rozgrywki są bardziej losowe przez to, bo nie mamy po dwie sztuki wybranych kart (choć tych podstawowych neutralnych czyli nóż, latarka itp. w CS są w sumie po cztery).
Jak już zaczniemy bawić się w deckbuilding i maksować wyniki uzyskane po każdym ze scenariuszy to raczej nie kupimy drugie CS a zrobimy sobie proxy wybranych kart.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

A jakbyście chcieli zagrać w podstawkę postaciami z dodatku, to też podstawowe karty weźmiecie?

I co z dodatkiem do podstawki "Powrót Nocy Fanatyka"? :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sekator »

Polecam Ci odwiedzić Arkham.db I przejrzeć parę z najpopularniejszych talii. Możesz najechać na karty z listy i zobaczyć z jakiego dodatku są. Zobaczysz wtedy jak dużo kart z podstawki jest w tych popularnych taliach.
(swoją drogą polecam Ci tą stronę, jeśli nie lubisz deckbuildingu i szukasz czegoś ciekawszego niż te od FFG)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

To teraz mam pytanie do starych wyjadaczy tego LCG ze wszystkimi prawie dodatkami - co robicie z tymi ładnie zaprojektowanymi pudełkami? :D Szkoda trochę wyrzucać te rysunki :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sekator »

Z pudełkami z dodatków deluxe np. Dunwich? Prosto w kosz, one się do niczego nie nadają, nawet nie są kartonowe, tylko z papieru minimalnie grubszego od kart.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Podliczyłem, że cały dodatek (Podstawowy z Mitami) wyjdzie jakieś 450 zł. Tak plus minus. A biorąc pod uwagę, jak szybko się rozchodzą i ile trzeba czekać na dodruk, to koszmar sam w sobie :D
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sekator »

No niestety, tak to wygląda jak się wchodzi w gry LCG dwa lata po premierze :D I jak ta gra jest od FFG
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Miszon »

Pytanko:
wiadomo coś więcej, kiedy będzie dodruk pierwszego dodatku? Na stronie Galakty widnieje wciąż enigmatyczne "2018", a w sumie za wiele do końca 2018 nie zostało.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Discworld
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2018, 21:10

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Discworld »

Miszon pisze: 29 wrz 2018, 00:27 Pytanko:
wiadomo coś więcej, kiedy będzie dodruk pierwszego dodatku? Na stronie Galakty widnieje wciąż enigmatyczne "2018", a w sumie za wiele do końca 2018 nie zostało.
Wysyłałem kilka dni temu zapytanie do Galakty, w odpowiedzi dostałem że wszystko zależy od tego kiedy FFG będzie robił dodruk, ale nie znają żadnych dokładnych dat póki co.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 17:39 Podliczyłem, że cały dodatek (Podstawowy z Mitami) wyjdzie jakieś 450 zł. Tak plus minus. A biorąc pod uwagę, jak szybko się rozchodzą i ile trzeba czekać na dodruk, to koszmar sam w sobie :D
Jak dobrze poszukasz to cały cykl wyniesie ok 365zl. Polecam kupić jakąś duża mate bo chęć do gry odrazu rośnie mocno.

Co do dwóch podstawek to ja dopiero teraz kupiłem druga bo miałem okazję wyrwać ja za 30zl a tak to miałem jedna oraz całe cykle dunwich oraz Carcosa, sam zbudowałem talię, nie czułem losowosci a przeszedłem kampanie Dunwich bez żadnej traumy. Przy dużej puli kart da się to obejść i jest to nawet ciekawsze wyzwanie by radzić sobie z kartami które dostaniesz chociaż czasami serce bolało że nie mam drugiej kopii ulubionej karty.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

brazylianwisnia pisze: 29 wrz 2018, 10:02
MrAtrion pisze: 28 wrz 2018, 17:39 Podliczyłem, że cały dodatek (Podstawowy z Mitami) wyjdzie jakieś 450 zł. Tak plus minus. A biorąc pod uwagę, jak szybko się rozchodzą i ile trzeba czekać na dodruk, to koszmar sam w sobie :D
Jak dobrze poszukasz to cały cykl wyniesie ok 365zl. Polecam kupić jakąś duża mate bo chęć do gry odrazu rośnie mocno.

Co do dwóch podstawek to ja dopiero teraz kupiłem druga bo miałem okazję wyrwać ja za 30zl a tak to miałem jedna oraz całe cykle dunwich oraz Carcosa, sam zbudowałem talię, nie czułem losowosci a przeszedłem kampanie Dunwich bez żadnej traumy. Przy dużej puli kart da się to obejść i jest to nawet ciekawsze wyzwanie by radzić sobie z kartami które dostaniesz chociaż czasami serce bolało że nie mam drugiej kopii ulubionej karty.
30zł?? Serio??
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

Pewnie używaną.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Wszyscy mówią - kup CS i zobacz czy podejdzie, jak nie, to sprzedaj. Jakoś nikt nie chce sprzedać :D
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kmd7 »

Bez przesady. Od czasu do czasu się trafiają oferty. Sam teraz mam dylemat - inwestować dalej, czy sprzedać, bo mam CS i Carcosę. Gdyby to była jedyna gra, w którą gram, nie miałbym takiego problemu, bo gra naprawdę zacna ;).
ODPOWIEDZ