Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

Ogral ktos Noc Fanatka? Jak wrazenia? Przymierzam sie do odkurzenia skrzyni i nadgonienia zaleglosci, a nie widze jakos nic szczegolnego w tym zestawie (jesli chodzi o karty badaczy).
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Nie ma tu nic oszałamiającego dla gracza, parę kart tylko dla największych fanów (choć dzięki temu dodatkowi pojawia się kilka ciekawych kombosów, jak np. Physical Training lvl 2 + Well Prepared). Ja już ograłem kilka razy całą "ulepszoną" kampanię i wrażenia pozytywne: pierwszy scenariusz to już nie całkowita popierdółka, w drugim i trzecim więcej różnorodności, ponadto w trzecim trudniej o zwycięstwo poprzez ubicie finalnej poczwary. Uwaga, z tym dodatkiem w trybie true solo jest ZNACZNIE trudniej, jeśli się używa wszystkich nowych zestawów kart. Generalnie oceniam bardzo na plus, ale tylko dla ludzi, którzy lubią naprawdę często ogrywać te same scenariusze. Fabularnie ani mechanicznie nie zmienia się nic tak bardzo, żeby to usprawiedliwiało zakup w celu ponownego przeżycia przygody - to wciąż to samo co dawniej, tylko z paroma nowymi twistami.

@Karit: Tak, przynosisz talię i grasz.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Kolejny popis naszego ulubionego wydawnictwa. Ulepszona karta ma inną nazwę niż jej tańsza wersja... Porażający jest ten brak konsekwencji. Nie dość, że nazwa inna, to jeszcze tłumacze nie potrafią się zdecydować, gdzie wrzucić ikonę darmowej akcji - po "oknie gracza" czy między "okno" i "gracza"... Galakta, plis.
Spoiler:
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Myślałem ostatnio nad kupnem tej gry. Trochę model LCG mnie zniechęca, aczkolwiek to nie jest czysty CCG z losowością w boosterach. Ale jak to wygląda z regrywalnością? Jedne recenzje mówią o małej, bo mocny nacisk na fabułę, a inne o dużej, bo różny deck building. Jak to jest w końcu? Grałem w WP LCG, ale krótko. Dość podkręcony poziom mnie zniechęcił (podobno to jest specjalnie aby kupować dodatki). Myślę o wersji ANG, bo w PL widzę sporo błędów, a nie chce mi się siedzieć z nosem w erratach i faq.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Regrywalność jest dopóki kupujesz paczuszki :D
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

MrAtrion pisze: 17 sie 2018, 20:17 Myślałem ostatnio nad kupnem tej gry. Trochę model LCG mnie zniechęca, aczkolwiek to nie jest czysty CCG z losowością w boosterach. Ale jak to wygląda z regrywalnością? Jedne recenzje mówią o małej, bo mocny nacisk na fabułę, a inne o dużej, bo różny deck building. Jak to jest w końcu? Grałem w WP LCG, ale krótko. Dość podkręcony poziom mnie zniechęcił (podobno to jest specjalnie aby kupować dodatki). Myślę o wersji ANG, bo w PL widzę sporo błędów, a nie chce mi się siedzieć z nosem w erratach i faq.
Mimo że znasz fabułe to są różne zakończenia scenariuszy - czesto losowe lokacje no i karty spotkań. Do tego dochodzi kim grasz i naprawdę jeden scenariusz można grać kilka razy. To tak jakby w Robinsona przestać grac po jednorazowym przejściu każdego scenariusza. Fabuła jest fajna i istotna ale nawet jak ja poznasz to mechanicznie gra cały czas stawia fajne wyzwanie.

Co do błędów to w wersji pl nie ma ich tak dużo - jak sie już pojawią to bardziej z tych upierdliwych i śmiesznych niż czyniących grę niegrywalną. Galakta wydaje bez opóźnień no i chyba taniej niż wersje angielską.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Widzę, że Galakta dała na stronie pdf z kartami do poprawy. Ale pewnie nie wszystkie jeszcze. Ktoś je drukował gdzieś? Dobrał dobry papier itp.?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

MrAtrion pisze: 18 sie 2018, 18:33 Widzę, że Galakta dała na stronie pdf z kartami do poprawy. Ale pewnie nie wszystkie jeszcze. Ktoś je drukował gdzieś? Dobrał dobry papier itp.?
Poki co to chyba wszystkie karty, nie ma co kombinowac z wydrukiem na specjalnym papierze z uwagi na rewers karty. Po prostu wydrukuj na 1 stronie i do koszulki daj wraz z karta ktora poprawiasz. w ten sposob grubosc karty jak i rewers bede takie jak reszty wiec ich nie rozpoznasz
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

MrAtrion pisze: 17 sie 2018, 20:17 Myślę o wersji ANG, bo w PL widzę sporo błędów, a nie chce mi się siedzieć z nosem w erratach i faq.
to mam dla Ciebie zla wiadomosc. FAQ do angielskiej wersji ma 9 stron :D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Jestem aktualnie podobnie jak kolega MrAtrion przed decyzją o kupnie podstawki. Bardziej się jednak skłaniałem ku WP LCG ze względu na podobno dużo większa regrywalność. Domyślam się że system LCG stworzony jest aby zachęcać do kupowania dalszych paczuszek ;) Chciałbym jednak wybierając jedną z tych gier móc naprawdę dobrze się pobawić samą podstawką przed "musem" zakupu dodatku.

Czy ktoś z was grał w oba tytuły i może po krótce je porównać i w który system lepiej wejść ? Z info zebranych w necie wynika, że :
HwA ma gorszą regrywalność ale lepszą fabułę i większą dostępność dodatków.
WP większą regrywalność bez konieczności dokupu dodatków, słabo z pierwszymi małymi i dużymi dodatkami (chodzi o ich dostępność), sporo fanowskiego contentu urozmaicajacego grę na samej podstawce.

Pomożecie przy dokonaniu wyboru ?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: wajdzik83 »

Phate pisze: 19 sie 2018, 10:37 Jestem aktualnie podobnie jak kolega MrAtrion przed decyzją o kupnie podstawki. Bardziej się jednak skłaniałem ku WP LCG ze względu na podobno dużo większa regrywalność. Domyślam się że system LCG stworzony jest aby zachęcać do kupowania dalszych paczuszek ;) Chciałbym jednak wybierając jedną z tych gier móc naprawdę dobrze się pobawić samą podstawką przed "musem" zakupu dodatku.

Czy ktoś z was grał w oba tytuły i może po krótce je porównać i w który system lepiej wejść ? Z info zebranych w necie wynika, że :
HwA ma gorszą regrywalność ale lepszą fabułę i większą dostępność dodatków.
WP większą regrywalność bez konieczności dokupu dodatków, słabo z pierwszymi małymi i dużymi dodatkami (chodzi o ich dostępność), sporo fanowskiego contentu urozmaicajacego grę na samej podstawce.

Pomożecie przy dokonaniu wyboru ?
HwA jest dużo lepszy od WP pod każdym względem. Jeżeli chodzi o regrywalnosc to może i jest większa w WP ale ja zdecydowanie polecam Ci horror bo jak dokupisz sobie później dodatki to zabawy będzie na wiele wiele godzin.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Paskuder »

Phate pisze: 19 sie 2018, 10:37 Chciałbym jednak wybierając jedną z tych gier móc naprawdę dobrze się pobawić samą podstawką przed "musem" zakupu dodatku.
Według mnie to twoje stwierdzenie dyskwalifikuje sens zakupu jakiegokolwiek lcga. Kup jakąkolwiek inną planszę, bo przy lcg albo trzeba kupić dodatki albo kilka podstawek żeby zabawa miała sens...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

No i to jest dobra rada :) Zdaje sobie sprawę że o to właśnie chodzi w LCG że aby prawdziwie móc odkryć walory gry trzeba iść z biegiem wydawanych dodatków bo urozmaicają mechanikę i rozbudowują samą grę.
Nie twierdzę że dodatków nie będę kupował ale chciałbym na podstawce móc też trochę się pobawić i mieć możliwość rozegrania kilku-kilkunastu fajnych gier zanim stwierdzę, że już wycisnalem z niej wszystko, wypróbowałem kilka taliii i czas na coś nowego.
Jestem fanem obu Światów i dlatego tak ciężko dokonać wyboru...

Szukam gry głównie solo bo jakoś tak ekipa się rozpadła a ja mam wieczorami ochotę pograc w coś ciekawego ;)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Paskuder »

W podstawce ah masz 3 scenariusze które możesz grać solo lub w kampanii jeden po drugim. Po jednokrotnym przejściu znasz fabułę i twisty więc zaskoczenia przy ponownym przechodzeniu nie będzie. Ale jeżeli lubisz ten klimat to trochę tak jak kolejne oglądanie bardzo dobrego filmu, niby wiesz co się stanie ale frajda jednak jest. Zresztą w podstawce jest 5 różnych badaczy w 5 różnych klasach i każdym gra się trochę inaczej więc wrażenia z ponownej rozgrywki na pewno nie będą takie same lecz "trochę podobne". Jeden dobrze tłucze potwory inny bez problemu się wymyka a jeszcze inny świetnie przeszukuje lokacje. W dodatku do grania solo spokojnie wystarczy jedna podstawka do pełnej frajdy, druga tylko po to żeby mieć wszystkie kart badaczy w dwóch kopiach jak chcesz się ostro bawić w deckbuilder (ale wtedy wszystkie karty scenariuszy z drugiej podstawki są ci zupełnie zbędne). W dodatkach regrywalność idzie w górę bo masz dodatkowe karty do badaczy ale też przez budowę scenariuszy. O ile podstawka jest w miarę liniowa to np w dodatku scenariusz w pociągu budujesz bardziej losowo. Jak dobrze pamiętam to pociąg składasz z 6 wagonów ułożonych w losowej kolejności wylosowanych z 8 możliwych i jednej lokomotywy wylosowanej z 3 możliwych. Więc kolejne przejście takiego scenariusza innym badaczem z innym rozkładem lokacji da ci praktycznie inne doświadczenia. Podstawka to takie trochę demo. Ale jednak fajne demo.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Paskuder pisze: 19 sie 2018, 13:37 W podstawce ah masz 3 scenariusze które możesz grać solo lub w kampanii jeden po drugim. Po jednokrotnym przejściu znasz fabułę i twisty więc zaskoczenia przy ponownym przechodzeniu nie będzie. Ale jeżeli lubisz ten klimat to trochę tak jak kolejne oglądanie bardzo dobrego filmu, niby wiesz co się stanie ale frajda jednak jest. Zresztą w podstawce jest 5 różnych badaczy w 5 różnych klasach i każdym gra się trochę inaczej więc wrażenia z ponownej rozgrywki na pewno nie będą takie same lecz "trochę podobne". Jeden dobrze tłucze potwory inny bez problemu się wymyka a jeszcze inny świetnie przeszukuje lokacje. W dodatku do grania solo spokojnie wystarczy jedna podstawka do pełnej frajdy, druga tylko po to żeby mieć wszystkie kart badaczy w dwóch kopiach jak chcesz się ostro bawić w deckbuilder (ale wtedy wszystkie karty scenariuszy z drugiej podstawki są ci zupełnie zbędne). W dodatkach regrywalność idzie w górę bo masz dodatkowe karty do badaczy ale też przez budowę scenariuszy. O ile podstawka jest w miarę liniowa to np w dodatku scenariusz w pociągu budujesz bardziej losowo. Jak dobrze pamiętam to pociąg składasz z 6 wagonów ułożonych w losowej kolejności wylosowanych z 8 możliwych i jednej lokomotywy wylosowanej z 3 możliwych. Więc kolejne przejście takiego scenariusza innym badaczem z innym rozkładem lokacji da ci praktycznie inne doświadczenia. Podstawka to takie trochę demo. Ale jednak fajne demo.
I taki tekst mnie przekonuje :D
A czym się różnią dodatki duże od małych? W WP te małe to chyba x kart z dużego czy jakoś tak. Jakie pierwsze byście polecili po ograniu podstawki?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: wajdzik83 »

Ograsz podstawkę i poczekasz na dodruk Dziedzictwo Dunwich które zapowiedziała Galakta. Później do dużego dodatku Dunwich dokupujesz małe dodatki których jest 6 ;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

To Dziedzictwo nie wchodzi w skład dużego Dunwich?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: wajdzik83 »

MrAtrion pisze: 19 sie 2018, 15:24 To Dziedzictwo nie wchodzi w skład dużego Dunwich?
Wejdź na stronę galakta.pl

Tam masz wszystko opisane.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Ze strony Galakty odnośnie Dziedzictwa:
"To rozszerzenie zawiera dwa pierwsze scenariusze z kampanii Dziedzictwo Dunwich."

Rozszerzenie Muzeum Miskatonic:
"Muzeum Miskatonic zawiera II scenariusz kampanii Dziedzictwo Dunwich."

Czyli Dziedzictwo zawiera od razu dodatek Muzeum?
Nadab
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2017, 20:26
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Nadab »

MrAtrion pisze: 19 sie 2018, 15:37 Ze strony Galakty odnośnie Dziedzictwa:
"To rozszerzenie zawiera dwa pierwsze scenariusze z kampanii Dziedzictwo Dunwich."

Rozszerzenie Muzeum Miskatonic:
"Muzeum Miskatonic zawiera II scenariusz kampanii Dziedzictwo Dunwich."

Czyli Dziedzictwo zawiera od razu dodatek Muzeum?
Nie. DD zawiera scenariusz 1a i 1b.
Każdy cykl AH składa się z dużego pudła z dwoma scenariuszami i sześciu małych. Łącznie cykl to 8 scenariusze. Żadne pudełko nie zawiera elementów innego.
Dodatkowo w dużym pudełku są nowi badacze, a w małych nie ma.
Awatar użytkownika
szutek
Posty: 430
Rejestracja: 17 wrz 2011, 17:42
Has thanked: 16 times
Been thanked: 32 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: szutek »

Nie, po prostu doświadczyłeś stylu Galakty :-D Muzeum zawiera trzeci scenariusz.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

Super :)
A jakieś małe dodatki do podstawki też wyszły? Albo czy te osobne scenariusze jak Labirynty Obłędu to też warto zerknąć? :)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Sa male dodatki ale zdecydowanie na start lepiej sie skupic na cyklach (dunwich, carcosa, zapomniana era). Kazdy z tych scenariuszy mozna tez rozegrac wg zasad standalone wiec jak masz ochote zagrac tylko 1 scenariusz to tez mozna bez koniecznosci grania calej kampanii.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MrAtrion »

A jak wygląda balans z 2 dużymi dodatkami? Można mieszać karty itemów z jednego grając w drugi?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

MrAtrion pisze: 19 sie 2018, 16:48 A jak wygląda balans z 2 dużymi dodatkami? Można mieszać karty itemów z jednego grając w drugi?
Jedyne co cie ogranicza to zasady budowania talii znajdujace sie na odwrocie karty badacza. to kiedy dana karta wyszla nie ma znaczenia. Tak samo z badaczami - mozna nimi grac kazdy dostepny scenariusz.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ