Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Jak szukasz osób do gry to najszybciej na grupie fb znajdziesz.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

0NCK0 pisze: 18 kwie 2018, 15:34 Jeżeli chcesz zacząć to musisz kupić na start podstawkę (2 jeżeli chcesz mieć komplet wszystkiego dla 1 gracza).
Później musisz zdecydować się na którąś z 2 aktualnie dostępnych kampanii, czyli duże pudełko + 6 dodatków.

Duże dodatki zawierają 2 scenariusze, 5 nowych badaczy, karty dla badaczy i karty spotkań na wszystkie scenariusze z kampanii.
Małe dodatki zawierają 1 scenariusz i karty dla badaczy.

Co znajduje się w każdym dodatku możesz znaleźć: https://arkhamdb.com/search

Karty ukryte są to karty dotyczące scenariuszy i lepiej ich nie czytać.
Okej. A jeśli chcę grać tylko fabularnie (bez budowania talii) w 2 osoby, to muszę zakupić tą 2 podstawkę?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Jeśli zależy Wam tylko na fabule, to na łatwym poziomie trudności powinniście ogarnąć. Na normalnym będzie gorzej - tzn. też pogracie, ale trudno Wam będzie poznać pozytywne zakończenia scenariuszów, bo z 1 core setem gra będzie dość losowa. Ale jeden core set i poziom łatwy na zachętę spokojnie wystarczą do poznania gry - jeśli Was wciągnie, to może pomyślicie o drugim, budowaniu talii itp. Nie jest to aż tak straszne, jak się może wydawać.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

Trolliszcze pisze: 18 kwie 2018, 19:27 Jeśli zależy Wam tylko na fabule, to na łatwym poziomie trudności powinniście ogarnąć. Na normalnym będzie gorzej - tzn. też pogracie, ale trudno Wam będzie poznać pozytywne zakończenia scenariuszów, bo z 1 core setem gra będzie dość losowa. Ale jeden core set i poziom łatwy na zachętę spokojnie wystarczą do poznania gry - jeśli Was wciągnie, to może pomyślicie o drugim, budowaniu talii itp. Nie jest to aż tak straszne, jak się może wydawać.
Okej. Czyli 2 podstawki. Rozumiem, że na poziomach powyżej normalnym te 2 podstawki również wystarczą?

Rozumiem, że już podstawki od cykli (np. Dziedzictwo Dunwich) + mity mogę kupować w pojedynczych egzemplarzach? A jeśli w pewnym momencie będę chciał budować talie, to te pojedyncze egzemplarza mi wystarczą?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Na dwie osoby bez problemu wystarczą pojedyncze egzemplarze dodatków, tylko core set jest potrzebny w dwóch egzemplarzach. I z takim zestawem możecie próbować wyższych poziomów trudności, aczkolwiek radziłbym raczej po zgromadzeniu wszystkich dodatków pierwszego cyklu (Dunwich), bo poziomy Trudny i Ekspert naprawdę potrafią dać w kość i będą Wam potrzebne różne świetne karty, które powychodziły w tych dodatkach. Z dwoma core setami spokojnie się bawicie na normalu we wszystko, co dotąd wyszło.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

Trolliszcze pisze: 18 kwie 2018, 21:49 Na dwie osoby bez problemu wystarczą pojedyncze egzemplarze dodatków, tylko core set jest potrzebny w dwóch egzemplarzach. I z takim zestawem możecie próbować wyższych poziomów trudności, aczkolwiek radziłbym raczej po zgromadzeniu wszystkich dodatków pierwszego cyklu (Dunwich), bo poziomy Trudny i Ekspert naprawdę potrafią dać w kość i będą Wam potrzebne różne świetne karty, które powychodziły w tych dodatkach. Z dwoma core setami spokojnie się bawicie na normalu we wszystko, co dotąd wyszło.
Dzięki serdeczne za wyjaśnienie. Teraz już wszystko jest dla mnie jasne :)
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: mczlonka »

A tak na przyszłość (co polecacie):

Jak najlepiej pomieścić wszystkie te karty: skrzynia Geekmod (zielona), skrzynia Warbox czy jeszcze coś innego?

I czy warto kupić jaką matę? Jak tak, to którą: Countless Terror czy coś innego?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Pudła e-Raptor. Akurat pozbywają się skrzynek i to swoje standardowe duże drewniane sprzedają w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

mczlonka pisze: 19 kwie 2018, 14:42 A tak na przyszłość (co polecacie):

Jak najlepiej pomieścić wszystkie te karty: skrzynia Geekmod (zielona), skrzynia Warbox czy jeszcze coś innego?

I czy warto kupić jaką matę? Jak tak, to którą: Countless Terror czy coś innego?
Ja mam Geekmoda. Generalnie jest pojemniejszy od tego Warboxowego. Z tym że w tym zielonym Geekmodowym dużo ludzi (jak i ja) reportuje lekko krzywe zawiasy co powoduje że wieko nie zamyka się idealnie. Mi to aż tak nie przeszkadza.
(WARBOXY w każdym razie są wyśmienite, mam box do Eldritch Horror od nich, jest świetny). Na razie do tego Geekmodowego zmieściłem spokojnie wszystko co wyszło w PL do gry i jeszcze sporo jest miejsca na dalsze dodatki.
Co do mat to indywidualna sprawa, co kto lubi, grać można spokojnie bez mat. Ja jestem gadzeciarzem ;) a że jeszcze dodatkowo ta gra trafiła idealnie w moje aktualne potrzeby i oczekiwania co do gier, wiec i maty kupiłem. Używam dla poszukiwaczy 2ch customowych: https://www.boardgamegeek.com/image/349 ... size=large i dodatkowo tej dużej Countless Terror do lokalizacji, aktów i tajemnic
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Goldberg »

Mate warto mieć, ale nie lubię jak ktoś mnie ogranicza odnośnie grafiki więc skorzystałem z usług pewnej polskiej firmy i zrobili mi mate z grafiką która sam wybrałem
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: 7koliberek9 »

Czy ta gra może być dla mnie? Bardzo lubię WP:LCG. Lubię Eldritch Horror przede wszystkim za klimat. Najczęściej gramy we dwoje i frustruje nas to że nie możemy w Eldritch wygrać. Poza tym sama rozgrywka trwa trochę za długo i w konsekwencji mąż nie bardzo chce grać. Zastanawiam się czy to nie byłby dobry zamiennik :? Klimat podobny, krótsze partie...
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

7koliberek9 pisze: 24 kwie 2018, 09:18 Czy ta gra może być dla mnie? Bardzo lubię WP:LCG. Lubię Eldritch Horror przede wszystkim za klimat. Najczęściej gramy we dwoje i frustruje nas to że nie możemy w Eldritch wygrać. Poza tym sama rozgrywka trwa trochę za długo i w konsekwencji mąż nie bardzo chce grać. Zastanawiam się czy to nie byłby dobry zamiennik :? Klimat podobny, krótsze partie...
Byłby.
Tym bardziej, że jak masz kampanię z 8 scenariuszy, to możesz zagrać 1-2, a resztę później.
I takie przerwy w niczym nie ujmują rozgrywce.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Wincenty Jan »

Być może temat był już poruszany.
Skoro rozbudowali podstawkę, dodając sporo nowych kart i dodają do tego „bajer” pod postacią pudełka to czy będzie to standardem przy kolejnych cyklach?
Czy Dunwich prędzej czy poźniej tez się doczeka takiego poszerzenia kampanii a przy okazji pudełka na cykl?
Zastanawia mnie to, bo jaki jest sens dodawania pudełka na podstawkę skoro mieli by tego nie kontynuować przy kolejnych cyklach?
Nie neguje tutaj istoty pudełka bo sam rozszerzenie zakupię i będę (chwilowo) podjarany pudełkiem ale moim zdaniem ma to sens jeżeli wszystkie cykle bedzie można schować do podobnych wymiarowo pudełek.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Tylko jeśli się przyjmie. FFG jest od roku-dwóch w fazie eksperymentowania i próbowania różnych zabiegów, sondując, co chwyta. Raczej wątpię, by ktoś chciał trzymać grę rozparcelowaną na ileśtam pudełek, ale kto wie. Poza tym, po co komu pudełko, które jest wydawane po kampanii, a nie przed? :)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Skid_theDrifter »

Na razie nic więcej nie potwierdzono, ale logika nakazuje podobne myślenie. Generalnie mamy niezły bałagan z AH LCG, bo jesteśmy w informacyjnym limbo. Dziś padła zapowiedź trzeciego mythos packa, co by mogło wskazywać, że jesteśmy blisko wydania dużego pudła kolejnego cyklu. Czy tak jest czy nie, to strefa spekulacji.

Z innych wieści, Galakta opublikowała kolejną księgę kampanii, więc jesteśmy na bieżąco z narzędziami pomocniczymi. A i mamy plik z poprawionymi kartami do samodzielnego wydruku, więc to też jakiś plus, nawet jeśli nie są to wymienione karty to jest to więcej, niż przez ostatni rok. Zaskakująca poprawa starań, ale mile widziana.
7koliberek9 pisze: 24 kwie 2018, 09:18 Czy ta gra może być dla mnie? Bardzo lubię WP:LCG. Lubię Eldritch Horror przede wszystkim za klimat. Najczęściej gramy we dwoje i frustruje nas to że nie możemy w Eldritch wygrać. Poza tym sama rozgrywka trwa trochę za długo i w konsekwencji mąż nie bardzo chce grać. Zastanawiam się czy to nie byłby dobry zamiennik :? Klimat podobny, krótsze partie...
Nie mam zdolności oceny, czy AH LCG jest łatwiejszy od Eldritcha przy normalnych ustawieniach, ale też AH LCG ma bardzo, BARDZO modularny poziom trudności, wręcz absurdalnie modularny - bo gdy proponowane ustawienia zawiodą można zmodyfikować worek chaosu do wymaganych parametrów. Nie powiedziałbym natomiast, żeby AH LCG było przystępniejsze, albowiem pilnowanie stanu gry może czasem wymagać pamiętania bardzo wielu rozlicznych drobiazgów w dynamicznie zmieniających się scenariuszach. Jest to na pewno dość złożona gra, więc lepiej spróbować podejść do niej ostrożnie.

Co do długości partii - owszem, nie są zbyt długie, ale tylko jak już się wie jak grać. Początkowe partie potrafią się ciągnąć, co może zniechęcić i dać fałszywe przeświadczenie względem tego, jak finalnie wygląda gra jak się już jej człowiek nauczy. Jest pewna krzywa uczenia w tej grze i niektórym ciężko się przez nią przebić. Z nas tutaj wszystkich którzy się przebili, niewielu się chyba znajdzie takich którzy powiedzą, że nie było warto - bo gra jest naprawdę przednia, jeśli człowiek włoży w nią trochę czasu i myśli - i jeśli motyw jest nęcący.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

rattkin pisze: 24 kwie 2018, 23:57 Tylko jeśli się przyjmie. FFG jest od roku-dwóch w fazie eksperymentowania i próbowania różnych zabiegów, sondując, co chwyta. Raczej wątpię, by ktoś chciał trzymać grę rozparcelowaną na ileśtam pudełek, ale kto wie. Poza tym, po co komu pudełko, które jest wydawane po kampanii, a nie przed? :)
Kolejne dodatki zostały już praktycznie potwierdzone. W ostatniej zapowiedzi FFG pisze, że jest to pierwszy z "upgrade packów" do gry:
Today, we're pleased to offer you a closer look at the new Cultists who have arrived in Arkham in Return to the Night of the Zealot, the first upgrade expansion for Arkham Horror: The Card Game!
(Idę o zakład, że upgrade pack do Dunwich jest już na zaawansowanym etapie projektowania/testowania.)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

rattkin pisze: 24 kwie 2018, 23:57Raczej wątpię, by ktoś chciał trzymać grę rozparcelowaną na ileśtam pudełek, ale kto wie. Poza tym, po co komu pudełko, które jest wydawane po kampanii, a nie przed? :)
Ja ;) Bardzo chciałbym mieć oddzielne pudełka na cykle. Już w tej chwili to robię np dla LotR LCG i też AH, skrzynki na wina, chude małe, per cykl. Karty gracza oczywiście razem, ale kampanie oddzielnie. Czemu? No bo po co mam wyciągać wielkie jedno pudło, skoro mogę jedno małe? A to na wyjazd wezmę małe. Tylko jest małe ale.. w przeciewieństwie do lotra reużywają mocno CSa i pewno będą do przeklętej smierci używać w cyklach ich, co trochę psuje mój pomysł, ale może uda mi się coś wymyślić na to, jak .. więcej CSów? :\
Co do po a przed, to się zgodzę :P Ale biznes yz biznes
Rebel 6% (trójmiasto)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Wincenty Jan »

Czyli ,wcześniej czy pózniej ,możemy się spodziewać kolejnych „rozszerzeń” do każdego z cyklu? Brzmi nieźle.
Wracając do pudełek to jestem ciekaw czy karty zmieszczą się w koszulkach i czy będzie ono wystarczająco trwałe. Zgadzam się z Rattikinem, że dla wielu graczy takie pudełko może być już zbędnym dodatkiem.

Rozumiem rozszerzenie podstawki, która jest wręcz wersją demo tego co oferują nam cykle. Ale jak może wyglądać rozszerzenie danego cyklu? Nowe karty dla postaci to oczywistość ale co dalej? Dodatkowe lokacje? kolejne wersje danej lokacji? Dodatkowi przeciwnicy? Wieksza różnorodność kart w fazie mitów?

I zmieniając temat na koniec , tak tylko zaznaczę, że jestem zachwycony tą grą. Żałuje, że pare lat temu nie zdecydowałem się na LOTRa bo po takiej miodnej mechanice chyba nie ma co sięgać „wstecz”.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

Wincenty Jan pisze: 25 kwie 2018, 09:13 Rozumiem rozszerzenie podstawki, która jest wręcz wersją demo tego co oferują nam cykle. Ale jak może wyglądać rozszerzenie danego cyklu? Nowe karty dla postaci to oczywistość ale co dalej? Dodatkowe lokacje? kolejne wersje danej lokacji? Dodatkowi przeciwnicy? Wieksza różnorodność kart w fazie mitów?

I zmieniając temat na koniec , tak tylko zaznaczę, że jestem zachwycony tą grą. Żałuje, że pare lat temu nie zdecydowałem się na LOTRa bo po takiej miodnej mechanice chyba nie ma co sięgać „wstecz”.
Powiem szczerze, że wciągnąłem się w lotra po tym jak poznałem i pokochałem AH i naprawdę nie żałuję. Nawet preferuję LotRa już ;) Jeśli przebrniesz przez pierwsze dwa cykle, naprawdę mechanicznie lotr się rozkręca. Polecam zawsze obie gry ;) I ewentualnie kto co woli, czy bardziej fabularną grę z mega fajnym klimatem i ciekawym pomysłem na sterowanie kampanii. Czy na deckbuildingowe puzzle z jasnym celem i określonymi warunkami przegranej i zwycięstwa.

Co do rozszerzenia cyklu, to pewno to samo co z pierwszym ;) I tak jak mówisz, nowe akty/agendy, może jakieś dodatkowe side objectivy, lub nawet główne wątki się by zmieniły. Może jakieś możliwości przeskakiwania przez paczki, bo skoro to nadpisanie kampanii, to nikt zły nei będzie, jak w jakiś magiczny sposób otworzysz portal paczkę wcześniej i nie będziesz musiał go szukać w przed ostatnim scenariuszu, póki co to pattern jest ;) Karty mitów, podmianka, nowe, lokacje.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: RUNner »

Wincenty Jan pisze: 25 kwie 2018, 09:13 I zmieniając temat na koniec , tak tylko zaznaczę, że jestem zachwycony tą grą. Żałuje, że pare lat temu nie zdecydowałem się na LOTRa bo po takiej miodnej mechanice chyba nie ma co sięgać „wstecz”.
Warto jednak sięgnąć wstecz i sprawdzić tę niby gorszą mechanikę, która jednak w mojej opinii lepiej trybi niż Arkhamowa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
czyn
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2017, 10:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: czyn »

A co z odwrotną sytuacją. Gdy gracze LotRa znajdą frajdę grająć w AH? Drugie pytanie. Czy ktoś grający w wersję ENG może ocenić jak bardzo skomplikowany jest angielski w niej użyty?
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sarseth »

czyn pisze: 25 kwie 2018, 10:01 A co z odwrotną sytuacją. Gdy gracze LotRa znajdą frajdę grająć w AH? Drugie pytanie. Czy ktoś grający w wersję ENG może ocenić jak bardzo skomplikowany jest angielski w niej użyty?
Nie wiem co z taką sytuacją, bo byłem fanem przez 2 tygodnie AH dość świeżo po wyjściu tego i musiałem szybko drugiego coop lcg kupić, padło na lotra. Rozwiazanie jest jedno, które sam z sukcesem stosuję. Grać w obie gry.
Gram w obie po angielsku, taki sam poziom :D Cieżko ocenić skomplikowalność języka w grze fabularnej ;) Musisz znać angielski, bo jest cała fabuła po angielsku, więc musisz umieć na takim poziomie że czytająć książkę angielską, rozumiesz ją ;) Całe szczęście nie pisze to Lovecraft, tylko wkładają jego cytaty co jakiś czas i jego podobnych, więc angielski aktualny, a nie archaiczny jakiego używał pisarz, jego mi się ciężko czyta w oryginalnym jego języku. Działania kart to raczej jakieś tam schematy, ale tak czy siak, każdy grający musi umieć bo pojawiają się karty mitów które nie zawsze pokazuje się współgraczom i niezbyt jest miejsce na pytanie 'co ta karta robi'. Ale to zależy pewno od tego jak gracze są zacięci i jak bardzo się pilnują zasad tajemnic.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: RUNner »

czyn pisze: 25 kwie 2018, 10:01 A co z odwrotną sytuacją. Gdy gracze LotRa znajdą frajdę grająć w AH?
Da się grać, ale warto samodzielnie sprawdzić, bo każdy ma inne oczekiwania. Ja jednak zostaję przy WP, bo jest dla mnie łatwiejszy w prowadzeniu, zarówno przy budowie talii, jak i przy samej rozgrywce.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: MataDor »

Ależ Rex Murphy to mocna postać. Wczoraj ułożyłem talie Rolanda tylko pod walkę, a Rex był stricte "kopaczem" wskazówek z leciutkim wsparciem dla Rolanda pod walkę, jak by coś więcej się pojawiło z czym Roland mógł by mieć problemy.
Zagrałem nimi eksperymentalnie "Noc fanatyka" i prawie że przeszturmowałem te 3 scenariusze... Rex odkrywa wskazówki z prędkością karabinu maszynowego :D
Ależ ta gra jest fanowa! W weekend ruszę do Dunwitch z tym duo :)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

chyba nie bylo tutaj tej informacji.
na stronie galakty pojawily sie poprawione karty do wydrukowania:
http://galakta.pl/download/AHC-poprawione_karty.pdf
ODPOWIEDZ