Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Tak, Rougarou i Karnawał.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

Moja dziewczyna zakupiła na allegro podstawkę + szlak do Carcosy ze wszystkimi małymi mitami. To nasza pierwsza w życiu tego typu gra i nie mamy o niej zielonego pojęcia (ale ze względu na opisywane wrażenia, choćby na tym forum skusiliśmy się :-) ). Chcielibyśmy zagrać od początku tzn. w pierwszej kolejności rozegrać scenariusze z podstawki a potem z dodatków i kampanię. I tu pojawił się problem, bo ni w ząb nie wiemy jak przygotować talie, jak w ogóle posegregować te karty? Startowe talie graczy są opisane w zasadach wprowadzających, ale przy reszcie się gubimy. Czy jest jakiś system segregacji? Czy jeśli użyjemy od razu kart graczy z dodatków, a czytałem, że one wzmacniają badaczy, to czy pierwsza gra nie będzie zbyt łatwa? Przeczytałem zasady szczegółowe, ale nic nie znalazłem, dlatego będę zobowiązany za wyrozumiałość, jeżeli jadę mega ignorancją i za wszelką pomoc
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Talię gracza budujesz z wszystkich kart jakie masz. Nie będzie łatwiej. Na początku gra i tak wami pozamiata podłoge. Budowanie talii jest jednym z najfajniejszych elementów gry ale jeśli nie lubicie tego to na arkhamdb znajdziecie gotowe.

Karty spotkań posegregujcie wg ikony zestawu z jakiego są.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Gra na pewno nie będzie zbyt łatwa. Wiele razy grałem w podstawowe scenariusze z kartami gracza z Carcosy i jest wystarczająco trudno nawet na standardowym poziomie.

Co do systemu segregacji, to niestety wszystko trzeba organizować we własnym zakresie. Na BGG są odpowiednie przekładki do kart gracza i kart scenariuszy. Niestety wymagają wydrukowania i wycięcia, a w międzyczasie najlepiej zalaminowania.
Poziome: https://boardgamegeek.com/filepage/1479 ... dki-polish
albo pionowe: https://boardgamegeek.com/filepage/1523 ... dki-polish


Polecam grupę Horror w Arkham Gra karciana na Facebooku, jeśli sam serwis nie jest problemem. Grupa mimo tego, że zamknięta, jest bardzo otwarta na nowych graczy i pytania. ;)

A co do budowania talii, to najlepiej zacząć sugerowanymi startowymi (na stronie FFG jest PDF z sugerowanymi taliami dla badaczy z każdego cyklu, nie tylko podstawki), a później stopniowo wymieniać. Inspiracje można znaleźć na ArkhamDB.com

I jeszcze porada na początek - warto zaczynać grę z rozpiską faz umieszczoną jako suplement Kompletnej księgi zasad. Jest bardzo szczegółowa i o wiele lepiej pokazuje kolejność poszczególnych czynności niż małe karty pomocy gracza.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1559 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: suibeom »

Dzięki za pomoc :-)
Fb nie jest dla nas problemem, więc na pewno tam się odezwiemy.
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ootbak22 »

witam, czy posiadając wszystkie dodatki (wszystkie mity i duże rozszerzenia) jestem w stanie złożyć decki dla 3 lub 4 graczy ?
Rozumiem, że sama podstawka to 1-2 osoby. Ale skoro posiadam rozszerzenia to czy nadal muszę mieć dwie podstawki, żeby przejść wszystkie scenariusze w 3/4 osoby ?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

ootbak22 pisze: 20 sie 2019, 23:08 witam, czy posiadając wszystkie dodatki (wszystkie mity i duże rozszerzenia) jestem w stanie złożyć decki dla 3 lub 4 graczy ?
Rozumiem, że sama podstawka to 1-2 osoby. Ale skoro posiadam rozszerzenia to czy nadal muszę mieć dwie podstawki, żeby przejść wszystkie scenariusze w 3/4 osoby ?
Tak, i tym razem chodzi o liczbę żetonów. A jak planujesz mieć całą resztę to 2ga podstawka to kropla w morzu wydatków ;-) Co więcej mimo 4 cykli nadal jest tam masa fajnych kart których chcesz mieć w 2 egz.
Ale technicznie można tyle że braki w żetonach będą (głównie wskazówki i zasoby)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Wydaje mi się, że tak. Nie będą to jakieś dośrubowane talie, ale da się złożyć. Na początku proponuję zbudować talie z badaczami z dodatku Dziedzictwo Dunwich. Mają ograniczony dostęp do kart (tylko swoja frakcja + karty neutralne + max 5 innych kart).
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: arian »

Problemem będą latarki i karty umiejętności z podstawki. Ale przy grze czterema różnymi klasami pewnie się da. Ja kupiłem druga podstawkę pod możliwość gry czteroosobowej właśnie, bo pod solo i duet w ogóle nie odczuwałem takiej potrzeby i raczej nie biorę dwóch kopii kart klasowych z podstawki, bo jednak wolę większą różnorodność. A brakujące żetony to akurat dość łatwo zastąpić.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: brazylianwisnia »

Jeśli się po starasz to zlozysz 4 bardzo mocne decki z podstawki i 4ech cykli. Proponowałbym Petea, Carolyn, Joe Diamond, Marie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ootbak22
Posty: 74
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: ootbak22 »

Świetnie, tak myslalem. Jakoś mi nie pasuje po prostu posiadanie 2ch identycznych pozycji w kolekcji :) Wskazowki uzyje z Eldritcha, zasoby jakies zorganizuje. Rzadko gram na 3/4 osoby, ale wolalem sie upewnic, ze nie podejmuje sie niemozliwego.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

ootbak22 pisze: 21 sie 2019, 01:14 Świetnie, tak myslalem. Jakoś mi nie pasuje po prostu posiadanie 2ch identycznych pozycji w kolekcji :)
Też tak na początku miałem, jak to że mam kupić 2 razy to samo. Taka natura LCG. Ogólnie jak lubisz składać talie i masz w sobie element "power-gejmera" to warto.
No i jak naprawdę planujesz mieć całą resztę, to wzbraniasz się przed wydaniem kolejnej stówki do gry za ponad 2 tysiące :D
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Galakta ogłosiła druk na żądanie dodatków, które są wyprzedane. Muzeum Miskatonic, Essex County Express (ten jeszcze w paru miejscach jest dostępny) z cyklu Dziedzictwo Dunwich oraz Nieopisywalna przysięga z cyklu Szlak do Carcossy. Osoby, które nie wiedzą czy rozpocząć przygodę z AH mogą teraz spokojnie skompletować wszystkie cykle. Druk jest inny niż zwykły. Kiedyś był tragiczny teraz jest całkiem dobry, IMO lepszy od zwykłego. Niestety drożej 70 zł za paczkę, ale taniej niż od Januszy na allegro.

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-zbier ... owienia-2/
loreciak

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: loreciak »

kozz84 pisze: 23 sie 2019, 08:44
Niestety drożej 70 zł za paczkę, ale taniej niż od Januszy na allegro.

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-zbier ... owienia-2/
Mówiąc o Januszach z Allegro kogo miałeś na myśli ?

https://allegro.pl/uzytkownik/kozz84/pl ... l-1-1-0619
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lukić »

ootbak22 pisze: 20 sie 2019, 23:08 witam, czy posiadając wszystkie dodatki (wszystkie mity i duże rozszerzenia) jestem w stanie złożyć decki dla 3 lub 4 graczy ?
Rozumiem, że sama podstawka to 1-2 osoby. Ale skoro posiadam rozszerzenia to czy nadal muszę mieć dwie podstawki, żeby przejść wszystkie scenariusze w 3/4 osoby ?
Opowiem Ci krótko jakie były moje odczucia. Najpierw spróbowałem parę razy zagrać samą podstawkę, by zobaczyć czy gra mi się podoba. Gra wyłącznie kartami z jednej podstawki była na poziomie normalnym sporym wyzwaniem. Poźniej kupiłem okazyjnie od kolegi z forum 2 podstawki i dunwich z kilkoma cyklami. Momentalnie w moim odczuciu gra stała się łatwiejsza, bo łatwiej celować w różne synergie między kartami. Można sobie pozwolić na podniesienie poziomu trudności.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: polwac »

loreciak pisze: 23 sie 2019, 15:45
kozz84 pisze: 23 sie 2019, 08:44
Niestety drożej 70 zł za paczkę, ale taniej niż od Januszy na allegro.

http://galakta.pl/druk-na-zadanie-zbier ... owienia-2/
Mówiąc o Januszach z Allegro kogo miałeś na myśli ?

https://allegro.pl/uzytkownik/kozz84/pl ... l-1-1-0619
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Trzeba się śpieszyć zanim wyjdą dodruki 8)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84 pisze: 24 sie 2019, 21:00 Trzeba się śpieszyć zanim wyjdą dodruki 8)
Janusz, spoko, nie musisz się tłumaczyć.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Lost Death »

„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: litk »

Powiedzcie jak wypada Przerwany krąg, warto go mieć?
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Wśród kart graczy szału nie ma. Taroty, złote karty, bonded i nowe karty umiejętności są takie sobie.

Kampania sama w sobie jest bardzo fajna. Jedna z lepszych IMO.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Zorak »

kozz84 pisze: 26 sie 2019, 18:15 Wśród kart graczy szału nie ma. Taroty, złote karty, bonded i nowe karty umiejętności są takie sobie.

Kampania sama w sobie jest bardzo fajna. Jedna z lepszych IMO.
IMO w Kartach graczy jest bardzo dobrze. Zaraz po Dunwich najlepszy cykl pod tym względem. Może zależy kim grasz, ale jest masa dobrych kart.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Arius »

Zorak pisze: 26 sie 2019, 20:01
kozz84 pisze: 26 sie 2019, 18:15 Wśród kart graczy szału nie ma. Taroty, złote karty, bonded i nowe karty umiejętności są takie sobie.

Kampania sama w sobie jest bardzo fajna. Jedna z lepszych IMO.
IMO w Kartach graczy jest bardzo dobrze. Zaraz po Dunwich najlepszy cykl pod tym względem. Może zależy kim grasz, ale jest masa dobrych kart.

Co jak co, ale Zorak świetnie się zna na kartach. Level guru.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: kozz84 »

Źle się wyraziłem. Poszczególne karty są fajne, ale nowe idee/pomysły na karty już nie. Nic nie wprowadza nowej ciekawej mechaniki. Złote kart, dwie dobre, reszta śmieci. Bonded tylko dwie karty, czego obydwie są takie sobie. Taroty trzeba zwolnić 4/6 miejsc w talii, albo nimi w ogóle nie grać. Karty umiejętności są okropne. Tylko steadfast i cunning znajdzie miejsce w talii.

Przy czwartym cyklu spodziewałem się czegoś co wprowadza ”current” z netrunnera; coś co zmienia grę.

Ale są mocne karty w tym cyklu: mr rook, Sixth Sense, Witcher, well connected,Drawing Thin. Joe jest ciekawym badaczem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game / Horror w Arkham: Gra karciana LCG (N. French, M. Newman)

Post autor: Trolliszcze »

kozz84 pisze: 26 sie 2019, 18:15Wśród kart graczy szału nie ma.
No toś pojechał. Jeżeli ktoś z dowolnego powodu nie może mieć teraz całości Dunwich to CU jest jak znalazł, nawet (a może szczególnie) jako pierwszy pełny cykl. Dla każdej klasy ma świetne alternatywne karty spełniające podstawowe zadania. Seeker ma Fingerprint Kit/Hawk-Eye Camera do badania, Survivor dostał broń na równi z Fire Axe - Meat Cleaver, Mistyk dwa dobre czary do dwóch podstawowych zadań: Wither do walki, Sixth Sense do badania, Guardian dwie niezgorsze bronie: do dwóch rąk Thompsona, do jednej Enchated Blade, plus najlepszą chyba dotąd kartę do leczenia: Hallowed Mirror (to jest ta słaba Bonded?!), Rogue doskonałe karty do robienia użytku z kasą (i badacza, który to potrafi wykorzystać: Prestona)... Tarot itp. to bonusy, i to naprawdę niezłe bonusy - wyrównują szanse ludzi, którzy nie mają innych kart do pasywnego boostowania statów. Powiedziałbym, że jedynym słabym punktem (ale tylko z perspektywy nowego gracza!) jest Carolyn Fern, bo to jednak nie badacz do walki, więc jak ktoś ma tylko podstawkę, to zostaje wciąż głównie z Rolandem. Ale poza tym mnóstwo dobrych kart tu wyszło.
ODPOWIEDZ