Mystic Vale (John D. Clair)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: NTomasz »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/194607/mystic-vale

dziś podziwiałem recenzję popełnioną przez Tomelino.... i lekko się zaśliniłem- jako fan karcianek, deckbuilderów i gier które od razu krzyczą : będą dodatki na zasadzie "więcej tego samego dobrego". Obaczyłem grafiki...

i zaśliniłem się bardziej. a sama mechanika cardbuildera! no musze mieć... od razu! ktoś coś wie kiedy/jak/gdzie/za ile w polandii się toto pojawi?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Darboh »

Sam już od jakiegoś czasu jestem ciekaw tego tytułu, ale wychodzi na to że tylko nas dwóch na niego czeka ;)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: crsunik »

Nie tylko, nie tylko ;)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Toomek »

+1. Cholera, wziąłbym nawet angielską wersję (bo o ile ja nie mam problemu z językiem, to moja luba czuje się bardziej komfortowo z językiem polskim) bo ładnie można to DIY spolonizować, ale wyczuwam duży potencjał do pojawienia się mniej lub bardziej szybko na wspieram.to :D
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Maxxx76 »

Premiera w lipcu? ;-)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: NTomasz »

z tego co wyoglądałem w innych filmikach - 14 lipca :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: crsunik »

NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: NTomasz »

dobra promocja :D
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Piehoo »

Dziwaczna gra... Tom w którymś filmiku powiedział że dla niego obecnie blisko gry roku (jakkolwiek to brzmi pod koniec maja), zobaczyłem recenzję i mam trochę mieszane uczucia.
Przede wszystkim ogromna suchość, nie wiem czy nie większa niż w Splendorze. Zbiera się jakieś symbole i obrazki, które nie mają większego sensu. Druga sprawa - budowanie kart. Pomysł wydaje się bardzo ciekawy, ale nie wiem czy w praktyce nie będzie podobny do standardowego budowania talii.
Trzecia kwestia przezroczyste karty. Mam nieodparte wrażenie że po kilku rozgrywkach mogą nie wyglądać najlepiej. (odciski palców i ścieranie się przy tasowaniu).

Czekam na więcej recenzji.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: ceville »

Też byłem mocno zainteresowany, ale po obejrzeniu recenzji wszystko opadło. Pomysł fajny, ale moim zdaniem niewykorzystany potencjał. Można było tutaj bardziej pocudować z tym nakładaniem się kart.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Królik »

Grał ktokolwiek? Jakieś przemyślenia lub rekomendacje?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: pan_satyros »

Królik pisze:Grał ktokolwiek? Jakieś przemyślenia lub rekomendacje?
Pytaj yosza ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: AkitaInu »

Królik pisze:Grał ktokolwiek? Jakieś przemyślenia lub rekomendacje?
Grałem na essen.

Pomysł świetny, bardzo mi się podoba. Wytrzymałościowo też wszystko powinno być (podobno przez całe essen rozerwała się tylko jedna koszulka i t z winy prowadzącego ;))

Ale jest jeden problem - to jest cholerny pasjanc :) Naprawde w ogóle można nie patrzeć na graczy :/ Ma być dodatek (drugi) ale wprowadzający tylko pozytywną interakcję co jest trochę średnie.

Dla mnie przez tą pasjansowatość odpada mimo że uwielbiam deck buildery.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Jelithe »

Zagrałam na Wrocław Games Fest i zaraz kupiłam korzystając z czarnopiątkowej promocji w Planszostrefie :D

System card crafting zaintrygował mnie od pierwszej chwili. Jest to pewien powiew świeżości wśród gier z mechanizmem deck building.

Zapewne każdy zainteresowany tytułem już wie, na czym całość polega, więc nie będę się tu jakoś szczegółowo rozpisywała o mechanice. Ogólnie w grze znajdziemy talię podstawowych kart dla każdego gracza, ulepszenia tych kart i karty doliny dające dodatkowe bonusy. Wszystko kręci się tu wokół szukania optymalnego kombosa do wrzucenia na jedną kartę. Tak więc kupujemy ulepszenia (jedno zajmuje 1/3 karty) i dopasowujemy je do kart, które w danym momencie wyszły nam na pole gry.

Interakcja jest tu praktycznie zerowa. Cał zabawa polega na budowaniu kart i talii. Jedyne co, to można podkupywać ulepszenia, które chciałby inny gracz, ale tak naprawdę to trudno ocenić na co poluje ktoś inny, bo każdy po kolei odkrywa swoje karty dopiero w swojej turze.

Gra z pewnością ma potencjał, chociaż w tym momencie jest mocno losowa, szczególnie odczułam to przy 4 graczach, kiedy sytuacja w puli ulepszeń bardzo się zmieniała i nie wiedziałam, co będę mogła kupić w swojej turze. Zdecydowanie lepiej grało mi się w 2 osoby.

W obecnie dostępnym rozszerzeniu podobno są karty pozwalające przechować coś na kolejną turę, co będzie bardzo istotnym dodatkiem.

Myślę, że grę czeka jeszcze wiele rozszerzeń, a produkt, który obecnie dostaliśmy jest trochę takim demo tego, co możemy mieć w przyszłości.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Muad'Dib »

Nabyłem ostatnio Mystic Vale i sprawdzałem zawartość. Pojawiła mi się zagwostka, której BGG ani google nie rozwiązują. W instrukcji mam informację, że kart lvl 1 jest 33, lvl 2 - 30, lvl 3- 33. Tymczasem wszystkiego mam po 32. Czy to błąd w instrukcji czy egzemplarzu i czas pisać do wydawcy?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Ostry
Posty: 64
Rejestracja: 04 paź 2006, 18:02
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Ostry »

Wygląda na to, że masz coś nie tak.
Ja mam 33/30/33, czyli dokładnie tak jak jest w instrukcji. Warto napisać do wydawcy.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Mystic Vale od AEG

Post autor: Skywarden »

Małe wykopanie wątku.

Jako, że mam już wszystkie dodatki, które można nabyć w sklepie a apetyt tylko mi urósł, założyłem wątek w zamówieniach zbiorowych dotyczący kart promocyjnych.

Mam możliwość ściągnięcia poniższego pudełka:
https://boardgamegeek.com/boardgame/265 ... kit-havens

Zakup tego produktu jest nieopłacalny z punktu widzenia zawartości do ceny dla pojedynczej osoby - gdyż zawiera osiem identycznych pakietów. Gdyby ktoś był zainteresowany - proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 62 times
Been thanked: 62 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Fiacik »

Zastanawia mnie czy karty można normalnie koszulkować? Czy potem te przeżroczyste nazwjimy je "usprawnienia" będzie jeszcze można nałożyć? Takie przemyślenia przed Portalową wersją.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Muad'Dib »

Fiacik pisze: 14 lut 2020, 17:35 Zastanawia mnie czy karty można normalnie koszulkować? Czy potem te przeżroczyste nazwjimy je "usprawnienia" będzie jeszcze można nałożyć? Takie przemyślenia przed Portalową wersją.
Twoja talia zawsze liczy 20 (bodajże kart). Są one w całości puste lub w 2/3. Dodatkowo są one zakoszulkowane, usprawnienia wkładasz w koszulki, do tych kart, a po grze wyjmujesz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Paskuder »

No i portal uruchomił przedsprzedaż big boxa, podstawka plus 3 dodatki.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: yrq »

Dobra cena. Po angielsku wychodziło mniej więcej x2.

Ciekawe jak będzie wyglądała dostępność promek i następnych dodatków.

Przy okazji: na stronie AEGa jest dostępny mini dodatek z kartami Conclave do późniejszych dodatków i paroma kartami. Jak zapiszemy się na newsletter to z przesyłką wychodzi 13 dolarów z hakiem.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Paskuder »

Ile dodatków jeszcze wyszło poza tym które wydaje portal?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 940
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: yrq »

Conclave - głównie jako system przechowywania, karty dla 5 i 6 gracza oraz karty do wybierania w miarę zbalansowanego setupu, ale dodawał też jedną mechanikę

Twilight Garden, Harmony, Nemesis - duże dodatki, w które można grać jak w kolejne podstawki osobno, Nemesis zawiera tryb solo

dwa event kity - zestawy do grania turnieju, z pewnymi modyfikacjami zasad, były dostępne z założenia tylko dla sklepów

no i parę promek
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 386
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 162 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Fyei »

Czy ktoś miał okazję grać solo i może się podzielić wrażeniami :)?
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Mystic Vale (John D. Clair)

Post autor: Ardel12 »

Dla mnie super nowina. Na MV czaiłem sie od paru lat, ale cena pod 200zł za samą podstawkę w wersji ENG mnie skutecznie odstraszała. A tutaj z rabatami da się wyrwać w okolicy 200zł podstawkę plus trzy dodatki. Po prostu z miejsca gra trafia do koszyka.
ODPOWIEDZ