Gry dla 1-2 osób

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tomasz_z
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Gry dla 1-2 osób

Post autor: tomasz_z »

Witam,

jeśli temat się powtarza - proszę o przesunięcie. Szukałem w przyklejonych, szukałem przy użyciu szukajki - ale bez skutku.

Chodzi mi o gry które mogą być naturalnie w sytuacjach awaryjnych grane przez 1 osobę. Tego typu grą jest np. Duel in the dark. Na boardgemgeeku jest # of players: 1-2

Niestety nie wiem jak wyszukać na board... właśnie takie gry.

Może ktoś podpowie?
follow the white rabbit...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/18661

Pierwsze, co mi przyszło do głowy. Fakt, że na jednego gracza mały tam wybór :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Nie rozumiem po co mialbym grac w gre planszowa samemu... Jest przeciez tyle innych rozrywek...

A zeby byc pomocnym podpowiem Arkham Horror.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
tomasz_z
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomasz_z »

nie musisz tego rozumieć, ani się z tym zgadzać; nie o to pytałem; pytałem o porade.
Fakt niezrozumienia nie wyklucza istnienia pewnych zachowań.


A tak dla wyjaśnienia skoro już pod watpliwość zostało poddane granie jednoosobowe powiem, że ma mam 3 mies córeczkę i czas est teraz dość cenny i nie mogę pozwolić sobie na wypady ze znajomymi na granie.
Dlatego też spędzam czas (jeśli wogóle wolny czas się pojawi) i gram w go, memoir (tu chodzi tylko o strategię bo karty nie są niespodzianką).

Teraz już wiesz dlaczego o to pytam.

Jakieś inne sugestie w temacie gier 1-2 osobowych? (dwóch, bo zasem żona lub jakiś przygodny kolega, który może czasem wpadnie).
Ostatnio zmieniony 11 lis 2007, 09:43 przez tomasz_z, łącznie zmieniany 2 razy.
follow the white rabbit...
Awatar użytkownika
jar_on
Posty: 90
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jar_on »

Hej :)

Ostatnio na BGG znalazłem coś co się nazywa Pocket-Civ; nie dość że jest dobre na 1go gracza <de facto to jest gra dla 1go gracza ;)> to jeszcze jest darmowe, web-published i w podstawowej wersji wymaga mało więcej niż kartka z ołówkiem i gumkę :)
http://www.boardgamegeek.com/game/28044

<niedługo będę się starał wyprodukować tego wersję przenośną; tak jak kiedyś prawie udało mi się z Dune ;) http://www.boardgamegeek.com/image/227879>

Podejrzewam, że kilka innych rzeczy też bez problemu powinno się dać przerobić na 1go gracza;
na myśl przychodzi mi Space Hulk, do którego stworzono bardzo sensowne zasady gry na jednego gracza <ale jest trudno dostępny; a produkowanie go jest dość skomplikowane z racji dużej ilości dużych pół>

O ile się nie mylę widziałem gdzieś również zasady dla jednego gracza do grania w "Zombie Plague" http://www.boardgamegeek.com/game/7514, którą niestety też trzeba sobie samemu zrobić, ale akurat w tym przypadku sprowadza się to do wycięcia kilku żetonów.

Hmmm... sam jak nie mam z kim grać to bawię się samotnikiem, albo tangramem ;)
"Your game and Your rules but it doesn't mean I have to play."
Zbiór - http://tinyurl.com/6dhbfw
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

No coz, Runebound tez w jedna osobe jest calkiem mila gra...
Co jeszcze... z tego co slyszalem to Bohnanza Al Cahzone czy jakos tak jest niezalezna gra fasolkowa, w ktora mozna tez grac w jedna osobe...

Mysle ze mozesz wciasc pod uwage wsyzstkie gry, ktore wymagaja od graczy wspolpracy przeciwko grze (Shadows over Camelot, Arkham Horror). Wystarczy ze grasz wtedy sam kilkoma postaciami i juz jest przednia zabawa bo masz godnego przeciwnika (sama gre)...

W akcie desperacji mozesz samemu zagrac rowniez w Wyprawe ;-)

Zabawe samemu moze tez umilic Dungeoneer z lekka modyfikacja zasad, ze karty potworow ktore wyciagniesz zamiast byc zagrywane na innego gracza automatycznie zostaja zagrane na Ciebie (oczywiscie zaleznie od punktow Grozy itd)...

Rozwiazaniem jest tez znalezc mieszkajacego w okolicy sasiada, ktory lubi sobie tez pograc ;-) Jeslibys mieszkal na Ursynowie, to mozesz ew dac znac ;-)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Dla jednej osoby to chyba najlepsze są łamigłówki. Ja, dla przykładowo, ostatnio czasem układam sobie Puzzlomatic :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Post autor: Odi »

W Duel in the Dark można grać samemu, choć najlepiej oczywiście w dwójkę.

Nawet - nie powiem - rozbudza to pewne emocje....:)
tomasz_z
Posty: 44
Rejestracja: 14 lut 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomasz_z »

klos: ja jestem z ursynowa; z kabat dokladnie;

duela - kupuje wkrotce

memoir na 1os. fajne
shadows - mam - tyz fajne

mysle tez o arkham... czytajac forum i boardgame...
follow the white rabbit...
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Jakby co, to ja mam Arkham, wiec mozemy sie zgadac kiedys i zagrac, jesli masz ochote. Akurat poznalbys gre :-) Lepsze to niz kupowanie w ciemno.
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

Hej!
Przed chwila wydrukowalem Pocket CIV i jestem po pierwszej rozgrywce.
Na samym poczatku w zwiazku z "Wizytacja" wycielo mi wszytskie plemiona.Nie zdazylem nawet czegokolwiek wybudowac.
Jak troszke pogram zdam relacje z rozgrywki:)
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Post autor: Cin »

Klos pisze:Co jeszcze... z tego co slyszalem to Bohnanza Al Cahzone czy jakos tak jest niezalezna gra fasolkowa, w ktora mozna tez grac w jedna osobe...
Al Cabohne

Dla dwóch osób nawet miłe (wg mnie lepsze niż np. Zaginione Miasta). Wersji jednoosobowej nie próbowałem ale zasady rzeczywiście są i przeciwnik nawet w miarę uosobowiony - trzej fasolowi mafiosi: Al Cabohne, Don Corlebohne i Joe Bohnano :)
ODPOWIEDZ