Legendary: Big Trouble in Little China (Rob Heinsoo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Legendary: Big Trouble in Little China (Rob Heinsoo)

Post autor: kempy »

http://www.coolstuffinc.com/p/224520

UD już w zeszłym roku zapowiadał wydanie deckbuildera na licencjach Firefly i Wielkiej Draki w Chińskiej Dzielnicy, ale dzisiaj wiemy że na początek poszła do produkcji ta druga.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2016, 10:51 przez kempy, łącznie zmieniany 1 raz.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

Hell yeah, myslalem ze ja to bedzie trzeba dluzej poczekać. Cholera, to dodqtek do aliena; jest jakies info kiedy firefly sie ma ukazac? Legendary zaczyna dominowac u mnie na polce powoli.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Ayaram »

:| tak szczerze... serio istnieje w tym wszechświecie chociaż jedna osoba, która by wybrała grę na podstawie wielkiej padaki ponad marvela, aliena i firefly? serio? :|
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Szaweł »

Ayaram pisze::| tak szczerze... serio istnieje w tym wszechświecie chociaż jedna osoba, która by wybrała grę na podstawie wielkiej padaki ponad marvela, aliena i firefly? serio? :|
Tak. Ja. :P

Może sama pozycja nie jest IMHO lepsza od Predatora czy Aliena, ale od Marvela już na bank. A jako, że Predatora i/lub Aliena ma kilku moich znajomych a WDwChD to mimo wszystko, film mojego dzieciństwa - wchodzę w to w ciemno.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: orzeh »

Może nie wejde w ciemno ale film bardzo miło wspominam :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Gambit »

Szaweł pisze:Może sama pozycja nie jest IMHO lepsza od Predatora czy Aliena, ale od Marvela już na bank.
Mówisz o grze, czy o filmie?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Szaweł »

Gambit pisze:
Szaweł pisze:Może sama pozycja nie jest IMHO lepsza od Predatora czy Aliena, ale od Marvela już na bank.
Mówisz o grze, czy o filmie?
O grze nie mogę, bo jeszcze nie miałem w rękach. O filmie w sumie też nie. Bardziej o serii. Ze wszystkich wymienionych najbardziej uwielbiam Predatora (jako jeden, jedyny, najjedyńszy ten pierwszy z Arnoldem - reszta to chłam), potem cała seria Aliena a Marvel (który tu bardziej klasyfikuję jako serię komiksów) jest mi najmniej bliski sercu. Jakoś nigdy komiksowo-Marvelowy nie byłem. Zawsze wolałem Thorgala czy króciutkiego Hugo. WDwChD to jedno z najbardziej wyrytych w mej pamięci filmowych wspomnień z dzieciństwa więc film stawiam wyżej niż komiksy Marvela. Porównując do serii filmów Marvela - oczywiście efekty i rozmach kładą na łopatki.... aaaaale ostatnio przelotem po kanałach TV natknąłem się na sam początek Wielkiej Draki i machnąłem z chęcią... pierwszych Avengersów czy Iron Mana, Hulka albo Thora przeklikałbym na pilocie. Widziałem, bawiłem się dobrze, zapomniałem. Nie są to dla mnie wiekopomne dzieła pomimo, że niemal wszystko co ma coś wspólnego z SF i Fantasy łykam jak pelikan. Oczywiście WD również takim dziełem nie jest ale jak już wspomniałem, mocno kojarzy się z moim dzieciństwem a takich reliktów się nie rusza nawet jeśli są strasznymi knotami :)

P.S. Takich knotów było wiele, ale mimo upływu lat chętnie bym do nich wrócił. Nie wiem czemu ale przypomniała mi się jeszcze Ślepa Furia i Wstrząsy, chyba trzeba odkopać VHSy z piwnicy :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Ayaram »

Ja też fanem marvela i superbohaterów nie jestem, wręcz ich nie lubię, no ale uniwersum marvela na taką grę się jak najbardziej nadaję.

Natomiast trudno jest mi sobie wyobrazić, by ktoś oglądając BTILC po tylu latach pomyślał "kurczę, pograłbym sobie w jakąś planszówkową adaptacje tego. Zwyczajnie nie każdy film, nie każde uniwersum nadaje się tak samo na planszówkę. I Legendary: The passion of the Christ da się zrobić, ale no wiecie, tego... :roll:
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Dwntn »

Ayaram pisze:Natomiast trudno jest mi sobie wyobrazić, by ktoś oglądając BTILC po tylu latach pomyślał "kurczę, pograłbym sobie w jakąś planszówkową adaptacje tego"
Akurat tutaj się nie zgodzę. BTILC posiada wiele elementów nadajacych się do wykorzystania w tandemie z mechaniką jaką oferuje system Legendary. Sam na przykład chętnie bym w to zagrał i bardziej oczekuję premiery Legendary: BTILC niż Firefly, choć to drugie lubię o wiele bardziej.

Ayaram pisze:Legendary: The passion of the Christ da się zrobić, ale no wiecie, tego... :roll:
Nie obrażając niczyich uczuć religijnych, jestem w stanie wyobrazić sobie cztery "uderzenia biczem" w combat zone albo objective typu "dotrzyj do stacji IX" ;)

- K.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Ayaram »

DwnTn pisze:Nie obrażając niczyich uczuć religijnych, jestem w stanie wyobrazić sobie cztery "uderzenia biczem" w combat zone albo objective typu "dotrzyj do stacji IX" ;)
Spokuś, spokuś. W razie czego małe łączenie pudełek i wysyłamy hulka na biczowników, loozik 8)
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

http://upperdeckblog.com/2016/07/upper- ... legendary/


Upper deck wrzucił pierwsze karty z Legendary Big trouble, co chyba najlepeij widoczne jest, że posługują sie nomenlkaturą przyjetą w marvelowskim Legendary, a nie z tym co przedstawili w Legendary Encounters. Rysunki ja zwykle paskudne. :D
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

Pojawiły sie zapowiedzi nowych kart:

https://robheinsoo.blogspot.com/2016/07 ... s-big.html
https://robheinsoo.blogspot.com/2016/07 ... s-big.html

Fajnie jest pomyślane, że karty combują się nie przez znaczki na nich występujące, tylko przez postaci jakie na nich występują. W dalszym ciągu żałuje, że nie zrobili tego jako Encounter, ale z Firefly na horyzoncie może nie będzie tak źle.
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

Jakiś gostek na bggg zrobił zdjecia wszystkich kart. Nawet pork chop express sie doczekał swojej talii :D

https://www.flickr.com/photos/137304311 ... 9544/page2
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: wirusman »

Jakie to ohydne.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Szaweł »

Jakie to piękne. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

Ochydne jest to: https://cf.geekdo-images.com/images/pic3127536.jpg, tutaj jest spoko i wyglada zabawnie :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: wirusman »

Widzę, że ostatnio wszedzie trzymaja wysoki poziom:)
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: smutas123 »

Zawsze trzymali, tylko w sumie w firefly to poprzeczkę wysoko podnieśli.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Gizmoo »

Kurt Russell nie dał im praw do wizerunku, że ilustratorzy tak bardzo zniekształcili mu facjatę? :?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: Szaweł »

Faktycznie. Na okładce jest nawet podobny pomimo "śminki", ale na kartach... nie znam gościa :shock:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: 13thcaesar »

Jak dotad kupywalem wszystko co wyszlo w serii Legendary, tak ten tytul sobie odpuszcze. System Legendary Marvel slabo wypada w "one-shot" wydaniu. Sila napedowa Marvela jest liczba dodatkow, bez nich "gola" podstawka bardzo szybko moze sie znudzic. A do tej gry raczej zadnych dodatkow nie uswiadczymy. Dziwie sie ze nie wydali tego w systemie Encounters.
Firefly mimo brzydszych grafik pod wzgledem mechanicznym zapowiada sie jednak lepiej.
Tak wiec Wielka Draka wypada z mojej listy zakupow na ten rok.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China

Post autor: c08mk »

Czy ktoś wie jak można wyprostować matę? Niestety wydawca wepchnął matę do 2x za małego pudełka i jest zagięta z dwóch stron. Na stole praktycznie nie da się jej rozłożyć równo.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China (Rob Heinsoo)

Post autor: maciejo »

Na BGG jest info że w grę można grać od 2 graczy.
Nie ma opcji solo ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China (Rob Heinsoo)

Post autor: c08mk »

maciejo pisze: 12 wrz 2019, 22:00 Na BGG jest info że w grę można grać od 2 graczy.
Nie ma opcji solo ?
Oficjalnie nie ma solo na jedną rękę. Instrukcja za to "zachęca" do grania solo na dwie ręce.
Grałem solo na jedną rękę na zasadach z Marvela i jest klimat z filmu ale część kart jest osłabiona i gra traci część gameplaya. Gra ma trochę efektów, które wpływają na innych graczy, np. podrzucają im startery czy podkradają karty. Takie efekty na jedną rękę nie będą mieć wpływu na grę i karta może być zagrywana tylko dla gwiazdek, ataku, klasy czy nazwy.

Edit
Z Marvelem bezpośrednio się nie da mieszać kart, bo mają inne rewresy (Marvel ma logo). Za to można użyć większość schematów i mastermindów w obu systemach.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Legendary: Big Trouble in Little China (Rob Heinsoo)

Post autor: maciejo »

Z tego co zrozumiałem to można grać solo ale żeby było sensownie to trzeba to robić na dwie ręce czyli podobnie jak z Cooperative w Alienie, dobrze kombinuję ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ