Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Znalazłem, gdzie to jeszcze jest na pewno :)
KLIK
Jakby tak nie patrzeć na znaczek waluty - to taniej ;P Nawet z wysyłką.

AkitaInu jak lubisz maluchy z głębią - Pax Pamir. 100 kart, a w nich jest tyle jadu i gry, że całe pudło Cthulhu Wars tyle nie posiada, nawet z dodatkami. Pamir mieści się w kieszeni :)
jak wolisz bardziej "engine building" - Pax Porfiriana. Jest juz też preorder na Pax Renesans (będzie w planszostrefie bliżej essen).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Toudi »

misioooo pisze:Znalazłem, gdzie to jeszcze jest na pewno :)
KLIK
Jakby tak nie patrzeć na znaczek waluty - to taniej ;P Nawet z wysyłką.

AkitaInu jak lubisz maluchy z głębią - Pax Pamir. 100 kart, a w nich jest tyle jadu i gry, że całe pudło Cthulhu Wars tyle nie posiada, nawet z dodatkami. Pamir mieści się w kieszeni :)
jak wolisz bardziej "engine building" - Pax Porfiriana. Jest juz też preorder na Pax Renesans (będzie w planszostrefie bliżej essen).
Masz oba te Paxy misiooo?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

misioooo pisze:Znalazłem, gdzie to jeszcze jest na pewno :)
KLIK
Jakby tak nie patrzeć na znaczek waluty - to taniej ;P Nawet z wysyłką.

AkitaInu jak lubisz maluchy z głębią - Pax Pamir. 100 kart, a w nich jest tyle jadu i gry, że całe pudło Cthulhu Wars tyle nie posiada, nawet z dodatkami. Pamir mieści się w kieszeni :)
jak wolisz bardziej "engine building" - Pax Porfiriana. Jest juz też preorder na Pax Renesans (będzie w planszostrefie bliżej essen).
Ja tam widze out of stock dla podstawki ;)

A w PAX'y musiałbym najpierw zagrać bo niewiele wiem o tych grach, jakoś nie było efekty "hmm ciekawe to, pogrzebmy więcej" ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Mam Pax pamir. Na 100% kupię dodatek, zakupię też na pewno Pax Renesans (bo to inna gra).
Pax Porfiriana jak dla mnie to nie to - ja nie przepadam za engine-builderami ;P Grałem jeden raz.
Pax Pamir to bardziej "tableau building". Grałem... wiele razy i dalej będę grał.

Co do Pax Pamir - też jakoś tę grę omijałem... 100zł za ok 100 kart? Kolejna karcianka? Ale już sam nie wiem czemu - zakupiłem... Gra okazała się "karcianką" pozorowaną... Tam jest też mapa, na której się ruchy pewne wykonuje. Normalnie ta mapa jest ułożona z kart, ale można tak: KLIK. Mata z playmaty.pl :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Znalazłem bardzo fajną, krótką recenzję/opis Leaving Earth. Oczywiście są nawiązania do High Frontier dla zainteresowanych.
KLIK
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Zastanawia mnie jedno.
Żeby sprawdzić, czy zadanie Ci wyszło, losujesz jedną z trzech kart, które następnie możesz wykupić, aby je na zawsze odrzucić. I teraz pytanie: po kiego grzyba wydawać mnóstwo kasy na wykupienie i odrzucenie karty Sukcesu?

EDIT:
Okay, znalazłem odpowiedź w FAQ. I tak mnie nie przekonuje :P
Why would anyone want to remove a Success outcome?
- If you remove all the outcomes on an advancement, success is guaranteed. While you still have outcome cards on it, you never know for sure what they are.
Link do FAQ
https://boardgamegeek.com/thread/146563 ... -questions
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Proste. Powiedzmy, że pozbyłem się porażki. Zostały mi dwie karty. Lecę, losuje. Sukces. I tak np 4 razy... Piąty raz, jak odpalam wieloletnią misję na marsa... Losuje porażkę ;) wcześniej miałem po prostu szczęście, a byłem przekonany, że mam tylko dwa sukcesy. Jakbym ten sukces wykupił (zapłacił fachowcom za analizę danej technologii, dopracowanie projektu etc, pomimo że w teście nic nie wybuchło) to bym wcześniej zlokalizował wadę i uniknął katastrofy. Kosztuje to dużo, bo w końcu jak coś nawali to łatwiej znaleźć tego przyczynę (usunięcie porażki to 5 milionów dolców ) niż dopracowywanie jak test się udał.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

@misiek, ja rozumiem ten tok rozumowania, ale go po prostu nie kupuję.
Jakie ma dla mnie znaczenie, czy katastrofę będę miał od razu, czy za 5 kolejek? I tak mi to rozwali jakąś misję. Okay, znacznie mniej boli katastrofa w locie bezzałogowym, ale za 10$ (koszt wykupienia sukcesu) jestem w stanie wysłać rendes-vous w postaci bodajże Atlasa, a nawet Soyuza, który uratuje mi misję.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

I na tym polega urok tej gry. Każdy może po swojemu rozumować i realizować obrane cele.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Zacząłem dokładnie czytać instrukcję i muszę powiedzieć, że jest napisana w bardzo przystępny sposób - co ważne przy tak skomplikowanej tematyce. Czuję się prowadzony za rączkę, czasami ma się wrażenie, że pewne rzeczy tłumaczone są nawet zbyt łopatologicznie. Ciekawe, czy to nie wstęp do trudniejszych rzeczy?

Aha, zacząłem robić polskie tłumaczenie. Na razie mam około 15%. Ktoś będzie zainteresowany?
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Ja na pewno byłbym zainteresowany ;) czekam na swój egzemplarz ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Toudi »

Ja tez
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: Leaving Earth

Post autor: melusina »

...i kolejny ochotnik się zgłasza :)
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Ja z pewnością także chętnie zerknę :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: bugatti »

Ja też chętnie skorzystam.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Ja chętnie pomogę. Podaj rozdział czy kilka nr stron to w wolnej chwili przetłumaczę.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: sajlenthill »

I ja też chętnie skorzystam
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

Od kilku miesięcy mam na radarze Laving Earth. Czy wiadomo może kiedy planowana jest premiera ? Jedyny sklep prowadzący ten tytuł w naszym kraju ma go ciągle oznaczony jako Pre-order.


- K.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Za ok 2 tygodni powinni w teorii miec te gry, tak bylo wczesniej zapowiadane. Obecnie dwa sklepy maja ta gre :) strefa i mania.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Dwntn pisze:Od kilku miesięcy mam na radarze Laving Earth. Czy wiadomo może kiedy planowana jest premiera ? Jedyny sklep prowadzący ten tytuł w naszym kraju ma go ciągle oznaczony jako Pre-order.


- K.
Z tego co wiem to planszostrefa będzie miała dosłownie kilka kopii (po rozesłaniu zamówionych preorderów). Premiera gry jako takiej była dawno, po prostu jest ona dostępna tylko przez stronę wydawcy (lumenaris) - nie ma żadnej dysttrybucji etc więc i dostępność bardzo kiepska. Biorąc pod uwagę ogromne (na zachodzie) zainteresowanie tą grą i lumenaris - to wydawnictwo, które "w garażu" gry produkuje samodzielnie może się dostawa opóźnić... Jak się pojawi w Planszostrefie i Planszomanii proponuję nie czekać, bo te kilka sztuk pewnie szybko się rozejdzie. Planszostrefa wg posiadanych plotek nie będzie tego ponownie zamawiać u wydawcy (logistycznie minimalne zamówienie to kilkadziesiąt sztuk, a pojedynczo to koszt transportu z USA zabija...).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Po koleżeńsku ostrzegam, że po zawędrowaniu do tego wątku sam zamówiłem w planszosferze podstawkę z dodatkiem. :) Pisałem z Adamem i potwierdził informację, że obecna dostawa gry jest wydarzeniem jednorazowym. Nie wiem jak w planszomanii, jeszcze w niedzielę przy grze był status "wysyłka po premierze". Także brać bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębów ;)
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Brazol »

Tez zamowilem podstawke. Zastanawiam sie jak to bedzie z dodatkiem. Wiadomo cos ile ich planszostrefa zamowila? Tyle co podstawek czy mniej? [emoji14] Nie mam kasy na dodatek od razu i mam cicha nadzieje ze jakies dodatki sie uchowaja na potem :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Brazol pisze:Tez zamowilem podstawke. Zastanawiam sie jak to bedzie z dodatkiem. Wiadomo cos ile ich planszostrefa zamowila? Tyle co podstawek czy mniej? [emoji14] Nie mam kasy na dodatek od razu i mam cicha nadzieje ze jakies dodatki sie uchowaja na potem :)
Tyle co podstawek wedle znanych mi pogłosek. Dodatek dodaje duużo nowego i jeszcze bardziej zachęca do zapoznania się z "Podręcznikiem budowy rakiet i lotów w kosmosie" ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Ja zamówiłem od razu z dodatkiem. Oczywiście na początku zagram tylko w podstawkę, więc jak "nie podejdzie" to będę chciał odsprzedać oba.

Aha, misioooo zaoferował pomoc przy tłumaczeniu, czyli pewnie w okolicach weekendu skończymy:) Jednak 60 stron to nie byle co.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Spoko. Ja to będę tłumaczył w pracy w wolnych chwilach. Ale do weekendu powinno się mniej więcej udać.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ