Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Myślę, że jest dużo czasu jeszcze. Dziś usłyszałem, że gra będzie dopiero w sierpniu gdyż dystrybutor (czyli jednocześnie wydawca) pojechał na wakacje. W związku z tym dostawa będzie przesunięta.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

Mam czas głównie w weekendy, ale gdyby była Wam potrzebna pomoc w tłumaczeniu to chętnie ie dołożę swój wkład w tłumaczenie.

A co do są. Ej gry zamówiłem komplet w planszomanii i otrzymałem informację że powinni mieć na początku sierpnia.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Haha, właśnie znalazłem zabawną niekonsekwencję w grze.

Żeby wykonać udane lądowanie, musisz mieć wykupione usprawnienie (advancement) - Landing. Szkopuł w tym, że niektóre misje są wieloletnie i zgodnie z mechaniką gry, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać statek kosmiczny na odległą planetę, a dopiero gdy będzie dolatywał (za kilka lat), dokupić "Lądowanie" :D Ktoś ma jakiś pomysł, jak to wyjaśnić fabularnie?

"Okay panowie, lecicie na Ceresa. Co prawda wasz statek kosmiczny jeszcze nie jest gotowy na lądowanie, ale jak dolecicie to się może nauczy" :lol:

Raport z tłumaczenia: przetłumaczone jest około 75% tekstu podstawki (dzięki @misioooo z pomoc, również z obróbką grafiki). Misiek się odgraża, że weźmie na warsztat dodatek, ale ja muszę zweryfikować na razie swoje nieco zbyt "hurraoptymistyczne" założenia. Tempo jest wolniejsze niż założyłem i nawet weekend tego nie zmienił.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Curiosity pisze: Ktoś ma jakiś pomysł, jak to wyjaśnić fabularnie?
To jest typowy przykład "jakoś to będzie chłopaki" ;D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Toudi »

Curiosity pisze:Haha, właśnie znalazłem zabawną niekonsekwencję w grze.

Żeby wykonać udane lądowanie, musisz mieć wykupione usprawnienie (advancement) - Landing. Szkopuł w tym, że niektóre misje są wieloletnie i zgodnie z mechaniką gry, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać statek kosmiczny na odległą planetę, a dopiero gdy będzie dolatywał (za kilka lat), dokupić "Lądowanie" :D Ktoś ma jakiś pomysł, jak to wyjaśnić fabularnie?

"Okay panowie, lecicie na Ceresa. Co prawda wasz statek kosmiczny jeszcze nie jest gotowy na lądowanie, ale jak dolecicie to się może nauczy" [emoji38]

Raport z tłumaczenia: przetłumaczone jest około 75% tekstu podstawki (dzięki @misioooo z pomoc, również z obróbką grafiki). Misiek się odgraża, że weźmie na warsztat dodatek, ale ja muszę zweryfikować na razie swoje nieco zbyt "hurraoptymistyczne" założenia. Tempo jest wolniejsze niż założyłem i nawet weekend tego nie zmienił.
Hejka, podeslijcie prosze kawalek, pomoge jak bede mogl :)
Curiosity pisze:Haha, właśnie znalazłem zabawną niekonsekwencję w grze.

Żeby wykonać udane lądowanie, musisz mieć wykupione usprawnienie (advancement) - Landing. Szkopuł w tym, że niektóre misje są wieloletnie i zgodnie z mechaniką gry, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysłać statek kosmiczny na odległą planetę, a dopiero gdy będzie dolatywał (za kilka lat), dokupić "Lądowanie" :D Ktoś ma jakiś pomysł, jak to wyjaśnić fabularnie?

"Okay panowie, lecicie na Ceresa. Co prawda wasz statek kosmiczny jeszcze nie jest gotowy na lądowanie, ale jak dolecicie to się może nauczy" [emoji38]

Raport z tłumaczenia: przetłumaczone jest około 75% tekstu podstawki (dzięki @misioooo z pomoc, również z obróbką grafiki). Misiek się odgraża, że weźmie na warsztat dodatek, ale ja muszę zweryfikować na razie swoje nieco zbyt "hurraoptymistyczne" założenia. Tempo jest wolniejsze niż założyłem i nawet weekend tego nie zmienił.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Jedyne co mi przychodzi na myśl, żeby to jakkolwiek wytłumaczyć po czytaniu instrukcji - "landing" to nie tyle cecha statku/kapsuły/promu/whatever(w końcu częśc ma automatycznie, wedle instrukcji, spadochron) co zbiór procedur, które centrum naziemne podaje astronautom przed lądowaniem (kojarzycie tą scenę, która powtarza się w KAŻDYM filmie o kosmosie - Houston i święta obsługa naziemna, która obserwuje lądowanie) - dostosowanych do sprzętu, warunków etc.

Naciągane, ale inaczej sobie tego nie umiem wytłumaczyć :(.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Lądowanie to nic innego jak zatrudnienie dodatkowych programistów, którzy tworzą procedury, obliczają trajektorie etc. Jest to rozwinięcie, nie jakaś część typu podwozie czy koła.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

OK, tyle, że tak ciężka kasa idzie w program kosmiczny, że nikt nie pozwoli sobie na start statku nie dopiąwszy wszystkiego na ostatni guzik. Od strony fabularnej można to wytłumaczyć ostatnimi, wymuszonymi sytuacją korektami kursu przed lądowaniem ale to baaaaaaardzo naciągane. Chyba zostaje tylko przymknąć oko...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Leaving Earth

Post autor: sqb1978 »

A może po prostu znalezienie dogodnego miejsca do lądowania?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Miejsce do lądowania to w rzeczywistości jest znane na dłuuuuugo przed wylotem :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Oj tam. Szukacie dziury w całym. To jest gra, zabawa. W jakimś stopniu może edukacyjna, ale nie w 100% zgodna z realiami i abstrakcyjna.
Curiosity, zostawiam poskładanie manuala podstawki Tobie :twisted:
Ja od jutra lecę z instrukcją od dodatku.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Leaving Earth

Post autor: uyco »

oj, Wy źli ludzie.... przeczytałem wątek, obejrzałem film i zamówiłem z dodatkiem :mrgreen:
mam nadzieję, że starczy dla mnie egzemplarzy - u Adama było jeszcze dostępne.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Brazol »

Hype hype hype!!! ;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

No to kręcimy dalej!
Instrukcja do dodatku w mym wykonaniu na szybko:
Instrukcja Leaving Earth: Outer Planets PL

Jeśli macie jakieś uwagi co do użytego słownictwa etc - piszcie śmiało. Chętnie poprawię, bo łatwe w tłumaczeniu to to nie jest...
Bez komentowania ogonów, złych przeniesień etc ;P

--EDITED
Wrzuciłem nowy plik z ostatnią stroną po polsku i kilkoma poprawkami stylistycznymi (ogonki na końcu linii...).

--KOSZULKI
Karty wyników i części: 41x63mm (mini american)
Karty rozwinięć, misji i agencji: 65x100
Karty celów/planszy: ... ponoć koperty foliowe na płyty mini-CD pasują niemal idealnie :)
Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Świetna robota. :) Gratulacje. Mam tylko uwagi stylistyczne:
- zamiast manewru procy użyłbym terminu asysta grawitacyjna - jest to ścisłe określenie tego manewru
- zamiast hamowania atmosferycznego hamowanie aerodynamiczne
- zamiast okna dla manewrów okno startowe

[zboczenie językowe wywołane pasją astronomii ;) ]
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 17:36 przez Haloon, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Haloon pisze:Świetna robota. :) Gratulacje. Mam tylko uwagi stylistyczne:
- zamiast manewru procy użyłbym terminu asysta grawitacyjna - jest to ścisłe określenie tego manewru
- zamiast hamowania atmosferycznego hamowanie aerodynamiczne
- zamiast okna dla manewrów okno startowe

[zboczenie językowe wywołane pasją atronomii ;) ]
Dzięki, zmienię :) Największy problem miałem właśnie z "procą grawitacyjną" i jakoś nie wpadłem na pomysł z asystą (choć pojęcie nie jest mi obce).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Leaving Earth

Post autor: sqb1978 »

Przeczytałem i zamówiłem. Well done :)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 19:36 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
_Grzechu_
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2014, 12:07
Has thanked: 88 times
Been thanked: 12 times

Re: Leaving Earth

Post autor: _Grzechu_ »

Czy jest jeszcze jakiś sklep w którym można zamówić grę z dodatkiem?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

_Grzechu_ pisze:Czy jest jeszcze jakiś sklep w którym można zamówić grę z dodatkiem?
Z tego co wiem to tylko planszomania i planszostrefa zamówiły. I to prawdopodobnie jednorazowy strzał był.

@sqb1978 - wiesz, że to jest instrukcja do dodatku, nie podstawki? Podstawka ma 57 stron instrukcji ;P

Czytając moje dzieło ponownie, na świeżo... Znalazłem kolejne babole (jak np odwołanie do str. 15, której nie ma! ) ;P Jutro poprawię, nauczyłem się przy okazji używać funkcji odwołań krzyżowych w Libre Office ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: bugatti »

Dla obeznanych - czy istnieje wiele dróg do zwycięstwa czy raczej kto pierwszy lepszy zgarnie najbardziej wartościowe misje ? Inna sprawa czy coś może zaskoczyć w trakcie gry, jest parę kopii planet że zawsze cos innego tam spotkamy ale czy to wszystko ? Czy istnieje że będziemy przy każdej rozgrywce robić to samo czy powiemy że dziś zrobię to inaczej ?

Dzięki z góry za jakieś informacje
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Możesz latać używając różnych technologii. Raz z rendezvous innym razem bez. I zależnie od misji dostępnych musisz inne trasy przelotu planować. Możesz jeden długi lot zaplanować i zgarnąć kilka misji jednym przelotem albo skupić się na mniejszych misjach. I też nie jest tak, że ścigasz się po najbardziej punktowane misje. Misja warta więcej wymaga więcej przygotowań i czasu, a w tym czasie można wykonać kilka mniejszych misji.

I tak, ta gra to jest wyścig w kosmos więc nie spodziewaj się, że nie będzie wyścigu.

Masz też warianty. Kooperacja. Drużyny.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
mate00
Posty: 196
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Leaving Earth

Post autor: mate00 »

Ech, cholera. Zamówiłem. :)

Przypomina mi się taka stara perełka. Pamięta ktoś?

https://en.wikipedia.org/wiki/Buzz_Aldr ... Into_Space
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

mate00 pisze:Ech, cholera. Zamówiłem. :)

Przypomina mi się taka stara perełka. Pamięta ktoś?

https://en.wikipedia.org/wiki/Buzz_Aldr ... Into_Space
Grałem, perełka w swoich czasach :) Dziś Kerbal Space program.
Swoją drogą jeszcze była taka gra planszowo-paragrafowa Liftoff! Dosyć podobne do Leaving Earth wg mnie, ale z twistem (paragrafówka i zawsze szansa, że się wydarzy coś nieprzewidzianego).

--Edited
Swoją drogą - Leaving Earth są w drodze (przynajmniej do Planszostrefy)! Lada dzień, może tydzień będzie szansa zagrać. Mam nadzieję :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

Polska instrukcja - rozszerzona

No i wreszcie jest - całkowicie spolszczona instrukcja do Leaving Earth.
Instrukcja ta to wspólny wysiłek mój i misiaaaa. Misioooo zrobił tłumaczenie stron 34- oraz wyodrębnił wszystkie grafiki i tabelki, a ja początek, czyli strony 1-33 oraz skład całości. Uwagi do wersji 1.0

1. Spolszczone zostało wszystko, włącznie z nazwami własnymi. Z tego powodu instrukcja zawiera dwa indeksy: angielski i polski.
2. Zachowana została niemal w 100% kompozycja oryginału. Użyte zostały te same czcionki, a ukłąd stron niemal idealnie pasuje do tych w oryginalnej instrukcji. Zatem, jeśli coś w oryginale jest na stronie 23, to i tu będzie na stronie 23, a nawet w tym samym akapicie.
3. Wszystkie nazwy pisane w oryginale cyrylicą, spolszczyłem wg. zasad polskiej transkrypcji (czyli np. Tierieszkowa, a nie Tereshkova, Sojuz, a nie Soyuz).
4. Jako, że wychowywałem się w kraju z dawnego układu warszawskiego (+ rosyjski na maturze :) ), zatem bardziej utrwaliła mi się forma "kosmonauci" a nie "astronauci" (aczkolwiek obie są dopuszczalne).
5. Instrukcja zawiera różnorakie "extrasy" - najbardziej widoczny znajduje się na końcu. To tak żeby było klimatyczniej. Ale smaczków jest więcej :)
6. Na śmierć zapomniałem o wrzuceniu do instrukcji okładki - wszystko przez to, że w oryginale numeracja zaczyna się od treści właściwej.
7. Ta "zabawa" mocno dała mi w kość i sporo nauczyła. Okazuje się, że w języku polskim słowo "lokacja", to "w XII-XIV wieku: zakładanie wsi, miast (zwykle na prawie niemieckim)". I nic więcej. Zatem w instrukcji tego słowa nie znajdziemy :)
8. Misiek, dzięki za pomoc. Trafił Ci się fragment mocno nasycony technikaliami. Ja po polsku nie wszystko od razu rozumiałem, a co dopiero po angielsku....
misioooo pisze:Podstawka ma 57 stron instrukcji ;P
Eeeee... na pewno? :P
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Super, dzięki Panowie, "umili" to czas oczekiwania na grę, w wolnej chwili zabieram się za czytanie ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ