Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

@uyco, Coen - dzięki :)

Ja powiem tak - jeśli się okaże, że gra jest naprawdę dobra i byłoby więcej chętnych, to przecież któryś sklep może operację powtórzyć. Czyli: przez tydzień prowadzimy zapisy chętnych, a potem sprowadzamy, z zastrzeżeniem, że musi się zebrać minimum X osób. No chyba, że to jednak słaba gra będzie ;>

tl;dr Nigdy nie mów "nigdy".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

@Curiosity
Ziemek, ja za chwilę klikam preorder w planszostrefie na Bios Genesis...
Podejmujemy wyzwanie? Bios Genesis - Living rules
Ale najpierw coś z chemii, genetyki etc trzeba by poczytać chyba, bo ja połowy tego po angielsku nie rozumiem...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
pioma10
Posty: 298
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Leaving Earth

Post autor: pioma10 »

Ja właśnie odebrałem grę. Choć pewnie zagram dopiero w weekend :(.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

pioma10 pisze:Ja właśnie odebrałem grę. Choć pewnie zagram dopiero w weekend :(.
Moja powinna dolecieć jutro jak kurierowi ciągu wystarczy ;)

Uwaga, pudełka nie mają folii. Da się delikatnie rozciąć jedną stronę i pudełko działa jak szkatułka na zawiasach.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Lord of the Void
Posty: 68
Rejestracja: 06 sty 2011, 12:01
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Lord of the Void »

Czy ktoś mógłby sprawdzić karty 65 x 100mm, czyli:
Advancement Cards
Spacecraft Cards
Mission Cards

Ktoś na Geeku pisał, że Spacecraft Cards są większe od pozostałych i nie mieszczą się np. w Mayday Magnum Copper. Widzę, że można dostać Ulimate Guard o wielkości 67 x 103, te zapewne by pasowały do wszystkich kart tej wielkości. Jeśli chodzi o inne to do małych Mini American więc to najmniejszy problem, pozostałych dwóch rodzajów (kwadratowe 82,6 X 82,6 oraz duże 69.8 x 143,9) koszulkować chyba nie zamierzam, chociaż myślałem o tym, na kwadratowe ponoć można koszulki na mini CD. W każdym razie najbardziej tasowane / używane są podobno najmniejsze karty (41 x 63), reszta ewentualnie jedno tasowanie przed grą a czasem wcale.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

A u mnie dalej oczekiwanie na dostawę :(. Zamawialiście w planszostrefie?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Curiosity »

W Planszostrefie, i też jeszcze nic nie wiem. Ale w sumie to zamawiałem przez rastulę, pewnie on będzie miał jakieś informacje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Może Adam miał dzisiaj do spakowania 100 paczek i się nie wyrobił? Moja ma numerek listu nadany.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Leaving Earth

Post autor: malekith_86 »

misioooo pisze:Może Adam miał dzisiaj do spakowania 100 paczek i się nie wyrobił? Moja ma numerek listu nadany.

a scythe i LE dostaniesz w jednej paczce ?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Dwntn »

Dostałem info z Planszomanii że gra jest już w drodze :)

- K.
LongJohn
Posty: 199
Rejestracja: 13 sty 2015, 23:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 29 times

Re: Leaving Earth

Post autor: LongJohn »

Toomek pisze:A u mnie dalej oczekiwanie na dostawę :(. Zamawialiście w planszostrefie?
u mnie jest tak samo więc pozostaje być cierpliwym :)
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Leaving Earth

Post autor: Macek »

Ja odebrałem osobiście więc zabieram się za lekturę. Rzućcie pls jakąś listę kart bo z tego co widzę na BGG to każdy ma inny zestaw kart :-) Jak też zrobię spis i wrzucę dla porównania.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Leaving Earth

Post autor: adikom5777 »

Wszystkie zamówienia z Planszostrefy zostaną wysłane jutro. Dziś zrealizowaliśmy tylko odbiory osobiste i kilka pierwszych preorderów. Niestety kurier późno przyjechał i więcej nie zdążyliśmy.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Moniczka.s »

Odebrałam swoją grę w wczoraj. Dla mnie sierpień został oficjalnie miesiącem dobrych gier.

Co do pudełek: przy odrobinie cierpliwości i precyzji można je otworzyć bez przecinania kolorowej części okładki poprzez jej odklejenie.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Moniczka.s pisze:Odebrałam swoją grę w wczoraj. Dla mnie sierpień został oficjalnie miesiącem dobrych gier.

Co do pudełek: przy odrobinie cierpliwości i precyzji można je otworzyć bez przecinania kolorowej części okładki poprzez jej odklejenie.
I jak Moniczka wrażenia? Warto było zakupić?
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

O co chodzi z tym pudełkiem, cięciem czy odklejaniem ? :) Jak to wygląda, może ktoś zdjęcie wrzucić ? :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

AkitaInu pisze:O co chodzi z tym pudełkiem, cięciem czy odklejaniem ? :) Jak to wygląda, może ktoś zdjęcie wrzucić ? :)
Ano tak:
Spoiler:
Nie ma folii. Okładka jest jednocześnie tym, co trzyma pudełko zamknięte ;P
jak dla mnie lepiej chyba to rozciąć. Będzie wtedy "na zawiasie" i grafika będzie kompletna. Po odklejeniu... Jak to... Będzie jedna strona w ogóle bez grafiki?
Ostatnio zmieniony 09 sie 2016, 10:41 przez misioooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

Dzięki Misioooo :)

Hmm To jest pudło obklejone papierem tak naprawde? :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

AkitaInu pisze:O co chodzi z tym pudełkiem, cięciem czy odklejaniem ? :) Jak to wygląda, może ktoś zdjęcie wrzucić ? :)
Chodzi o to, że pudełka jest nietypowe ;) Ja dziś odbieram swój egzemplarz ale na BGG jest taka fotka
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

AkitaInu pisze:Dzięki Misioooo :)

Hmm To jest pudło obklejone papierem tak naprawde? :)
Pudełko to brązowy karton, niemal jak po butach ;P Oczywiście solidniejsze. Pokrywka jak pudło od butów.
Oklejone papierem z grafiką/okładką.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

thx Muad'Dib :)

No cóż, trzeba dać Żonie żeby ładnie odkleiła, ja nie mam cierpliwości a ona lubi tego typu babranine ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Ja właśnie próbuję zebrać info o koszulkach, może w Planszomanii od razu dobiorę tylko będę musiał otworzyć (tak, żeby był zawias :P). Ale z tego co czytam to będzie ciężko. Tym bardziej, że pewnie dostajemy drugi druk gdzie podobno duże karty się ciut różnią od pierwszego serii.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Muad'Dib pisze:Ja właśnie próbuję zebrać info o koszulkach, może w Planszomanii od razu dobiorę tylko będę musiał otworzyć (tak, żeby był zawias :P). Ale z tego co czytam to będzie ciężko. Tym bardziej, że pewnie dostajemy drugi druk gdzie podobno duże karty się ciut różnią od pierwszego serii.
Idąc za BGG:

Large cards (advancement and spacecraft cards):
Number of cards: 94 @ 65 x 100mm
It appears that in the second printing, the spacecraft cards are slightly larger and may not fit in the same sleeves. If you're able to test any of the listed sleeves with a second-printing copy of the game, please let me know your results.

Arcane Tinmen sleeve size: Extra Large - Purple (AT-10407, 100/pack) - (65 x 100mm)
Mayday sleeve size: Magnum Copper - Copper: Standard (MDG-7102, 100/pack) or Premium (MDG-7106, 80/pack) - (65 x 100mm)
Swan PanAsia sleeve size: 65x100: Standard (SWN-034, 165/pack) or Premium (SWN-515, 85/pack) - (65 x 100mm)
Thai Boardgame sleeve size: 7 Wonders + Small World: Tales & Legends for 65x100mm cards (85/pack)
Ultimate Guard sleeve size: 7 Wonders: Premium (UGD010278, 80/pack) or Supreme (UGD010088, 80/pack) - (67 x 103mm)
Ultra-Pro sleeve size: 65x100 - Orange (82660, 50/pack) - (65 x 100mm)

Small cards (component and outcome cards):
Number of cards: 219 @ 41 x 63mm

Arcane Tinmen sleeve size: Mini - Orange (AT-10405, 100/pack) - (41 x 63mm)
Fantasy Flight sleeve size: Mini American - Yellow (FFS01, 50/pack) - (1-5/8” x 2-1/2” - 41 x 63mm)
Mayday sleeve size: Mini USA - Yellow: Standard (MDG-7039, 100/pack) or Premium (MDG-7075, 50/pack) - (41 x 63mm)
Swan PanAsia sleeve size: Mini Chimera: Standard (SWN-004, 160/pack) or Premium (SWN-501, 100/pack) - (43 x 65mm)
Thai Boardgame sleeve size: #8 for 42x64mm cards (120/pack)
Ultimate Guard sleeve size: Mini American: Premium (UGD010280, 50/pack) or Supreme (UGD010102, 50/pack) - (44 x 67mm)
Ultra-Pro sleeve size: Mini American - Blue (82662, 50/pack) - (41 x 63mm)

Square cards (location cards):
Number of cards: 33 @ 82.6 x 82.6m

Sleeve size: Koperty przezroczyste na płyty mini-cd ;P

Oversized cards (space agency cards and the calendar card):
Number of cards: 6 @ 69.8 x 143.9mm
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Leaving Earth

Post autor: Toomek »

Jak zamawiałem to dobrałem koszulki. Najlepiej chyba wychodziły Tinmeny - 2×Extra Large i 3×Mini. Całość za +/- 72 PLN :) Koszulkuje prawie wszystko w podstawce i dodatku.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Moniczka.s »

misioooo pisze:
Moniczka.s pisze:Odebrałam swoją grę w wczoraj. Dla mnie sierpień został oficjalnie miesiącem dobrych gier.

Co do pudełek: przy odrobinie cierpliwości i precyzji można je otworzyć bez przecinania kolorowej części okładki poprzez jej odklejenie.
I jak Moniczka wrażenia? Warto było zakupić?
Niestety jeszcze nie grałam, minusy pracy po południu.

Niesamowicie podziwiam tę grę za klimatyczność i spójność. Marzy mi się plakat z okładką gry na ścianie. Podziwiam wizję i wiedzę autora i już widzę, że gra sprosta moim oczekiwaniom. Myślę, że to był dobry zakup. Nie mogę się doczekać pierwszej partii.

Ja odkleiłam brzeg naklejki, tak by móc otworzyć pudełko. Zamierzam podkleić zwisającą część okładki papierem, przez co zrobi się "zakładka".
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
ODPOWIEDZ