Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Leaving Earth

Post autor: maciejo »

opulentus pisze:misioooo--> pozwolę sobie przypomnieć się za pół roku, Stations u mnie też czeka, ja się zabieram za tłumaczenie Ladies of Troyes i Comancheria więc rozumiem...
Będziesz tłumaczył Comancherie czy coś źle odczytałem :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Leaving Earth

Post autor: sajlenthill »

Oj i ja komanczami też jestem zainteresowany
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Ja też! Szukam chętnego mikołaja co mi ją sprezentuje i drugiego - co tłumaczenie zrobi :twisted:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Pan_K »

misioooo a po co Ci tłumaczenie? Jak chcesz to mogę Ci pożyczyć swój egzemplarz do wypróbowania :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Ardel12 »

Pan_K pisze:misioooo a po co Ci tłumaczenie? Jak chcesz to mogę Ci pożyczyć swój egzemplarz do wypróbowania :)
Pożycz mi, z chęcią przetestuje :D
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 292 times

Re: Leaving Earth

Post autor: drzewko »

Nie wiecie czy najnowszy dodatek "Stations" mieści się do pudełka od geekmod? Ewentualnie jakie są wasze rozwiązania w kwestii przechowywania gry? Bo te pudełka w których gra przyszła są delikatnie mówiąc mało estetyczne...
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Wolf »

Mieści się. Aczkolwiek ja stosuję przegródki tylko do tego pojemnika na małe karty. W tych dwóch większych po prostu mam karty podzielone na woreczki - tak mi w sumie wygodniej, więc daje to trochę więcej miejsca. Osobna kwestia, że niektóre komponenty stają się zbędne. Np. pieniądze zostały zastąpione kartami.
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 292 times

Re: Leaving Earth

Post autor: drzewko »

A jeśli chodzi o zakoszulkowane karty? Bo ponoć te 65x100 się nie mieszczą. Da się jakoś to poukładać, żeby jednak te karty się mieściły zakoszulkowane?
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: m0ty1 »

Mało się udzielam na forum (raczej czytam) ale coś podpowiem i poproszę o pomoc w jednym/dwóch zagadnieniach.
Mam koszulki mayday (mniejsze i większe) i wszystko mieści się bez problemu, a zakoszulkowałem całą grę.
Jeśli chodzi o karty 82x82 mm to poprosiłem mepel o koszulki swan 85x85 i wygląda na to że pasują bardzo ładnie i nie są takie grube jak koperty na mini cd i kryją całą kartę.
Spoiler:
Ilość idealnie zgrywa się z zapotrzebowaniem - 130 szt. z małą nadwyżką i zostało mi ok. 10 sztuk, a mini-cd poszły w odstawkę.
Bierzcie póki są na stanie.

Teraz dwa pytania dla znawców:
1. Wysyłam 3 iony razem z sondami na np. marsa. Iony dają mi ciąg aby zestaw doleciał w 3 lata.
Sprawdzam outcome i wychodzi, że 2 działają, a jeden nie.
Czy taki zestaw leci dalej dodając ilość lat tak aby ciąg był wystarczający dla takiej wagi (czyli powiedzmy dodaję jeszcze 2 lata) czy ten zestaw jednak nie poleci ?
2. Macie jakiś pomysł na drewniane pudło, które pomieści wszystko i jakoś sensownie podzieli grę na podstawkę i każdy z dodatków osobno ?
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Leaving Earth

Post autor: as.nielo »

m0ty1 pisze::
1. Wysyłam 3 iony razem z sondami na np. marsa. Iony dają mi ciąg aby zestaw doleciał w 3 lata.
Sprawdzam outcome i wychodzi, że 2 działają, a jeden nie.
Czy taki zestaw leci dalej dodając ilość lat tak aby ciąg był wystarczający dla takiej wagi (czyli powiedzmy dodaję jeszcze 2 lata) czy ten zestaw jednak nie poleci ?
2. Macie jakiś pomysł na drewniane pudło, które pomieści wszystko i jakoś sensownie podzieli grę na podstawkę i każdy z dodatków osobno ?
1. A co wynika z równania? Ja zagrałbym tak, żeby nie było szansy niepowodzenie. Czyli w pierwszych latach same sondy docierające wszystkie silniki , zagarniając z puli na tańszych misjach. Potem kilka rendezvous razem z reentry, aż na planszach nie zostanie żaden outcome. Dociąg mam taki, że za każdym razem jest 100 procent, więc pakiet do misji planetarnej jest gotowy w mniej niż czekanie na kolejny odcinek Star Wars. Potem docierałbym life supporty a na koniec misja załogowa. Pewnie, czasem trzeba poczekać rok dłużej. Ostatnim razem po misji na Marsa okazało się, że zabrakowało ciągu na powrót. A i kupka rakiet na moim statku kosmicznym była bardzo okazała. Tak na prawdę to LE to cholerni trudna gra.

2. Myślałem że drewniane pudło po jakichś winach będzie akurat, ale kartonik od LE wystarcza mi całkowicie
Awatar użytkownika
m0ty1
Posty: 60
Rejestracja: 04 sie 2017, 18:03
Lokalizacja: K-staw
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Leaving Earth

Post autor: m0ty1 »

Nie rozumiem co ma wynikać z równania. Mniej ionów przy tej samej masie i trudności manewru powoduje wydłużenie czasu podróży.

Pytanie brzmi czy losując outcome dla 3 silników ion i wylosowując 2 sukcesy i 1 minor/major failure
- nie mam wpływu na nic (sprawdzam tabelkę ionową, dorzucam klepsydry i czekam aż doleci wydłużając lot o określoną liczbę lat)
czy może mogę
- zrezygnować z dłuższej podróży (wyłączyć działające iony) i dosłać nowego iona lub naprawić tego niedziałającego.

Rozumiem ,że fajnie jest mieć wszystko przetestowane ale kasa, czas, karty misji nie pozwalają zazwyczaj na bezstresowe loty po układzie słonecznym.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Leaving Earth

Post autor: as.nielo »

Nie mam gry przed sobą ale major failure komponentów, którymi latałem to zawsze jest duże ryzyko, które może położyć całą misję.
Z technicznego punkt widzenia możesz wyłączyć wszystkie pędniki jonowe i zaparkować, o ile jesteś na orbicie która nie ściągnie statku z powrotem na Ziemię
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1216 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

W końcu zagrałem dzisiaj, świetna gra, choć jednocześnie nie wyobrażam sobie grać inaczej niż solo. Dziwnie też mi się wylosowały misje - poza wysłaniem człowieka w przestrzeń, żadna nie wymagała obecności ludzi, wszędzie latałem bezzałogowo. Dobrze myślę, że po zrobieniu tej pierwszej misji w dowolnej kapsule, są one mi do końca gry niepotrzebne, bo lepiej latać bezzałogowo sondami, które nie mogą się spalić wchodząc w atmosferę?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

Jeżeli była niskopunktowana misja to wręcz było to marnowanie zasobów : )
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1216 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

c08mk pisze:Jeżeli była niskopunktowana misja to wręcz było to marnowanie zasobów : )
Misja była za 2, więc słabo. Jednak zatrudnienie Gagarina się opłaciło, bo wracając na Ziemię testowałem lądowanie na ostatniej karcie i pilot pozwolił mi z dużej usterki zrobić małą ;)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1216 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth

Post autor: mat_eyo »

Sorry za post pod postem, ale w wątku cisza ;) Mam pytanie o dodatek Outer Planets. Przejrzałem pobieżnie wątek i widzę, że większość z Was ocenia go jako mocno utrudniającego grę. Leaving Earth mi odpowiada, bo nie jest przytłaczająco trudny. Daje momentami w kość, ale nadal na akceptowalnym przeze mnie poziomie. Pytanie, czy po dołożeniu dodatku granica między zabawą a pracą nie zostaje przekroczona?
Druga sprawa, orientuje się ktoś kiedy dodatek będzie ponownie dostępny? W Plnaszostrefie znalazłem informację, że wysyłka po premierze, ale nie ma podanej konkretnej daty.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

mat_eyo pisze: 26 mar 2018, 11:22 Sorry za post pod postem, ale w wątku cisza ;) Mam pytanie o dodatek Outer Planets. Przejrzałem pobieżnie wątek i widzę, że większość z Was ocenia go jako mocno utrudniającego grę. Leaving Earth mi odpowiada, bo nie jest przytłaczająco trudny. Daje momentami w kość, ale nadal na akceptowalnym przeze mnie poziomie. Pytanie, czy po dołożeniu dodatku granica między zabawą a pracą nie zostaje przekroczona?
Druga sprawa, orientuje się ktoś kiedy dodatek będzie ponownie dostępny? W Plnaszostrefie znalazłem informację, że wysyłka po premierze, ale nie ma podanej konkretnej daty.
Nie tyle trudny, co wymaga dobrego opanowania zasad podstawki. Dodatek dodaje nowe mechaniki (okna startowe) i znacznie dłuższe/trudniejsze misje. Poza samym ciągiem trzeba jeszcze brać pod uwagę czas - z lokacji A do lokacji B można np. tylko w określonym roku przelecieć, a lecąc inaczej zajmie to straaaszine dużo czasu etc. Jak dobrze znasz podstawkę - dasz radę w outer planets miło grać :) To nie praca - to zabawa, ale ciut bardziej wymagająca niż sama podstawka.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

Czy ktoś może pokusił się o tłumaczenie Stations? Nawet w wersji "kali jeść banana"?
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: maciejo »

Kiedyś ktoś obiecywał ale chyba nic z tego :(
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: Muad'Dib »

misioooo tym kręcił ale rok temu się zapadł nagle pod ziemię :( Szkoda, że przestał się udzielać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: orzeh »

Czsem go widać na FB więc pewnie nie ma po prostu czasu.
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: Hobold »

Częściowo offtop, wybaczcie.

https://vimeo.com/203327697
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: Muad'Dib »

Zupełnie przypadkiem trafiłem na informację o Stations v2, można dokupić upgrade kit do tej wersji. Ktoś się orientuje o co w tym chodzi?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: c08mk »

Muad'Dib pisze: 28 maja 2019, 08:36 Zupełnie przypadkiem trafiłem na informację o Stations v2, można dokupić upgrade kit do tej wersji. Ktoś się orientuje o co w tym chodzi?
Na BGG jest wersja PnP. Biorąc pod uwagę koszty przesyłki to poczekam z nadzieją, że planszosklepy sprowadzą ten upgrade.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: as.nielo »

c08mk pisze: 28 maja 2019, 09:06
Muad'Dib pisze: 28 maja 2019, 08:36 Zupełnie przypadkiem trafiłem na informację o Stations v2, można dokupić upgrade kit do tej wersji. Ktoś się orientuje o co w tym chodzi?
Na BGG jest wersja PnP. Biorąc pod uwagę koszty przesyłki to poczekam z nadzieją, że planszosklepy sprowadzą ten upgrade.
Jak możesz wydrukować to nie zastanawiaj się. Polecam zrobić kafle lokacji na czymś podobnym do wafli pod kufel z piwem. Sam jestem zainteresowany takim upgrade. Kiedyś nawet napisałem do producenta, że papier na którym oni to zrobili to trochę lipa w stosunku do ceny.
Lumenaries to taka mała fabryczka, sami projektują i drukują swoje produkty. Szanse, że gra trafi do EU przez pośredników są niewielkie ale nie porzucaj nadziei ;) Ja swój egzemplarz znalazłem w sklepie z planszówkami, natomiast Outer Planets albo Stations musiałbym zamawiać z US. Gra którą kupiłem była w sklepie od dawna i sprzedawca nie był zainteresowany zamawianiem dodatków - cło, koszty wysyłki po prostu się nie kalkulują.
ODPOWIEDZ