Leaving Earth (Joseph Fatula)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Leaving Earth

Post autor: maciejo »

Dwntn pisze:
wirusman pisze:No właśnie to nie bajka, nie wiem, czy zastanawiac sie nad tą grą. Wszędzie trąbią, że to sama matematyka, ale z ogrąmną ilością klimatu. Bardzo lubie gry z serii Leader (np. Hornet), a jak by to powiedzieć, tam też sporo matematyki jest.
Mam Hornet LEadera i mogę cię zapewnić że matematyki tu nie ma wcale w porówaniu z Leaving Earth. Fakt, klimatu jest sporo ale ja po partii w LE czułem się jak po całym dniu spędzonym nad rozliczaniem PITu dla całej firmy (a nie jestem księgowym).

- K.
Matmy trochę jest ale za to na jakim szykownym talerzu podana :wink:
Chociaż jeśli w HL widzisz coś z matematyki to raczej LE omijaj :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

maciejo pisze:Matmy trochę jest ale za to na jakim szykownym talerzu podana :wink:
Chociaż jeśli w HL widzisz coś z matematyki to raczej LE omijaj :wink:
Nie przesadzajmy... Ladery to tabliczka mnożenia. Leaving Earth to różniczki i całki :)
A tak na poważnie matmy w LE jest tyle co dodawanie i odejmowanie liczb powiedzmy do 100 :) Tylko trzeba "zatrybić" jak liczyć ciągi rakiet "od poopy strony" - czyli od końca misji wstecz - do startu ;P Jak to zaklika w mózgownicy - to dodawanie zostaje w zasadzie :) I kobinowanie co dodawać... I którędy... I kiedy (okna startowe dla zewnętrznych planet), aby się nam posynchronizowało wszystko ;) Jak to w życiu - nie ma miejsca na błędy... Błąd w obliczeniach i... Po 15 latach lotu okazuje się... UPS! Zapomniałem ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Leaving Earth

Post autor: Wallenstein »

Takie pytanie do graczy.
Skoro po pierwszej grze wiadomo jak dokładnie zbudować rakietę żeby doleciała tam gdzie chcemy (komponenty i inne detale są znane i niezmienne) to co powoduje, że w tej grze jest regrywalność?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

misioooo pisze:...Jak to w życiu - nie ma miejsca na błędy... Błąd w obliczeniach i... Po 15 latach lotu okazuje się... UPS! Zapomniałem ;P
Powinni zrobić promkę astronauty "Bruce Willis" do ratowania misji w takich przypadkach : )
Wallenstein pisze:Takie pytanie do graczy.
Skoro po pierwszej grze wiadomo jak dokładnie zbudować rakietę żeby doleciała tam gdzie chcemy (komponenty i inne detale są znane i niezmienne) to co powoduje, że w tej grze jest regrywalność?
Planety mają losowe właściwości. Jest też parę rzutów kostką które mogą zepsuć plany.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

c08mk pisze:
Wallenstein pisze:Takie pytanie do graczy.
Skoro po pierwszej grze wiadomo jak dokładnie zbudować rakietę żeby doleciała tam gdzie chcemy (komponenty i inne detale są znane i niezmienne) to co powoduje, że w tej grze jest regrywalność?
Planety mają losowe właściwości. Jest też parę rzutów kostką które mogą zepsuć plany.
I zawsze jest miejsce na lepszą optymalizację. Są zawsze losowe misje - to, ze dziś poleciałem na Marsa taką rakietą zwykle nie sprawdzi się w kolejnej grze :) Bo np. zabraknie czasu, funduszy na inne misje czy też będę chciał robić misję łączoną z inną ;) Jest regrywalność spokojnie na min. 20 gier w podstawkę wg mnie. Kolejne tyle (jak nie więcej) z Outer Planets i czort wie ile ze Stations!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Leaving Earth

Post autor: louiscyphre »

Wallenstein pisze:Takie pytanie do graczy.
Skoro po pierwszej grze wiadomo jak dokładnie zbudować rakietę żeby doleciała tam gdzie chcemy (komponenty i inne detale są znane i niezmienne) to co powoduje, że w tej grze jest regrywalność?
Na początku trzeba testować rakiety, manewry, a to lubi popsuć plany. W dodatku Outer Planets są losowe cele misji, odkrywane dopiero po Zwiadzie/Lądowaniu.
Gdzieś w czeluściach BGG jest rozpiska jak złożyć statek na poszczególne misje ale to moim zdaniem psucie sobie gry.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Co do szablonu w grze to prawda, są schematy jak zlozyć żeby dolecieć ale osobiscie tego nie odczuwam gdyż: ;)
1 Nie katuję gry codziennie, w kolekcji troche jest gier więc jak gram raz na kilka tygodni to ciężko sie znudzić
2 Z racji tego że tak rzadko gram nie pamietam schematów i zamiast katować grę odkrywam na nowo
3 Dzieki kartom udanego startu i uszkodzeń czasami plany się sypią, do tego dochodzi zarządzanie kasą która idzie nie tylko na elementy ale i na technologie - np. policzyleś ze za 4 tury polecisz na Marsa, ale turę pózniej wybucha Ci rakieta na orbicie, w tym czasie innemu graczowi udało sie wylecieć więc twoje plany poszly w diabły bo go nie doscigniesz i musisz inwestować w inną misję tyle ze przez wybuch i koncentrowanie sie na Marsie brakuje ci kasy zeby szybko rozpocząć inną misję
4 Tak jak mowilem o kartach startu, dają one pewną losowość która potrafi zmienić priorytety i uklad sił nawet przy tych samych misjach, a dochodzi jeszcze kwestia kart promieniowania i braku czasu na szybkie wymaksowanie technologii i bezawaryje działanie technologii, nigdy nie jest dosc zasobow
5 i ostatnia kwestia to zaintersowanie tematem, jezeli intersujesz się historia podboju kosmosu to na pewne wady przymkniesz oko, tak jak są ludzie ktorzy kochają piłkę grają w karcianki typu Gool! - IMO strasznie słaba gra ale dla fana piłki da namiastkę tego co kocha

Edit: Cenię wlasnie LE ze zeby cos osiągnąć musze mieć wypoczety umysł, nie siądziemy do tej gry po pijaku albo na imprezie. Ze znajomymi rezerwujemy wieczor i wtedy w chacie robi sie klimat jak Centrum Kontroli Lotów - szmery rozmów, litry kawy, notesy, polamane ołówki i kalkulatory, a na balkonie szef misji z dogasającym papierosem liczący budżet ;)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Leaving Earth

Post autor: Wallenstein »

Dobre :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Leaving Earth

Post autor: AkitaInu »

A ja mam może takie głupie pytanie ...


czy wyruszając w podróż która wymaga przygotowania przez kilka lat staracie się mieć wszystko przetestowane? Dosłownie wszystko?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

AkitaInu pisze:A ja mam może takie głupie pytanie ...


czy wyruszając w podróż która wymaga przygotowania przez kilka lat staracie się mieć wszystko przetestowane? Dosłownie wszystko?
Jeśli budżet pozwala... I czas... Niestety często nie pozwala :) I jakieś ryzyko trzeba podjąć - ale to moja decyzja czy wolę nie mieć super sprawdzonej małej rakietki potrzebnej na końcu misji (może po drodze do celu zdążę ją jeszcze dopracować) czy może oleję testy sekcji potrzebnej do wejścia na orbitę? Czy też rozbiję wynoszenie elementów statku na orbitę okołoziemską na kilka startów przy okazji testując rakietę wynoszącą (w razie BOOOM! strata będzie mniejsza niż przy całym statku ;P )... ALe to z koleii wymaga dodatkowej technologii Rendezvous w przestrzeni... Aż głowa boli, tyle wyborów i dróg do osiągnięcia celu!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

AkitaInu pisze:A ja mam może takie głupie pytanie ...


czy wyruszając w podróż która wymaga przygotowania przez kilka lat staracie się mieć wszystko przetestowane? Dosłownie wszystko?
W zasadzie jeżeli dobrze pamiętam to część rzeczy można testować w trakcie lotu, bo poziom technologii nie jest przypisany do konkretnych elementów statku. Przygotowujesz statek, wysyłasz, a te technologie, które będziesz używać na samym końcu testujesz w trakcie. Fabularnie, na Ziemi testujesz technologię i wysyłasz update w kosmos, żeby sprzęt nie wybuchł tak jak ten w laboratorium.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

c08mk pisze:
AkitaInu pisze:A ja mam może takie głupie pytanie ...


czy wyruszając w podróż która wymaga przygotowania przez kilka lat staracie się mieć wszystko przetestowane? Dosłownie wszystko?
W zasadzie jeżeli dobrze pamiętam to część rzeczy można testować w trakcie lotu, bo poziom technologii nie jest przypisany do konkretnych elementów statku. Przygotowujesz statek, wysyłasz, a te technologie, które będziesz używać na samym końcu testujesz w trakcie. Fabularnie, na Ziemi testujesz technologię i wysyłasz update w kosmos, żeby sprzęt nie wybuchł tak jak ten w laboratorium.
Gorzej jak przetestowałeś część 10 razy - same sukcesy... I w krytycznym momencie jednak wybucha ;) Też tak się zdarzało... Nawet Bruce Willis by się nie spodziewał i nie zaradził ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

misioooo pisze:
AkitaInu pisze:A ja mam może takie głupie pytanie ...


czy wyruszając w podróż która wymaga przygotowania przez kilka lat staracie się mieć wszystko przetestowane? Dosłownie wszystko?
Jeśli budżet pozwala... I czas... Niestety często nie pozwala :) I jakieś ryzyko trzeba podjąć - ale to moja decyzja czy wolę nie mieć super sprawdzonej małej rakietki potrzebnej na końcu misji (może po drodze do celu zdążę ją jeszcze dopracować) czy może oleję testy sekcji potrzebnej do wejścia na orbitę? Czy też rozbiję wynoszenie elementów statku na orbitę okołoziemską na kilka startów przy okazji testując rakietę wynoszącą (w razie BOOOM! strata będzie mniejsza niż przy całym statku ;P )... ALe to z koleii wymaga dodatkowej technologii Rendezvous w przestrzeni... Aż głowa boli, tyle wyborów i dróg do osiągnięcia celu!
Historie tworzą się jak w Armagedonie, brakuje tylko placzacej Liv Tyler przy stole i jej śpiewającego ojca :D Aj don łanna missa ting!!! :D
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

Zajrzałem na stronę Lumenaris po instrukcje i widzę, że są w ofercie Replacement cards.
Ktoś wie co one replacementują?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

c08mk pisze:Zajrzałem na stronę Lumenaris po instrukcje i widzę, że są w ofercie Replacement cards.
Ktoś wie co one replacementują?
W grze na więcej osób często brakuje kart komponentów. To są te :) kart wyników jeszcze mi nigdy nie brakło ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

misioooo pisze:
c08mk pisze:Zajrzałem na stronę Lumenaris po instrukcje i widzę, że są w ofercie Replacement cards.
Ktoś wie co one replacementują?
W grze na więcej osób często brakuje kart komponentów. To są te :) kart wyników jeszcze mi nigdy nie brakło ;)
Dzięki. Już myślałem, że coś zmienili w grze i trzeba będzie zrobić podmianę kart : ) U mnie gra przeważnie na 1-3 osób to raczej nic powinno zabraknąć.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Haloon »

Hej, czy ktoś z was spotkał się na polskim rynku z preorderem Leaving earth stations? Czy obecnie jedyną opcja jest preorder u producenta?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth

Post autor: c08mk »

Polskie sklepy zapowiedziały, że nie będą zbierać preorderów ale będą sprowadzać jak gra wyjdzie. Gdzieś w każdym razie taki wpis mi wpadł kiedyś w oko.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Ja cały czas zastanawiam się nad dołączeniem do jednego z tych zamówień na BGG. Głównie ze względu na cenę, tutaj płacimy tylko za grę oraz przesyłkę (no i VAT). Sklepy pewnie dostają jakiś rabat ale jeszcze doliczają do tego marżę. Pytanie co wyjdzie taniej. Myślę, że to pierwsze mimo wszystko. Misiooo tak ładnie pokręcił hype'em, że zainteresowanie zaskoczyło planszomanię oraz planszostrefę. I drugi rzut (przynajmniej w planszomanii) był już droższy :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Muad'Dib »

Planszostrefa właśnie zapowiedziała, że dziś startuje z zamówieniami na Stations. Zobaczymy na ile to cenowo wyjdzie w porównaniu z zamówieniami na BGG. Ciekawe czy planszomania zrobi to samo ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

160zł :) Nie jest źle, lokalny biznes i nasze ulubione sklepy trzeba wspierać. Zaklepana sztuka ;) Tylko teraz znowu to czekanie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Leaving Earth

Post autor: Kosternik »

misioooo pisze:160zł :) Nie jest źle, lokalny biznes i nasze ulubione sklepy trzeba wspierać. Zaklepana sztuka ;) Tylko teraz znowu to czekanie...
Misioooo podtrzymuje deklarację tłumaczenia? :)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Kosternik pisze:
misioooo pisze:160zł :) Nie jest źle, lokalny biznes i nasze ulubione sklepy trzeba wspierać. Zaklepana sztuka ;) Tylko teraz znowu to czekanie...
Misioooo podtrzymuje deklarację tłumaczenia? :)
Jasne :) Ale spośród 3 (szybko/tanio/dobrze) będę robił klasycznie - tanio (free) i dobrze ;P Więc trochę czasu upłynie, huehue. Ale będzie!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Leaving Earth

Post autor: predki »

Jakby co, to mogę pomóc przy tłumaczeniu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Leaving Earth

Post autor: misioooo »

Spokojnie, na razie poprosiłem Joe Fatulę o manual w wersji PDF (bo takowego nie mogę znaleźć nigdzie) :) Zobaczymy czy taki w ogóle autor posiada. Od Lumenaris nigdy nie mogłem się żadnej odpowiedzi na email doczekać więc ich zostawiam ewentualnie na koniec do męczenia o PDFa ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ