Flick'em Up

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Flick'em Up

Post autor: charlie »

Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: TTR_1983 »

charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
cena :mrgreen: Można powiedzieć, że nowe wydanie jest podejrzanie tanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Lothrain »

charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
Elementy z tajemniczego tworzywa są nieco cięższe, ale sprawdzają się równie dobrze, jeśli nie lepiej.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Bary »

Lothrain pisze:
charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
Elementy z tajemniczego tworzywa są nieco cięższe, ale sprawdzają się równie dobrze, jeśli nie lepiej.
To je amelinium!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: TTR_1983 »

Bary pisze:
Lothrain pisze:
charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
Elementy z tajemniczego tworzywa są nieco cięższe, ale sprawdzają się równie dobrze, jeśli nie lepiej.
To je amelinium!
Tego nie pomalujesz :mrgreen:
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: yosz »

Lothrain pisze:
charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
Elementy z tajemniczego tworzywa są nieco cięższe, ale sprawdzają się równie dobrze, jeśli nie lepiej.
Dzisiaj wrzucę porównanie wersji drewnianej i plastikowej bo przez parę dni testowałem je jednocześnie :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2016

Post autor: tokage »

charlie pisze:Ponawiam pytanie o różnice w wydaniu Flick'em Up i czy są różnice między grą drewnianymi elemantami a tymi z tego tajemniczego tworzywa :wink:
Wrzucałem jakiś czas temu trochę fotek na Lacertowego fejsa, można sobie obczaić.

https://www.facebook.com/LacertaPL/phot ... 7359613413

Tajemnicze tworzywo to plastik. Pudło z grą jest trochę lżejsze (prawie 2kg!), pionki trochę cięższe. Ogólne wrażenia z użytkownia wersji plastikowej IMO lepsze niż z drewna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: rattkin »

kaszkiet pisze:Cena Flick'em up jest na tyle atrakcyjna (a w porównaniu do oryginału to już w ogóle), że gra poważnie powróciła na mój radar. Zachęciły mnie także informacje, że plastikowe komponenty są cięższe od drewnianych - spodziewałem się, że będzie odwrotnie. Yosz - czekam na Twoje porównanie :)
Nie wiem czy cięższe ale miałem okazję wziąć je do ręki i popstrykac po stole. Zarówno ciężar jak i "ślizg" wydały mi sie zadowalające. Niemniej jednak plastikowe komponenty coś w sobie takiego maja ze wyglądają gorzej.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Zefireq »

Miałem okazję pograć na festiwalu Gramy, w sumie okej, myślałem że gorzej będzie działał plastik. Mimo to, największy dla mnie plus drewna nie mógł zostać odwzorowany, bo jednak przewracanie plastikowych beczek i kaktusów brzmi, cóż.. mocno plastikowo.
Widzę, że wielu z was zachwyca się ceną - słyszałem tylko, że ma być sporo niższa, ale konkrety są już znane?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: rattkin »

Z tego co pamietam, udało sie zjechać do poniżej 150 pln. Wydaje mi sie, że słyszałem 120, ale nie mam pewności.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: kaszkiet »

Sugerowana w Rebelu to 135, a obecnie w promocji bodaj za 115. W innych sklepach być może będzie jeszcze bliżej 100.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Sekator »

Wiem że wyskakuję przesadnie do przodu, ale dodatek też będzie do Flick 'em Up?
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Zefireq »

O, znalazłem za ~98 nawet (choć o sklepie nigdy nie słyszałem). I co, myślicie, że warto w takiej cenie?
Swoją drogą, jak na premierę w połowie czerwca, to coś cicho o niej..
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2016

Post autor: yosz »

kaszkiet pisze:Yosz - czekam na Twoje porównanie :)
Nie wrzucałem już wczoraj wieczorem bo kto by to przeczytał jak był mecz ;)

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... o-plastik/

Za 100zł to się w ogóle bym nie zastanawiał. Za 135 też nie :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: charlie »

yosz pisze:Nie wrzucałem już wczoraj wieczorem bo kto by to przeczytał jak był mecz ;)

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... o-plastik/

Za 100zł to się w ogóle bym nie zastanawiał. Za 135 też nie :)
O, właśnie dokładnie o takie coś mi chodziło, dzięki!
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

A ja jestem ciekaw, czy da się mieszać wersję plastikową z drewnem. Mam tu na myśli oczywiście mieszanie podstawki z dodatkiem.
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Flick'em Up

Post autor: tokage »

Sekator pisze:A ja jestem ciekaw, czy da się mieszać wersję plastikową z drewnem. Mam tu na myśli oczywiście mieszanie podstawki z dodatkiem.
Myślę że średnio. Plastik jest ciut większy, cięższy a piony mają trochę inne kształty.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Flick'em Up

Post autor: Sekator »

tokage pisze:
Sekator pisze:A ja jestem ciekaw, czy da się mieszać wersję plastikową z drewnem. Mam tu na myśli oczywiście mieszanie podstawki z dodatkiem.
Myślę że średnio. Plastik jest ciut większy, cięższy a piony mają trochę inne kształty.
To nie ma wyjscia, musicie wydac i dodatek.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Flick'em Up

Post autor: citmod »

Ktoś podpowie ile miejsca warto mieć, aby komfortowo grać? Mam stół ok. 160cm (z zaokrąglonymi końcami) na ok. 68cm i się zastanawiam czy da radę na nim pograć.
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Kosma »

Niezła cena, drewniana wersja w którą grałem to było około 300 zł.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Flick'em Up

Post autor: Zefireq »

citmod pisze:Ktoś podpowie ile miejsca warto mieć, aby komfortowo grać? Mam stół ok. 160cm (z zaokrąglonymi końcami) na ok. 68cm i się zastanawiam czy da radę na nim pograć.
Na Gramy był sporo mniejszy stolik na którym było Flick em Up rozłożone i też dało radę pograć, fakt że łatwiej przestrzelić poza obszar gry. No i nie wiem jak tam inne scenariusze, czy nie ma jakichś bardziej kwadratowych, ale raczej nie będziesz miał problemów. Ba, prawdopodobnie będzie nawet dość luźno ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: kaszkiet »

yosz pisze:
kaszkiet pisze:Yosz - czekam na Twoje porównanie :)
Nie wrzucałem już wczoraj wieczorem bo kto by to przeczytał jak był mecz ;)

http://marcinkrupinski.znadplanszy.pl/2 ... o-plastik/

Za 100zł to się w ogóle bym nie zastanawiał. Za 135 też nie :)
Dziękuję uprzejmie. Zupełnie niespodziewanie najprawdopodobniej ta gra albo wyląduje w moim własnym koszyku zakupowym, albo zażyczę sobie ją na zbliżające się powoli urodziny.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Lacerta na 2016

Post autor: Zefireq »

[quote="kaszkiet"

Dziękuję uprzejmie. Zupełnie niespodziewanie najprawdopodobniej ta gra albo wyląduje w moim własnym koszyku zakupowym, albo zażyczę sobie ją na zbliżające się powoli urodziny.[/quote]

Moja już w trakcie zamawiania :D
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Flick'em Up

Post autor: kwiatosz »

citmod pisze:Ktoś podpowie ile miejsca warto mieć, aby komfortowo grać? Mam stół ok. 160cm (z zaokrąglonymi końcami) na ok. 68cm i się zastanawiam czy da radę na nim pograć.
Takie proporcje to akurat na typowe, westernowe miasteczko położone wzdłuż jednej drogi :) Generalnie miejsca wystarcza - wcale nie tak łatwo się tymi kulami trafia...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Flick'em Up

Post autor: citmod »

Zefireq pisze:
citmod pisze:Ktoś podpowie ile miejsca warto mieć, aby komfortowo grać? Mam stół ok. 160cm (z zaokrąglonymi końcami) na ok. 68cm i się zastanawiam czy da radę na nim pograć.
Na Gramy był sporo mniejszy stolik na którym było Flick em Up rozłożone i też dało radę pograć, fakt że łatwiej przestrzelić poza obszar gry. No i nie wiem jak tam inne scenariusze, czy nie ma jakichś bardziej kwadratowych, ale raczej nie będziesz miał problemów. Ba, prawdopodobnie będzie nawet dość luźno ;)
kwiatosz pisze:
citmod pisze:Ktoś podpowie ile miejsca warto mieć, aby komfortowo grać? Mam stół ok. 160cm (z zaokrąglonymi końcami) na ok. 68cm i się zastanawiam czy da radę na nim pograć.
Takie proporcje to akurat na typowe, westernowe miasteczko położone wzdłuż jednej drogi :) Generalnie miejsca wystarcza - wcale nie tak łatwo się tymi kulami trafia...
Dzięki za info. W takim razie trafia na listę zakupów ;)
ODPOWIEDZ