Tanto Cuore

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 57 times

Tanto Cuore

Post autor: miszcz »

Na kickstarterze własnie kończy się pozytywnie zbiórka na edycje Niemiecką, Francuską, Włoską i Hiszpańską. https://www.kickstarter.com/projects/37 ... l-editions

A u nas o grze cisza? Czyżby nikt w Polsce nie grał w tę karciankę? Czyżby wszystkich odstraszały te małe dziewczynki z dużymi oczami?
A może jednak ktoś grał i podzieli się wrażeniami?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Tanto Cuore

Post autor: Andy »

To prawda: z małych dziewczynek z dużymi oczami wyrośliśmy dawno temu. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Tanto Cuore

Post autor: Jiloo »

Jakiegoś szaleńczego zainteresowania grą nie ma, tym bardziej na kick starterowe standardy.
A ja się japońskich dziwactw nie boję. Mam grę w wersji japońskiej z polskimi tłumaczeniami. O samej grze na razie wiele nie powiem, bo jeszcze nie udało nam się zagrać. Musi poczekać na swoją kolej ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Tanto Cuore

Post autor: Yavi »

Jiloo pisze:Jakiegoś szaleńczego zainteresowania grą nie ma, tym bardziej na kick starterowe standardy.
A ja się japońskich dziwactw nie boję. Mam grę w wersji japońskiej z polskimi tłumaczeniami. O samej grze na razie wiele nie powiem, bo jeszcze nie udało nam się zagrać. Musi poczekać na swoją kolej ;)
I jak, udało Ci się już zagrać?
Do mnie powinno właśnie lecieć Tanto Cuore: Oktoberfest :D Żona trochę kręciła nosem, ale postawiłem na swoim ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Tanto Cuore

Post autor: Yavi »

Pograliśmy i oceniliśmy Tanto Cuore: Oktoberfest.
Szału nie ma, ale nie jest też źle. Gra wygląda świetnie i jest dość przyjemna. Trochę słabiej wypada wg mnie we dwoje, bo czuć spadek dynamiki, ale w większym gronie dobrze sprawdza się jako trochę cięższy deck building (cięższy, bo kombosy nie kleją się same z siebie, trzeba włożyć trochę rozwagi w zakupy kart i punktowanie).
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Tanto Cuore

Post autor: Jiloo »

Yavi pisze:Pograliśmy i oceniliśmy Tanto Cuore: Oktoberfest.
Szału nie ma, ale nie jest też źle. Gra wygląda świetnie i jest dość przyjemna. Trochę słabiej wypada wg mnie we dwoje, bo czuć spadek dynamiki, ale w większym gronie dobrze sprawdza się jako trochę cięższy deck building (cięższy, bo kombosy nie kleją się same z siebie, trzeba włożyć trochę rozwagi w zakupy kart i punktowanie).
U mnie cały czas czeka na swój moment.
Muszę chyba zastosować akcję wymuszenia rozgrywki ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Tanto Cuore

Post autor: Senaszel »

Mogę się jedynie wypowiedzieć o podstawowej (pierwszej) wersji gry.
Gra jest trudniejsza od Ascensiona, a od Dominiona to już w ogóle. Dużo w niej liczenia akcji. Kombosy idą jak krew z nosa, dzięki czemu są bardzo satysfakcjonujące jeśli wejdą.
W grze występuje sensowna ilość negatywnej interakcji, choć jest ona dość tematyczna tzn przypomina damskie złośliwości a nie otwartą wojnę.
Jest wiele możliwości punktowania, które wynikają z kart. Głównie zbieranie zestawów lub wstawianie akcjami kolejnych kopii tej samej postaci do odpowiednich obszarów, z bonusami dla tego kto będzie miał najwięcej - kart w ogóle lub określonych zestawów. Jako, że nie wszystkie typy kart biorą udział w każdej rozgrywce ich wartościowość zmienia się nie tylko w czasie rozgrywanej partii ale i pomiędzy nimi.
Grafiki bywają ładne ale ich poziom nie jest zbyt równy. Utrzymane są w specyficznej estetyce i do tego wykonane róznymi technikami - brak spójności, dla mnie ogromny minus.
Z tego co widziałem to w dodatkach raczej wprowadzano nowe mechaniki niż rozwijano stare ale jakoś tak bez rewolucji.
Można pograć na iOS, nie wiem jak na innych platformach.
Wingmakers
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Tanto Cuore

Post autor: Yavi »

Senaszel pisze:Mogę się jedynie wypowiedzieć o podstawowej (pierwszej) wersji gry.
Gra jest trudniejsza od Ascensiona, a od Dominiona to już w ogóle. Dużo w niej liczenia akcji. Kombosy idą jak krew z nosa, dzięki czemu są bardzo satysfakcjonujące jeśli wejdą.
W grze występuje sensowna ilość negatywnej interakcji, choć jest ona dość tematyczna tzn przypomina damskie złośliwości a nie otwartą wojnę.
Jest wiele możliwości punktowania, które wynikają z kart. Głównie zbieranie zestawów lub wstawianie akcjami kolejnych kopii tej samej postaci do odpowiednich obszarów, z bonusami dla tego kto będzie miał najwięcej - kart w ogóle lub określonych zestawów. Jako, że nie wszystkie typy kart biorą udział w każdej rozgrywce ich wartościowość zmienia się nie tylko w czasie rozgrywanej partii ale i pomiędzy nimi.
Grafiki bywają ładne ale ich poziom nie jest zbyt równy. Utrzymane są w specyficznej estetyce i do tego wykonane róznymi technikami - brak spójności, dla mnie ogromny minus.
Z tego co widziałem to w dodatkach raczej wprowadzano nowe mechaniki niż rozwijano stare ale jakoś tak bez rewolucji.
Można pograć na iOS, nie wiem jak na innych platformach.
Czyli wrażenia dość podobne do naszych :)
Chociaż akurat w Oktoberfeście większość grafik jest b. fajna, ale to też pewnie kwestia gustu.
ODPOWIEDZ