Millennium Blades

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Millennium Blades

Post autor: wrzesien »

Może ktoś się podzieli opiniami, zastanawiam się nad wsparciem - pomysł wydaje mi się bardzo ciekawy, największy problem to dość duże koszty wysyłki.

BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/151 ... ium-blades
Aktualny KS: https://www.kickstarter.com/projects/le ... et-all-new
Pierwszy KS: https://www.kickstarter.com/projects/le ... board-game
Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, 08:40 przez wrzesien, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Moniczka.s »

Pisałam do nich, niestety nie wspierają wysyłek kilku kopii. Jedna gra - jeden pledge.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: wrzesien »

Grałaś może już w MB?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Moniczka.s »

Nie, tylko słyszałam opinie, że jest ciekawa. Lubię "inne" gry.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Curiosity »

"Uwielbiam" takie tematy - żadnego linka do BGG czy do kickstartera, ani słowa o samej grze, żadnego zdjęcia, żadnych filmików - po prostu domyśl się człowieku sam. Skoro zakładasz temat o nowej grze, to może by warto było się chociaż minimalnie wysilić? A jeśli po prostu szukasz chętnych do wsparcia zbiorowego to trafiłeś na złe podforum.

Taki apel: może jeszcze podratujesz ten topic i skrobniesz coś w pierwszym poście?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: xavier5 »

A ja uwielbiam to jak zawsze przepełnione pozytywnymi emocjami i życzliwością są twoje posty :lol: Mógłbym nie widzieć autora postu i po tonie wypowiedzi odgadłbym większość twoich wpisów na forum - gratuluję unikalnego stylu :D

Co by nie było z sugestią dot. wątku się zgadzam, tylko piję do sposobu dostarczenia tej sugestii :)

Co do gry, to jest w drodze do mnie, jak zagram to się podzielę spostrzeżeniami :)
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: wrzesien »

Wprowadziłem link do pierwszego postu, nie chodzi mi o zamówienia zbiorowe tylko o ocenę gry. Już tylko dwa dni i na razi skłaniam się do kupna.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Hazegiant »

Trochę się pobawię w nekromantę. Ktoś już dostał swoją kopię? Może się podzielić wrażeniami? Usłyszałem o tej grze całkiem niedawno, obejrzałem parę filmików i wygląda to naprawdę spoko, a niedługo ma być w planszostrefie i się zastanawiam mocno.
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: xavier5 »

Udało mi się w końcu wczoraj zebrać ekipę i zagrać. Muszę przyznać, że gra nie powaliła mojej ekipy. Ma na pewno ciekawy pomysł i mechanikę, podoba mi się, że jest częściowo "real time", bo mamy tendencję do strasznie długiego możdżenia i tutaj jest to mocno ograniczone :)

Na minus strasznie upierdliwy setup i składanie - trzeba potasować ze sobą pewnie z dwieście kart i po grze je podzielić na osobne kupki. Ponadto być może była to kwestie, że użyliśmy "first game setup", ale miałem wrażenie, że większość efektów i kart działa dość podobnie nie oferując zbyt wyszukanych strategii. Składając talię na drugi turniej moja talia była bardzo zbliżona do pierwszej, bo pomimo dokupienia kilkunastu kart nie udało mi się zbudować jakiegoś bardziej wyszukanego silniczka. Przykładowo co rundę odkrywana jest nowa "meta", tyle że ta meta robi tylko tyle, że albo dostaje się punkty za karty z symbolem magicznej różdżki, a innym razem z symbolem powietrza :)

Myślę, że muszę zagrać drugi raz z innymi kartami i lepiej poznać głębię i synergię między kartami, żeby mniej dominowała losowość a bardziej strategia, bo ogólnie sam koncept i mechanika jest bardzo ciekawa.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Hazegiant »

Ja dostałem swoją kopię na początku listopada, za nami 4 partie w dwóch różnych ekipach. (2x w 5 osób, 1x w 4 osoby 1 raz w 3 osoby).

Wg nas gra jest genialna, z 9 osób które grały tylko jednej się skrajnie nie podobało, a druga marudziła prawdopodobnie dlatego, że przeceniła swoje umiejętności i była 2 razy ostatnia :)

Na szybko:

1. Nie polecam wyciągać dodatków co grę bo to jest faktycznie przerąbane. My zagraliśmy z początkowym setupem 4 razy, ogarnęliśmy zasady. Od początku też graliśmy ze skillami playerów i pełny turniej bez pre-realese.
2. Każdy dodatek z początkowych daje inne możliwości budowy decków i robienia taktyki. Parę przykładów:
a) Fists of Clash - postacie oparte na clashach i soldiery.
b) Obari as hell - ma fajne karty punktujące za gwiazdki określonych rarity
c) 1001 nigh, punktowanie za face up sety, kolory etc
d) Clockwork empire - deck na reveal, bardzo fajny z fioletową playerką i deckboxem który ma pozwala mieć w decku 12 kart, udało mi się tym wygrać raz
e) Cards of magic -kart wykorzystujące aftermarket i store (jeden z mocniejszych dodatków imo)
f) AD 2400 - odejmowanie punktów wszystkim graczom, ładnie da się combić rzeczy z tym dodatkiem
g) 006 Plus One - karty z efektem top i lekko negatywną interakcją
h) Galactic Boost - dodawanie counterów do kart

3. Jeśli chodzi o wyszukane strategie (strategie pozwalające zdobyć wysoką pozycje na turnieju)
a) kolega zrobił deck na tym gościu za 9 co daje 100pkt, a obok niego postawił typa co boostuje score
b) deck na reveal
c) deck na counterkach
d) deck na sprowadzeniu wszystkich do 0 z punktami
e) deck na tym, że obracamy sobie wszystkie karty face-down
f) Decki pod promo karty

4. Postacie są najważniejsze w tej grze, mocno determinują gameplay, na przykład robotem chyba nei da się wygrać, jak się nie gra w metę a to znaczy że co turniej ma się inny deck

5. U nas decki co turniej mocno się zmieniały, ponieważ odpowiadaliśmy na swoje karty flipem bądź discardem

6. Pomysł na $$$ jest doskonały :)

7. Na pewno często będzie wracać na stół, bo aktualnie nie bardzo nam się chce grać w coś innego (no może Scythe :) )

8. Gra nie jest dla wszystkich, być może sukces w mojej grupie zawdzięcza temu, że każdy grał kiedyś w TCG i dla nas to idealny produkt. Teraz nie mamy czasu na zbieranie kart, jeżdżenie na turnieje, a w dwóch godzinach mamy zamknięty feeling dobrego sealed decka

Pytanko, gdzie kupowaliście Ci co grają tutaj na forum już widzę drugą osobę która posiada. Ściągaliście z USA? Gdyby ktoś był zainteresowany dodatkiem set rotation, to ja jestem bardzo zainteresowany. Bo bezpośrednio od nich to jest 100$ z wysyłką do Polski...
Awatar użytkownika
xavier5
Posty: 104
Rejestracja: 08 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: xavier5 »

Ok, zachęciłeś mnie, muszę popatrzeć sobie nieco na te karty przed grą, żeby lepiej poznać co jest w którym zestawie :) Ja mój egzemplarz kupiłem bezpośrednio w stanach, raz na jakiś czas jeżdżę służbowo i przywożę jakiś tytuł ciężko u nas dostępny.

Set rotation nie widzę nawet w stanach w największych sklepach, gdzie zawsze zamawiam (http://www.coolstuffinc.com), tylko na stronie producenta, jako pre-order, może jak wyjdzie to będzie u nas też gdzieś dostępny
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Hazegiant »

Mam pytanie, czy ktoś tutaj ma w planach zamówienie dodatku "set rotation"? Bo ze stanów wysyłka droższa niż sam dodatek, chętnie bym się do kogoś podłączył w zamówieniu. Proszę o PW.
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: neishin »

Czy ktoś wie gdzie mogę nabyć tą grę w Europie? Bo rzeczywiscie wysyłka ze Stanów jest mocno zaporowa.
Save the cheerleader
Save the world
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Hazegiant »

Szukałem długo, nie znalazłem. Sprawdź na BGG, może ktoś z EU będzie miał wystawione na sprzedaż. Ogarnij amazon.de, ebay. Gra bardzo trudno dostępna.
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: neishin »

Ogarniałem już amazony, na ebayu się nie pojawia, brytyjskie sklepy nie mają (miały, ale się sprzedało i nie sprowadzają na razie). Trzeba będzie polować jak Predator.
Save the cheerleader
Save the world
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Hazegiant »

Możliwe, że jeden znajomy będzie miał kopię do oddania to Ci przekaże ile chce za swoją kopię. Napiszę PW.
wrzesien
Posty: 218
Rejestracja: 15 cze 2016, 11:12

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: wrzesien »

Drugi wydruk w/g informacji z KS dotrze do wydawcy dopiero pod koniec miesiąca, więc pewnie miesiąc, dwa później poprawi się dostępność.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Gambit »

Z cyklu "Gadam o grach, które są mało znane w Polsce (ale mam nadzieję, że będą bardziej)" - oto moja recenzja Millennium Blades (chyba jestem pierwszy w PL) :)
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Galatolol »

Od dawna jestem zajawiony na tę grę, niedawno ją w końcu kupiłem, ale jeszcze nawet nie czytałem reguł, bo w najbliższej przyszłości raczej nie wyląduje na stole. Oglądnąłem filmik Gambita i jestem zawiedziony niezbyt "natchnionym" mechanizmem mety, myślałem, że to będzie coś głębszego niż dwa symbole i prosty bonus. No i talie inspirowane Bondem czy Mario dla mnie nie są ani geekowskie, ani klimatyczne, ale to już oczywiście moje widzimisię i byłem tego świadomy wcześniej.

To są naturalnie pierdoły, tak tylko piszę, by rozruszać wątek.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Fojtu »

Galatolol pisze:Od dawna jestem zajawiony na tę grę, niedawno ją w końcu kupiłem, ale jeszcze nawet nie czytałem reguł, bo w najbliższej przyszłości raczej nie wyląduje na stole. Oglądnąłem filmik Gambita i jestem zawiedziony niezbyt "natchnionym" mechanizmem mety, myślałem, że to będzie coś głębszego niż dwa symbole i prosty bonus. No i talie inspirowane Bondem czy Mario dla mnie nie są ani geekowskie, ani klimatyczne, ale to już oczywiście moje widzimisię i byłem tego świadomy wcześniej.

To są naturalnie pierdoły, tak tylko piszę, by rozruszać wątek.
Meta jest może średnio natchniona, ale naprawdę dobrze rozrusza grę. Nie można odpuszczać obu, bo 30 punktów to bardzo dużo, dzięki czemu trzeba chodź trochę kombinować z talią z rundy na rundę, nawet jeżeli miało się już nieźle naoliwioną maszynkę.

A co do talii, to ja szczerze mówiąc nie czuję klimatu połowy tych zestawów, a akurat Bond mi podchodzi - dla każdego znajdzie się coś co mu podejdzie lub nie, taka natura gry z tak dużą ilością motywów. Dla mnie akurat mimo lat grania w karcianki klimat tej gry okazał się sprawą drugorzędną, po prostu sama mechanika jest świetna i wciągająca.
sigmarpriest
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2015, 12:51
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: sigmarpriest »

Galatolol pisze:Oglądnąłem filmik Gambita i jestem zawiedziony niezbyt "natchnionym" mechanizmem mety, myślałem, że to będzie coś głębszego niż dwa symbole i prosty bonus.
A co głębszego byś chciał, co by nie zmuszało gracza do wymiany całego decku turniejowego i pozwalało grać zarówno pod postać jak i pod natchnioną mechanikę mety?
Galatolol pisze:No i talie inspirowane Bondem czy Mario dla mnie nie są ani geekowskie, ani klimatyczne, ale to już oczywiście moje widzimisię i byłem tego świadomy wcześniej.
Sety nie mają dodawać do tej gry klimatu, są bardziej jak easter eggi, mają sprawić że od czasu do czasu się uśmiechniesz patrząc w jaki sposób znany ci motyw został zaimplementowany do setu. Zresztą w trakcie gry nie ma zbyt wiele czasu na oglądanie obrazków. ;)

Swoją drogą gra świetna, największą zaletą dla mnie jest zamknięcie klimatu CCG w jednym pudełku.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Galatolol »

A co głębszego byś chciał, co by nie zmuszało gracza do wymiany całego decku turniejowego i pozwalało grać zarówno pod postać jak i pod natchnioną mechanikę mety?
Skąd mam wiedzieć?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Yavi »

Jest set z Fireflya, więc nie narzekam! :P
Klimatu jakiegoś konkretnego w MB jest niewiele, ale gra fajnie oddaje klimacik karcianek kolekcjonerskich, składania talii na czas itd. Jako osoba, która zaczynała przygodę z planszówkami lata temu od Magica jestem zauroczony! :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Gambit »

Galatolol pisze:Oglądnąłem filmik Gambita i jestem zawiedziony niezbyt "natchnionym" mechanizmem mety, myślałem, że to będzie coś głębszego niż dwa symbole i prosty bonus.
Meta moim zdaniem jest bardzo dobrze zrobiona. 30 punktów czasem może przesadzić o wygranej (albo o dobrym miejscu), ale do tego jest na tyle prosta mechanicznie, że nie wbija kija w szprychy i tak dość pokręconemu budowaniu talii. A zresztą sam fakt posiadania kart z meta w talii jeszcze nie sprawia, że dostaniemy te punkty. Flipowanie czai się za każdym rogiem.
Galatolol pisze:No i talie inspirowane Bondem czy Mario dla mnie nie są ani geekowskie, ani klimatyczne, ale to już oczywiście moje widzimisię i byłem tego świadomy wcześniej.
Bo jak to już ktoś napisał, to nie ma być klimat, tylko easter egg i puszczanie oka do gracza. I jako takie sprawia się moim zdaniem rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: [KS] Millennium Blades

Post autor: Galatolol »

Teraz sobie myślę, że gdyby ta karcianka, w którą tam grają, miał swój własny klimat, z fabułą, którą kolejne dodatki by pchały do przodu (jak w MtG), to by to nieźle niszczyło mózg. Oczywiście inna szata graficzna dla rzeczy z poziomu pierwszego (tj. gracze, akcesoria) i drugiego (tj. karty, którymi oni grają).
Czyli gdyby coś takiego robili obcy o nas, to karty graczy miałyby po prostu zdjęcia ludzi, karty akcesoriów zdjęcia deckboksów ultra pro itd., a karty do talii byłyby już kartami np. magikowymi :)
ODPOWIEDZ