Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: tsodo »

Goldberg pisze: 29 mar 2019, 15:15 Napisz do galakty.
A tak w ogóle to wywal te paskudne czarne podstawki i daj na przezroczyste. Te podstawki tylko szpeca grę imho
A w jaki sposób montujesz figurki do tych przezroczystych podstawek ? Klejem ?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Yep. superglue/kropelka w żelu (3g) ew bardzo gesty cyjanoakryl od jokera (25gr)
Jakiekolwiek zabrudzenia potem na podstawce , mozna bez problemu usunac zmywaczem do farb akrylowych i patyczkiem do uszu :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Archiwista
Posty: 111
Rejestracja: 16 lut 2015, 10:15
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Archiwista »

Cyt. za Galaktę
Posiadłość Szaleństwa
- Przerażające Podróże – premiera polskiej wersji rozszerzenia planowana jest na II kwartał 2019. Mogę Wam powiedzieć, że obecnie celujemy w maj, ale jest cień szansy, że koszmar zapanuje szybciej!
Także już bliżej, niż dalej :-D
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

A orientuje się ktoś jak się ma sytuacja z Recurring Nightmares i Suppressed Memories? Na stronie FFG są opisane jako "out of stock", a nie "out of print" co daje mi trochę nadziei, że pojawią się znowu... Wiecie czy warto czekać, czy kupować jak tylko uda mi się gdzieś znaleźć resztki i nie liczyć na dodruk?
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Solmath »

Z tego, co Galakta pisała, FFG nie planuje dodruku tych dodatków.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2727
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Tylko zakup 1ed Cię ratuje, albo jakichś zachomikowanych na egzemplarzy
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

Rozwiązaniem, z którego ja skorzystałem, jest zakup niemieckich wersji. Jeszcze niedawno były dostępne na niemieckim Amazonie, z darmową wysyłką do Polski i taniej niż archiwalne ceny w polskich sklepach. Fakt, kafelki mają niemieckie tytuły, ale to jest nawet klimatyczne. Poza kaflami dodatki są niezależne językowo.

Dodam jednak, że jakość figurek, szczególnie badaczy, nie powala. Wyjątkowo paskudny jest Joe Diamond.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Udało mi się znaleźć angielską wersję, tylko zastanawiam się czy nie przepłacę... 350 zł za Wyparte Wspomnienia, brać czy nie brać? ;p Na wszelki wypadek napisałam maila do FFG, żeby mieć pewność co do ich planów dotyczących tych dodatków :)
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wrogreg »

To już od Ciebie zależy czy 350 zł to dla Ciebie duzo😉 ja tak jak przedmówcą zamówiłem z Amazon.de. I za oba dodatki niecałe 400zl. Przesyłka darmowa. Wersja niemiecka co mi w niczym nie przeszkadza.
Skubany
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2019, 12:31
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Skubany »

Ja otrzymałem od ffg następującego maila w tej sprawie:

Thank you for your inquiry! We currently do not have plans to reprint these games. For any updates, please keep your eyes on our news (https://www.fantasyflightgames.com/en/index/) and upcoming (https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/) pages as that is where we announce all latest information regarding the releases and reprints of our games!

Osobiście uważam, że to celowy zabieg dzięki któremu wyczyszczą magazyny z zalegających egzemplarzy m.in. wersji niemieckich i włoskich. Chyba, że w grę wchodzą ew. prawa autorskie - na angielskich forach pisali, że ktoś tam odszedł z ffg, chyba nawet sam twórca gry.

Jeśli miałbym wróżyć z kuli to po wyprzedaniu wszystkiego pojawi się dodruk, pewnie w wersji ENG, aczkolwiek osobiście liczę na regionalne nakłady, w tym PL. Zwłaszcza, że ciągle drukują podstawkę i sporo ludzi dopytuje o dostępność tych dwóch zestawów.
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Keysper »

Wyżej była mowa o figurka w nowym dodruku. A u mnie sprawa jest taka ze w instrukci jest podana liczba potworów 24. U mnie jest ich 28. To błąd czy nie liczą wszystkiego w tym worku jako potwory? Oczywiście w drugim woreczku jest 8 badaczy.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Keysper pisze: 02 kwie 2019, 11:42 Wyżej była mowa o figurka w nowym dodruku. A u mnie sprawa jest taka ze w instrukci jest podana liczba potworów 24. U mnie jest ich 28. To błąd czy nie liczą wszystkiego w tym worku jako potwory? Oczywiście w drugim woreczku jest 8 badaczy.
A masz wystarczająco podstawek i żetonów do nich?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Keysper pisze: 02 kwie 2019, 11:42 Wyżej była mowa o figurka w nowym dodruku. A u mnie sprawa jest taka ze w instrukci jest podana liczba potworów 24. U mnie jest ich 28. To błąd czy nie liczą wszystkiego w tym worku jako potwory? Oczywiście w drugim woreczku jest 8 badaczy.
pewnie liczysz zamieszki jako osobne figurki a przypadają 3 na jedną podstawke.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Oto jaką odpowiedź odnośnie Recurring Nightmares i Suppressed Memories dostałam od Galakty
Dzień dobry,
tutaj sytuacja się niestety nie zmieniła, mimo przygotowania polskiego tłumaczenia i plików do druku, decyzją FFG wspomniane dodatki nie ukażą się. Prawdopodobnie nie będzie ich także już w języku angielskim.

Pozdrawiamy serdecznie,
Galakta
Szkoda, jeżeli miałoby faktycznie nie być tych dodatków... Pewnie w końcu się zdecyduję na te niemieckie, bo cenowo wychodzą najrozsądniej. Mówicie, że niemieckie nazwy nie stanowią problemu w grze?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Figurki są niezależne językowo ;) kafelki do nich są w upgrade pack'u w podstawce w wersji PL (zakładam że taką masz), nazwy kafelków mapy mogą mieć znaczenie jeśli używamy wszystkich dodatków... czasami mam problem znaleźć właściwe w tym tłumie pomimo posiadania polskiej wersji i tego, iż mają oznaczenie symbol/dodatek - po prostu dużo ich jest.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ew jak Ci malo scenariuszy zostaje Valkiria. Polecam. Jest tam kilka naprawde fajnych perełek (tak wiem , jest po eng ale na boga ludzie mamy xxi wiek)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: YoYo »

awawa pisze: 02 kwie 2019, 13:26 Figurki są niezależne językowo ;) kafelki do nich są w upgrade pack'u w podstawce w wersji PL (zakładam że taką masz), nazwy kafelków mapy mogą mieć znaczenie jeśli używamy wszystkich dodatków... czasami mam problem znaleźć właściwe w tym tłumie pomimo posiadania polskiej wersji i tego, iż mają oznaczenie symbol/dodatek - po prostu dużo ich jest.
Mam oba sety angielskie, żaden problem pomieszać je z polskim wydaniem.

Obrazek

Obrazek

Jedyna różnica, to, że na kaflach są nazwy angielskie (ale w appce mamy przecież obrazek, więc nawet ktoś bez znajomości podstawowej j.angielskiego wie co ma dołożyć).
W podstawce PL za to są brakujące kafelki do opisu potworów jak i bohaterów z obu dodatków (są PL!). Można śmiało brać wersję angielską.

Co niektóre musiałem jedynie poodklejać bo tradycyjnie i tu nie włażą odpowiednio mocno:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Wersja angielska nie stanowiłaby problemu, ale o taką niestety bardzo ciężko, albo po 200$ na ebay'u. Udało mi się znaleźć niemieckie albo hiszpańskie wersje - nie znam tych języków i nie wiem czy to po prostu nie utrudni rozgrywki. Chociaż faktycznie, można bazować tylko na obrazkach kafelków. Szkoda mi tracić możliwość dodatkowego rozbudowania rozgrywki, więc chciałabym mieć jednak te dodatki.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wajdzik83 »

Witam. Podlinkujcie proszę gdzie można sobie zamówić przezroczyste podstawki ? Dzięki ;)
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dejw87 »

Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Oxytocine pisze: 02 kwie 2019, 14:32 Wersja angielska nie stanowiłaby problemu, ale o taką niestety bardzo ciężko, albo po 200$ na ebay'u. Udało mi się znaleźć niemieckie albo hiszpańskie wersje - nie znam tych języków i nie wiem czy to po prostu nie utrudni rozgrywki. Chociaż faktycznie, można bazować tylko na obrazkach kafelków. Szkoda mi tracić możliwość dodatkowego rozbudowania rozgrywki, więc chciałabym mieć jednak te dodatki.
Zwłaszcza, że w takim Valkyrie jest sporo fanowskich scenariuszy, które potrzebują komponentów z 1 ed (temat do zaczepienia się: https://boardgamegeek.com/thread/191643 ... s-valkyrie)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Czy ja wiem czy az tak duzo?
Sam mam Ied+ alchemie + IIed + 3 dodatki pl i w valkirii mam ponad 15 scenariuszy chyba orwartych (mowie o tych po eng bo sa jeszcze hiszpanskie i niemieckie)
I tak serio to przeciez powracajace koszmary to przepakowana Ied (ile tam jest shogotow i cthonhi, po jednej czy dwie?) A wyparte wspomnienia to prawie zakazana alchemia....+ dwa duze stwory
Yoyo co to za pianka? Insert dedykowany czy może feldher albo safeandsoumd?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: YoYo »

Goldberg pisze: 02 kwie 2019, 15:29 Yoyo co to za pianka? Insert dedykowany czy może feldher albo safeandsoumd?
A tak, kiedyś kupiłem coś takiego, taki box dla Mansions of Madness Second Edition:

Obrazek

od Feldherr. Mieszczą się wszystkie figurki plus z dwóch rozszerzeń. Na siłę upchnę pewnie jeszcze z tych nowszych dodatków.
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wrogreg »

Goldberg pisze: 02 kwie 2019, 15:29 Czy ja wiem czy az tak duzo?
Sam mam Ied+ alchemie + IIed + 3 dodatki pl i w valkirii mam ponad 15 scenariuszy chyba orwartych (mowie o tych po eng bo sa jeszcze hiszpanskie i niemieckie)
I tak serio to przeciez powracajace koszmary to przepakowana Ied (ile tam jest shogotow i cthonhi, po jednej czy dwie?) A wyparte wspomnienia to prawie zakazana alchemia....+ dwa duze stwory
Yoyo co to za pianka? Insert dedykowany czy może feldher albo safeandsoumd?
W tej chwili mając 3 polskie dodatki plus dwa rozszerzenia kafelkowe mam odblokowanie 26 scenariuszow z Valkyrii. Oczywiście przefiltrowane eng i pl.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

To ja bym jeszcze chciała uściślić - wszystko to co jest w dwóch słabo dostępnych dodatkach (Koszmary i Wspomnienia) znajdę w I edycji PS + Zakazanej Alchemii i Zew Dziczy? Bo jeśli jest dokładnie to samo to może lepiej szukać I ed, cenowo wyjdzie podobnie a nie będę kombinować z hiszpańskimi albo niemieckimi nazwami ;p
ODPOWIEDZ