Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Zgadza się, choć cenowo może wyjść podobnie, ale ja zdecydowanie wybrałbym wersję PL - tą grę chce mieć w tym języku i nie poszedłbym na kompromisy. Z kafelkami mapy jak pisałem jest duże zamieszanie przy wszystkich dodatkach i czasami wizualnie nie sposób tego przeczesywac zwłaszcza przy 3 czy 4 odmian ulic, alejek itp. Warto śledzić zwłaszcza grupę sprzedażową na FB. Pojawiają się czasami nawet w dobrych cenach tzn 300-400zł komplet PS1 + te dwa dodatki (IMHO więcej nie ma sensu przepłacać chyba że za pomalowane), choć trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Właśnie udało mi sie dostać podstawkę z 1ed, Zew dziczy i alchemie PL za 350zł :), babka wystawiła na olx, minute po wystawieniu juz byłem dogadany i dzisiaj odebrałem paczuchę :D
mam jeszcze podstawke 2 ed i za progiem, więc nic tylko czekać na kolejne dodatki i pomalować figurki, których swoja drogą jest teraz dwa razy więcej licząc te z pierwszej edycji.

również chce wymienić podstawki na przeźroczyste, te oryginalne są ohydne, tak więc dla bohaterów i mniejszych potworów 25mm, dla większości potworów 30mm-40mm, dla największych 75mm, a dla horroru z dunwich 100mm :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Z dostepnoscia I ed nie ma probkemu (regularnie widuje ja tutaj, na olx czy allegro) , to samo alchemia, na allegro jest okolo 8/10 aukcji z tym dodatkiem (niwe zafoliowane wersje -nawet teraz)
Najgorzej będzie z zewem dziczy, ludzie wystawiaja to za chore ceny....ale powodzenia w szukaniu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

awawa pisze: 03 kwie 2019, 09:38 Zgadza się, choć cenowo może wyjść podobnie, ale ja zdecydowanie wybrałbym wersję PL - tą grę chce mieć w tym języku i nie poszedłbym na kompromisy. Z kafelkami mapy jak pisałem jest duże zamieszanie przy wszystkich dodatkach i czasami wizualnie nie sposób tego przeczesywac zwłaszcza przy 3 czy 4 odmian ulic, alejek itp. Warto śledzić zwłaszcza grupę sprzedażową na FB. Pojawiają się czasami nawet w dobrych cenach tzn 300-400zł komplet PS1 + te dwa dodatki (IMHO więcej nie ma sensu przepłacać chyba że za pomalowane), choć trzeba uzbroić się w cierpliwość.
Co to za grupa sprzedażowa na fb? Możesz podać nazwę albo link? :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Michałku »

Jakby ktoś szukał to ja chętnie rozstanie się ze swoją 1ed + call of The wild. Ang. ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Azel »

Czy dodatki powinno się zakupywać / przechodzić w jakiejś konkretnej kolejności czy nie ma znaczenia (nie ma wspólnego wątku)?
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

Można przechodzić w dowolnej kolejności.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wajdzik83 »

Hej. To DLC dostępne na steamie w języku polskim (bodajże 2) są do podstawki czy trzeba dodatki do tego mieć?
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: YoYo »

wajdzik83 pisze: 06 kwie 2019, 13:46 Hej. To DLC dostępne na steamie w języku polskim (bodajże 2) są do podstawki czy trzeba dodatki do tego mieć?
Obok każdego scenariusza bądź DLC masz w rogu ikonkę, jeśli dodatek (fizyczny) ma tę samą ikonkę (np. klucze, macki itp) to znaczy, że go wymaga.
Przykład: https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/a ... 1535656236 . Po ikonce będziesz jakiego (np. w zbiorze).
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

A jak macie zorganizowaną swoją Posiadłość? Zastanawiam się nad jakimś organizerem na żetony i karty, który ułatwiłby rozkładanie gry, bo póki co wszystko mam posegregowane w woreczkach strunowych.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gatherey »

  • 5 pudełek na małe karty,
  • woreczki strunowe na figurki z żetonami (posegregowane wg dodatku),
  • podstawek po kilka w strunowym,
  • żetony postaci osobno w strunowym,
  • żetony ognia, ścian itd osobno w strunowym,
  • żetony wskazówek, eksploracji itd osobno w strunowym
  • postacie tez w strunowych wg dodatku,
  • karty postaci w strunowej.
W pudełko od postawki weszła mi podstawa + 4 male dodatki. Inna sprawa, że pudło ciężkie fest :D
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2019, 12:16 przez Gatherey, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Skąd ta segregacja wg. dodatku? Pytam z ciekawości, bo ja póki co mam tylko Podstawkę + dodatek, ale trzymam żetony, postacie i karty razem :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gatherey »

Oxytocine pisze: 08 kwie 2019, 12:13 Skąd ta segregacja wg. dodatku? Pytam z ciekawości, bo ja póki co mam tylko Podstawkę + dodatek, ale trzymam żetony, postacie i karty razem :)
Bo jak wjeżdżają potwory, to sprawdzam na szybko który dodatek i przez to moge je szybciej znaleźć.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Znalazłam coś takiego:
https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2144623
Akcja już co prawda skończona, ale mail do twórców już poleciał :) Wygląda super, może kogoś zainspiruje.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gatherey »

Myślałem nad takimi rozwiązaniami, ale stwierdziłem, że jak mam wydać XXX PLN na cos takiego, a później kolejne rozszerzenia, będą leżały poza pudełkiem to trochę szkoda :D
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Nie znalazłam jeszcze ceny tego cuda, więc może dlatego wciąż mi się tak podoba :) Według tego co napisali, ma pomieścić podstawkę i 5 dodatków, nieuwzględniony jest tylko dodatek Przerażające Podróże. Mnie się pewnie nie uda zdobyć Suppressed Memories i Recurring Nightmares albo I edycji z dodatkami, więc u mnie pudło miałoby sporo miejsca. Na razie zastanawiam się nad podajnikiem na karty i pudełkami na żetony - wszystko z GeekMod.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Oxytocine pisze: 08 kwie 2019, 12:45 Znalazłam coś takiego:
https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2144623
Akcja już co prawda skończona, ale mail do twórców już poleciał :) Wygląda super, może kogoś zainspiruje.
Daj znać, ile to kosztuje a co najważniejsze jakie sa koszty wysyłki i cła do Polski - bo przesyłka może okazać się równie kosztowna co samo pudło.

Ja również szukam pudła w którym można było by przechowywać całą kolekcje. Obecnie mam podstawkę, wszystkie figurki i kafle z pierwszej edycji i za progiem, wszystko trzymam w woreczkach strunowych w pudełku od podstawki, szykuje się na następne dodatki, a nie ma juz miejsca, pudło waży ładnych kilka kilogramów. Moze warto odezwać się do pracownia Limon, mogą przygotować taka skrzynie na zamówienie, gdyby zebrać kilka osób, koszt przygotowania projektu byłby niższy.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego:
https://www.foldedspace.net/campaign-3/ ... f-madness/
Jest miejsce na podstawkę i 4 dodatki (w tym Przerażajace Podróże). Inne pudła tej firmy ma w swojej ofercie Mepel, więc pewnie to też będzie wkrótce miał. Ma być dostępne od 1 maja.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Oxytocine pisze: 08 kwie 2019, 14:06 Udało mi się znaleźć jeszcze coś takiego:
https://www.foldedspace.net/campaign-3/ ... f-madness/
Jest miejsce na podstawkę i 4 dodatki (w tym Przerażajace Podróże). Inne pudła tej firmy ma w swojej ofercie Mepel, więc pewnie to też będzie wkrótce miał. Ma być dostępne od 1 maja.
Nieźle, spróbuję wyciąć podobne z pianki modelarskiej z uwzględnieniem zakoszulkowanych kart obrażeń i przerażenia :)
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Strud »

Ten insert ma jedną, kluczową dla mnie, wadę:
Miniatures are stored separately from their bases.
Jak ktoś przykleił potwory, lub wymienił bazy na przeźroczyste, to ich nie schowa.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

dokładnie, lubię ich inserty, ale ten, nie spełnia moich oczekiwań. Chce pomalować figurki i wymienić te bezużyteczne czarne podstawki na ładniejsze przeźroczyste. Dodatkowo karton pudełka gry jest jednym z cieńszych. Dlatego Idealnie rozwiązanie to aby była to skrzynia i miała miejsce na każda figurkę osobno włącznie z podstawką, oraz dodatkowe miejsce na kolejne dodatki, ale to pobożne życzenia :D
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Azel »

Da się połączyć jakoś konto Steam (poprzez aplikację Steam?) z apką Mansions of Madness na Androidzie?
Cebula nie pozwala mi przejść obojętnie obok faktu, że DLC na Steamie kosztują 18 zł, a na Androidzie 26 zł...
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: wajdzik83 »

Azel pisze: 08 kwie 2019, 18:10 Da się połączyć jakoś konto Steam (poprzez aplikację Steam?) z apką Mansions of Madness na Androidzie?
Cebula nie pozwala mi przejść obojętnie obok faktu, że DLC na Steamie kosztują 18 zł, a na Androidzie 26 zł...
Nie ma takiej możliwości ;)
Aadaan
Posty: 108
Rejestracja: 22 wrz 2018, 09:54
Has thanked: 299 times
Been thanked: 63 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Aadaan »

TeamViewer ;)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Sarseth »

Swoją drogą słabe to jest, że trzeba kupować kilka razy te samo DLC.. powinno być konto globalne.
Rebel 6% (trójmiasto)
ODPOWIEDZ