Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY I KOSZULKI!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
Tutaj należy pytać o kwestie związane z malowaniem figurek.
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TUTAJ NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rigidigi
Użytkownik wspierający
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi » 22 kwie 2019, 22:34

Akurat też sprawdzałem przed chwilą.
Tyle, że ja mam komunikat, że scenariusze niedostępne w Twoim języku. To są, ale ich nie ma? Czy to takie oczekiwanie na premierę fizycznego dodatku. Teoretycznie Galakta mówiła, że jest szansa na kwietniową premierę.

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający
Has thanked: 35 times
Been thanked: 80 times

Post autor: Goldberg » 22 kwie 2019, 23:43

Scenariusze byly juz wczesniej dodane (tyddzien temu) byly po polsku (tekst) narrator nadal po eng
Wlaczylem pierwszy scenariusz, tylko lektora po pl brakuje, reszta z przedmiotami itd jest juz po polsku
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający

Post autor: Goldberg » 24 kwie 2019, 13:38

Przerazajace podróże premiera 9 maja....
Ew przedsprzedaż na Pyrkonie w ten weekend...
Ps. Jedzie ktos na pyrkon? Bo bym zlecil zakup xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 45 times

Post autor: Golfang » 30 kwie 2019, 08:32

Doczekałem się swojej kopii tej gry :) (chociaż na razie sceptycznie podchodzę do gry z aplikacją)
Zainstalowałem apkę na pc i ją odpaliłem. Moje zdziwienie jest dość duże - czy faktycznie podstawowa gra oferuje TYLKO 4 scenariusze (darmowe)? Chyba są 2 dodatkowe do dokupienia na steam po około 17 zł - i pytanie czy poźniej warto kupić te scenariusze czy raczej nie bardzo?
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Jareks1985
Użytkownik wspierający
Been thanked: 35 times

Post autor: Jareks1985 » 30 kwie 2019, 08:43

opinie są różne, "mroczne odbicia" są najsłabsze z całej serii, jednak i tak ja mam wszystkie i polecam :), szkoda, ze tak mało tych dlc wychodzi, bo potencjał jest ogromny, ubolewam, nad słabym podejściem wydawcy do poszerzenia scenariuszy o kolejne dlc, Mam nadzieje, ze pojawienie sie władcy pierścieni, nie ukatrupi naszego szaleństwa.
Moje Gry
Polecam Fyrtel Gier

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 30 kwie 2019, 08:50

To kolejne pytanie - czy te DUŻE dodatki - nie pojedyncze scenariusze, warto kupować i które (ewentualnie w jakiej kolejności)?
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Jareks1985
Użytkownik wspierający
Been thanked: 35 times

Post autor: Jareks1985 » 30 kwie 2019, 08:56

kupuj po kolei według dostępności, np teraz mają wyjść "przerażające podróże", nakład szybko się wyczerpie bo pierwsze nakłady szybko schodzą z rynku, warto zakupić. Np świątynia świtu oraz ulice arkham zeszły po niecałym miesiącu. Jest planowany dodruk, ale trzeba czekać do końca roku ;/. "Za progiem" to drugi dodruk, więc on schodzić będzie znacznie dłużej.
Moje Gry
Polecam Fyrtel Gier

Awatar użytkownika
Oxytocine
Been thanked: 2 times

Post autor: Oxytocine » 30 kwie 2019, 08:57

Kolejność nie ma znaczenia, tym bardziej, że obecnie nie wszystkie są dostępne (będzie dodruk). Te mniejsze również są fajne, a ich cena mniejsza.

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 30 kwie 2019, 22:46

No i jestem po pierwszej przygodzie... trochę rozczarowany... Przede wszystkim czasem rozgrywki - miało być 60-90 minut i a grałem około 150 minut, no byłem chyba na końcu ale nie udało się skończyć. Nie wymyśliłem jak rozwiązać zagadkę, dodatkowo zauważyłem, że zapominałem o unikach.
Mam jednak kilka pytań:
1. testowanie umiejętności gdzie jest oznaczenie "(OBRAZEK)" -> oznacza że wystarcza tylko jeden sukces aby zdać ten test? -> tak grałem
2. jak się dociąga obrażenia i przerażenie - to dociąga się je zakryte? Dopiero później różne efekty mogą je odkryć? -> tak grałem
3. mając przedmiot kastet (atakując bez broni można rzucać 2 kośćmi więcej), atakuję wroga. Pojawia się informacja, że mam wykonać np test szybkości - to do tego testu otrzymuję te dwie dodatkowe kości tak? ->tak grałem
4.. jak się rozwiązuje zagadkę - tam jest podane że zagadka dotyczy powiedzmy WIEDZY -> ale jakie to ma znaczenie? jak trzeba wymyślić samemu rozwiązanie. Bez względu na to czy wiedza postaci jest 1 czy 5? O co w tym chodzi? No i dodatkowo o co chodzi z dostępnymi próbami i wykonanymi próbami? Ja grałem że, można w czasie 1 akcji próbować tylko tyle razy ile mamy dostępnych prób (mówię tutaj o o zagadkach szyfrowych). No i kolejna rzecz. Wyniki tych prób nie dotyczą chyba konkretnej kolejności. To znaczy że wyniki nie odnoszą się do konkretnego pola w moim szyfrze? np wynik 2 symbole gwiazdy oraz 2 lupy oznaczają, że którekolwiek dwa moje pola kodu są prawidłowe (nie konieczne pole 1 i 2) oraz jakiekolwiek 2 pola są właściwego typu ale nie na właściwym miejscu? (trochę jak ta stara gra mastermind - tak?)
5. czy wy też macie wrażenie, że gra jest bardziej komputerowa niż planszowa? ja sądzę, że spędziłem więcej czasu gapiąc się w komputer niż na planszę
6. czy wam także nie udało się za pierwszym razem wygrać? czy tylko ja jestem jakiś... nieudany? -> grałem solo, wybrałem 2 postacie MINH oraz tego milionera (nie pamiętam imienia)

Spostrzeżenia - doradźcie czy słuszne:
Spoiler:
Generalnie liczę na to że za kolejnym razem będzie szybciej i lepiej...
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
arian
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 27 times

Post autor: arian » 30 kwie 2019, 23:31

1. Takie testy występują zwykle przy testach w których masz otrzymać karty obrażeń/przerażenia. Za każdy sukces anulujesz jedną ranę.
2. Obrażenia/przerażenie zawsze dociąga się ODKRYTE, chyba że aplikacja każe dociągnąć zakryte.
3. Nie pamiętam jak dokładnie brzmi opis, ale wydaje mi się że tak.
4. Do rozwiązania zagadki możesz w jednej swojej akcji wykonać tyle ruchów ile masz punktów testowanej zdolności. Wiedza 4, to np. cztery próby odgadnięcia określonej kombinacji, albo cztery ruchy zasuwek podczas otwierania zamka. Aby zyskać dodatkowy ruch możesz odrzucić żeton wskazówki.
5. Grając samemu jest sporo do zrobienia w aplikacji. To hybryda i trudno to ukryć.
6. Ja przegrałem zarówno za pierwszym jak i za drugim razem. Później, znając cel scenariusza jest łatwiej. Ale dzięki temu, że wygrana nie jest formalnością zyskuje regrywalność.

Gra wymaga umiejętnego gospodarowania akcjami. Czasami trzeba się trzymać blisko, gdy pojawia się trudniejszy przeciwnik. Czasami warto się rozdzielić, żeby nie zabrakło czasu na doprowadzenie śledztwa do końca.

Darkstorm
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post autor: Darkstorm » 01 maja 2019, 00:12

My gramy tak, że tylko ja się poświęcam i obsługuje aplikacje ( czasem zona pomaga) żeby reszta ekipy miała fun i mogła się skupić na przygodzie. Ze względu na ograniczoną ilość scenariuszy dawkujemy sobie te grę i gramy dopiero przy większej ilości osób. To prawda że w podstawce są tylko 4 scenariusze. Jest nieoficjalna Apka valkyrie, która umożliwia grę w fanowskie scenariusze ale nie miałem okazji jeszcze ich wypróbować wiec nie wypowiem się na temat ich jakości.

Awatar użytkownika
Oxytocine

Post autor: Oxytocine » 04 maja 2019, 21:07

Przerażające Podróże dotarły do mnie prosto z Pyrkonu i wreszcie udało mi się otworzyć i obejrzeć każdy kafelek z osobna :) Wykonanie jest dużo lepsze niż podstawki (kupiłam dodruk z marca 2019) - szczególnie figurki są bardziej dopracowane i z wydaje mi się, że z twardszego plastiku.
Nasunęło mi się jednak pewne pytanie - znajomy zakupił sobie podstawkę i wysłał mi kilka zdjęć różnych kart z pytaniami co to za karta (czy to przedmiot unikatowy, powszechny, zaklęcie itp.). W wielu przypadkach kojarzyłam kartę i byłam w stanie mu odpowiedzieć, ale nie umiałam wyjaśnić po czym to rozpoznać. Tyczy się to oczywiście kart, które z tyłu mają opisy, a nie charakterystyczne tło. Czy istnieje jakiś spis kart z podziałem na ich kategorie?

Dietrich

Post autor: Dietrich » 04 maja 2019, 22:10

Czy ktoś zgłaszał błędy w aplikacji i gdzie je przesyłaliście?

czeczot
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 22 times

Post autor: czeczot » 04 maja 2019, 22:13

Pisz do galakty

Dietrich

Post autor: Dietrich » 04 maja 2019, 22:18

To wiem, ale mają jakiś adres specjalny czy na ogólny firmowy?

Awatar użytkownika
Goldberg
Użytkownik wspierający

Post autor: Goldberg » 04 maja 2019, 22:36

czeczot
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 22 times

Post autor: czeczot » 04 maja 2019, 23:47

Dietrich pisze:
04 maja 2019, 22:18
Tam nie pracuje kilkaset osób wiec na pewno dojdzie, ja pisałem na ogólny.

Awatar użytkownika
Oxytocine

Post autor: Oxytocine » 05 maja 2019, 12:22

Dietrich pisze:
04 maja 2019, 22:18
Bardzo szybko odpisują też na facebooku. Ja tam pytałam, gdzie mogę się skontaktować w sprawie uszkodzonej figurki i dostałam namiary na konkretną osobę, która się tym zajmuje ;)

Gatherey
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Gatherey » 08 maja 2019, 09:31

"Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...

Awatar użytkownika
Bardok
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Bardok » 08 maja 2019, 10:04

Gatherey pisze:
08 maja 2019, 09:31
"Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...
Raczej sporo więcej - FFG ma minimalne wymagania o nakład.
Zdajesz sobie sprawę, że to też zagrywka marketingowa? To popularny tytuł, więc po prostu sklepy wzięły tego sporo wiedząc, że sprzedadzą. To, że magazyny puste nic nie znaczy. W sklepach jest tego masa pewnie. Nic też nie napędzi sprzedaży jak takie info ;) Dowód? Od razu kupiłem :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______

alpha
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 37 times

Post autor: alpha » 08 maja 2019, 11:40

Gatherey pisze:
O którym dodatku mowa?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum (m.in. WP LCG: Martwe Bagna + Powrót do Mrocznej Puszczy, Detektyw)

Cthulhu

Post autor: Cthulhu » 08 maja 2019, 12:10

alpha pisze:
08 maja 2019, 11:40
Gatherey pisze:
O którym dodatku mowa?
O najnowszym - Przerażające Podróże.

Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Użytkownik wspierający

Post autor: Bartoszeg02 » 08 maja 2019, 12:36

A jak wrażenia z gry (konkretnie jak scenariusze z dodatku) :D ?
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 19:18 przez Bartoszeg02, łącznie zmieniany 1 raz.

Eskimos
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Eskimos » 08 maja 2019, 19:05

Jak wygląda sprawa 2 scenariuszy z 1 edycji Posiadłości Szaleństwa. Wiem, że swego czasu miało być coś wydane przez FFG, ale temat chyba umarł. Jedynym sposobem na chwilę obecną jest kupno podstawowej wersji z 2 dodatkami?

Awatar użytkownika
Lost Death
Been thanked: 3 times

Post autor: Lost Death » 08 maja 2019, 21:13

tak
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”

ODPOWIEDZ