Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dietrich
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2017, 12:26
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dietrich »

To wiem, ale mają jakiś adres specjalny czy na ogólny firmowy?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: czeczot »

Dietrich pisze: 04 maja 2019, 22:18 To wiem, ale mają jakiś adres specjalny czy na ogólny firmowy?
Tam nie pracuje kilkaset osób wiec na pewno dojdzie, ja pisałem na ogólny.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Dietrich pisze: 04 maja 2019, 22:18 To wiem, ale mają jakiś adres specjalny czy na ogólny firmowy?
Bardzo szybko odpisują też na facebooku. Ja tam pytałam, gdzie mogę się skontaktować w sprawie uszkodzonej figurki i dostałam namiary na konkretną osobę, która się tym zajmuje ;)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gatherey »

"Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 605
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bardok »

Gatherey pisze: 08 maja 2019, 09:31 "Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...
Raczej sporo więcej - FFG ma minimalne wymagania o nakład.
Zdajesz sobie sprawę, że to też zagrywka marketingowa? To popularny tytuł, więc po prostu sklepy wzięły tego sporo wiedząc, że sprzedadzą. To, że magazyny puste nic nie znaczy. W sklepach jest tego masa pewnie. Nic też nie napędzi sprzedaży jak takie info ;) Dowód? Od razu kupiłem :D
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Gatherey pisze: 08 maja 2019, 09:31 "Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...
O którym dodatku mowa?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Cthulhu
Posty: 38
Rejestracja: 17 maja 2016, 17:32

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Cthulhu »

alpha pisze: 08 maja 2019, 11:40
Gatherey pisze: 08 maja 2019, 09:31 "Brawa" dla Galakty - dzisiaj dodatek i cały nakład zszedł na pniu. CIekawi mnie, czy oni zamawiają więcej niż 10 sztuk ...
O którym dodatku mowa?
O najnowszym - Przerażające Podróże.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bartoszeg02 »

A jak wrażenia z gry (konkretnie jak scenariusze z dodatku) :D ?
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 19:18 przez Bartoszeg02, łącznie zmieniany 1 raz.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Jak wygląda sprawa 2 scenariuszy z 1 edycji Posiadłości Szaleństwa. Wiem, że swego czasu miało być coś wydane przez FFG, ale temat chyba umarł. Jedynym sposobem na chwilę obecną jest kupno podstawowej wersji z 2 dodatkami?
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Lost Death »

tak
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Bardok pisze: 08 maja 2019, 10:04 Nic też nie napędzi sprzedaży jak takie info ;) Dowód? Od razu kupiłem :D
Kurde... się przestraszyłam i też dzisiaj kupiłam😂😳
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Eskimos pisze: 08 maja 2019, 19:05 Jak wygląda sprawa 2 scenariuszy z 1 edycji Posiadłości Szaleństwa. Wiem, że swego czasu miało być coś wydane przez FFG, ale temat chyba umarł. Jedynym sposobem na chwilę obecną jest kupno podstawowej wersji z 2 dodatkami?
Fakt, umarło przez ospałość Galakty i decyzje FFG.
Decyzją FFG, zestawy kafelków do Posiadlości nie mają być dodrukowane, ale FFG dostaje sporo zapytań o nie i uważam, że widmo zarobienia pieniędzy w końcu zmieni ich zdanie.
Warto zapytać u samego źródła, aby powiększyć statystykę. Napisz do FFG.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Lub dokupienie Suppressed Memories i Recurring Nightmares, które nie zostały wydane w j. polskim, ale zawierają wszystkie elementy z I edycji, które można wykorzystać w II edycji. Można kupić po angielsku, na ebayu jest kilka egzemplarzy
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Czyli nie ma żadnej różnicy czy będę miał I edycję posiadłości z dodatkami czy też te 2 części wydane po angielsku, które miały ja zastępować?
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eremita »

Eskimos pisze: 09 maja 2019, 10:04Czyli nie ma żadnej różnicy czy będę miał I edycję posiadłości z dodatkami czy też te 2 części wydane po angielsku, które miały ja zastępować?
Wiem o dwóch różnicach:
Pierwsza dość oczywista: W angielskiej wersji nazwy pomieszczeń na kafelkach będziesz miał po angielsku.
Druga subtelna: W drugiej edycji, więc między innymi w Recurring Nightmares i Supressed Memories na pomieszczeniach (lub na kafelkach, nie pamiętam) są ikony oznaczające czy jest to pomieszczenie "na zewnątrz" czy "w środku". Niektóre efekty w grze zwracają na to uwagę. W przypadku kafelków z pierwszej edycji jest dostępna lista wyszczególniająca typy pomieszczeń z tych kafelków, no i w większości wypadków można się domyślić.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Eskimos pisze: 09 maja 2019, 10:04 Czyli nie ma żadnej różnicy czy będę miał I edycję posiadłości z dodatkami czy też te 2 części wydane po angielsku, które miały ja zastępować?
dokładnie tak, Zestawy Kafli Suppressed Memories i Recurring Nightmares, o których ja wspominam jak i kolega są tylko w kilku wersjach językowych, niestety nie ma ich w polskiej wersji językowej, tak więc pozostaje Ci kupić zestawy kafli na ebayou, których jest coraz mniej a cena rośnie oraz nie wiadomo czy kiedykolwiek będą dodrukowane.
albo szukać Podstawki, dodatków Zewu dziczy i zakazanej alchemii z pierwszej edycji, wtedy kafle będą mieć polskie nazwy ale nie będą mieć oznaczeń zewnątrz, wewnątrz, natomiast jest to wyszczególnione w zestawie konwertującym. Te ostatnie, szczególnie Zew dziczy są jeszcze trudniejsze do zdobycia niż Suppressed Memories i Recurring Nightmares.

Edit:
możne jak skończę wszystkie scenariusze, odsprzedam wszystko za przyzwoitą kwotę - jak do tej pory mam wszystko co wyszło w pl i dodatkowe kości :)
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

A wie ktoś jak wygląda zakup dodatkowych scenariuszy w aplikacji przez steam lub przez Google play? Bo nie widzę nigdzie jakiejś synchronizacji konta, a nie chciałbym 2 razy płacić za to.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Markus »

Nie ma żadnej synchronizacji konta. Trzeba dobrze wybrać platformę dla spki.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

No , no , no...wlasnie rozpakowałewm swoje PP - jestem zachwycony jakoscia
Solidne pudełko, kafelki mapy jak zwykle ładne...ale figurki....no. no,no - zupełnie nowa jakosc....no i wreszcie zamiast taniego plastiku, dostalismy zywice!
Way to go FFG!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Lost Death »

przez to cena większa o około 70 zł :) w porównaniu do poprzednich dodatków
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

E, raczej nie - to duży dodatek. "Ulice Arkham" kosztowały podobnie. Jeszcze nie wysłali mi tego dodatku, ale jeśli figurki są tym razem porządne to ja poproszę zbiorczy enemy-pack, który poprawi to co wypuścili do tej pory...oczywiście łącznie z potworami z Posiadłości 1ed ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Lost Death pisze: 11 maja 2019, 20:13 przez to cena większa o około 70 zł :) w porównaniu do poprzednich dodatków
Nie wiem jak Ty to policzyłes, ale dodatek kosztuje tyle samo co Ulice Arkham (u mnie w sklepie) i daje dokładnie to samo, czyli 3 scenariusze, 4 bohaterów, nowe potwory, żetony itd (przy czym tu jest nowy rodzaj łamigłówki wprowadzony i mechanika zdrajcy)
A figurki z żywicy. Więc bajka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Golfang »

Zagrałem drugi raz w pierwszy scenariusz. Tym razem, nie byłem zaskoczony mnogością iterakcji z komputerem - więc było ok. Aktualnie jestem pozytywnie nastawiony do dalszych przygód - tym razem udało mi się wygrać scenariusz. Grałem SOLO na dwie postacie. Jedna była obłąkana i ona przegrała ale druga postać wygrała :) wiec i tak nie jest źle.
Czy wy też tak miewacie, że na początku kostki i wszystko wam sprzyja, nagle jakby Wielki Cthulhu się wkurza i już nic wam nie idzie?
Ja właśnie tak miałem. Na początku - wspaniałe losowanie przedmiotów - maczeta + kłoda + bandarze + świece (no świece słabe ale cóż nie można mieć wszystkiego). Później walki z potworami no po prostu super - potworki z 5 życiami rozwalałem na 1 cios... Gdy w końcu dotarłem do kulminacyjnego momentu, tak przestało mi iść. kostki praktycznie zawsze brak sukcesów - 1 raz udało mi się na 5 kostkach osiągnąć dosłownie wszystkie puste ścianki - BRAWO JA!, na szczęście jednej postaci udało się dobiec do wyjścia...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Lost Death »

Goldberg pisze: 11 maja 2019, 20:39
Lost Death pisze: 11 maja 2019, 20:13 przez to cena większa o około 70 zł :) w porównaniu do poprzednich dodatków
Nie wiem jak Ty to policzyłes, ale dodatek kosztuje tyle samo co Ulice Arkham (u mnie w sklepie) i daje dokładnie to samo, czyli 3 scenariusze, 4 bohaterów, nowe potwory, żetony itd (przy czym tu jest nowy rodzaj łamigłówki wprowadzony i mechanika zdrajcy)
A figurki z żywicy. Więc bajka
Tak mi się wydawało bo z tego co pamiętam to dawałem mniej niż 200zł za dodatki do 2th .co do PP - to czekam na kuriera, więc konkretniej nie będę się wypowiadał co do tego ostatniego dodatku.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
ODPOWIEDZ