Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 92 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

Ja zrobiłem sobie insert na zamówienie.
Posiadam wszystko co wyszło do tej pory z pierwszej i drugiej edycji.

Idea była taka, żeby w pudle z podstawki zmieścić wszystko oprócz figurek. Udało się bez problemu, a nawet zostało troszkę miejsca na jakieś drobnostki.

Jeśli chodzi o kafle terenu, to został bardzo mały zapas miejsca. Moze jeszcze jakiś mały dodatek się upchnie.

Wydaje mi się, że finalnie wyszło to całkiem przyzwoicie.
Nad przechowywaniem figurek jeszcze myślę. Poki co mam je w pudle z podstawki 1ed.
Spoiler:
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grabash4u »

Rigidigi pisze: 14 cze 2019, 11:54 Ja zrobiłem sobie insert na zamówienie.
Posiadam wszystko co wyszło do tej pory z pierwszej i drugiej edycji.

Idea była taka, żeby w pudle z podstawki zmieścić wszystko oprócz figurek. Udało się bez problemu, a nawet zostało troszkę miejsca na jakieś drobnostki.
Pytania za 3 punkty - ile to kosztuje i kto to potrafi wyrzeźbić?
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 95 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

Eskimos pisze: 14 cze 2019, 10:25 No ja się zastanawiam jak uporządkować kafelki, najlepiej dodatkami. No i takie pytanie do tych co mają potwory na przezroczystych podstawkach: co robicie z kartami potworów? Nie widzi mi się trzymanie ich luzem na stole i jak przechowujecie później te potwory?
Trzymam kafle w kartach na monety.
Spoiler:
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

mluckner pisze: 14 cze 2019, 12:00
Eskimos pisze: 14 cze 2019, 10:25 No ja się zastanawiam jak uporządkować kafelki, najlepiej dodatkami. No i takie pytanie do tych co mają potwory na przezroczystych podstawkach: co robicie z kartami potworów? Nie widzi mi się trzymanie ich luzem na stole i jak przechowujecie później te potwory?
Trzymam kafle w kartach na monety.
Spoiler:
Niby spoko, ale nie wygląda to moim zdaniem tak jak powinno :P szukam czegoś bardziej 'wow'
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: suibeom »

od paru miesięcy zastanawiam się nad zakupem Posiadłości Szaleństwa 2 edycja ze wszystkimi dodatkami. Temat baardzo obszerny, więc proszę o wybaczenie lenistwa. A pytanie mam takie, czy są dostępne wszystkie dodatki, lub czy będą dodruki tychże?
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

suibeom pisze: 24 cze 2019, 17:11 od paru miesięcy zastanawiam się nad zakupem Posiadłości Szaleństwa 2 edycja ze wszystkimi dodatkami. Temat baardzo obszerny, więc proszę o wybaczenie lenistwa. A pytanie mam takie, czy są dostępne wszystkie dodatki, lub czy będą dodruki tychże?
Jak któryś dodatków akurat nie ma to na pewno będą. Galakta zresztą zapowiedziala już jakieś dodruki.

A tak przy okazji:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... e-serpent/
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Eskimos: zdefiniuj wow...imho pomysl z klaserem do monet imho super.
Ja swoich kafli nie widzialem od dawna, wszystko mam wydrukowane na sciagawce potworow z bgg, sa tam wszystkie staty. Zalaminowalem i tyle. A kafelki potworow leza gdzies w pudle. Imno do mom TYLKO przezroczyste podstawki
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 24 cze 2019, 18:08 Eskimos: zdefiniuj wow...imho pomysl z klaserem do monet imho super.
Ja swoich kafli nie widzialem od dawna, wszystko mam wydrukowane na sciagawce potworow z bgg, sa tam wszystkie staty. Zalaminowalem i tyle. A kafelki potworow leza gdzies w pudle. Imno do mom TYLKO przezroczyste podstawki
Ja zdecydowałem się na zostawienie oryginalnych podstawek z kartami potworów i zrobienie czegoś w tym stylu:

https://boardgamegeek.com/image/3406527 ... nd-edition

wtedy ta ohydna podstawka nie powinna się rzucać w oczy i nie będzie problemu ze statystykami potworów :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Nooooo fajnie , fajnie, ale...
1: ten shogot nie jest na oryginalnej podstawce tylko na podstawce renedry 30mm
2: bardzo ladnie to wyglada, te deski odpadające itd....tylko oroblem (dla mnie) zaczyna sie kiedy gramy na zewnątrz , a kilka takich przygód jest, wtedy wyglada to imho średnio
3: chyba że mówisz o tym zdjeciu gdzie ktos pomalowal te podstawki na brazowo. Imhi wyglada gorzej niz czarne, bo wglada jakby staly w kałuży kupy (imho)
A co do najnowszego dodatku. Fajnie, fajnie, tylko znow bez kampanii :( wydali by jakies DLC z powiazanymi 2/3 przygodami, zaplacil bym nawet i ze 100 zeby miec jakas kampanie :(
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 24 cze 2019, 18:29 Nooooo fajnie , fajnie, ale...
1: ten shogot nie jest na oryginalnej podstawce tylko na podstawce renedry 30mm
2: bardzo ladnie to wyglada, te deski odpadające itd....tylko oroblem (dla mnie) zaczyna sie kiedy gramy na zewnątrz , a kilka takich przygód jest, wtedy wyglada to imho średnio
3: chyba że mówisz o tym zdjeciu gdzie ktos pomalowal te podstawki na brazowo. Imhi wyglada gorzej niz czarne, bo wglada jakby staly w kałuży kupy (imho)
A co do najnowszego dodatku. Fajnie, fajnie, tylko znow bez kampanii :( wydali by jakies DLC z powiazanymi 2/3 przygodami, zaplacil bym nawet i ze 100 zeby miec jakas kampanie :(
Wrzucę zdjęcia jak będzie gotowe to sam ocenisz. Co do desek to to jest fantasy i zawsze mogą być na zewnątrz :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Nje no jasne, jak cie to nie razi , ze deski sa np na morzu to ok, albo na łące.
Ale fakt to juz sprawa indywidualna :) Gdyby cala posiadlosc, dziala sie tylko w posiadlosci ;) to bez mrugnięcia okiem bym takie robil bo fakt, wyglada zacnie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 24 cze 2019, 19:04 Nje no jasne, jak cie to nie razi , ze deski sa np na morzu to ok, albo na łące.
Ale fakt to juz sprawa indywidualna :) Gdyby cala posiadlosc, dziala sie tylko w posiadlosci ;) to bez mrugnięcia okiem bym takie robil bo fakt, wyglada zacnie :)
Po za tym można zawsze zrobić coś bardziej neutralnego co nie będzie Ci przeszkadzać. Ja tylko uważam, że jest to najlepszy sposób na zasłonięcie oryginalnych podstawek i nie wyrzucanie kart potworów po za "planszę".
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

No nie wiemczy da sie cos bardziej neutralnego niz transparentna podstawka :) I poważnie, lista potworow to jedna kartka A4, zalaminowana, mozna sobie druknac jakas klimaciarska wersje ozdobiona w esyfloresy macki ;)
Wszystko jest lepsze niz te koszmarne podstawki! :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Dla mnie podstawki są OK, tak samo żetony aby łatwiej znaleźć już zmontowane figurki w pudełku, spasowanie jest jednak słabe.

No proszę ... pewnie za niecały rok będzie u nas nowy, duży dodatek :) Preorder lepiej złożyć jak tylko sklepy je wystawią ;)
https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... he-serpent
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Lost Death »

Galakta już oficjalnie zapowiedziała "Ścieżka węża" :)
Rozszerzenia spodziewamy się w IV kwartale tego roku.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bjago999 »

Jeden z ulubionych przedwiecznych w EH dostaje swój dodatek w MoM :D cóż chcieć więcej !!!
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: suibeom »

Mam pytanie, czy następuje taki moment, że w grze brakuje kości? Innymi słowy, trzeba je dokupować?
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 95 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

suibeom pisze: 06 lip 2019, 07:29 Mam pytanie, czy następuje taki moment, że w grze brakuje kości? Innymi słowy, trzeba je dokupować?
Takie sytuacje są rzadkie. Nie ma potrzeby dokupowania kości. Gdy Ci ich zabraknie możesz po prostu przerzucić pusty wynik.
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: suibeom »

dzięki za informację
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

mluckner pisze: 06 lip 2019, 07:36
suibeom pisze: 06 lip 2019, 07:29 Mam pytanie, czy następuje taki moment, że w grze brakuje kości? Innymi słowy, trzeba je dokupować?
Takie sytuacje są rzadkie. Nie ma potrzeby dokupowania kości. Gdy Ci ich zabraknie możesz po prostu przerzucić pusty wynik.
A u mnie na przykład przydają się dość często zwłaszcza przy odpowiednim dobieraniu badaczy i z dodatkami a już na pewno dla samej wygody warto było je kupić ;) po każdej stronie stołu osobny zestaw kości i równoległe wykonywanie testów przerażenia trochę przyspiesza rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 172 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Kupiles do tej gry wszystkie oficialne dodatki, upolowałeś dodatki i podstawke z Ied, pomalowałeś figurki, powymieniałeś podstawki na akrylowe, pokupowałeś drukowane w 3d znaczniki scian, barykad, ognia...itd...naprawde jeszcze nie masz dodatkowego zestawu kostek za 27zl?....MoM to nie gra, to stan umysłu.... ;)
Czasami zdarza sie , ze zabraknie kosci, bo np treza kulac 7...rzadko...ale jak napisałem, w ta gre tyle wpakowałem , że te kości to jakis ułamek, a jest po prostu wygodnie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 92 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

suibeom pisze: 06 lip 2019, 07:29 Mam pytanie, czy następuje taki moment, że w grze brakuje kości? Innymi słowy, trzeba je dokupować?
Moim zdaniem warto dokupić zestaw kości 🎲
Co jakiś czas zdarza się, że trzeba rzucić np. Sześcioma kośćmi i ja lubie to zrobić jednym rzutem.
Albo po to, żeby nie podawać sobie w kółko kości. Wydatek żaden, a wygoda się zwieksza.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Mógłby ktoś podesłać linka, gdzie można kupić te przezroczyste podstawki dla bohaterów? Będę również wdzięczny jak ktoś napisze jaki rozmiar i grubość tych podstawek najlepiej wybrać :)
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 95 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

Eskimos pisze: 09 lip 2019, 23:55 Mógłby ktoś podesłać linka, gdzie można kupić te przezroczyste podstawki dla bohaterów? Będę również wdzięczny jak ktoś napisze jaki rozmiar i grubość tych podstawek najlepiej wybrać :)
Podstawki sprzedaje Geekmod. Do bohaterów pasuje najmniejsza średnica (o ile pamiętam 24mm). Grubość 2mm jest wystarczająca.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Ja używam dwumilimetrowych. Badaczy zostawiłem na własnych podstawkach. Wszystkie standardowe potwory z drugiej edycji udało mi się umieścić na podstawkach 24 mm (kupiłem 40 sztuk). Nawet te nieco większe, jak straszliwy łowca czy istota z głębin siedzą na tych najmniejszych 24 mm (w przypadku istoty z głębin przykleiłem tylko jedną łapę, a reszta figurki wisi ładnie w powietrzu przez co wygląda całkiem dynamicznie. Do gwiezdnych wampirów, gwiezdnych pomiotów, lloigora i zamieszek użyłem podstawek 60mm (kupiłem 10 sztuk). Bezkształtny pomiot nie mieści się na podstawce, ale do niego akurat żadna nie jest potrzebna. Przy wampirach i gwiezdnych pomiotach też można się obyć bez po obcięciu kołków, ale lloigor podstawkę mieć musi, więc skoro kupowałem, to i tamte umieściłem, żeby było spójnie.
ODPOWIEDZ