Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

arian pisze: 10 lip 2019, 02:40 Ja używam dwumilimetrowych. Badaczy zostawiłem na własnych podstawkach. Wszystkie standardowe potwory z drugiej edycji udało mi się umieścić na podstawkach 24 mm (kupiłem 40 sztuk). Nawet te nieco większe, jak straszliwy łowca czy istota z głębin siedzą na tych najmniejszych 24 mm (w przypadku istoty z głębin przykleiłem tylko jedną łapę, a reszta figurki wisi ładnie w powietrzu przez co wygląda całkiem dynamicznie. Do gwiezdnych wampirów, gwiezdnych pomiotów, lloigora i zamieszek użyłem podstawek 60mm (kupiłem 10 sztuk). Bezkształtny pomiot nie mieści się na podstawce, ale do niego akurat żadna nie jest potrzebna. Przy wampirach i gwiezdnych pomiotach też można się obyć bez po obcięciu kołków, ale lloigor podstawkę mieć musi, więc skoro kupowałem, to i tamte umieściłem, żeby było spójnie.
Ja właśnie chcę tylko badaczy umieścić na przezroczystych. Potwory zostawiłem na oryginalnych, żeby nie musieć 'cudować' z ich kartami. Dzisiaj odebrałem pierwsze pomalowane figurki wraz z udekorowanymi podstawkami i efekt jest naprawdę super, a szpetna podstawka dzięki temu zabiegowi w ogóle nie rzuca się w oczy i nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

IMHO szpetna podstawka to jest właśnie przy potforach... Imho
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Nie mam na telefonie niestety lepszych zdjęć, więc wrzucę te dwa dla zobrazowania.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Fajnie to nawet wygląda ale i tak zgadzam się z przedmówcą, że te podstawki są po prostu szpetne i zdecydowanie za duże.
Oto wymiary (potwory) dla zainteresowanych:
Spoiler:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

To czy one są brzydkie i czy można je zamaskować to jedno. Inna sprawa, że wczoraj miałem dwóch badaczy i trzy potwory na jednym polu, w tym straszliwego łowcę. Obok leżał jeszcze żeton postaci i żeton oddziaływania. Przy oryginalnych podstawkach, to jest nierealne, żeby wszystko w ten sposób pomieścić i jeszcze widzieć co jest pod spodem. Akryl sprawia, że nawet jak już musisz większą podstawkę ustawić na żetonie, to i tak widzisz co jest pod spodem.

Tak jak pisałem, u mnie wystarczyły do tego dwa rodzaje podstawek, mniejsze 24 mm i większe 60 mm:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Eskimos: nie no ladne, ale tak jak mowilem, a co jak wylezie poza domem? ;)
Ja wiekszosc postawilem tez na 25 i 60...duzych straszydel (pomiot, wampiry,itd)nie podstawkowalem, stoja same z siebie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Ja tylko dodałem zdjęcia dla zobrazowania. Nie będę nikogo przekonywał co jest lepsze, a co gorsze :) badaczy na pewno dam na przezroczyste zresztą
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Koledzy/kolezanki posiadacze ww zacnej gry....a moze bysmy tak zrobili burze mózgów i razem stworzyli projekt jakiegos organizera, skrzyni do PS?
Tak wiem , sa deeykowane piankowe/drewniane ale zazwyczaj tylko do podstawki ew podstawki z dodatkiem...
A gdybysmy chcieli wykminic cos ala skrzynia szalenstwa, na podstawke i wszystkie przyszle i przeszle dodatki ;) tak wiem kobyla, ale ta gra i tak mi z domu nie wychodzi wiec.... ;)
Moze bym założył temat w dziale zrob to sam i bysmy cos pomysleli? Co wy na to? Pomozecie? Ktos chetny?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 10 lip 2019, 15:39 Koledzy/kolezanki posiadacze ww zacnej gry....a moze bysmy tak zrobili burze mózgów i razem stworzyli projekt jakiegos organizera, skrzyni do PS?
Tak wiem , sa deeykowane piankowe/drewniane ale zazwyczaj tylko do podstawki ew podstawki z dodatkiem...
A gdybysmy chcieli wykminic cos ala skrzynia szalenstwa, na podstawke i wszystkie przyszle i przeszle dodatki ;) tak wiem kobyla, ale ta gra i tak mi z domu nie wychodzi wiec.... ;)
Moze bym założył temat w dziale zrob to sam i bysmy cos pomysleli? Co wy na to? Pomozecie? Ktos chetny?
Ja mam zamówiona taka skrzynie. Jest już na ostatniej prostej jeżeli chodzi o końcowy projekt. Myślę, że do końca lipca będzie gotowa. Jak już ją dostanę to wrzucę zdjęcia i dam namiary na osobę, która ją wykonywała :)
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bjago999 »

Podbijam - jak skrzynia będzie gotowa prośba o foteczki i namiary !!!:)
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Od razu uprzedzę, że skrzynia nie będzie zawierać miejsca na figurki. Nie wiem jak duża musiałaby ona wtedy być :P Planuję na figurki zrobić insert piankowy i schować je do pudełek po PS.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Noooo właśnie nie wydaje mi się żeby musiała być aż tak duża żeby pomieścić figurki. Z resztą, to i tak ma być stacjonarne.
No więc zapytam raz jeszcze, ktoś chętny do dołączenia do projektu?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 10 lip 2019, 19:53 Noooo właśnie nie wydaje mi się żeby musiała być aż tak duża żeby pomieścić figurki. Z resztą, to i tak ma być stacjonarne.
No więc zapytam raz jeszcze, ktoś chętny do dołączenia do projektu?
https://www.kickstarter.com/projects/14 ... eIMvmxgHqk

Spróbuję coś zmienić w projekcie i zrobić miejsce na figurki tak jak jest to tutaj. Tylko trochę to zajmie czasu, gdyż będę musiał policzyć wszystko i pomierzyć. Będę informował na bieżąco.

Edit: Nie powinno być z tym problemów. Dzięki na zwrócenie na to uwagi, bo rzeczywiście jak już robić skrzynię to na "grubo", żeby wszystko się tam zmieściło :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Omg, no ładne to, tylko.... Imho niefunkcionalne. To jest taboret, nie skrzynia. Ok wiem, pisałem że nie muszę tego przenosić, ale...
Pionowe przechowywanie kafelkowe terenu? Imho, marnotrawstwo miejsca. Poziomo wszystko mam w jednym pudle od podstawki I jeszcze jest miejsce. To po pierwsze. Dwa, żetony... Serio, aż tyle miejsca na zetony? Jak wyżej, przerost formy...
I nie zrozumcie mnie źle, wykonanie itd jest majstersztyk, ale... Nie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Głównie chodzi o rozdzielenie kafli na dodatki, żeby łatwiej się wszystkiego szukało, a miejsca na żetony ma być więcej, żeby można było dołożyć z nadchodzących, nowych dodatków. Ogólnie rzecz biorąc skrzynia na pewno nie będzie identyczna, wręcz powiem, że będzie się sporo różnić. Z tej strony po prostu brałem kilka pomysłów. No i wiadomo, że jak się nie będzie podobać to można robić swoją. Ja ją robię przede wszystkim dla siebie :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ale oczywiscie, nie chodzi o to. Ale funkcionalnosc, imho jednak kafelki w poziomie sa lepsze. I nie przesadzajmy, kazdy kafelek ma ikonke dodatku i nazwe, a apka pokazuje nam nazwe i ikonke, wiec az tak trudno znalezc nie jesr (imho)
Ja nardzo cjetnie zobacze skrzynie kolegi, a jak sie bedzie podobac to nawet odgapie :)
Jednak moja wizja , zdecydowanie rozni sie od tego ,, taboretu,, ;) z ks
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Mając wszystkie dodatki + I edycję z dwoma dodatkami to trochę tych kafelek jest :P samemu mam to póki co poziomo, jedna na drugiej i szukanie danej kafelki, którą akurat wyrzuci aplikacja jak dla mnie jest 'lekko' denerwujące, dlatego dla mnie priorytetem jest rozdzielenie tych kafelek dodatkami.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Ma ktoś może na sprzedaż oryginalne podstawki pod figurki potworów? Szczególnie szukam tych największych. Dobrze zapłacę :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Ja mam nówki nieużywane, zapraszam na priv, bo to chyba nie miejsce na tego typu ogłoszenia :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 245
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 57 times
Been thanked: 119 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: upadly_bankowiec »

Od dwóch dni jestem posiadaczem tej pięknej gry. Pierwszy scenariusz za mną i muszę przyznać, że jestem zauroczony. Mam dwa pytania:

Czy warto inwestować w scenariusze na steamie? Z tego co widzę dwa z trzech są spolszczone, a jeden z tych dwóch (Dark Reflections) ma mieszane opinie.

Który dodatek kupić jako pierwszy?
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Warto kupić wszystko co wyszło do tej gry. W ciemno.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: yadyam »

upadly_bankowiec pisze: 19 lip 2019, 15:05 Z tego co widzę dwa z trzech są spolszczone, a jeden z tych dwóch (Dark Reflections) ma mieszane opinie.
Wszystkie 3 są spolszczone. Bierz i się nawet nie zastanawiaj...
gogovsky
Posty: 2181
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

kupuj dodatki, dodatkowe kości, scenariusze ściągaj valkirye(fanowską aplikacje) i miłej zabawy
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: pszem »

Eskimos pisze: 18 lip 2019, 13:33 Ma ktoś może na sprzedaż oryginalne podstawki pod figurki potworów? Szczególnie szukam tych największych. Dobrze zapłacę :)
Mogę odsprzedać, pisz na priv :)
Awatar użytkownika
Sepiky
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2017, 22:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 17 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Sepiky »

yadyam pisze: 19 lip 2019, 19:38
upadly_bankowiec pisze: 19 lip 2019, 15:05 Z tego co widzę dwa z trzech są spolszczone, a jeden z tych dwóch (Dark Reflections) ma mieszane opinie.
Wszystkie 3 są spolszczone. Bierz i się nawet nie zastanawiaj...
Altered Fates też jest spolszczony? Na steamie widnieje informacja, że język polski jest nieobsługiwany.
ODPOWIEDZ