Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Jak rozumiem to są figurki z nowego dodruku po zmianie "fabryki":

Obrazek Obrazek

Zdjęcia z BGG od użytkownika Bastosa. Nie potrafię osadzić tu zdjęcia bezpośrednio z BGG, więc więcej: https://boardgamegeek.com/image/4853016/bastosa

Byłoby świetnie, gdyby dało się niektóre modele kupić osobno. Star Spawn / Gwiezdny pomiot wreszcie wygląda fajnie.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Sepiky pisze: 19 lip 2019, 23:25
yadyam pisze: 19 lip 2019, 19:38
upadly_bankowiec pisze: 19 lip 2019, 15:05 Z tego co widzę dwa z trzech są spolszczone, a jeden z tych dwóch (Dark Reflections) ma mieszane opinie.
Wszystkie 3 są spolszczone. Bierz i się nawet nie zastanawiaj...
Altered Fates też jest spolszczony? Na steamie widnieje informacja, że język polski jest nieobsługiwany.
Jest spolszczony.

A co do figurek to bez sensu jakby dawali inne figurki w nowym dodruku. Lepiej już gdyby wypuścili jakiś monster pack z całkiem nowymi potworami, które aplikacja mogłaby wyrzucać na plansze :)
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 249
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 122 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: upadly_bankowiec »

gogovsky pisze: 19 lip 2019, 19:59 kupuj dodatki, dodatkowe kości, scenariusze ściągaj valkirye(fanowską aplikacje) i miłej zabawy
Wow dzięki za info o valkirye, pogooglowalem trochę i widzę że żywotność gry znacząco wzrośnie!
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
ziembatov
Posty: 59
Rejestracja: 29 sty 2019, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: ziembatov »

arian pisze: 20 lip 2019, 01:10 Jak rozumiem to są figurki z nowego dodruku po zmianie "fabryki":

Zdjęcia z BGG od użytkownika Bastosa. Nie potrafię osadzić tu zdjęcia bezpośrednio z BGG, więc więcej: https://boardgamegeek.com/image/4853016/bastosa

Byłoby świetnie, gdyby dało się niektóre modele kupić osobno. Star Spawn / Gwiezdny pomiot wreszcie wygląda fajnie.
Z tego co napisała Galakta, to na polski rynek trafiły stare figurki. Więcej info https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 6730707290
Karol
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Banan2 »

Ulice Arkham i Świątynia Świtu po dodruku wróciły do sklepów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

ziembatov pisze: 24 lip 2019, 07:58
arian pisze: 20 lip 2019, 01:10 Jak rozumiem to są figurki z nowego dodruku po zmianie "fabryki":

Zdjęcia z BGG od użytkownika Bastosa. Nie potrafię osadzić tu zdjęcia bezpośrednio z BGG, więc więcej: https://boardgamegeek.com/image/4853016/bastosa

Byłoby świetnie, gdyby dało się niektóre modele kupić osobno. Star Spawn / Gwiezdny pomiot wreszcie wygląda fajnie.
Z tego co napisała Galakta, to na polski rynek trafiły stare figurki. Więcej info https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 6730707290
Mam nadzieje, że znajdą jakieś rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy gry, nie ukrywam, że kupiłem podstawkę z ostatniego druku w tym roku i teraz czuje sie jakby oszukany. Wciśnięto nam stare figurki i tyle.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2019, 11:16 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Jareks1985 pisze: 24 lip 2019, 09:21 Mam nadzieje, że znajdą jakieś rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy gry, nie ukrywam, że kupiłem podstawkę w tym roku i teraz czuje sie jakby oszukany. Wciśnięto nam stare figurki i tyle.
Ja kupiłem pierwszy druk i tym bardziej czuję pewien niesmak. Reakcja Galakty była taka, że zwróciła się o info do FFG, bo sami byli zaskoczeni. Nie liczę jednak, że coś da się ugrać.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Ja trochę rozumiem brak informacji. Gdyby FFG reklamowało nowe figurki, to starego wydania nikt by już nie chciał i zostałoby w magazynach. Ale Gwiezdny pomiot w jakimś małym pudełku, na wzór najmniejszych dodatków do Imperium Atakuje, byłby moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. To jest jedyna figurka na której mi zależy, bo moim zdaniem pozostałe są po prostu ok. Najbardziej zmieniły się Dziecię Dagona (na niekorzyść podobieństwa z ilustracją), Straszliwy łowca (tu podobnie) i Gwiezdny pomiot właśnie (i ten wygląda wreszcie jak na ilustracji z kafelka). Reszta ma zmiany tak drobne, że nie widze powodu żeby wymieniać.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

arian pisze: 24 lip 2019, 12:14 Ja trochę rozumiem brak informacji. Gdyby FFG reklamowało nowe figurki, to starego wydania nikt by już nie chciał i zostałoby w magazynach. Ale Gwiezdny pomiot w jakimś małym pudełku, na wzór najmniejszych dodatków do Imperium Atakuje, byłby moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. To jest jedyna figurka na której mi zależy, bo moim zdaniem pozostałe są po prostu ok. Najbardziej zmieniły się Dziecię Dagona (na niekorzyść podobieństwa z ilustracją), Straszliwy łowca (tu podobnie) i Gwiezdny pomiot właśnie (i ten wygląda wreszcie jak na ilustracji z kafelka). Reszta ma zmiany tak drobne, że nie widze powodu żeby wymieniać.
Reklamowac nie będą, bo to nie w ich interesie. Ale informację wypadałoby podać, jak już ulepszony produkt wypuścili. Teraz ludzie nie wiedzą, co mają zrobić, żeby kupić wersję z poprawionymi figurkami. Osobiście bym Gwiezdny Pomiot przytulił w nowej wersji, bo tylko on czeka na malowanie (tych skrzydeł za cholerę nie można wyprostować).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ziembatov
Posty: 59
Rejestracja: 29 sty 2019, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: ziembatov »

arian pisze: 24 lip 2019, 12:14 Ja trochę rozumiem brak informacji. Gdyby FFG reklamowało nowe figurki, to starego wydania nikt by już nie chciał i zostałoby w magazynach. Ale Gwiezdny pomiot w jakimś małym pudełku, na wzór najmniejszych dodatków do Imperium Atakuje, byłby moim zdaniem świetnym rozwiązaniem. To jest jedyna figurka na której mi zależy, bo moim zdaniem pozostałe są po prostu ok. Najbardziej zmieniły się Dziecię Dagona (na niekorzyść podobieństwa z ilustracją), Straszliwy łowca (tu podobnie) i Gwiezdny pomiot właśnie (i ten wygląda wreszcie jak na ilustracji z kafelka). Reszta ma zmiany tak drobne, że nie widze powodu żeby wymieniać.
A jak rozumiesz fakt, że polskie wydanie nie otrzymało nowych figurek? Tutaj już FFG nie można wybronić w żaden sposób.
Czy dadzą do sprzedaży zestaw nowych figurek raczej wątpię ale mam nadzieję, że zaskoczą nas tak samo jak nowymi figurkami i jeszcze bardziej tym, że nie wszystkie wersje je otrzymały. Przyznam szczerze, że dla samego Star Spawn'a wolałbym już chyba sobie wydrukować takie coś (https://www.thingiverse.com/thing:3397621), niż kupować pojedynczą figurę.

Obrazek
Karol
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Może polskie wydanie nie dostało, bo mieli gdzieś jeszcze duże stany magazynowe plastiku z poprzedniej fabryki i wrzucali do pudełek to co im zostało, żeby się pozbyć. Ciekaw jestem jak wygląda opakowanie gry, bo z tyłu na pudełku i w instrukcji jest przecież narysowany Gwiezdny pomiot. Śmieszne to trochę jak dostajesz w środku zupełnie inną figurkę niż na okładce. Będąc nowym graczem, nie znającym uniwersum, pewnie może zdezorientować coś takiego.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Głowy nie dam, ale chyba na bgg było mówione, że nawet te nowe figurki są w opakowaniach ze starym tyłem i w zasadzie trudno się zorientować bez rozpakowania, z czym mamy do czynienia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

arian pisze: 20 lip 2019, 01:10 Jak rozumiem to są figurki z nowego dodruku po zmianie "fabryki":

Obrazek Obrazek

Byłoby świetnie, gdyby dało się niektóre modele kupić osobno. Star Spawn / Gwiezdny pomiot wreszcie wygląda fajnie.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ALE JAK????!! Czemu moj pomiot wyglada jak kupa g.......serio? To sa figurki z nowego wydania MoM??
No to w pytke... :(
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jools »

I to właśnie propozycja wydania tych figurek (średnia jakość i fatalne czarne podstawki) zniechęciły mnie do spróbowania tego tytułu. A uwielbiam tematykę Lovecrafta (mam full kolekcję Eldrticha).
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: polwac »

To kiepski powód, żeby rezygnować z tak świetnej gry.
Jak dla mnie to w ogóle mogło by nie być figurek w Posiadłości Szaleństwa, a i tak grało by się fenomenalnie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: suibeom »

Pewnie to przez fakt, że dopiero wszedłem w planszówkowy świat, ale mi figurki się podobają. A gra... bardzo zachwyca i wciąga, choć byłem na nie ze względu na połączenie z apką. A z tą apką mam pytanie. W kolekcji "2 edycja" widnieją dwa dodatki, których nie potrafię znaleźć. Czy one wyszły?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

suibeom pisze: 26 lip 2019, 08:53 Pewnie to przez fakt, że dopiero wszedłem w planszówkowy świat, ale mi figurki się podobają. A gra... bardzo zachwyca i wciąga, choć byłem na nie ze względu na połączenie z apką. A z tą apką mam pytanie. W kolekcji "2 edycja" widnieją dwa dodatki, których nie potrafię znaleźć. Czy one wyszły?
Zgaduję że chodzi o zestawy kafli i potworów z pierwszej edycji. Wyszły tylko po angielsku i niestety nakład już się skończył. Być może jeszcze go wznowią (z ulepszonymi figurkami?).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Gdzieś było na 100% info, że nie wznowią. Nie mam teraz opcji znaleźć, musisz zaufać na słowo :) Co do szpetnych podstawek - za pare groszy na np. mepel.pl kupisz cudne przeźroczyste podstawki na których osadzisz figurki. Wszyscy chyba tak robią, więc tym aspektem nawet sie nie przejmuj. Szkoda byś taką cudną grę odrzucał, przez taki błahy aspekt.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Tak - tu było o tym:

http://galakta.pl/powracajace-koszmary- ... _Tn9YWoXI4

Jedyne co moge doradzić to jeśli chce się mieć te dodatki to pozostaje AMAZON.DE i AMAZON.IT gdzie znajdziesz oba w cenie około 40 EUR za sztuke, wiec trzeba liczyć 400 zł na oba dodatki, ale myślę, że warto bo dostajemy w tej cenie łącznie:

- 32 nowe kafelki
- 16 badaczy
- 30 potworów

Trzeba się spieszyć bo to ostatnie sztuki i nowych już nie będzie.
Jedyny minus, ale niewielki to, że na kafelkach będą nazwy po niemiecku lub włosku, ale to drobiazg i można załatwić naklejką. Same potwory i badacze mają polskie karty w conversion kicie z podstawki 2 edycji.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Ceny to raczej 50 - 60 EUR... Dla mnie zdecydowanie nie warte tej kwoty tym bardziej, ze w dodatkowe scenariusze mozna grac i bez tych zestawow.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

vikingowa pisze: 26 lip 2019, 13:16 Ceny to raczej 50 - 60 EUR... Dla mnie zdecydowanie nie warte tej kwoty tym bardziej, ze w dodatkowe scenariusze mozna grac i bez tych zestawow.
Zaciekawiło mnie to (nie mam tej gry). Jak można grać w scenariusze z dodatków, nie mając ich?
Yuri pisze: 26 lip 2019, 10:24 Gdzieś było na 100% info, że nie wznowią. Nie mam teraz opcji znaleźć, musisz zaufać na słowo :) Co do szpetnych podstawek - za pare groszy na np. mepel.pl kupisz cudne przeźroczyste podstawki na których osadzisz figurki. Wszyscy chyba tak robią, więc tym aspektem nawet sie nie przejmuj. Szkoda byś taką cudną grę odrzucał, przez taki błahy aspekt.
A może ma to związek z chęcią pozbycia się zapasu starych figurek? Może gdy to wszystko zniknie, to te 2 dodatki pojawią się znowu z już poprawionymi figurkami?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Oby, bo mnie to się serio wydaje dziwne, że mnóstwo ludzi chce to kupować, a oni niewielkim nakładem (w stosunku do projektowania dodatku albo wydawania zupełnie nowej gry) nie chcą tego wznowić. I nie mówię tu nawet o Polsce, a o rynku anglojęzycznym i tejże wersji. Jedynym wytłumaczeniem jest problem z prawami autorskimi. Podstawka angielska ma już przecież trzeci dodruk i dalej się sprzedaje. Dodatki wyprzedają się błyskawicznie.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 131 times
Been thanked: 211 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Darkstorm »

vikingowa pisze: 26 lip 2019, 13:16 Ceny to raczej 50 - 60 EUR... Dla mnie zdecydowanie nie warte tej kwoty tym bardziej, ze w dodatkowe scenariusze mozna grac i bez tych zestawow.
W scenariusz z zombiakami nie zagrasz. Ani w ten gdzie wyskakiwało spaghetti. No i pozostałe scenariusze będą miały mniej możliwości wyglądu lokacji.

Ja mam oba dodatki bo jestem wariatem ale zgadzam się, że stosunek ceny do tego co dostajemy jest mało korzystny.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Trochę z innej beczki. Kupiłem ostatnio te przezroczyste podstawki dla bohaterów i mam pewien dylemat, gdyż dla mnie to nie są one do końca przezroczyste, tylko wpadają w zielony. Tylko ja tak mam? Czy może jestem idiotą i czegoś nie rozumiem :P

Chodzi oczywiście o podstawki z geek mod.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Na nich jest folia naklejona z dwóch stron. :D
ODPOWIEDZ