Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

arian pisze: 26 lip 2019, 18:25 Na nich jest folia naklejona z dwóch stron. :D
Czyli jednak jestem idiotą xD aż muszę to zobaczyć jak wrócę do domu.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Ja Wam mówie/piszę FFG wkoncu się ugnie i zrobią druk na rządanie tych dodatków. W tym hobby to rynek dyktuje warunki i chęc zarobienia przyczyni się do ich powrotu. Nawet Cmon niby ks exclusivami zachecało ludzi do wsparcia i teraz co?, można kupić kity do blood rage, czy dodatkowe figurki w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

vikingowa pisze: 26 lip 2019, 13:16 Ceny to raczej 50 - 60 EUR... Dla mnie zdecydowanie nie warte tej kwoty tym bardziej, ze w dodatkowe scenariusze mozna grac i bez tych zestawow.
alpha pisze: 26 lip 2019, 15:55Zaciekawiło mnie to (nie mam tej gry). Jak można grać w scenariusze z dodatków, nie mając ich?
Darkstorm pisze: 26 lip 2019, 16:39W scenariusz z zombiakami nie zagrasz. Ani w ten gdzie wyskakiwało spaghetti. No i pozostałe scenariusze będą miały mniej możliwości wyglądu lokacji.
Vikingowa ma rację, da się zagrać, ale nie będzie to tak komfortowe jak w przypadku posiadania zestawów figurek i kafli (w tych pakietach są tylko figurki i kafle). Dla badaczy można użyć innych figurek (arkusze postaci już mamy), brakujące kafelki można zastąpić innymi z podobnym rozmieszczeniem pól, za to wszystkie potwory mamy już w formie żetonów w grze podstawowej. Oczywiście to rozwiązanie jest kiepskie wizualnie, bo niektóre kafle na mapie będą wyglądać nie tak jak trzeba, a potwory nie będą figurkowe. Niemniej jednak te dwa scenariusze od biedy da się zagrać, bo nie wymagają żadnych dodatkowych karcianych elementów i nie wprowadzają nowych mechanik, jak pełnoprawne rozszerzenia pudełkowe.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Darkstorm »

Idąc tym tokiem rozumowania to można wcale dodatków nie kupować tylko wyobrażać sobie ze gramy na innych kaflach. Jak dla mnie bez sensu ale każdy może robić jak chce :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: pan_satyros »

Darkstorm pisze: 28 lip 2019, 08:51 Idąc tym tokiem rozumowania to można wcale dodatków nie kupować tylko wyobrażać sobie ze gramy na innych kaflach. Jak dla mnie bez sensu ale każdy może robić jak chce :D
Mylisz się ;) kolejne dodatki wprowadzają już znacznie więcej elementów, które trzeba by zastąpić.
Te 2 pakiety były niczym czyszczenie magazynu, dały nieco elementów grywalny, minimalnym nakładem pracy wydawcy. Nie zdziwi mnie, gdy obecne w nich potwory wrócą jeszcze w innej formie.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Elementy z PŚ 1 lub jak kto woli Suppressed Memories i Recurring Nightmares pojawiają się też w innych scenariuszach po zaznaczeniu w ich kolekcji - nie tylko w tych dwóch dedykowanych. A czy ktoś chce mieć komplet w swojej kolekcji lub poczeka na ew. nowe wznowienie (o ile jego brak nie wynika z kwestii praw licencyjnych) to już jego sprawa. Na Prime days można było je zdobyć taniej o 10e, teraz to drugie jest już chyba niedostępne u Niemców więc może dylemat jest mniejszy.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Powiem tak, mam wszystko z 1 ed (co jest mi potrzebne, tzn podstawkę, alchemie i zew dziczy co daje dokładnie zawartość tych 2 dodatków z 2 ed czyli powracajace koszmary i wyparte wspomnienia*) i z 2...i powiem tak.
Jesli nie jestes choryu na punkcie Lovcrafta i tej gry, odpuść. Wydaje sie kupe kasy, a dostaje sie 2 scenariusze z ktorych jeden (Drodzy zmarli) jest tak beznadziejny i prosty ,że szkoda pisac, Kult ze Strażniczego wzgorza tez lepszy nie jest. Wiec czy warto? Imho ZDECYDOWANIE NIE!!!!
A teraz wyjaśnienie odnośnie dodatkow do 2ed co by uciac pytania raz na zawsze;

Powracające koszmary = dokładnie zawartosc PODSTAWKI z Ied (figurki , badacze i kafle) - odblokowuje BEZNADZIEJNY scenariusz Drodzy zmarli
Wyparte wspomnienia = Zakazana alchemia + zew dziczy (figurki, badacze i kafle) - odblokowuje scenariusz Kult (UWAGA; scenariusz kult tak naprawdę odblokowuje Ied dodatek zew dziczy - ale o tym na koncu)
Wszystkie dodatki razem, dodają różnorodności w scenariuszach - NIE ZMIENIAJĄ ich fabuły, ot kafle terenu beda bardziej różnorodne i inne potwory - np Baykhee zamiast mrocznego łowcy

Kupic I ed PS i zakazana alchemie jest łatwo (tej drugiej jest od metra na allegro, nówki sztuki) , wiec jak bardzo chcecie miec odblokowany ten wyjatkowo ujowy scenariusz , kupcie I ed, i dokupcie alchemie dla urozmaicenia. No i dla badaczy
Jak czesto apka bedzie wykorzystywać elementy z tych dodatkow w przygodach w IIed? Losowo, czasem pojawi sie kafelek albo dwa, i inny potwor.....tak naprawde licza sie tylko badacze
CZy warto wydac kase?
Jesli jestes chory na punkcie HPL - TAK, ja nie żałuje
Ale jesli tylko lubisz ta gre, to NIE, ABSOLUTNIE NIE....no moze jesli zobaczysz ze ktos tanio sprzedaje podstawkę Ied
Tyle z mojej strony , mama nadzieje ze wyjasnienia pomogły
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

ahhh zapomniałem, że w Valkirii tez sa scenariusze wymagające tych dodatków....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Warto też dodać, że mimo wszystko scenariusz Kult ze Strażniczego Wzgórza to mocne nawiązanie do opowiadania Koszmar w Dunwich więc dla psychofanów będzie to argument żeby wydac pieniądze :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: KQuest »

Dwa DLC do drugiej edycji Posiadłości szaleństwa po 7,19 zł na Steamie (-60%). Pierwsza obniżka od premiery
Altered Fates
Dark Reflections
Trzecie DLC na chwilę obecną bez obniżki.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Mogliby z okazji genconu jakieś nowe DLC wrzucić.

Edit. W sumie to jednak bym wolał jakas zapowiedź monster paczka. 😜
Awatar użytkownika
Wajar
Posty: 111
Rejestracja: 17 wrz 2011, 09:37
Lokalizacja: Wymysłów

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Wajar »

KQuest pisze: 01 sie 2019, 21:23 Dwa DLC do drugiej edycji Posiadłości szaleństwa po 7,19 zł na Steamie (-60%). Pierwsza obniżka od premiery
Altered Fates
Dark Reflections
Trzecie DLC na chwilę obecną bez obniżki.
Hmm... może się przeloguj? U mnie są wszystkie trzy na promce.
Sprzedałem na forum:
Spoiler:
http://www.boardgamegeek.com/collection/user/Wajar
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: KQuest »

To nie kwestia przelogowania. W momencie kiedy to pisałem (chwilę po otrzymaniu powiadomienia ze Steama) tylko dwa były w promocji (sprawdzone zarówno bezpośrednio na Steamie jak i na gg.deals). Cena trzeciego musiała się zmienić później ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: polwac »

Dzięki za info! Właśnie na taką promke czekałem z zakupami :D
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Kurczę, na androida mogliby też promkę walnąć...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: xeelee »

dzięki,
są jakieś informacje czy będą polonizować Altered Fates ?
Imię: Łukasz mam
sprzedam
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

jest po polsku
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
xeelee
Posty: 150
Rejestracja: 09 wrz 2012, 15:38
Lokalizacja: Warszawa ~ Wiatraczna
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: xeelee »

strona steam twierdzi że polskiego nie ma, ale dzięki jeszcze sprawdzę przez aplikacje
Imię: Łukasz mam
sprzedam
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Jest po polsku na 100%. Steam kłamie :P
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

SummonerLord pisze: 29 lip 2019, 14:08 Warto też dodać, że mimo wszystko scenariusz Kult ze Strażniczego Wzgórza to mocne nawiązanie do opowiadania Koszmar w Dunwich więc dla psychofanów będzie to argument żeby wydac pieniądze :)
To jest tylko jeden z argumentów.

Tak naprawdę to zarówno:
(1) Mansions of Madness: Second Edition – Suppressed Memories: Figure and Tile Collection (2016)
jak i
(2) Mansions of Madness: Second Edition – Recurring Nightmares: Figure and Tile Collection (2016)

przy zakupie pozostałych dodatków pozwalają na wyposażenie (zapożyczeniem) każdej innej gry z cyklu Arkham Files przez posiadacza tych dodatków w odpowiednie figurki poszukiwaczy (którymi gra się sympatyczniej niż kartonowymi standami) - mając cały set MoM 2ED docelowo można będzie pewnie grać figsami w każdą z tych gier - dodatkowo dla figurek Koszmaru z Dunwhich czy Mroczne Młode (obie w Surpressed Memories) tudzież dwóch Shoggothów (Recurring Nightmares) myślę, że warto.

Z tego co widzę na BGG jest jeszcze dostępna wersja włoska tych dodatków - jeżeli kogoś stać, brałbym w ciemno - te dodatki są w zasadzie niezależne językowo (karty postaci ma do nich zestaw konwertujący, podobnie żetony potworów - też są w języku polskim w podstawce) jedynie opisy plansz mogą stanowić drobny problem, ale biorąc pod uwagę że te dodatki i tak nie wyszły w języku polskim, a widać jakich kafli żąda aplikacja, tak naprawdę nie ma to znaczenia, czy dodatek jest w j.angielskim, j.niemieckim czy j.włoskim - jest to w zasadzie równorzędne rozwiązanie z zakupem całej 1 edycji w j.polskim czy angielskim.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Trochę info od Galakty w temacie ulepszonych figurek i nowego dodatku:
Odnosząc się do Waszych pytań o nowe figurki, które pojawiły się w najnowszym anglojęzycznym dodruku gry podstawowej, wszelkie tego typu zmiany to decyzja Fantasy Flight Games (oryginalnego wydawcy gry), na którą wydawcy wersji zlokalizowanych nie mają żadnego wpływu.

W ostatnim międzynarodowym druku, w którym braliśmy udział, i który jest obecnie dostępny w naszych sklepach, zawartość pudełka jest taka sama jak w poprzednich produkcjach.

Nie mamy informacji o ewentualnej dostępności nowych figurek dla obecnych posiadaczy gry.

W tej chwili to wszystko co możemy Wam przekazać w tym temacie, ale staramy się uzyskać więcej konkretnych informacji.

- Ścieżka Węża: Rozszerzenie zaplanowane jest na IV kwartał tego roku. Jeszcze trochę za wcześnie żebyśmy mogli doprecyzować ten termin.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Jesli te figurki nie pojawia sie osobno w sprzedaży w US to w PL nie ma co na nie nawet liczycz.
A co do sciezki wunsza....byle by byl przed swietami, zeby bylo co robic w okresie swiateczno, sylwestrowym....
No i mogli by w koncu pomyslec o kampanii
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Goldberg pisze: 07 sie 2019, 12:16 No i mogli by w koncu pomyslec o kampanii
Pomyśleli i... wydali Władcę Pierścieni. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Taaaa. Juz wielemrazy marudzilem, ze teraz jak maja WP to czemu nie wdrozyc tego do PS?
Teraz i tak bardziej kminie czym zastapic szkaradnego gwiezdnego pomiota ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Mam obie gry i jakkolwiek kampania jest spoko to przewagą mansiona są właśnie niezależne scenariusze co pozwala zagrać z każdym kiedy chcesz bo zasady są banalne. W lotrze nie zaczniesz kampanii jak masz czas ze znajomymi na jedną partię.
ODPOWIEDZ