Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

W PS od zawsze gram tylko w jednym gronie, bo do tej gry, jak i do kazdej gry z pod znaku macek, potrzebuje klimatu, klimatu i jeszcze raz KLIMATU.
Z innej beczki, jak nam sie wysypal gracz ze starej ekipy do CoC rpg to zanim wzielismy nowego, ,,przesluchalismy,, ok 14 osob na to miejsce, pytajac co wiedza o mitologi, jak sie na nia zapatruja, itd....
Wiem, zboczenie straszna, ale cóż :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Goldberg pisze: 07 sie 2019, 12:46 Z innej beczki, jak nam sie wysypal gracz ze starej ekipy do CoC rpg to zanim wzielismy nowego, ,,przesluchalismy,, ok 14 osob na to miejsce, pytajac co wiedza o mitologi, jak sie na nia zapatruja, itd....
Masakra, ale sito! Ciekawe, czy przeszedłbym taką rozmowę kwalifikacyjną. :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ano , takie widzimisie stetryczalych 40latkow :)
Mialbys juz plusik za avatara ;)
Wiesz, chodzilo nam o podejscie jak ze starego komiksu ktory byl w polskiej wersji podrecznika 5.5 (a moze 4?)
Czyli, twoja drużyna predzej wejdzie bez broni do jaskini z ktorej dochodza pomruki jakichs dzikich zwierząt niz otworzy stara ksiazke znaleziona w bibliotece ;) ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Skrzynia w drodze do paczkomatu, a więc jak obiecywałem wrzucam kilka zdjęć od wykonawcy jak się prezentuje na gotowo :)



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Hmmmm , no, nie wiem....niby fajne, ale jakos inaczej sonie to wyobrażałem. Szczegolnie ten dziwny wisniowy (jasny machon?) Kolor. Tyle o stylostyce, wazne , ze podoba sie Tobie.
Jak z funkcionalnoscia? To ma pomiescic wszystkie dodatki? Ma miejsce na przyszle?
Grawerowane symbole rozszerzeń, imho srednio, bo jak beda dochodzic nowe to co? Odeslesz do dograwerowania? Nie lepiej byly jakies wkladki z nadrukowanymi symbolami?
Rozumiem ze skrzynie obfotografujesz jak przyjdzie? Bo bardzo chetnie zobacze jak to wszystko porozkladane wyglada.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Tak. Ma pomieścić wszystkie dodatki, a także przyszłe i tak będzie jak coś odsyłane do grawerowania, żeby to ładnie wyglądało, bo gdyby mi na tym nie zależało to równie dobrze bym sobie to mógł markerem zrobić.

Jeszcze jedno zdjęcie:


Obrazek
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ale ze będziesz musiał odesłać cała skrzynie czy da się odłączyć tylko ten panel z oznaczeniami? Bo jeśli cała, to wybacz mi, ale rozwiązanie idiotyczne imho.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Bary pisze: 07 sie 2019, 11:49 Trochę info od Galakty w temacie ulepszonych figurek i nowego dodatku:
Odnosząc się do Waszych pytań o nowe figurki, które pojawiły się w najnowszym anglojęzycznym dodruku gry podstawowej, wszelkie tego typu zmiany to decyzja Fantasy Flight Games (oryginalnego wydawcy gry), na którą wydawcy wersji zlokalizowanych nie mają żadnego wpływu.

W ostatnim międzynarodowym druku, w którym braliśmy udział, i który jest obecnie dostępny w naszych sklepach, zawartość pudełka jest taka sama jak w poprzednich produkcjach.

Nie mamy informacji o ewentualnej dostępności nowych figurek dla obecnych posiadaczy gry.

W tej chwili to wszystko co możemy Wam przekazać w tym temacie, ale staramy się uzyskać więcej konkretnych informacji.

- Ścieżka Węża: Rozszerzenie zaplanowane jest na IV kwartał tego roku. Jeszcze trochę za wcześnie żebyśmy mogli doprecyzować ten termin.
Nowe figurki są chyba losowo wrzucane do pudełek, więc pewnie nikt tak na prawdę nie wie co może się trafić w którym pudle. Okazuje się, że nie tylko wersja anglojęzyczna ma nowe modele. Z BGG:
Obrazek
Ja już się na razie wyleczyłem, bo w sumie po pierwszym zachwycie, jak pomyślę, że te dwie figurki, znając ceny FFG, kosztowałyby pewnie luzem ok. 100 zł, to raczej wolałbym przeznaczyć te pieniądze na coś innego.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

arian pisze: 07 sie 2019, 16:08
Bary pisze: 07 sie 2019, 11:49
Ja już się na razie wyleczyłem, bo w sumie po pierwszym zachwycie, jak pomyślę, że te dwie figurki, znając ceny FFG, kosztowałyby pewnie luzem ok. 100 zł, to raczej wolałbym przeznaczyć te pieniądze na coś innego.
Noooo, pewnie tyle by kosztowaly. I gdyby byly z zywicy jak te z najnowszego dodatku, to cena ta nie byla by jakas horendalnie wydumana. Obstawialbym cene na poziomie 15/20$ co u nas dalo by pewnie okolo 40 (cena swietna) / 60 (lekko przydrogo, ale nadal ok) zl za sztuke.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Skrzynia super ale te kolory dla mnie tragiczne. W ogóle nie pasują do tematu i klimatu PS.
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Benedetto XVII »

Skrzynia super ale te kolory dla mnie tragiczne. W ogóle nie pasują do tematu i klimatu PS.
Dlaczego?
Wprost jak z opowiadan Lovecrafta.

"bluzniercza skrzynia, ktorej nieopisane kolory wywoluja mdlosci"

:mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 20:59 przez Benedetto XVII, łącznie zmieniany 1 raz.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Skrzynia specjalnie jest w takich kolorach, żeby właśnie się wyróżniała i biła po oczach. Ma zwracać na siebie uwagę 😜
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Mam pytanie czy ktoś ma może grafikę kafelków z dodatku Recurring Nightmares and Supressed Memories? Z uwagi na niemożliwość dodrukowania chyba bym się zdecydował na zakup kolekcji mazaków i narysowania tego sam (żart oczywiście) a figurki potworów może uda mi się zgromadzić z innych gier :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

Odnoszę wrażenie, że w 2ed jest o wiele mniej zastanowienia się co trzeba robić dalej aby osiągnąć cel. Nie rozwiązuje się zagadki tylko "gra w scenariusz". W 1ED, jako strażnik tajemnic widziałem jak gracze, którzy nie czuja klimatu, gubią się w tym co maja robić i trzeba było im przypominać aby czytali ze zrozumieniem swoje karty, inaczej zabraknie im czasu. W 2ED, jak ktoś się szwęda to pewnie i tak nie zdąży ukończyć scenariusza, ale praktycznie nie występuje uczucie rozwiązywania zagadki, co najwyżej poznawania wydarzeń scenariusza. Mnogość pytajników na planszy sprawia, że odkrywamy praktycznie wszystkie i gdzieś klimat śledztwa przepada.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Ja ostatnio grałem w drugi scenariusz z podstawki 2 ed. i muszę powiedzieć że łatwo nie było i przegraliśmy. Możliwe że fakt sama zagadka trochę się rozmywa, ale bardzo fajnie budowane było napięcie i zabrakło nam jednej rundy przed zakończeniem. Grałem w prawie wszystkie gry od FFG dotyczące świata Lovecraft i ta chyba najlepiej trzyma klimat i narastające niebezpieczeństwo a zagadki też są ciekawe bo z jednej strony nie możesz wszystkiego odkryć ale z drugiej nie ma szans skończyć scenariusza jak nie odkryjesz części i za pierwszym razem są to jednak wybory czy tą próbować czy też inną (za drugim razem jest łatwiej).
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: litk »

Da się w to grać bez aplikacji?
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: koloX »

szczudel pisze: 18 wrz 2019, 10:46 Odnoszę wrażenie, że w 2ed jest o wiele mniej zastanowienia się co trzeba robić dalej aby osiągnąć cel. Nie rozwiązuje się zagadki tylko "gra w scenariusz". W 1ED, jako strażnik tajemnic widziałem jak gracze, którzy nie czuja klimatu, gubią się w tym co maja robić i trzeba było im przypominać aby czytali ze zrozumieniem swoje karty, inaczej zabraknie im czasu. W 2ED, jak ktoś się szwęda to pewnie i tak nie zdąży ukończyć scenariusza, ale praktycznie nie występuje uczucie rozwiązywania zagadki, co najwyżej poznawania wydarzeń scenariusza. Mnogość pytajników na planszy sprawia, że odkrywamy praktycznie wszystkie i gdzieś klimat śledztwa przepada.
Czyli nie wyrzucać 1ed? Kupiłem ją kiedyś, nawet nie zagrałem do tej pory a potem miałem przerwę planszówkową. Teraz trochę znów zaczynam pogrywać ale widzę że w międzyczasie pojawiła się 2ed. Martwi mnie trochę tylko że 1ed chyba nie jest już rozwijana, chyba że czegoś nie wiem...
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Trolliszcze »

litk pisze: 18 wrz 2019, 11:16 Da się w to grać bez aplikacji?
Nie da, to integralna część - wszystkie wydarzenia, wyniki testów itp. są w aplikacji.
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

koloX pisze: 18 wrz 2019, 11:17

Czyli nie wyrzucać 1ed? Kupiłem ją kiedyś, nawet nie zagrałem do tej pory a potem miałem przerwę planszówkową. Teraz trochę znów zaczynam pogrywać ale widzę że w międzyczasie pojawiła się 2ed. Martwi mnie trochę tylko że 1ed chyba nie jest już rozwijana, chyba że czegoś nie wiem...
Jak coś mogę odkupić :) właśnie szukam, w podstawce do 2ed jest zestaw który pozwala włączyć do 2ed elementy z pierwszej. Pierwsza edycja nie będzie już rozwijana.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

gajus21 pisze: 18 wrz 2019, 11:01 Ja ostatnio grałem w drugi scenariusz z podstawki 2 ed. i muszę powiedzieć że łatwo nie było i przegraliśmy. Możliwe że fakt sama zagadka trochę się rozmywa, ale bardzo fajnie budowane było napięcie i zabrakło nam jednej rundy przed zakończeniem. Grałem w prawie wszystkie gry od FFG dotyczące świata Lovecraft i ta chyba najlepiej trzyma klimat i narastające niebezpieczeństwo a zagadki też są ciekawe bo z jednej strony nie możesz wszystkiego odkryć ale z drugiej nie ma szans skończyć scenariusza jak nie odkryjesz części i za pierwszym razem są to jednak wybory czy tą próbować czy też inną (za drugim razem jest łatwiej).
Drugi scenariusz ocieka klimatem opowiadania. Ale jak grałem go dwa razy, to aby go ukończyć trzeba się mocno zmetować i wiedzieć, co i w jakiej kolejności trzeba odwiedzić.

W1ED bardzo podoba mi się planowanie scenariusza, gdzie możesz jako ST ustawić czy scenariusz ma być długi i/lub napakowany akcją. Można ustawić grę tak, że jakiekolwiek zboczenie z linii sprawi, że gracze nie zdążą, a można skrócić trasę między pomieszczeniami ze wskazówkami i naszpikować go potworami. Ja bym absolutnie nie oddawał 1ED, bo jednak doświadczenie jest inne. Czuje sie obecność kogoś "przed monitorem" czy też złego ducha który na każdym kroku nas obserwuje i przeszkadza. W 2ED, walczy się z mniej dynamicznym "złem".
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Szczudel: nie wiem z kim grales i jak, ale to co piszesz jest bardzo subiektywne. Imho 1 ed do 2 nawet sie nie umywa, dwujeczka az ocieka klimatem, a apka, efekty dzwiekowe, lektor....niezapomniane doswiadczenie za kazdym razem. Scenariusz Noc w Muzeum (chyba tak sie nazywa, nie pamietam), 5 podejsc i za kazdym razem przegrana, a ile kminienia pomad stolem, ile ,, kłótni,, , wlozylem w ta gre juz chyba z 1200/1500 zl ale nie zaluje ani jednej zlotowki wpakowanej w dodatkowe gadżety...
Wiesz gdzie apka ma przewage nad mg? Jest bezstronna, automatyczna.
A mowie to jako mg z 25 letnim doświadczeniem i jako fan CoC rpg od edycji 3.5 (97 rok?) :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

W większości się zgadzam, tzn z klimatem uzyskanym dzięki aplikacji (głównie dzięki narracji i dzwiękom). Odsłanianie planszy na bierząco to też klasa sama w sobie. Jednak dobry ST może na zmianę dokręcać śrubę to odpuszczać aby gracze mieli ciekawszą rozgrywkę. Np gracz robi coś co cała grupa zaplanowała, a tu nagle ST rzuca kartę robiącą ciemność, lub blokuje drzwi i cały misterny plan bierze w łeb. Nie masz tego w 2ED. Nawet nie przesunięcie potwora w fazie poruszenia potworów może zmusić graczy do zastanowienia. 2ED jest w tym aspekcie automatyczna. Nie ma uczucia walki z jakąś inteligentną siłą.

Swoją droga rzucanie testów jest o wiele lepsze w 1ED. 10k kośc jest łatwiejsza do przewidzenia, czy czeka nas sukces czy nie. A rzucanie na x kościach x sukcesów zawsze mnie denerwowało - z tego względu nie zagram juz nigdy w Arkhama.

BTW: czym spowodowana jest słaba dostepnośc Przerażających Podróży? To jest chyba jedyny dodatek, który chcę kupić a chyba znalazłem tylko jeden sklep , który go ma.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Bo ludzie wykupili.
Proste. Ta gra jest tak dobra, ze sprzedaje sie na pniu
szczudel pisze: 18 wrz 2019, 12:34 Np gracz robi coś co cała grupa zaplanowała, a tu nagle ST rzuca kartę robiącą ciemność, lub blokuje drzwi i cały misterny plan bierze w łeb.
To strasznie slaby ten mg, jak cos nie idzie po jego mysli to jeb fireballem w graczy, a co....
Nie wybacz, tak prowadzilem jak zaczynalem, potem mi przeszło. Ale ok sa rozne style prowadzenia i rozni gracze, ja wole wlasnie bezstronnych i zimnych, ale kalkulujacych odpowiedni. Dla tego lubie apke :)

A swoja droga na oficialnym forum FFG w dziale MoM chodza sluchy , ze najnowszy dodatek, czyli ścieżka wunsza ;) bedzie miał wbudowany.....trututututututututut....CAMPAIGN MODE!!!
Bym sie chyba rozpuścił gdyby do MoMa dodali kampanie i levelowanje postaci....osz... :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Trolliszcze »

Na Twoim miejscu bym się zbytnio nie podniecał - do EH też dodali "tryb kampanii" w Maskach Nyarlathotepa i wszyscy wiedzą, jak im to wyszło. Gra musi być od podstaw tworzona z zamysłem prowadzenia kampanii, wtedy to ma sens, a takie dosztukowywanie na szybko, bo to ostatnio modne, kończy się zwykle wydmuszką. Obym się mylił.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Wiesz , niby prawda, ale tutaj maja jakby gotowca, w postaci Podrozy Przez Śródziemie. A poza tym....moze nauczyli sie czegos na bledach?
Generalnie wntym roku pomineli maly dodatek i nie wypuscili zadnego dlc, wiec moze szykuja coś dużego?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ