Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Potato Queen »

Przeczytałam caaaaalutki wątek. Wiem, że wiele z poruszanych tu kwestii jest już nieaktualna. Będziemy grać tylko we dwoje, ale po przeczytaniu Waszych opinii powinniśmy dać radę.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2021, 18:09 przez Potato Queen, łącznie zmieniany 1 raz.
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aszolina »

Magatek pisze: 11 sty 2021, 00:09 Przeczytałam caaaaalutki wątek. Wiem, że wiele z poruszanych tu kwestii jest już nieaktualna. Niemniej jednak, jestem bardzo optymistycznie nastawiona do tej gry, która póki co czeka zachomikowana w pracy. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. Kupiłam za horrendalną cenę moim zdaniem, ale widzę, że już każde kolejne które się pojawiają są jeszcze droższe xD Będziemy grać tylko we dwoje, ale po przeczytaniu Waszych opinii powinniśmy dać radę.

(Przy zakupach poszalałam i kupiłam też podstawkę Horror w Arkham LCG i wydaje mi się, że mimo wszystko od tej zaczniemy)
Nie chce Cię martwić, ale właśnie zapowiedzieli dodruk na I kwartał, więc pewnie zaraz będzie w normalnych cenach ;)
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Potato Queen »

Tak, widziałam. Na stronie Galakty stara cena to coś ok. 410 zł, zakładam, że dodruk tańszy nie będzie, więc nie jest tak źle. Żeby było śmieszniej kilka dni się zastanawiałam nad zakupem :lol: Cóż, było poczekać jeszcze kilka, ale nie zamierzam się tym zamartwiać. Nie przeskoczysz :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

I słusznie. Istotne, że masz teraz kawał ciekawej gry na półce. Trochę zazdroszczę poznawania tej serii na świeżo, bo trudno znaleźć cokolwiek podobnego, a my ze znajomymi ograliśmy już wszystko, co wyszło do Posiadłości.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vinnichi »

Ostatnio miałem okazję znów w nią zagrać i muszę przyznać że nawet takie zepsuty eurosucharzysta jak ja bawi się przy niej super. Wyjątkowa gra w swoim gatunku
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
aszolina
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 11:56
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aszolina »

Te 410 to chyba specjalna cena "świąteczna". Wg historii cen Ceneo gra aż do grudnia kosztowała koło 320 zł. Mam nadzieję, że jeszcze taką zobaczę 😁
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: tomg »

sirafin pisze: 11 sty 2021, 17:51 I słusznie. Istotne, że masz teraz kawał ciekawej gry na półce. Trochę zazdroszczę poznawania tej serii na świeżo, bo trudno znaleźć cokolwiek podobnego, a my ze znajomymi ograliśmy już wszystko, co wyszło do Posiadłości.
Zakładam że po dodruku gra będzie dostępna w najtańszych sklepach z rabatami nawet za około 300-310 Pln.
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Potato Queen »

tomg pisze: 11 sty 2021, 19:16
sirafin pisze: 11 sty 2021, 17:51 I słusznie. Istotne, że masz teraz kawał ciekawej gry na półce. Trochę zazdroszczę poznawania tej serii na świeżo, bo trudno znaleźć cokolwiek podobnego, a my ze znajomymi ograliśmy już wszystko, co wyszło do Posiadłości.
Zakładam że po dodruku gra będzie dostępna w najtańszych sklepach z rabatami nawet za około 300-310 Pln.
To będzie wtedy znaczyło, że jestem małym łosiem :mrgreen: Lajf.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Magatek pisze: 11 sty 2021, 21:07 ...To będzie wtedy znaczyło, że jestem małym łosiem :mrgreen: Lajf.
Spójrz na to tak... Co się ograsz to Twoje. A ilu z nas przepala nie taką kwotę co miesiąc ? I co z tego mają? Są natomiast dwa warunki zadziałania tego punktu widzenia. Nie możesz palić i musisz mocno ograć "Posiadłość..." :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Potato Queen »

Yuri pisze: 11 sty 2021, 21:13
Magatek pisze: 11 sty 2021, 21:07 ...To będzie wtedy znaczyło, że jestem małym łosiem :mrgreen: Lajf.
Spójrz na to tak... Co się ograsz to Twoje. A ilu z nas przepala nie taką kwotę co miesiąc ? I co z tego mają? Są natomiast dwa warunki zadziałania tego punktu widzenia. Nie możesz palić i musisz mocno ograć "Posiadłość..." :)
Nie palę, więc już jestem trochę do przodu :D A tak już poważnie, nie zamierzam się tym przejmować. Gdybym nie wzięła to pewnie dodruku nie byłoby tak szybko i potem bym żałowała. A tak zamierzam cieszyć się grą :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Magatek pisze: 11 sty 2021, 21:20 ...Nie palę, więc już jestem trochę do przodu :D A tak już poważnie, nie zamierzam się tym przejmować. Gdybym nie wzięła to pewnie dodruku nie byłoby tak szybko i potem bym żałowała. A tak zamierzam cieszyć się grą :)
I o to w tym wszystkim chodzi. Z tym podejściem można daleko zajść z tym hobby, teraz tylko czekać aż odkryjesz Kickstartera i fakt, że w sumie AŻ dwie nerki to nikomu potrzebne do końca nie są :)

A na serio, wielu niezapomnianych momentów w "Posiadłości..." to rewelacyjna gra.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: suibeom »

Wróciliśmy z dziewczyną do walki z kultystami i potwornościami z innych wymiarów i wygląda na to, że trochę tu zabawimy. Stąd pytanie do badaczek/badaczy, czy korzystacie z organizera dla badacza? Chcemy sobie takie sprawić, ale nie wiemy jak się sprawdzają w praktyce? Czy ilość kart obrażeń/przerażenia jest w miarę widoczna by pilnować licznik obrażeń? Jak z kartami sprzętu/zaklęć itd?
theres
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 17:19
Has thanked: 34 times
Been thanked: 9 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: theres »

Ja sobie zrobiłem sam, coś takiego: viewtopic.php?f=61&t=68880, mam już za sobą kilka partii i złego słowa nie powiem :) Fakt, jak ma się dużo odkrytych kart przerażenia/obrażeń to kolejne najprawdopodobniej wylądują w końcu obok organizera żeby widzieć treść wszystkich, ale bez niego jest IMHO dużo, dużo gorzej.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: KQuest »

Moja Posiadłość z Za progiem leży od dość dawna nieużywana na półce (a stamtąd powoli zmierzała w stronę sprzedaży). Głównym powodem, przez który nie graliśmy był czas potrzeby na ukończenie scenariusza. Zawsze wychodziło tak, że nasz czas gry znacznie przekraczał czasy podane w aplikacji, czasami nawet je podwajając, a przy tym nie uważamy się za osoby, które orzesadnie długo planują każdy ruch i czytają dokładnie wszystkie opksy ataków potworów (które w pewnym momencie stają się powtarzalne).

1. Czy u Was też pierwsze przejście scenariusza zajmuje wyraźnie więcej czasu niż pokazuje aplikacja? Bo zastanawiam się czy to my coś robimy nie tak, czy może to taka cecha tej gry.

2. Myślę nad ewentualnym zakupem dodatku. Widziałem pozytywne opinie Ulic Arkham i Przerażających podróży. Jest jakiś jeden dodatek, który bardziej koncentruje się na śledztwach niż na walce? Dużo bardziej podobają mi się właśnie historie, w których jest mniej walki, a więcej odkrywania i badania rzeczy.

3. Czy któryś z dodatków DLC dostępnych w aplikacji jest wart uwagi? Czytałem raczej nieprzychylne opinie i zastanawiam się czy warto. Szczególnie zaintrygował mnie opis Altered Fates, ale ciężko zgadywać czy rozgrywka jest równa intrygująca, a same ocena na Steamie nie powala
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

KQuest pisze: 25 sty 2021, 20:25 1. Czy u Was też pierwsze przejście scenariusza zajmuje wyraźnie więcej czasu niż pokazuje aplikacja? Bo zastanawiam się czy to my coś robimy nie tak, czy może to taka cecha tej gry.
My zwykle schodzimy poniżej czasu. Większość partii grana w 4os, część w 2os i widełki zawsze się sprawdzały. Dyskusje nad stołem są, ale przeważnie krótkie i rzeczowe(- mieliśmy się nie rozdzielać, zawsze tak mówimy przed partią, - e tam, to PS, co się może złego stać. I w tym momencie coś złego się dzieje :D)
KQuest pisze: 25 sty 2021, 20:25 2. Myślę nad ewentualnym zakupem dodatku. Widziałem pozytywne opinie Ulic Arkham i Przerażających podróży. Jest jakiś jeden dodatek, który bardziej koncentruje się na śledztwach niż na walce? Dużo bardziej podobają mi się właśnie historie, w których jest mniej walki, a więcej odkrywania i badania rzeczy.
To Przerażające podróże dostarczają więcej śledztw i moim zdaniem ciekawszych scenariuszy niż ulice.
KQuest pisze: 25 sty 2021, 20:25 3. Czy któryś z dodatków DLC dostępnych w aplikacji jest wart uwagi? Czytałem raczej nieprzychylne opinie i zastanawiam się czy warto. Szczególnie zaintrygował mnie opis Altered Fates, ale ciężko zgadywać czy rozgrywka jest równa intrygująca, a same ocena na Steamie nie powala
Poszperaj w wątku za apikacją Valkyria. Jest darmowa i oferuje tonę scenariuszy z czego część również w wersji rodzimej. Po co przepłacać :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: KQuest »

Dzięki za odpowiedź :) O Valkyrii wiedziałem, ale przez tak długą przerwę od Posiadłości kompletnie wypadło mi to z głowy. Aktualnie walczę ze sobą w kwestii zakupu Podróży i/albo Ulic. W weekend będę miał okazję zagrać w któreś niegrane jeszcze scenariusze z podstawki i Za progiem i podejrzewam, że wtedy nadejdzie decyzja, czy Posiadłość opuszcza moją półkę (tak jak to miałem poukładane w głowie od bardzo dawna) czy zamawiam dodatek/dodatki
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

KQuest pisze: 25 sty 2021, 20:25 1. Czy u Was też pierwsze przejście scenariusza zajmuje wyraźnie więcej czasu niż pokazuje aplikacja? Bo zastanawiam się czy to my coś robimy nie tak, czy może to taka cecha tej gry.
Często mi się to zdarza, jest to charakterystyczne dla graczy którzy grają rzadko (konieczność rotowania stronami instrukcji w trakcie rozgrywki) podczas gdy 'pudełkowe'/'desygnowane' czasy rozgrywki podane przez FFG dla swoich gier raczej tyczą się gracza ogranego i płynnie przechodzącego przez kolejne etapy rozgrywki. Bez przerw na czynności fizjologiczne.
gogovsky
Posty: 2203
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Zerkać do instrukcji? Gra ma 6 akcji na krzyż, co tam jest do patrzenia w instrukcji?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Faello
Posty: 201
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 24 times
Been thanked: 45 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

gogovsky pisze: 29 sty 2021, 02:06 Zerkać do instrukcji? Gra ma 6 akcji na krzyż, co tam jest do patrzenia w instrukcji?
Nie musisz się krępować i możesz grać bez.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

gogovsky pisze: 29 sty 2021, 02:06 Zerkać do instrukcji? Gra ma 6 akcji na krzyż, co tam jest do patrzenia w instrukcji?
Zasada popychania, kradzieży, test potwora na drzwiach, zasady stawiania drzwi. Jest sporo niuansów a niektóre z powyższych akcji pozwoliły nam wygrać scenariusz zwłaszcza z obłąkańcami i jakbym wcześniej nie wiedział, że takie coś istnieje i że jest to gdzieś tam w instrukcji to byśmy mieli krucho ;p
gogovsky
Posty: 2203
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

grzeslaw90 pisze: 29 sty 2021, 09:02
gogovsky pisze: 29 sty 2021, 02:06 Zerkać do instrukcji? Gra ma 6 akcji na krzyż, co tam jest do patrzenia w instrukcji?
Zasada popychania, kradzieży, test potwora na drzwiach, zasady stawiania drzwi. Jest sporo niuansów a niektóre z powyższych akcji pozwoliły nam wygrać scenariusz zwłaszcza z obłąkańcami i jakbym wcześniej nie wiedział, że takie coś istnieje i że jest to gdzieś tam w instrukcji to byśmy mieli krucho ;p
Nie no ok zgadzam się z Wami, ale zwrot użyty wcześniej rotowanie między stronami instrukcji brzmi jakby trzeba było ją mieć cały czas jak przy Gloomhaven czy Twilight Imperium :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

gogovsky pisze: 29 sty 2021, 10:40
grzeslaw90 pisze: 29 sty 2021, 09:02
gogovsky pisze: 29 sty 2021, 02:06 Zerkać do instrukcji? Gra ma 6 akcji na krzyż, co tam jest do patrzenia w instrukcji?
Zasada popychania, kradzieży, test potwora na drzwiach, zasady stawiania drzwi. Jest sporo niuansów a niektóre z powyższych akcji pozwoliły nam wygrać scenariusz zwłaszcza z obłąkańcami i jakbym wcześniej nie wiedział, że takie coś istnieje i że jest to gdzieś tam w instrukcji to byśmy mieli krucho ;p
Nie no ok zgadzam się z Wami, ale zwrot użyty wcześniej rotowanie między stronami instrukcji brzmi jakby trzeba było ją mieć cały czas jak przy Gloomhaven czy Twilight Imperium :p
Kiedyś znalazłem fajny reference sheet, który był bardzo zgrabnie napisany ale po ang. Postaram się go wrzucić jak znajdę.
Awatar użytkownika
Potato Queen
Posty: 39
Rejestracja: 03 sty 2021, 20:36
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Potato Queen »

Cześć. Pytanie o dodatki - kupować po kolei, czy któryś jest lepszy/ciekawszy od innych?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Magatek pisze: 29 sty 2021, 22:05 Cześć. Pytanie o dodatki - kupować po kolei, czy któryś jest lepszy/ciekawszy od innych?
Moim zdaniem weź pod uwagę szczególnie te dwa: Ulice Arkham i Przerażające Podróże. To są rozszerzenia tzw duże, gdzie masz nieco więcej zawartości niż np w takim Za Progiem
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: strid3rr »

Magatek pisze: 29 sty 2021, 22:05 Cześć. Pytanie o dodatki - kupować po kolei, czy któryś jest lepszy/ciekawszy od innych?
Stara jak świat zasada mówi - bierz to, co jeszcze jest :)
ODPOWIEDZ