Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Robuzz
Posty: 138
Rejestracja: 09 lis 2007, 12:07
Lokalizacja: Czeladź/Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Robuzz »

Witam serdecznie. Właśnie zakupiłem Ulice Arkham i mając pierwszy dodatek i rzeczy z pierwszej edycji zastanawiam się - jak to spakować i ogarnąć sensownie? Jest jakieś dobre storage solution?
Swoją drogą jeszcze - zmienialiście podstawki na przezroczyste? Jest sens?
I will learn to breathe water.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Robuzz pisze: 04 paź 2018, 20:52 Witam serdecznie. Właśnie zakupiłem Ulice Arkham i mając pierwszy dodatek i rzeczy z pierwszej edycji zastanawiam się - jak to spakować i ogarnąć sensownie? Jest jakieś dobre storage solution?
Swoją drogą jeszcze - zmienialiście podstawki na przezroczyste? Jest sens?
Sam się na tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że figurki po prostu będą stały gdzieś na półce/w gablotce. Można wtedy będzie je wykorzystywać także do innych gier Arkham Files (a przynajmniej badaczy). Miałem koncepcję robienia insertu dla kilku pudełek, mierzyłem, liczyłem, ale koniec końców stwierdziłem, że to za dużo niewiadomych w kwestii kolejnych rozszerzeń i generalnie zabawy. Jeśli masz zamiar grać głównie w domu, to chyba jest to najsensowniejsze wyjście. Kafle najlepiej składać alfabetycznie w pudle i tutaj można byłoby wymyślić jakieś wygodne rozwiązanie. Jeśli chodzi o podstawki, to imo tylko przezroczyste, szczególnie, jak malujesz. Dodatkowo polecam nawiercenie ich, żeby użyć oryginalnych "pinów" z figurek. Wiertareczka na baterię zrobi to w mig, a później o niebo lepiej się klei (wystarczy ociupinkę kleju dodać i wszystko jest bardzo stabilne).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: mluckner »

Kafle najlepiej składać alfabetycznie w pudle
Kafle są dwustronne. Nie da się ich uporządkować alfabetycznie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

mluckner pisze: 05 paź 2018, 17:18
Kafle najlepiej składać alfabetycznie w pudle
Kafle są dwustronne. Nie da się ich uporządkować alfabetycznie.
Da, tylko trzeba się zdecydować na którąś ze stron. ;) A tak poważnie, to masz rację, zasugerowałem się gdzieś opisem na bgg i zapomniałem o ich dwustronności. W takim razie pozostaje podzielenie ich na zbiory związane z konkretnym dodatkiem, w którym się ukazały.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: seraf »

Ktoś poleci sklep gdzie mogę kupić przeźroczyste podstawki? Jak radzicie sobie z przeźroczystymi podstawkami dla potworów i ich żetonami "wciskanymi"?
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: mluckner »

Ja kupiłem geekmoda u nich w sklepie. Żetony ze statystykami trzymam oddzielnie z boku, po jednej sztuce. Żetony do rozróżnienia potworów kładę na podstawki. System działa. Jedyne czego mi brak to podstawki pod latające stwory, które u mnie niestety pełzają.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Bardzo zła wiadomość od Galakty dla osób czekających na zestawy figurkowo-kafelkowe:
Niestety, mamy także dla Was złą informację. Niedawno otrzymaliśmy zaskakującą wiadomość, że produkcja zamówionych zestawów nie tylko się nie odbędzie, ale prawdopodobnie tytuły te nie będą już nigdy dodrukowywane. Dlatego ze smutkiem musimy wycofać nasze ogłoszenie o pojawieniu się ich w polskiej wersji językowej :( Ta informacja pojawiła się niedawno dlatego jeszcze oficjalnie nie zdążyliśmy poinformować na naszej stronie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

Czy chodzi o Powracające koszmary i Wyparte wspomnienia? Na stronie Galakty były już niby w produkcji...
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

awawa pisze: 05 lis 2018, 12:44 Czy chodzi o Powracające koszmary i Wyparte wspomnienia? Na stronie Galakty były już niby w produkcji...
Dokładnie o nie chodzi. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

Rzeczywiście, zła wiadomość. Pytanie więc do posiadaczy tych 2 dodatków? Jak już się doda ich posiadanie w aplikacji, to podczas rozgrywki pojawiają się te elementy dość często? Wtedy jak się gra po polsku, to po prostu aplikacja podaje ich angielskie nazwy (kafle, potwory) czy jak to zostało rozwiązane?

Trochę by było szkoda wydać 400 zł na angielskie, jeśli prawie nigdy nie wyskoczą te elementy w rozgrywce. Dlatego będę wdzięczna za jakieś info w tej sprawie.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

Już tego nie pamiętam czym dokładnie się to różni, ale nie lepiej i taniej kupić Posiadłości 1ed z dodatkami? I można wybrać wersję PL (ale to mało istotne). Chyba, że używki też już wymiotło lub osiągnęły ceny kolekcjonerskie?
Granie na Bemowie
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: 0NCK0 »

W tych dodatkach są tylko figurki i kafle.
Ja mam wersję angielską wszystkiego a gram po polsku. Nie przeszkadza to w ogóle.
Jedyne jaką trudność masz to że wyskakuje Ci nazwa kafelka po polsku, a musisz znaleźć go po angielsku to nie przeszkadza, gdyż masz rysunek kafelka i wiesz z jakiego zestawu pochodzi. Dla mnie lepiej by było gdyby te kafelki miały nr, a nie nazwy.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: czeczot »

A w aplikacji "misja" jest po polsku czy teksty są mieszane? Część po polsku a część po angielsku?
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Strud »

Helga pisze: 05 lis 2018, 13:01 Pytanie więc do posiadaczy tych 2 dodatków? Jak już się doda ich posiadanie w aplikacji, to podczas rozgrywki pojawiają się te elementy dość często? Wtedy jak się gra po polsku, to po prostu aplikacja podaje ich angielskie nazwy (kafle, potwory) czy jak to zostało rozwiązane?
To zależy od scenariusza - w niektórych rotacja jest mała, w innych większa, ale zdarzało mi się już ich użyć poza domyślnymi scenariuszami tych dodatków. Niemniej na pewno nie będzie to często.
Nazwy kafelków są w aplikacji po polsku, ale to nie stanowi dużego problemu - raz, że tłumaczenie jest dosyć intuicyjne, dwa, że widać ich wygląd na mapie.
lechu
Posty: 21
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:07

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: lechu »

Wg. moich obserwacji kafle z dodatków w innych scenariuszach pojawiają się dość rzadko.
Bardziej istotne jest to że wprowadzają dodatkową dużą pulę bohaterów, kilka nowych potworów i scenariusze.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

Dzięki wszystkim ;). No nic, to trzeba kupować, póki jeszcze są w sklepach :).
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: wrogreg »

Dla zainteresowanych dodatek "Za progiem" jest już w sklepach.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: vikingowa »

Helga pisze: 05 lis 2018, 13:01 Rzeczywiście, zła wiadomość. Pytanie więc do posiadaczy tych 2 dodatków? Jak już się doda ich posiadanie w aplikacji, to podczas rozgrywki pojawiają się te elementy dość często? Wtedy jak się gra po polsku, to po prostu aplikacja podaje ich angielskie nazwy (kafle, potwory) czy jak to zostało rozwiązane?

Trochę by było szkoda wydać 400 zł na angielskie, jeśli prawie nigdy nie wyskoczą te elementy w rozgrywce. Dlatego będę wdzięczna za jakieś info w tej sprawie.
Oczywiście, że szkoda wydać 400zł na pare kafelków i postaci... bez przesady... za to można mieć 4 inne gry lub 3 DUŻE dodatki. Do nowych scenariuszy można bez problemu użyć podobnych kafelków.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

I tak już nieważne, bo po oficjalnym komunikacie Galakty wymiotło wszystko ze sklepów :D.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Quba40 »

Helga pisze: 08 lis 2018, 21:44 I tak już nieważne, bo po oficjalnym komunikacie Galakty wymiotło wszystko ze sklepów :D.
Jeszcze zdążyłem wykupić ostatnie egzemplarze z Gamelord i Planszomania :D
Bardzo się wahałem wcześniej przed tym zakupem, jednak Posiadłość dość często trafia u mnie na stół, więc przebolałem te 2 scenariusze za 400 zł, mam nadzieję, że kolekcja nowych badaczy i potworów oraz kilka układów map zrekompensują mi ten wydatek :)

P.S. udało mi się zmieścić wszystko w pudle od podstawki a mam oba dodatki: Za progiem i Ulice Arkham - co uważam za niezłe osiągnięcie :D
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Gatherey »

Sorry, jeśli się pojawiało to pytanie, ale nauczony poprzednimi tłumaczeniami Galaktami i ich jakością (lub jej brakiem) spytam przed zakupem - wersja polska czy angielska? Chodzi mi o apkę, przystępność tekstu, dostępność dodatków itd.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

Bierz PL chyba, że cenowo wersja EN wychodzi znacznie korzystniej. Czasami coś było jeszcze niedotłumaczone w apc'e świeżo po wyjściu nowych dodatków ale jak ostatnio grałem to chyba już poprawili, epickich wpadek (poza rozlatującymi się figurkami w każdej edycji i wersji językowej) raczej brak.
Quba40 pisze: 11 lis 2018, 10:47 Bardzo się wahałem wcześniej przed tym zakupem, jednak Posiadłość dość często trafia u mnie na stół, więc przebolałem te 2 scenariusze za 400 zł, mam nadzieję, że kolekcja nowych badaczy i potworów oraz kilka układów map zrekompensują mi ten wydatek :)
Jest tego trochę więcej niż dwa scenariusze, nowsze dodatki wykorzystują również niektóre kafle z 1ed edycji. Nie wiem czy bardzo zmienia to fabułę ale miło znowu było odwiedzić kostnicę...tzn laboratorium z jedynki ;)
Granie na Bemowie
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: jediwolf »

Gatherey pisze: 13 lis 2018, 22:06 Sorry, jeśli się pojawiało to pytanie, ale nauczony poprzednimi tłumaczeniami Galaktami i ich jakością (lub jej brakiem) spytam przed zakupem - wersja polska czy angielska? Chodzi mi o apkę, przystępność tekstu, dostępność dodatków itd.
Bierz wersję PL. Ostatnio ze znajomymi p oraz pierwszy odpaliliśmy PS. Jakość tłumaczenia zarówno na kartach jak i apce jest bardzo ok. W apce wyłapaliśmy dla pierwszego scenariusza 2-3 błędy stylistyczne i jeden ortograficzny :D
Wspieraj wersję polską :)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: petlik »

Gatherey pisze: 13 lis 2018, 22:06 Sorry, jeśli się pojawiało to pytanie, ale nauczony poprzednimi tłumaczeniami Galaktami i ich jakością (lub jej brakiem) spytam przed zakupem - wersja polska czy angielska? Chodzi mi o apkę, przystępność tekstu, dostępność dodatków itd.
Jeśli chcesz iść w dodatki to tylko angielska - wtedy masz opcję rozszerzenia gry o każdy dodatek, który zostanie w przyszłości wydany. Pewności, że każdy z dodatków doczeka się polskiego wydania niestety nie masz (pierwsze lepsze przykłady z brzegu [gry od Galakty] - Imperium Atakuje, Gra o Tron karcianka).
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

petlik pisze: 15 lis 2018, 00:31
Gatherey pisze: 13 lis 2018, 22:06 Sorry, jeśli się pojawiało to pytanie, ale nauczony poprzednimi tłumaczeniami Galaktami i ich jakością (lub jej brakiem) spytam przed zakupem - wersja polska czy angielska? Chodzi mi o apkę, przystępność tekstu, dostępność dodatków itd.
Jeśli chcesz iść w dodatki to tylko angielska - wtedy masz opcję rozszerzenia gry o każdy dodatek, który zostanie w przyszłości wydany. Pewności, że każdy z dodatków doczeka się polskiego wydania niestety nie masz (pierwsze lepsze przykłady z brzegu [gry od Galakty] - Imperium Atakuje, Gra o Tron karcianka).
Galakta bardzo solidnie wspiera gry w klimacie Cthulhu. Jeśli miałbym zaryzykować stwierdzenie, jaki cykl gier daje największe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wsparcie rozszerzeń, to właśnie Arkham Files.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ