Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Trolliszcze pisze:To ja teraz idę o zakład, że te elementy z 1 edycji będą w dodatkach wymieszane z nowymi elementami 2 edycji, żeby posiadacze 1 edycji też musieli kupić xD
Heh, o tym samym pomyślałem. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sewhoe »

Jak zaczną powtarzać badaczy i potwory z 1 edycji w dodatkach z drugiej, to będzie to dla mnie bardzo słabe. Wybaczę tylko pod warunkiem, że będą to nowe wzory :) Idealnie zaś byłoby gdyby pojawił się dodatek z plastikami z 1 edycji dla chętnych chcących skompletować figurki do kart z "conversion kit".
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

sewhoe pisze:Idealnie zaś byłoby gdyby pojawił się dodatek z plastikami z 1 edycji dla chętnych chcących skompletować figurki do kart z "conversion kit".
I tak zapewne będzie, plastik + kafle z nowymi oznaczeniami dla ludzi, którzy nie kupili pierwszej edycji.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Nie pogniewałbym się na FFG, gdyby któryś z dodatków pozwalał na rozegranie kampanii fabularnej. Z niecierpliwością czekam na rodzimą wersję i pozwalam popłynąć sobie z nurtem "hajpu" :D
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

sirafin pisze:
sewhoe pisze:Idealnie zaś byłoby gdyby pojawił się dodatek z plastikami z 1 edycji dla chętnych chcących skompletować figurki do kart z "conversion kit".
I tak zapewne będzie, plastik + kafle z nowymi oznaczeniami dla ludzi, którzy nie kupili pierwszej edycji.
Kafli nie ma potrzeby, one będą w CK.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Hmmm, z tego co mi wiadomo, kafli nie będzie w CK. Gdzie znalazłeś wzmiankę, że będą?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

sirafin pisze:Hmmm, z tego co mi wiadomo, kafli nie będzie w CK. Gdzie znalazłeś wzmiankę, że będą?
"+ conversion kit :
16 investigator cards
33 monsters tokens
4 characters tokens."

Chyba, że kafle i tokeny to coś innego.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Nie będzie kafli, nie będzie figurek. Jedynie karty postaci dostosowane do drugiej edycji, a także żetony, które będziemy wkładać pod figurki.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Carmash pisze:Nie będzie kafli, nie będzie figurek. Jedynie karty postaci dostosowane do drugiej edycji, a także żetony, które będziemy wkładać pod figurki.
Dobra, chodzi o kafle terenów. Mylnie zrozumiałem, że kaflami Sirafin nazwał żetony potworów.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: donmakaron »

Carmash pisze:Nie pogniewałbym się na FFG, gdyby któryś z dodatków pozwalał na rozegranie kampanii fabularnej.
Za to pewnie odpowiedzialna będzie apka, tak jak w przypadku Descenta w wersji full co-op z aplikacją.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Tyle że Descent miał tryb kampanii i bez aplikacji, w Posiadłości to by była zupełna nowość. W Posiadłości nigdy nie mieliśmy żadnych mechanizmów stworzonych na potrzeby rozwoju postaci. Perspektywa kampanii byłaby interesująca, ale w tym uniwersum koniec drogi na pewno nie oznaczałby bogactwa i chwały :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Walka o poczytalność i równowagę psychiczną brzmi znacznie lepiej, aniżeli góra złota i chwały :D
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: sirafin »

Taaa, czeka cię wspaniała nagroda w postaci śmierci albo kurteczki z rękawami wiązanymi na plecach, to tylko kwestia czasu ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

A teraz czas na informacje dotyczące aplikacji:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... tmosphere/
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: crsunik »

Coraz ciekawiej to wygląda :) Teraz pytanie, czy faktycznie czekać na drugi druk czy brać już teraz ;<
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Carmash »

Brać już teraz! Drugi druk ma zawierać guziki zamiast figurek :D
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: schizofretka »

1ed była taką zabawą bardziej niż grą - 90% frajdy to odkrywanie fabuły i wczucie się. Przepraszam, 130% - bo mechanika -30% :rotfl:

Z tego powodu umiarkowanie entuzjastycznie myślę o graniu kolejnego scenariusza ponownie, bo co z tego, że lamigłówki będą miały inne rozwiązania i potwory wyskakiwać z innej szafy, skoro to nie jest gra taktyczna?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Ardel12 »

schizofretka pisze:1ed była taką zabawą bardziej niż grą - 90% frajdy to odkrywanie fabuły i wczucie się. Przepraszam, 130% - bo mechanika -30% :rotfl:

Z tego powodu umiarkowanie entuzjastycznie myślę o graniu kolejnego scenariusza ponownie, bo co z tego, że lamigłówki będą miały inne rozwiązania i potwory wyskakiwać z innej szafy, skoro to nie jest gra taktyczna?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Totalnie nie mogę się zgodzić. Po pierwsze wybory przy każdym ze scenariuszy rzutują na fabułę i to w całkiem dużym stopniu. Nawet grając w pierwszy scenariusz najpierw jako mistrz a potem jako badacz czerpałem ogromną przyjemność. Twój opis bardziej bym przypisał do Time Stories :)

A co do II Edycji.
To nie podoba mi się:
- wymuszenie używania aplikacji,
- rezygnacja z możliwości grania jako mistrz gry

A podoba mi się:
- CK w podstawce
- Możliwość grania wyłącznie kooperacyjnie

Obawiam się, że FFG jak zwykle przegnie z modelem sprzedażowym ( może doczekamy się DLC w aplikacji :D). Czekam na pierwsze recenzje i polską edycje z poprawionymi babolami :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: schizofretka »

Rzutują na fabułę, ale nie są to wybory jak w grach strategicznych, gdzie na podstawie (niepełnej zwykle) informacji oceniamy w miarę mierzalnie korzyści z obrania różnych ścieżek. Tutaj albo są dośc oczywiste, albo przygodowe, albo na czuja. Podchodząc do tej gry pierwszy i drugi raz, mając oczekiwania jak do gier taktycznych zasugerowane 'dungeon crawlingiem', bardzo srogo się zawiodłem. Prawdopodobnie, gdyby od początku sprzedano mi to właśnie jak 'Time Stories"', a KoS nie grał przeciwko graczom (mając podobne oczekiwania), bawiłbym się znacznie lepiej. Bo nie ukrywajmy, jeśli ktoś chce więcej pokombinować lub jakiegoś współzawodnictwa, to już Desscent będzie znacznie lepszy (co nie zmienia faktu, że piąta kolejna jego edycja mi zwisa i powiewa, a o MoM nadstawiam ucha).

Oczywiście wypowiadałem (i wypowiadam się) tutaj ze swojej perspektywy. No i również boję się widocznego już dojonka... Po IA powiedziałem sobie, że koniec z tego typu grami od FFG. Musiałaby albo urywać jaja i powodować obłęd, albo mieć regularne, tanie dodatki z nowymi scenariuszami. Z tego powodu paradoksalnie DLC napawa mnie optymizmem, bo znacznie taniej można sprzedawać treść czysto cyfrową. Ideałem bylaby wypaśna edycja jak stare trumny z całym plastikiem + tanie DLC. Chcesz zagrać jutro? Kupujesz za 4$ nowy scenariusz i gracie. No ewentualnie roznicie plastiku na podstawkę + duży dodatek z podobnym stosunkiem ceny do ilości towaru. Takie boostery za 40zł z figurką i kilkoma kartami to jakiś hardcor. Nie liczyłm, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Magic wychodził taniej niż IA...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: TTR_1983 »

Grudzień....będzie bez baboli :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

TTR_1983 pisze:Grudzień....będzie bez baboli :mrgreen:
Spoiler:
"Doskonale wszyscy wiecie, że nasza mała sala rytualna ma grono wiernych kultystów, którzy regularnie odprawiają w niej stosowne rytuały aby przywołać Przedwiecznych?
A bardziej na serio - cieszymy się, że wreszcie możemy oficjalnie mówić o projekcie, nad którym spędziliśmy bardzo wiele czasu.

Tak - gra będzie w polskiej wersji językowej.
Tak - aplikacja będzie w pełni spolszczona.
Tak - w aplikacji będzie podłożony polski lektor.
Tak - w podstawce do polskiej wersji będzie znajdował się Conversion Kit umożliwiający przeniesienie kafli pomieszczeń, potworów i badaczy z I edycji do II.
Tak - gra powinna być dostępna jeszcze w tym roku. "
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Helga »

W sumie można się było spodziewać ale i tak info cieszy. Nie miałam pierwszej edycji, na drugą się skuszę :D. Najwyżej komuś nie kupie prezentu na gwiazdkę :P
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Szaweł »

Najlepszy w tym jest ten upgrade kit. Pokłony dla marketingowców FFG. Jak zrobić, żeby nie dość, że wydajemy i sprzedajemy II edycję gry nadal sprzedawać I edycję i jej dodatki :D Ja kupię pewnie oba duże dodatki i II edycję. Wtedy będę miał najwięcej wszystkiego i będę najbardziej zły :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

Szaweł pisze:Najlepszy w tym jest ten upgrade kit. Pokłony dla marketingowców FFG. Jak zrobić, żeby nie dość, że wydajemy i sprzedajemy II edycję gry nadal sprzedawać I edycję i jej dodatki :D Ja kupię pewnie oba duże dodatki i II edycję. Wtedy będę miał najwięcej wszystkiego i będę najbardziej zły :D
Nie musisz kupować pierwszej edycji. Wyjdą dodatki z jej elementami, żebyś sobie wszystko skompletował. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ