Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: RaYell »

Bary pisze: 15 lis 2018, 07:50 Galakta bardzo solidnie wspiera gry w klimacie Cthulhu. Jeśli miałbym zaryzykować stwierdzenie, jaki cykl gier daje największe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wsparcie rozszerzeń, to właśnie Arkham Files.
Galakta przed paroma dniami wycofała się z wydania polskiej wersji dwóch dodatków do Posiadłości Szaleństwa także tego...
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: idziol91 »

Na każdym kroku to samo... Nie Galakta się wycofała tylko FFG podjęło decyzję, że nie będą tego drukować w innych językach i po angielsku najprawdopodobniej też nie będzie dodruku. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: RaYell »

Może tak, może nie. Na stronie FFG angielska wersja Recurring Nightmares jest na liście planowanych dodruków.

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Michał M »

RaYell pisze: 15 lis 2018, 09:07 Może tak, może nie. Na stronie FFG angielska wersja Recurring Nightmares jest na liście planowanych dodruków.

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
Tak samo jak były tam przez wiele miesięcy dodatki do 3 edycji Twilight Imperium. To nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: czeczot »

Na liście dodruków FFG dodatek do runewars jest juz od lat a nie miesięcy :)
idziol91
Posty: 202
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:49
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: idziol91 »

RaYell pisze: 15 lis 2018, 09:07 Może tak, może nie. Na stronie FFG angielska wersja Recurring Nightmares jest na liście planowanych dodruków.

https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/
To i tak nie świadczy o tym, że Galakta zrezygnowała z druku tak jak pisałeś...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Munchhausen »

Tak, Galakta specjalnie skłamała i zrzuciła odpowiedzialność na swojego najważniejszego partnera. To jak najbardziej ma sens z biznesowego punktu widzenia :)
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: petlik »

Bary pisze: 15 lis 2018, 07:50
petlik pisze: 15 lis 2018, 00:31
Gatherey pisze: 13 lis 2018, 22:06 Sorry, jeśli się pojawiało to pytanie, ale nauczony poprzednimi tłumaczeniami Galaktami i ich jakością (lub jej brakiem) spytam przed zakupem - wersja polska czy angielska? Chodzi mi o apkę, przystępność tekstu, dostępność dodatków itd.
Jeśli chcesz iść w dodatki to tylko angielska - wtedy masz opcję rozszerzenia gry o każdy dodatek, który zostanie w przyszłości wydany. Pewności, że każdy z dodatków doczeka się polskiego wydania niestety nie masz (pierwsze lepsze przykłady z brzegu [gry od Galakty] - Imperium Atakuje, Gra o Tron karcianka).
Galakta bardzo solidnie wspiera gry w klimacie Cthulhu. Jeśli miałbym zaryzykować stwierdzenie, jaki cykl gier daje największe bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wsparcie rozszerzeń, to właśnie Arkham Files.
Tak jest obecnie. Czy sytuacja się nie zmieni w przyszłości tego niestety nie sposób przewidzieć. Solidnie wpierane również były gry przytoczone przeze mnie, a jednak Galakta zaprzestała wydawania kolejnych rozszerzeń. Jakby na to nie patrzeć, inwestycja w angielskie wydanie jest pewniejszą inwestycją - wszystko co wyjdzie możesz włączyć do swojej kolekcji bez konieczności mieszania wersji językowych. Posiadłość jest tytułem nastawionym na regularne wydawanie dodatków, dlatego też obecna sytuacja & nastawienie Galakty nie wiele znaczy; pokusił bym się o stwierdzenie, że trzeba wyciągać wnioski z dotychczasowych doświadczeń, a te jasno dają do zrozumienia, że angielska wersja jest pod kątem rozszerzania gry sensowniejszą opcją. No ale jest też drugi czynnik, a mianowicie to na ile jest się obeznanym w języku angielskim + na ile obeznane są osoby z którymi zasiada się do stołu. Jeśli poziom języka ang. osób grających pozwala im komfortowo prowadzić rozgrywkę to nie znajduję argumentów dla których warto było by ponosić ryzyko inwestowania w wersję językową, której wsparcie może (ale nie musi) się nagle zakończyć.
gogovsky
Posty: 2200
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: gogovsky »

Po co szerzyć dezinformacje? wydali caly horror w arkham, caly eldritch horror, calą posiadłość pierwsza edycja. A porównania do gier lcg jest trochę mało poważne;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: petlik »

gogovsky pisze: 15 lis 2018, 15:23 Po co szerzyć dezinformacje? wydali caly horror w arkham, caly eldritch horror, calą posiadłość pierwsza edycja. A porównania do gier lcg jest trochę mało poważne;)
Co konkretnie nazywasz dezinformacją? Jedynie co zostało nadmienione to to, że z wyborem polskiej wersji językowej wiąże się pewne ryzyko (zakładając, że komuś zależy na spójności zawartości dodatkowej z podstawką). Piszesz o porównaniu z grami lcg ignorując fakt, że jedną z dwóch przytoczonych gier był Imperial Assault, który z całą pewnością nie jest grą lcg. Padło pytanie o wybór wersji językowej w związku z czym pojawiły się konkretne argumenty - nie wiem skąd zarzut o wprowadzaniu kogoś w błąd (a tym właśnie jest dezinformacja).
gogovsky
Posty: 2200
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: gogovsky »

Nazywaj to jak chcesz dezinformacją, sianiem fermentu, straszeniem itd;) Ale w porządku niech będzie i to ludzie sami zdecydują;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

Munchhausen pisze: 15 lis 2018, 13:19 Tak, Galakta specjalnie skłamała i zrzuciła odpowiedzialność na swojego najważniejszego partnera. To jak najbardziej ma sens z biznesowego punktu widzenia :)
Czytając oświadczenie Galakty to jest ono bardzo asekuracyjne:
"Jakby tego było mało, najprawdopodobniej rozszerzenia te nie będą już przygotowywane w żadnej wersji językowej (także angielskiej)." A więc na tą chwilę oficjalnie skasowano jedynie wersję PL. Komunikatu ze strony FFG nigdzie nie znalazłem.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

awawa pisze: 16 lis 2018, 23:12
Munchhausen pisze: 15 lis 2018, 13:19 Tak, Galakta specjalnie skłamała i zrzuciła odpowiedzialność na swojego najważniejszego partnera. To jak najbardziej ma sens z biznesowego punktu widzenia :)
Czytając oświadczenie Galakty to jest ono bardzo asekuracyjne:
"Jakby tego było mało, najprawdopodobniej rozszerzenia te nie będą już przygotowywane w żadnej wersji językowej (także angielskiej)." A więc na tą chwilę oficjalnie skasowano jedynie wersję PL. Komunikatu ze strony FFG nigdzie nie znalazłem.
W razie wątpliwości zawsze można napisać do FFG pytanie o tę kwestię...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

Mam już I edycję więc pozostawię tą kwestię do wyjaśnienia zainteresowanym, gdyż oświadczenie Galakty zawiera po prostu spory znak zapytania i nie przekreśla definitywnie tych dodatków (poza PL) tak jak pisano wcześniej.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: awawa »

No i dotarła Świątynia świtu
Spoiler:
słyszałem o tych nowych kartonach które pojawiły się przy dodrukach, ale pierwszy raz miałem z nimi do czynienia, przy premierze. Galakta/FFG prośba o powrót do źródeł i poprzedniego rozwiązania, te jest tragiczne
Minusy:
- pudełko otwierane z boku, po wyrzuceniu wypraski przed niczym nie chroni zawartości i całe się wygina
- ilość komponentów, choć czytałem o wydaniu EN i niby wiedziałem czego się spodziewać ale inną rzeczą jest ocenić to własnymi oczyma
Plusy:
- ilość komponentów oraz pudełko, które można bez żalu wyrzucić o ile mamy poprzednie dodatki, gdyż zawartość można przełożyć do nich. Wszystko spokojnie się tam zmieści ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness Second Edition

Post autor: Bary »

awawa pisze: 14 gru 2018, 10:57 słyszałem o tych nowych kartonach które pojawiły się przy dodrukach, ale pierwszy raz miałem z nimi do czynienia, przy premierze. Galakta/FFG prośba o powrót do źródeł i poprzedniego rozwiązania, te jest tragiczne
Minusy:
- pudełko otwierane z boku, po wyrzuceniu wypraski przed niczym nie chroni zawartości i całe się wygina
- ilość komponentów, choć czytałem o wydaniu EN i niby wiedziałem czego się spodziewać ale inną rzeczą jest ocenić to własnymi oczyma
Plusy:
- ilość komponentów oraz pudełko, które można bez żalu wyrzucić o ile mamy poprzednie dodatki, gdyż zawartość można przełożyć do nich. Wszystko spokojnie się tam zmieści ;)
Nie czarujmy się, to nie jest żadne ułatwianie życia klientowi, tylko redukcja kosztów. To jeszcze byłoby wytłumaczalne, jakby sama podstawka miała jakiś przemyślany system pakowania zawartości, który uwzględniałby dodatki. Niestety powrotu już raczej nie będzie, a w dodatku kolejne wydawnictwa (m.in. Portal) idą tą samą drogą.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Też wolałbym powrót do poprzednich pudełek. Te nie mają tego "czegoś".

Ja się już z tymi pudełkami spotkałem przy Grze o Tron LCG. Chyba 2 czy 3 ostatnie duże dodatki mają właśnie takie pudełka. Fatalne to jest :(
Plus tego jest taki, że w razie czego można to złożyć na płasko po przełożeniu kart w inne miejsce. No ale z drugiej strony po co wtedy to pudełko? Chyba, że w razie czego na sprzedaż: wyciągasz je, rozkładasz do pierwotnego kształtu, i sprzedajesz z pudełkiem :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Przyznam się, że pudełka z 3 małych dodatków z Descenta pociąłem i schowałem na płasko, gdyż wszystko udało się schować do reszty "twardej" kolekcji i to z dużym zapasem. Z tym dodatkiem z Posiadłości jeszcze sobie poradzę ale z następnym który ma być większy to nie przejdzie i zastanawiam się nad sensem jego zakupu ze względów czysto praktycznych. Największy problem to nawet nie grubość pudełka, która jest śmieszna ale ten boczny system jego otwierania. U mnie figurki siedzą w twardych, dużych pudełkach od starszych dodatków otwieranych od góry i nawet nie wyjmuję ich do setupu, tylko wyciągam gdy gra tego wymaga - zajmuje to tylko moment.
Granie na Bemowie
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

awawa pisze: 14 gru 2018, 12:40 Przyznam się, że pudełka z 3 małych dodatków z Descenta pociąłem i schowałem na płasko, gdyż wszystko udało się schować do reszty "twardej" kolekcji i to z dużym zapasem.
To Descent też ma takie cienkie pudełka? Wszystkie czy niektóre z nich? Dopiero planuję wejście w Descenta (zacząłem od DnŻ), ale już mi ta wiadomość popsuła humor :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

alpha pisze: 14 gru 2018, 12:49
To Descent też ma takie cienkie pudełka? Wszystkie czy niektóre z nich? Dopiero planuję wejście w Descenta (zacząłem od DnŻ), ale już mi ta wiadomość popsuła humor :(
Nie, ma normalne twarde, dzięki czemu można przepakować zawarto do kilku pudełek a resztę zmagazynować po złożeniu na płasko. I bardzo wygodny system z ich otwieraniem od góry. Gdyby było tak jak w tych nowych miękkich pudełkach otwieranych z boku to za każdym razem trzeba by wszystko wysypywać na stół, nie wyobrażam sobie tego...
Granie na Bemowie
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: alpha »

Ufff.... ulżyło mi :) Właśnie tym wysypywaniem wszystkiego się przeraziłem. Wolę otworzyć od góry i mieć swobodny dostęp.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Gatherey »

Czyli generalnie, wszystki pudelka oprocz podstawki sa do piachu bo jest sama tektura i trzeba kupowac jakies inne? Typu feldherr albo cos?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bary »

Gatherey pisze: 14 gru 2018, 14:54 Czyli generalnie, wszystki pudelka oprocz podstawki sa do piachu bo jest sama tektura i trzeba kupowac jakies inne? Typu feldherr albo cos?
Na razie tylko te mniejsze. Chyba, że międzynarodowy druk Horrific Journeys to zmieni.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Jakis pomysl na magazynowanie wszystkiego? Tzn podstawka + 2 male/2 duże i zakazana alchemia?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: orzeh »

Uczulam na insert typu geekmod, sprawdza się tylko jak mamy podstawkę, dodatki trzeba upychać. Na teraz mam "jakoś" wsadzone plastiki + insert właśnie geekmod ale kilka figurek i kafle terenu są w pudle z dodatku z "ulice arkham" (mam jeszcze "za progiem")
ODPOWIEDZ