Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Ano tak wlasnie myslalem ze te gotowe inserty sa w wiekszosci na podstawke i max dodatek.
Mysle o wykombinowaniu sobie czegos samemu na bazie jakiejs skrzyni z allegro i pianki 4mm, we puslo kartonowe plus plastikowe organizery z casto
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: ArnhemHorror »

Ja mam taki problem, że żetony potworów są tak luźne, że wypadają z podstawek przy przechyleniu pod najmniejszym kątem. Dopóki nie rozwiążę tego problemu w jakiś sposób (może ktoś ma jakieś sugestie?), trzymam wszystkie małe i średnie potwory osobno w standardowej drewnianej skrzyni po winach. Przyśpiesza to też dodawanie potworów w trakcie gry, bo po prostu zerkam i szukam danej figurki czytając z "lotu ptaka". Niestety kosztem miejsca, bo skrzynia nie jest mała. Duże figurki i resztę komponentów trzymam w pudełku po podstawce. Posiadam podstawkę + recurring nightmares + suppressed memories.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

wilecki pisze: 17 gru 2018, 09:05 Ja mam taki problem, że żetony potworów są tak luźne, że wypadają z podstawek przy przechyleniu pod najmniejszym kątem.
Delikatnie zegnij żeton na 2 przeciwległych brzegach na kształt U - wtedy po włożeniu zaklinuje się w podstawce.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: ArnhemHorror »

awawa pisze: 17 gru 2018, 09:24
wilecki pisze: 17 gru 2018, 09:05 Ja mam taki problem, że żetony potworów są tak luźne, że wypadają z podstawek przy przechyleniu pod najmniejszym kątem.
Delikatnie zegnij żeton na 2 przeciwległych brzegach na kształt U - wtedy po włożeniu zaklinuje się w podstawce.
Dzięki! Spróbuję tak zrobić. Jeśli zadziała, to ta metoda byłaby najmniej inwazyjna z tych które brałem pod uwagę. Luźne żetony to jednak nie wszystko, bo same figurki również nie bardzo pasują do otworów w podstawkach. Zastanawiałem się nawet nad wyrzuceniem figurek i używaniem samych żetonów w przezroczystych stojakach. Jeśli problem z żetonami zostanie rozwiązany to chyba zostawię figurki i po prostu przykleję je na stałe do podstawek.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Wywal w cholerę te paskudne czarne podstawki.
Przeklęty figurki na przezroczyste podstawki z geek mode (25/30/40mm) a stary potworów miej na zalaminowanej karcie z ładną grafiką (dostępna na bgg)
Imho plansza jest tak ładna że szkoda zasłaniać....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

wilecki pisze: 17 gru 2018, 10:12 Dzięki! Spróbuję tak zrobić. Jeśli zadziała, to ta metoda byłaby najmniej inwazyjna z tych które brałem pod uwagę. Luźne żetony to jednak nie wszystko, bo same figurki również nie bardzo pasują do otworów w podstawkach. Zastanawiałem się nawet nad wyrzuceniem figurek i używaniem samych żetonów w przezroczystych stojakach. Jeśli problem z żetonami zostanie rozwiązany to chyba zostawię figurki i po prostu przykleję je na stałe do podstawek.
Fabrycznie figurki i ich spasowanie w tej grze to tragedia, upiór z tej najnowszej Świątyni Świtu zaczął mi się dezintegrować w czasie gry - okazało się że jedna łapka jest na wcisk i odpadła. Masz też racje co do spasowania bolców i otworów - nawet w tej samej grupy potrafią się trafić takie które ledwie co pasują. Ale z figurek absolutnie bym nie rezygnował, u mnie pomógł gdzie nie gdzie pilnik a wszystko połączyła trwale Kropelka. Teraz jestem z nich bardzo zadowolony. Stoją posklejane i kompletne w pudełkach od Alchemii i Ulic Arkham, poza kilkoma bosami którzy rezydują w podstawkach od I i II edycji. Jedyna gra którą przechowuje na półkach na płasko ;)

W przypadku niektórych figurek ich umocowanie w podstawce uszkadza włożony żeton (również nie włożymy już żetonu po wczesniejszym przyklejeniu takiej figurki, gdyż bolec wchodzi za głęboko) - także to droga raczej w jedną stronę: albo gramy poskładanymi wcześniej żetonami i figurkami albo żetony trzymamy w uchwycie przy figurce i nie wkładamy go do środka.
Granie na Bemowie
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

figurki na plastikowe podstawki a zetony obok planszy ;) nie lepszego rozwiązania;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Oryginalne podstawki szpecą grę niemiłosiernie
Tylko przezroczyste podstawki!
A zamiast żetonów drzwi...drzwi z 3mm pianki wygląda obłędnie :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

oczywiście, przeźroczyste ;) ja kupiłem elementy 3d za 50 zł drzwi szafy barykady i ognie wygladają bosko;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Strud »

Podzielisz się linkiem? W takiej cenie też bym kupił ;)

Pytanie do osób, co trzymają żetony potworów osobno - jak rozpoznajecie, który żeton jest do którego potwora? jakaś ściąga ze zdjęciami? Pytam, bo dla mnie nazwy często są nie-intuicyjne i bez żetonów w podstawkach bym nie rozróżnił..
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

https://boardgamegeek.com/image/3203435 ... nd-edition
Tu masz link do zdjęcia jak wyglądają drzwi 3d drukowane i jak je zrobić (na szybko, druk grafiki z www i przyklejenie na piankę modelarska 3mm) gotowe.
Imho przezroczyste podstawki to mus, ja będę w święta przerabiał wszystkie swoje figuraski, oraz malował :)
Gdyby w Polsce łatwiej było znaleźć kogoś kto drukuje niewielkie elementy 3d to zrobił bym sobie MoM na wypasie (drukowane drzwi, drukowane znaczniki ognia i ciemności)....może nawet nowi badacze (jest kupamfanowskich badaczy na bgg, alejkami że figurki są w nijakiej skali to ciężko coś znaleźć)
No ale ja jestem maniakiem macek od przeszło 30 lat więc kocham takie rozkminy :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: lunatykuku »

Znaleźć kogoś kto drukuje to nie jest problem, tylko trzeba się pogodzić z kosztami ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Amen.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Maraks

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Maraks »

Przepraszam, jeśli się pojawiało to pytanie osobiście nie znalazłem. Będzie dodruk Posiadłości Szaleństwa 2ed?
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 95 times
Been thanked: 94 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

Maraks pisze: 31 gru 2018, 02:32 Przepraszam, jeśli się pojawiało to pytanie osobiście nie znalazłem. Będzie dodruk Posiadłości Szaleństwa 2ed?
Według Galakty tak. Pierwszy kwartał 2019.

http://galakta.pl/plany-wydawnicze/pla ... -dodruki/
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: emka »

Co to jest zestaw konwertujący i jak on wygląda? Kupiłam używaną Posiadłość (druga edycja) i nie jestem pewna, czy mam to w komplecie.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Zestaw kart postaci oraz żetony potworów do tych z I edycji.
Granie na Bemowie
gogovsky
Posty: 2198
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 463 times
Been thanked: 509 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

emka pisze: 01 sty 2019, 17:44 Co to jest zestaw konwertujący i jak on wygląda? Kupiłam używaną Posiadłość (druga edycja) i nie jestem pewna, czy mam to w komplecie.
pod wypraska
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: emka »

Ok, wszystko jest, dzięki ;)

A mam pytanie odnośnie samej aplikacji. Od stycznia Steam wycofał wsparcie dla Windows XP, a ja do Posiadłości używam właśnie swojego starego netbooka z XP (zmiana systemu na nowszy odpada). Aplikacja do Posiadłości uruchamia się, ale opcja z napisem "Nowa gra" jest zacieniona - po kilku próbach doszłam do tego, że muszę odłączyć połączenie z internetem, dopiero wtedy da się uruchomić - widocznie steam będąc online nie pozwala na uruchomienie w starym systemie. Tyle, że np. taka Świątynia Świtu jest tylko po angielsku i nie chce zaktualizować się do PL. Da radę jakoś to ominąć? Nie mam jeszcze tego rozszerzenia ale w przyszłości chciałabym dokupić, ale granie ze smartfonem średnio mi się uśmiecha.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

A nie kręciła się ikonka oznaczająca, że aplikacja po prostu ściąga aktualizację?
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: emka »

Kręciła, ale długo to trwało i uznałam, że już mi się nie ściągnie wcale z racji wycofania wsparcia.

Edit: Pospieszyłam się :oops: Poczekałam dłużej i rzeczywiście pobrało mi język polski. No nic, czyli póki co mogę normalnie korzystać z aplikacji, dziękuję za naprowadzenie na właściwy trop:)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: sirafin »

Tak podejrzewałem :) Sam niedawno instalowałem aplikację na nowym komputerze i musiałem się trochę naczekać przy pierwszym uruchomieniu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Maraks

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Maraks »

Jaki polecacie insert do posiadłości ?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Mikołaj przyniósł mi Posiadłość ze wszystkimi dodatkami, i po przeanalizowaniu rynku , doszedłem do wniosku , że najlepiej i najtaniej wyjdzie jak sam sobie zrobię insert z płyty piankowej 5mm (plany na bgg), zmodyfikowany tak żeby trzymać rzeczy w pudle po podstawce oraz po ulicach. Inne inserty są nieopłacalne, bo przewidziane tylko na podstawke.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Za chwilę kolejny duży dodatek więc miej go na uwadze tworząc insert ;) Używasz gąbki wzmocnionej tekturą czy zwykłej? Zastanawiam się w związku z inna grą.

U mnie jeszcze wszystko mieści się z malutkim zapasem, najwyżej zamienię "za progiem" na większe od "zewu dziczy". Wszystko jest na wierzchu i szybko się rozkłada, wady: trzeba przechowywać poziomo co zaburza mi feng-shui na półce :/
Spoiler:
Granie na Bemowie
ODPOWIEDZ