Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kislawa
Posty: 51
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:22
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: kislawa »

Ja odebrałem swoją dzisiaj w am76 :), natomiast nie było jeszcze czasu rozpakować.

edit: Rozpakowana, wiec poniżej kilka słów
Na plus: Ciekawe postacie i potwory. Figurki są dużo lepszej jakości niż te z podstawki (takie jak w przerażających podróżach)
Na minus: Grafiki na kaflach, ja rozumiem że to dżungla ale grafiki są takie jakby rozmazane i wyglądają kiepsko.

Grać będziemy dopiero jutro więc o scenariuszach się nie wypowiem, natomiast cieszy że są krótkie i trudne
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

W oczekiwaniu na kolejny dodatek, mam jedno pytanko :)
Jakie macie rozwiązania na przyspieszenie set upu? Póki co udało mi się znaleźć plastikowy organizer z przegródkami, więc trzymam tam posegregowane żetony, a karty w woreczkach foliowych. Ale umówmy się - nie wygląda to zbyt "profesjonalnie" :lol:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Obrazek

Jak już kiedyś pisałem, kilka stron wcześniej, u mnie rozkładanie gry to jakieś dwie minuty. Karty są w takim organizerze jak wyżej, który wystarczy wyciągnąć z pudełka i postawić na stole. Kafle spięte gumkami z podziałem na rozmiar i dodatek. Figurki w pudełku z Przerażających podróży, część żetonów w pojemniczku na śrubki, a żetony postaci i drzwi w segregatorze na monety.

Obrazek

Obrazek

Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu w czasie gry odpada mnóstwo grzebania, żeby odszukać odpowiedni żeton do położenia na planszy, więc to akurat nie sam setup, a przyspieszenie rozgrywki.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vojtas »

Zainstalowałem aplikację. Wybrałem wersję polską. Uruchomiłem jeden scenariusz przed rozgrywką, aby zobaczyć, z czym to się je. Prawie bez klikania wyszedłem bez zapisywania stanu gry. Uruchomiłem po godzinie jeszcze raz ten sam scenariusz. We wstępie lektor angielski, napisy polskie, mimo ustawionej pełnej wersji PL. Ktoś wie, jak przywrócić polski głos?

EDYTA: Nieaktualne. Włączyłem wi-fi i polski lektor wrócił. Bez sensu, ale ok. ;)
SummonerLord
Posty: 14
Rejestracja: 06 lut 2018, 13:49
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: SummonerLord »

Gdzie kupić taki organizer/podajnik na karty?


arian pisze: 23 lis 2019, 18:39 Obrazek
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Mam pytanie co do aplikacji Valkyrie mianowicie zainstalowałem wszystko działa tylko że widzę w sumie 17 scenariuszy z czego połowy nie mogę pobrać (mam zaznaczone tylko ang i polskie wersje językowe) przyznam się że po ahah i ohah wszystkich że będzie tam ze 100 scenariuszy a tutaj się lekko zawiodłem chyba że jest coś czego nie zainstalowałem /dodałem.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dr_Kecaj »

SummonerLord pisze: 24 lis 2019, 11:10 Gdzie kupić taki organizer/podajnik na karty?
Wygląda na samorobke. Trochę kartonu, kleju i 1-2h czasu
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: awawa »

Ciekawe czy podciągną z kolejnymi dodatkami z figurkami bohaterów. Jeśli idzie o współczesne Arkham Files to w HwA było 49 badaczy, w Eldritch o ile dobrze policzyłem na wiki aż 55 a w Posiadłości na razie mamy 40 figurek. Mam wielką chęć aby zastąpić w pełni te awatary z HwA. Muszę jeszcze zobaczyć czy potwory też się powtarzają (cześć na pewno).
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

gajus21 pisze: 24 lis 2019, 19:06 Mam pytanie co do aplikacji Valkyrie mianowicie zainstalowałem wszystko działa tylko że widzę w sumie 17 scenariuszy z czego połowy nie mogę pobrać (mam zaznaczone tylko ang i polskie wersje językowe) przyznam się że po ahah i ohah wszystkich że będzie tam ze 100 scenariuszy a tutaj się lekko zawiodłem chyba że jest coś czego nie zainstalowałem /dodałem.
A kto ma ci te 100 scenariuszy zrobić? Siedzieć za free żebyś mógł pograć? Hmm?
Btw sprawdź jakie dodatki masz zaznaczone...
Ale naprawdę, nawet te 17 scenariuszy to parę miesięcy grania.... No chyba że grasz co tydzień w sobotę... Wtedy TYLKO 4 miesiące i tydzień....
No ale fakt, na co ohy i ahy.... :/
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

awawa pisze: 05 gru 2019, 23:11 Ciekawe czy podciągną z kolejnymi dodatkami z figurkami bohaterów. Jeśli idzie o współczesne Arkham Files to w HwA było 49 badaczy, w Eldritch o ile dobrze policzyłem na wiki aż 55 a w Posiadłości na razie mamy 40 figurek. Mam wielką chęć aby zastąpić w pełni te awatary z HwA. Muszę jeszcze zobaczyć czy potwory też się powtarzają (cześć na pewno).
Uniwersum CoC jest dość zamknięte, więc raczej będzie tyłu badaczy ile w innych grach z uniwersum
.. Stąd też powtarzanie grafik w grze (co mnie osobiście nie przeszkadza) więc jak widać MoM będzie jeszcze długo wydawana
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Trolliszcze »

Goldberg pisze: 06 gru 2019, 02:16 Uniwersum CoC jest dość zamknięte, więc raczej będzie tyłu badaczy ile w innych grach z uniwersum
.. Stąd też powtarzanie grafik w grze (co mnie osobiście nie przeszkadza) więc jak widać MoM będzie jeszcze długo wydawana
To nieprawda, z każdą nową grą dochodzą nowi badacze, a ostatnio zapowiedzieli cykl nowych książek ze świata AH LCG, których głównymi bohaterami także będą postaci dotąd nieznane (a jak wiedzą fani tych książek, FFG dołącza do nich kart badaczy, więc... wniosek nasuwa się sam).
(Przykładowo, w EH doszła Daniela Reyes. Calvin Wright i Sefina Rouseau to też postaci, które pojawiły się z czasem. Jest ich pewnie więcej, nie jestem specem od Arkham Files, mimo że wszystkie gry znam.)
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Goldberg pisze: 06 gru 2019, 02:13
gajus21 pisze: 24 lis 2019, 19:06 Mam pytanie co do aplikacji Valkyrie mianowicie zainstalowałem wszystko działa tylko że widzę w sumie 17 scenariuszy z czego połowy nie mogę pobrać (mam zaznaczone tylko ang i polskie wersje językowe) przyznam się że po ahah i ohah wszystkich że będzie tam ze 100 scenariuszy a tutaj się lekko zawiodłem chyba że jest coś czego nie zainstalowałem /dodałem.
A kto ma ci te 100 scenariuszy zrobić? Siedzieć za free żebyś mógł pograć? Hmm?
Btw sprawdź jakie dodatki masz zaznaczone...
Ale naprawdę, nawet te 17 scenariuszy to parę miesięcy grania.... No chyba że grasz co tydzień w sobotę... Wtedy TYLKO 4 miesiące i tydzień....
No ale fakt, na co ohy i ahy.... :/
4 miesiące? Jak podczas jednej sesji gramy po 2 scenariusze? Z oficjalnej aplikacji mam rozegrane co najmniej po 2 razy scenariusze, dlatego zainstalowałem walkirię i jak mówię trochę się rozczarowałem ilością - ale lepsze te dodatkowe kilka scenariuszy niż żadne.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

No....a ja myslalem ze to ja mam duzo czasu....no ok.
Ale nadal, usiadz, stwórz scenariusz, zaladuj....a potem narzekaj że ci tak malo za darmo dali...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
gajus21
Posty: 57
Rejestracja: 02 lut 2018, 09:35
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gajus21 »

Goldberg pisze: 06 gru 2019, 11:02 No....a ja myslalem ze to ja mam duzo czasu....no ok.
Ale nadal, usiadz, stwórz scenariusz, zaladuj....a potem narzekaj że ci tak malo za darmo dali...
Czyli twórcy scenariuszy narzekają że za mało mają scenariuszy|? Bo coś tutaj nie teges w tej wypowiedzi.
A pisałem z pytaniem czy te scenariusze to są wszystkie czy może ja czegoś w aplikacji nie zaznaczyłem bo po opiniach WYDAWAŁO MI SIĘ że będzie więcej.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 264
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 53 times
Been thanked: 42 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Malibu »

Czy posiadając tylko podstawkę 2ed mogę kupić i grać bezproblemowo w takie dodatki jak Ulice Arkham, Świątynia Świtu i Ścieżka Węża? Czy jednak za progiem i ten o podróżach są do czegoś wymagane?
Wiecie coś może o jakiś dodrukach tychże dodatków?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Każdy dodatek jest zupełnie nienależny. Aplikacja dostosowuje się do tego co masz w kolekcji Można śmiało kupować i grać w dowolnej kolejności.
BartexXx20
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:18
Has thanked: 1 time

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: BartexXx20 »

Panowie i Panie - jaki dodatek polecacie zakupić do podstawki? Zamierzam tworzyć kolekcję, ale trochę minie zanim do tego dojdzie :) Z "aktualnie dostępnych" co byście polecili w pierwszej kolejności?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Bierz co jest dostępne, naprawdę wszystkie są w pytke. I kup DLC
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Moim zdaniem na pewno warto Ulice Arkham. Na razie scenariusze z tego dodatku wydają mi się najciekawsze. Ścieżki węża jeszcze nie grałem, ale też nie jest dostępna w tym momencie.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

Hej załoga :D Opłaca się brać za ten tytuł w tej chwili, czy trochę późno patrząc na małą dostępność dodatków?

I jak to wszystko trzymacie przy wszystkich dodatkach? :D
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

Niektóre dodatki mogą się szybko nie pojawić. Ja bym brał, bo tych scenariuszy jest sporo a dodatki po troszku będziesz kupował ;)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

MrAtrion pisze: 04 sty 2020, 11:18 Hej załoga :D Opłaca się brać za ten tytuł w tej chwili, czy trochę późno patrząc na małą dostępność dodatków?

I jak to wszystko trzymacie przy wszystkich dodatkach? :D
Kupuj to co jest dostepne, dodruki już sa planowane, więc bedziesz miec czas aby kupić wszystko.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: MrAtrion »

A jak z miejscem na to wszystko?
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Mi się udało swego czasu zmieścić wszystkie dodatki z podstawka w pudełko od podstawki. Figurki wiadomo, że to inna sprawa i na nie musisz już znaleźć inne miejsce.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Ardel12 »

MrAtrion pisze: 04 sty 2020, 11:18 Hej załoga :D Opłaca się brać za ten tytuł w tej chwili, czy trochę późno patrząc na małą dostępność dodatków?

I jak to wszystko trzymacie przy wszystkich dodatkach? :D
Ja używam jednego z insertów. Obecnie trzymam dzięki niemu w pudle od podstawki wszystko prócz ostatniego dodatku, który jeszcze do mnie nie doszedł. Nie jestem pewny czy on też się tam zmieści, ale jeśli wejdzie to kolejne będą wymagać osobnych pudełek.
ODPOWIEDZ