Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

Karit pisze:
Trolliszcze pisze:A ja ponarzekam, że nie podoba mi się ta schludna, czysta, kolorowo-komiksowa oprawa graficzna a la Granna.
Zgadzam sie, dla mnie grafiki zbyt kolorowe. Nie wiem jaka jest ostateczna wersja ale mnie troche kuje w oczy i nie pasuje do tematu warzenia piwa.
Sama kolorystyka jak najbardziej zostanie zachowana: ma być jasno, przejrzyście, łatwo do grania w miejscach z rożnym naświetleniem.
Co do samego konceptu graficznego - będzie pewnie tak, że jedno pokochają, inni znienawidzą - sami nawet nieco się boksowaliśmy z tematem, ale ta wizja w naszych chorych umysłach wygrała :)
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: hutriel »

Board&Dice pisze: Sama kolorystyka jak najbardziej zostanie zachowana: ma być jasno, przejrzyście, łatwo do grania w miejscach z rożnym naświetleniem.
Co do samego konceptu graficznego - będzie pewnie tak, że jedno pokochają, inni znienawidzą - sami nawet nieco się boksowaliśmy z tematem, ale ta wizja w naszych chorych umysłach wygrała :)
Fajnie że jasno i że przejrzyście ale chyba będę w tej nienawidzącej części. Piwny krytyk - to się może śnić po nocach! :wink:
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

hutriel pisze:
Board&Dice pisze: Sama kolorystyka jak najbardziej zostanie zachowana: ma być jasno, przejrzyście, łatwo do grania w miejscach z rożnym naświetleniem.
Co do samego konceptu graficznego - będzie pewnie tak, że jedno pokochają, inni znienawidzą - sami nawet nieco się boksowaliśmy z tematem, ale ta wizja w naszych chorych umysłach wygrała :)
Fajnie że jasno i że przejrzyście ale chyba będę w tej nienawidzącej części. Piwny krytyk - to się może śnić po nocach! :wink:
Nazewnictwo i wszelkie "klimatyczne elementy" są też dogrywane już do instrukcji :) więc nie nastawiaj się na koszmary ;)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: karawanken »

Wiadomo już kiedy startuje kampania? Nie przejmujcie się marudami, grafiku wyglądają fajni.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

karawanken pisze:Wiadomo już kiedy startuje kampania? Nie przejmujcie się marudami, grafiku wyglądają fajni.
Startujemy w drugiej połowie tego miesiąca - szczegóły jeszcze ustalamy i na pewno damy znać - jeszcze kilka czynników jest dość "ruchomych" więc nie możemy finalnie założyć końcowego deadline - ale to na pewno kwestia maks przyszłego tygodnia - jeśli chodzi o podanie finalnej daty.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

Witajcie,

Odpowiadając na pytania dotyczące kampanii i jej startu.
Na pewno będziemy robić dwa projekty na Kickstarterze i na Wspieram.to
Start kampanii na Kickstarterze to 30 września. Czy kampania na Wspieram wystartuje w tym samym czasie czy np. z lekkim, kilkudniowym opóźnieniem, jeszcze ustalamy.

Pozdrawiam,
Irek Huszcza
me-to
Posty: 81
Rejestracja: 11 kwie 2012, 00:24
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: me-to »

Mam pytanie do Wydawnictwa.
Czy w przypadku nieufundowania polskiej wersji językowej na wspieram.to jest szansa na późniejsze wydanie sposób klasyczny gry po polsku?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

Jeżeli gra się nie ufunduje nie będzie dedykowanej wersji polskiej gry. Komponenty w 99% są niezależne językowo, więc na naszej stronie umieścimy pliki do pobrania i wydrukowania (instrukcja i karty pomocy).
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: TTR_1983 »

No raczej trzeba się na to przygotować, bo zainteresowanie jest zerowe. Myślę, że temat gry jest niszowy. Na KS też szału nie ma.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

TTR_1983 pisze:No raczej trzeba się na to przygotować, bo zainteresowanie jest zerowe. Myślę, że temat gry jest niszowy. Na KS też szału nie ma.
Zdecydowanie masz rację. Generalnie nie łudzimy się już, że w jakikolwiek sposób kampania na Wspieram.to może osiągnąć zakładany cel.
Dzisiaj będziemy ją anulować, tak by środki Wspierających trafiły do nich jak najszybciej...
Przygotowujemy też mały tekst na ZnP.
Turnavine

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Turnavine »

To teraz kadetem i dodatek do Dice Brewing. :D
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

Turnavine pisze:To teraz kadetem i dodatek do Dice Brewing. :D
Chyba chwile będziemy musieli odpocząć od piwnych tytułów ;) zwłaszcza, że na horyzoncie naprawdę ciekawe, inne pozycje - ale o tym w zapowiedziach na kolejny rok :)
wrogreg
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2016, 02:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: wrogreg »

No szkoda, jednak myślę, że to grafika położyła Wam Polską edycję. Dużo bardziej bym wolał klimat piwniczno - garażowo - kotłowniany. Gdzie wielu samców spędza sporo czasu i tam z wielkim trudem i pasją tworzy swoje trunki ;) Mnie osobiście już samo pudełko odrzuciło od gry. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych projektach.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Dr_Kecaj »

wrogreg pisze:No szkoda, jednak myślę, że to grafika położyła Wam Polską edycję. Dużo bardziej bym wolał klimat piwniczno - garażowo - kotłowniany. Gdzie wielu samców spędza sporo czasu i tam z wielkim trudem i pasją tworzy swoje trunki ;) Mnie osobiście już samo pudełko odrzuciło od gry. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych projektach.
+1
Tylko i wyłącznie grafika.
Kilku moich znajomych jak i ja sam do końca czekałem na info, że oprawę da się zmienić. Niestety :)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

antykwator pisze:
wrogreg pisze:No szkoda, jednak myślę, że to grafika położyła Wam Polską edycję. Dużo bardziej bym wolał klimat piwniczno - garażowo - kotłowniany. Gdzie wielu samców spędza sporo czasu i tam z wielkim trudem i pasją tworzy swoje trunki ;) Mnie osobiście już samo pudełko odrzuciło od gry. Pozdrawiam i powodzenia w dalszych projektach.
+1
Tylko i wyłącznie grafika.
Kilku moich znajomych jak i ja sam do końca czekałem na info, że oprawę da się zmienić. Niestety :)
Aktualne podejście było ostatnim do Piwnego Imperium :(
pora zainwestować w inne projekty :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: misioooo »

Oj tam... Mały redesign na Cthulhu Empire i się sprzeda ;) Zamiast piwka produkujemy różne monstra...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

misioooo pisze:Oj tam... Mały redesign na Cthulhu Empire i się sprzeda ;) Zamiast piwka produkujemy różne monstra...
haha :)
Cthulhu Beer - prawie mnie przekonałeś :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: mat_eyo »

Board&Dice pisze:
misioooo pisze:Oj tam... Mały redesign na Cthulhu Empire i się sprzeda ;) Zamiast piwka produkujemy różne monstra...
haha :)
Cthulhu Beer - prawie mnie przekonałeś :P
Nie, to się jeszcze nie sprzeda. Proponuję coś w stylu "Cthulhu Dice With Some Beer But Mostly Cthulhu" ;)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Beer Empire (czyli nowe Piwne Imperium)

Post autor: Board&Dice »

mat_eyo pisze:
Board&Dice pisze:
misioooo pisze:Oj tam... Mały redesign na Cthulhu Empire i się sprzeda ;) Zamiast piwka produkujemy różne monstra...
haha :)
Cthulhu Beer - prawie mnie przekonałeś :P
Nie, to się jeszcze nie sprzeda. Proponuję coś w stylu "Cthulhu Dice With Some Beer But Mostly Cthulhu" ;)
i do tego "with minis - a lot of minis"

Wówczas mamy hiciora - przynajmniej na KS ;)
ODPOWIEDZ