TOP Kitchen (Mariusz Milewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Piotrus458
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2014, 11:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Piotrus458 »

1.Gra jest bardzo klimatyczna: elementy gry takie jak patelnia, kostki, bajeczne i smakowite nazwy potraw, bardzo fajna mata do grania.
2. Target: gracze lubiący losowosc, ponieważ może się zdazyc że nam się stek przypali dwa razy z rzędu (oczywiście są elementy w grze, które pozwalają nam w znacznym stopniu kontrolować ta losowosc); jest to tytuł ciężkościa przypominający Epoka Kamienia, Wsiasc do Pociagu. Top bardzo przypomina mi te tytuły, w które przyznam że lubię pograc że znajomymi, kiedy chce się zrelaksować.
3. Gra fajnie chodzi na 2,3,4 osoby, chociaż pewnie najwięcej frajdy wyciągniemy w składzie 3/4 osobowym, gdy będziemy marudzić przy znajomych na dziewczynę, że znów popsuła tak prosta zupę :)
TOP Kitchen
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:22
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: TOP Kitchen »

Pan B pisze:A jak ta gra się skaluje na 2 graczy ? Czy jest dodany jakiś wirtualny trzeci gracz czy może coś innego w takiej rozgrywce występuje ?
Oprócz różnej ilości składników rozkładanych na planszy Marketu - tak jak pisał Eremita, elementem skalującym grę są karty. Zarówno talia kart Menu jak i talia kart Akcji jest różnie składana przed rozgrywką - w zależności od liczby graczy ;)

Obrazek

Poza przedstawionymi już kartami MENU oraz PRZYPRAW w grze TOP Kitchen znajdziecie też 75 kart AKCJI. 20 z nich to karty NATYCHMIAST zapewniające jednorazowe bonusy dla gracza - dodatkowe składniki, pieniądze czy ulepszenie rzutu :)
Na kartach NATYCHMIAST zawarto:
- nazwę i ilustrację,
- opis efektu oraz jego symbol,
- informację ile punktów warta jest karta "zainwestowana" (pomarańczowy kotylion)
Spoiler:
Bogactwo składników kulinarnych reprezentowane jest w grze przez kolorowe kości - znajdziecie ich w pudełku aż 90! :) Symbolizują one główne typy produktów (7 kolorów). I tak są to:
- Mięsa (kości czerwone)
- Ryby (kości pomarańczowe)
- Owoce morza (kości niebieskie)
- Dodatki - makarony, ryże, ziemniaki itp. (kości beżowe)
- Warzywa (kości zielone)
- Owoce (kości żółte)
+ czarne kości - składniki uniwersalne (joker)
Spoiler:
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: misioooo »

Przypomina mi to Dice Brewing :) A to dobra gra jest.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Elemele »

Już 12 września ma być start kampanii na wspieram.to a tutaj cisza w temacie. Miały byś też jakieś recenzje i tutaj też cisza. Jakoś dziwnie mi to przypomina kampanię 'The Economic Wars' która nie skończyła się najlepiej...
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Coen »

Elemele pisze:Już 12 września ma być start kampanii na wspieram.to a tutaj cisza w temacie. Miały byś też jakieś recenzje i tutaj też cisza. Jakoś dziwnie mi to przypomina kampanię 'The Economic Wars' która nie skończyła się najlepiej...
Przed chwilką na znad planszy ukazał się artykuł :)
http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... -przypraw/
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Elemele
Posty: 407
Rejestracja: 13 mar 2006, 11:40
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 28 times
Been thanked: 64 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Elemele »

Coen pisze:
Elemele pisze:Już 12 września ma być start kampanii na wspieram.to a tutaj cisza w temacie. Miały byś też jakieś recenzje i tutaj też cisza. Jakoś dziwnie mi to przypomina kampanię 'The Economic Wars' która nie skończyła się najlepiej...
Przed chwilką na znad planszy ukazał się artykuł :)
http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... -przypraw/
Przy 'The Economic Wars' twórca też robił filmiki, opisywał grę i tuzin innych rzeczy. Ale to nie to samo co recenzja osoby niezwiązanej z autorem. Zauważ, że nawet jak na wspieram.to pojawia się zagraniczna gra, która jest dobrze już znana, albo niezłego autora to i tak są do niej recenzje jutuberów. Jak mam wesprzeć grę o której poza tym co autor mi napisze nie wiem?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

Popieram elemele... niestety gry nikomu nie znane, polskich autorów mają trudniejszä drogę do ufundowania. Gra wygląda wspaniale. Może okazać się świetną grą. Tylko co z tego, skoro jej żywot może skończyć się na półce autora. Wątek powinien żyć i zachęcać graczy. Mam ogromną nadzieję , że nie będzie to kolejny projekt , który nie wypali. Twórca Economic Wars (czy jakoś tak) zachował się fatalnie olewając bez słowa tłumaczenia potencjalnych klientów. Wielki niesmak pozostał.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Coen »

Akcji The Economic Wars nawet nie zauważyłem, o TOP Kitchen już wiem :)
Oczywiście macie rację, dużo lepiej byłoby móc wesprzeć grę przynajmniej po jednej recenzji jakiegoś znanego youtubera :) mam nadzieję, że taka niedługo się ukaże. Na fb zapytałem o to TOP Kitchen, zobaczymy co odpowiedzą.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

A gdzie są recenzje gry? Juz dawno powinny być dostępne recenzje/video recenzje dla zaostrzenia apetytu. Cisza. Bez recenzji to można wrzucić na wspieram to jakiś wielki międzynarodowy hit. Ale nikomu nie znaną grę, nikomu nieznanego autora? Wielka szkoda gdyby był to kolejny nieudany projekt. Jak widzę kości i karty to aż mi ślinka cieknie! A do tego taka oryginalna tematyka. .. Halo Panie autorze, budzimy się!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Coen »

Wincenty Jan pisze:A gdzie są recenzje gry? Juz dawno powinny być dostępne recenzje/video recenzje dla zaostrzenia apetytu. Cisza. Bez recenzji to można wrzucić na wspieram to jakiś wielki międzynarodowy hit. Ale nikomu nie znaną grę, nikomu nieznanego autora? Wielka szkoda gdyby był to kolejny nieudany projekt. Jak widzę kości i karty to aż mi ślinka cieknie! A do tego taka oryginalna tematyka. .. Halo Panie autorze, budzimy się!
Autor nie śpi :)
Przed chwilą już dostałem odpowiedź na facebooku: "Na początek u Wookiego, podobno już jutro"
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

No to super. Nie zapominajmy też o tradycyjnych , pisanych recenzejach bo mamy kilku autorów o bardzo dobrym warsztacie recenzenckim.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Marx »

Zastanawiam się do jakiego stopnia jest to...gateway? Podobno zasady są proste.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Pan B »

Coen pisze:
Wincenty Jan pisze:A gdzie są recenzje gry? Juz dawno powinny być dostępne recenzje/video recenzje dla zaostrzenia apetytu. Cisza. Bez recenzji to można wrzucić na wspieram to jakiś wielki międzynarodowy hit. Ale nikomu nie znaną grę, nikomu nieznanego autora? Wielka szkoda gdyby był to kolejny nieudany projekt. Jak widzę kości i karty to aż mi ślinka cieknie! A do tego taka oryginalna tematyka. .. Halo Panie autorze, budzimy się!
Autor nie śpi :)
Przed chwilą już dostałem odpowiedź na facebooku: "Na początek u Wookiego, podobno już jutro"
Ok, czekamy. Fajnie jakby jeszcze kilku innych dostało grę do recenzji.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: KrzysiekL »

Pan B pisze:
Coen pisze:
Wincenty Jan pisze:A gdzie są recenzje gry? Juz dawno powinny być dostępne recenzje/video recenzje dla zaostrzenia apetytu. Cisza. Bez recenzji to można wrzucić na wspieram to jakiś wielki międzynarodowy hit. Ale nikomu nie znaną grę, nikomu nieznanego autora? Wielka szkoda gdyby był to kolejny nieudany projekt. Jak widzę kości i karty to aż mi ślinka cieknie! A do tego taka oryginalna tematyka. .. Halo Panie autorze, budzimy się!
Autor nie śpi :)
Przed chwilą już dostałem odpowiedź na facebooku: "Na początek u Wookiego, podobno już jutro"
Ok, czekamy. Fajnie jakby jeszcze kilku innych dostało grę do recenzji.
Wiem, że na pewno GameTroll TV dostał grę kilka tygodni temu, więc pewnie też się jakoś niedługo pojawi. :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

Game Troll robi bardzo dobre materiały promocyjne ale według mnie to nie są recenzje. Wookie, Gambit, Melanżownia, Planszolandia, Gradanie, Granie w chmurach, Marcin Krupiński to są recenzje. No ale to oczywiście tylko moje zdanie i wiem , że wiele osób bardzo ceni to co Piotrek robi.
Co do TOP Kichen jestem zainteresowany. Pytanie czy cena będzie wystarczajaco atrakcyjna. Jeżeli przekroczy moje oczekiwania to pasuje.
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: dariuszkoziel »

Wincenty Jan pisze:Game Troll robi bardzo dobre materiały promocyjne ale według mnie to nie są recenzje. .
A ja się zgodzę.

Co do gry - pachnie mi lepszym Dice Brewing. Jesli dobrze działa na 2 osoby to biorę. Narzeczona będzie wniebowzięta.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: TOP Kitchen

Post autor: rafaelus »

Wincenty Jan pisze:Game Troll robi bardzo dobre materiały promocyjne ale według mnie to nie są recenzje.
Ja też się zgodzę ;) gra wygląda ciekawie, ma proste zasady i mogłaby być dobrym fillerem, ale zobaczymy, jaka będzie cena. Jest tyle sprawdzonych gier w kolejce do kupienia...
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: Gambit »

Ja miałem propozycję zrecenzowania (dziękuję za zaufanie twórców), ale musiałem odpuścić z uwagi na terminy. Ale mam nadzieję, że zobaczę grę na Coperniconie i coś o niej będę mógł powiedzieć. Choć ze dwa słowa.
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Pan B »

dariuszkoziel pisze:
Wincenty Jan pisze:Game Troll robi bardzo dobre materiały promocyjne ale według mnie to nie są recenzje. .
A ja się zgodzę.

Co do gry - pachnie mi lepszym Dice Brewing. Jesli dobrze działa na 2 osoby to biorę. Narzeczona będzie wniebowzięta.
Dokładnie. Ja także jestem zainteresowany ale koniecznością musi tu być dobre skalowanie (gram głównie na 2 osoby). Zbiórka rusza 12ego - mam nadzieję, że do tego czasu kilka recenzji się pojawi aby można było poznać zdanie kilku osób.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

Gambit pisze:Ja miałem propozycję zrecenzowania (dziękuję za zaufanie twórców), ale musiałem odpuścić z uwagi na terminy. Ale mam nadzieję, że zobaczę grę na Coperniconie i coś o niej będę mógł powiedzieć. Choć ze dwa słowa.
Tomku jak zagrasz to daj cynk!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: KrzysiekL »

Wincenty Jan pisze:Game Troll robi bardzo dobre materiały promocyjne ale według mnie to nie są recenzje.
No tu akurat niestety muszę się zgodzić -- recenzjami to czasem trudno nazwać -- niemniej na pewno filmiki dają jakiś ogląd na grę.
TOP Kitchen
Posty: 14
Rejestracja: 31 lip 2016, 22:22
Kontakt:

Re: TOP Kitchen

Post autor: TOP Kitchen »

Drodzy planszówkowicze :)

Staramy się robić co tylko możemy, abyście dowidzieli się o TOP Kitchen jak najwięcej. Jeździmy po Polsce z prezentacjami gry, abyście sami mogli się przekonać o tym iż gra jest fajna - z czego korzysta setki zadowolonych graczy ;) Najbliższe okazje do spróbowania:
10-11 września, Konwent Gier Planszowych / Śrem
17-18 września, Copernicon / Toruń
24-25 września, Kapitularz + Port Gier / Łódź
1-2 październik, Międzynarodowy festiwal gier i komiksu / Łódź
+ Warszawa (ale jeszcze dogrywamy czas i miejsce)

Chcielibyśmy aby większość recenzentów mogła zaznajomić się z grą, ale nie jest to możliwe tak od razu. Gra nie jest jeszcze wydana więc posiadamy tylko parę egzemplarzy prototypu, którymi musimy zarządzać tak, aby trafiły na początek do kilku wybranych recenzentów (a każdy z nich potrzebuje czasu na ogranie) oraz były dostępne na imprezach masowych do prezentacji. Prosimy więc o wyrozumiałość ;) Pierwsza video-recenzja (u Wookiego) ma się pojawić jeszcze w tym tygodniu, kolejna (Game troll TV) około 20 września. Terminy kolejnych recenzji nie są jeszcze na ten moment znane, ale podczas trwania kampanii jeszcze się pojawią.

Tymczasem zapraszam na zwiastun naszej gry - smacznego :)

https://www.youtube.com/watch?v=C-oPBviQdiE
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

Szkoda, że tak mało recenzji. Pomysł z pojawieniem się na konwentach to bardzo dobry pomysł. Tylko mimo wszystko większy zasięg mają recenzenci, zwłaszcza w dzisiejszych czasach , youtuberzy.
Jeżeli ktoś zagra to gorąco proszę o wyrażenie swojej opinii!
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: kmd7 »

Wsparłbym. To w pierwszym odruchu. W drugim - pomyślałem, że poczekam na jakieś recenzje. W trzecim - zobaczę cenę. Wtedy zdecyduję. Ciekawie wygląda, fajne gadżety i smakowity temat - w sam raz do rodzinnego grania. Ciekaw też jestem, czy zasady nie będą zbyt skomplikowane, aby nie zrazić nowicjuszy. No i żeby losowość nie była elementem dominującym.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: TOP Kitchen

Post autor: Wincenty Jan »

Cenę przewidujecie w okolicach 100zl czy to raczej niemozliwe?
ODPOWIEDZ