Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Ja dla odmiany powiem że gra jest naprawde świetna, martwiłem się że to będzie jakies proste i mega losowe ale tak nie jest.
Nawet na samych starterach jest ciekawie ale to tak naprawdę demo.
Pouczyłem żonę, później dorzuciliśmy drugie startery otworzylismy kilka boosterów i gra nabrała rumieńców :)
Rey i Finn dwie kostki vs Kylo 2 i dwóch szturmowców plus dodaliśmy po kilka kart ze starterów i kilka z boosterów.
Nagle dużo więcej opcji, więcej i szybciej się dzieje rewelacja :)
Co do rozkładu kart to kilka rzeczy:
1.Chyba nie ma ccga w którego przeciętny śmiertelnik może zebrać wszystkie karty. Jeśli dobry deck w magicu kosztuje strzelam 2k to ile musisz wydać żeby złożyć kilka kolorów decków?
2.Kartami się można wymieniać, Ty trafisz 4x coś ktoś inny może bedzie to chciał i chętnie sie wymieni?
3.Szybko powstanie jakiś rynek kart więc na upartego brakujące będzie można dokupić.
4.My będzie próbowali grac turnieje z draftem nagród więc wystarczy Ci jeden niezły deck i zajmując wyższe miejsca będzie uzupełniac kolekcję o brakujące karty itd itd :)
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Wybrałem się na event przedpremierowy nie spodziewając się zbyt wiele. Zostałem miło zaskoczony grą. Spodziewałem się bardziej losowej turlanki kością, a dostałem całkiem sympatyczną i szybką taktyczną nawalankę w której każdy wynik na kości (nawet pusty) da się przekuć w coś sensownego. Naprawdę gra pozwala na niezłe kombinacje i trzeba sporo pomyśleć.
Grałem 5 razy na starterach. 4 gry zakończyły się o włos gdzie zostawały 1-2HP do końca, 5-ta zakończyła się brakiem kart po obu stronach i wygraną przez przejęcie pola bitwy. Z każdą partią gra stawała się coraz ciekawsza i odkrywała nowe możliwości. Skończyło się na zakupie dwóch starterów i 4 boosterów i kolejną partyjką w domu.
Co do boosterów to zgodnie ze statystyką nie trafiła się żadna karta legendarna i tylko jedna postać - Padme, do tego drugi BB8, który jest w zasadzie kartą i kostką do śmietnika :(
Faktycznie bez odpalenia lokalnego rynku wymiany kartami ciężko będzie uskładać coś wymarzonego ale nawet decki startowe wsparte rzeczami z tych boosterów które mam pozwalają zmontować sensowną talię.
Podsumowując, gra zaskoczyła mnie na plus, na tyle bardzo, że kupiłem choć planowałem tylko wpaść poturlać kostki. Kawał porządnej rozgrywki, a StarWarsy dodają tylko hype'a.
Syn zachwycony, siostrzeniec też, porzucili kompy i chcą grać i o to chodzi. :wink:
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

NetCop pisze:Wybrałem się na event przedpremierowy nie spodziewając się zbyt wiele. Zostałem miło zaskoczony grą. Spodziewałem się bardziej losowej turlanki kością, a dostałem całkiem sympatyczną i szybką taktyczną nawalankę w której każdy wynik na kości (nawet pusty) da się przekuć w coś sensownego.
Właśnie w ten sposób Dice Master uczłowieczył dla mnie gry kościane, które polubiłem. Nie ma złych rzutów. Są tylko źle wykorzystane :) I cieszę się że SWD w to się wpisuje :)
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Michałku »

Też podchodziłem do tej gry jak do jakiś kartoników dla dzieciaków, kolorowe kostki, WTF? Ale jak zagrałem.. damn, to rzeczywiście nie jest głupie turlanie. Decyzji jest sporo i trzeba na bieżąco reagować na to co się dzieje na stole, przez co gra jest dynamiczna. Kombinowania jest wbrew pozorom dużo, a sensownie złożony deck jest w stanie niwelować nawet słabe rzuty kostkami.
Do tego bardzo podoba mi się model składania talii (możliwość włożenia danego koloru karty do talii dopiero gdy mamy bohatera w danym kolorze i konieczność utrzymania go przy życiu, żeby te karty wykorzystać w trakcie gry).
Proponuję spróbować, nawet czyimś deckiem i samemu wyrobić opinię.
Aha no i jeszcze jedna rzecz, która mnie kupiła... logo na kartach :D
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: KubaP »

Ej, a dlaczego właściwie w starterze Rey jest czerwona karta karabinu F11D?
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Rogue30 »

KubaP pisze:Ej, a dlaczego właściwie w starterze Rey jest czerwona karta karabinu F11D?
Obrazek
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Rogue30 »

Jakby ktoś miał ochotę zobaczyć jak się gra i/lub zagrać (wersja angielska), to zapraszamy od 13:00 w tę sobotę https://www.facebook.com/events/384564581875368/
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 21:31 przez Rogue30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

NetCop pisze:Co do boosterów to zgodnie ze statystyką nie trafiła się żadna karta legendarna i tylko jedna postać - Padme, do tego drugi BB8, który jest w zasadzie kartą i kostką do śmietnika :(
Bez przesady z tym śmietnikiem... :)

Z duplikatów kart, których nie użyjesz w swojej wypasionej talii, możesz złożyć inną, którą będzie można wykorzystać np. gdy będzie okazja zagrać partyjkę w 3-4 osoby.

Albo po prostu dać taką talię osobie, którą będziesz chciał zachęcić do gry.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

TTR_1983 pisze:Gra jest już normalnie w sprzedaży?
Xth pisze:Normalnie będzie od 1.12
Ja bez problemu kupiłem oba startery w sklepie internetowym w poniedziałek wieczorem (tj. 21 listopada), w środę miałem już na miejscu.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5830
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: KubaP »

Perf pisze:
TTR_1983 pisze:Gra jest już normalnie w sprzedaży?
Xth pisze:Normalnie będzie od 1.12
Ja bez problemu kupiłem oba startery w sklepie internetowym w poniedziałek wieczorem (tj. 21 listopada), w środę miałem już na miejscu.
Niech zgadnę, w Planszomanii? :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Powergames chyba jeszcze ma :)
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

Perf pisze:
NetCop pisze:Co do boosterów to zgodnie ze statystyką nie trafiła się żadna karta legendarna i tylko jedna postać - Padme, do tego drugi BB8, który jest w zasadzie kartą i kostką do śmietnika :(
Bez przesady z tym śmietnikiem... :)

Z duplikatów kart, których nie użyjesz w swojej wypasionej talii, możesz złożyć inną, którą będzie można wykorzystać np. gdy będzie okazja zagrać partyjkę w 3-4 osoby.

Albo po prostu dać taką talię osobie, którą będziesz chciał zachęcić do gry.
...jest jeszcze jedna możliwość, którą dość łatwo przeoczyć czytając jedynie podstawowe zasady gry (a chyba jedynie takie jak dotąd przetłumaczyła Galakta?). W talii można mieć 2 egzemplarze unikatowej karty (ulepszenia bądź wsparcia), ale gdy jeden z nich jest już w grze ("na stole"), nie można zagrać drugiego.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Jeśli ktoś grał w jakąkolwiek karciankę będzie miał słuszną intuicje że jak masz bb8 na stole to drugiego nie możesz zagrać ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

A ja sobie ponazekam na kostki. Dostałem booster od kolegi, ot tak na zachętę (choć i tak w ta grę wejdę, przecież wiadomo że MUSZE mieć każda grę że star Wars/cthulhu weflufie... ;) )
Pakowanie kart fajne,grzfika fajna..?tylko te kości...wykonanie miodzio, ale wygladaja troche....odpustowo?? Sam nie wiem, moje kosteczki do dice mastersa czy quorriors są inni ładniejsze

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Wosho pisze:Jeśli ktoś grał w jakąkolwiek karciankę będzie miał słuszną intuicje że jak masz bb8 na stole to drugiego nie możesz zagrać ;)
A to nie jest tak że zagrywając drugiego BB8 dokładasz kolejną kostkę? Z tego co pamiętam.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Perf »

Wosho pisze:Jeśli ktoś grał w jakąkolwiek karciankę będzie miał słuszną intuicje że jak masz bb8 na stole to drugiego nie możesz zagrać ;)
Nie o to mi chodziło - to o czym piszesz jest dość oczywiste, zgadzam się.

Ja polemizowałem jedynie z tezą, że skoro masz już BB-8 ze startera, to kolejny wyciągnięty z boostera nadaje się tylko do śmietnika. :) Część graczy może pomyśleć, że drugiego BB-8 nie można nawet mieć w talii - a tymczasem owszem, jak najbardziej można, tak jak każdą inną kartę.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

True to jest mega słabe z ich strony ;/
Ale domyslam sie ze chodzilo o to ze nie kazdy kupi dwa startery.
Na pocieszenie czeka nas to tylko przy tym secie, nastepny nie powinien juz miec kart ze startera ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Ja mam tylko nadzieję że następne sety będą się odwoływać bardziej do TRU SW a nie tego disnejowskiego gó...kupy . Ale jakoś w to nie wierzę...ehh

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Darboh pisze:
Wosho pisze:Jeśli ktoś grał w jakąkolwiek karciankę będzie miał słuszną intuicje że jak masz bb8 na stole to drugiego nie możesz zagrać ;)
A to nie jest tak że zagrywając drugiego BB8 dokładasz kolejną kostkę? Z tego co pamiętam.
2 kostka tylko przy postaciach, wsparc i dodatkow to nie obowiazuje


@Goldberg
I tak props dla ffg ze w koncu gra od nich z prequelami.
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Oczywiście, że drugiego BB8 czy drugi Kij Rey można w początkowej fazie budowania talii dodać z braku laku ale nie oszukujmy się, jest to tylko szukanie plusów na siłę. W późniejszym etapie, gdy będzie się miało więcej boosterków i więcej opcji konstruowania talii te karty staną się zupełnie zbędne. Problem w tym, że wspomniany BB8 może się trafić ponownie, a to już nie jest fajne. Zdecydowanie wolałbym, żeby trafiał się drugi Finn, którego w boosterach nie ma.

Mnie na razie doskwiera brak postaci (brak legend jakoś przeboleję póki co) oraz to, co w sumie wiąże się z brakiem tychże, czyli mam już trochę kart czerwonych bohaterów i żółtych złoczyńców, które na razie są zamrożone i czekają aż trafi się do nich odpowiednia postać. Zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie wciągnąć pewnie jeszcze wiele boosterków zanim możliwe stanie się pogranie czymś innym niż postaciami ze startera.

Gra daje mi mega radochę i jestem zdecydowany ładować w nią kasę, po prostu radość z gry nie przesłania mi dostrzeżonych minusików dlatego tak sobie marudzę na szczęście lub jego brak przy losowaniu boosterów. Pewnie mając ich 30-40 na koncie dodatkowy BB8 nie będzie już dla mnie takim problemem jak teraz.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Szukam jakiejś gry w klimacie SW. Myślałem nad Destiny oraz LCG. Chcę po prostu popykać w coś na 2 osoby na szybko. Bez budowania decków itp. Czy startery Destiny sprawdzą się w takim przypadku? Nie wykluczam że kiedyś coś dokupię.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Jeśli chcesz połykać w coś z kumplem,bratem, klonem i bawi cię deck building kupsobie SW LCG, kupisz tanio bo ta gra umarła już chyba w Polsce turniejowo wieckazdy się pozbywa.agra przednia, jeśli jednak czasem chcesz pójść na jakiś mini turniej, pograć z kimś innym i nie wyniotujesz na widok ,,szturmowcow,, z tarczami, ,,szturmowcow,, kobiet, jakiegoś dark Jedi z morda fretki którego w walce na miecze świetlne pokonał były szturmowiec...to kup Przeznaczenie (wybaczcie ten wjazd, ale widziałem po raz pierwszy SW kiedy miałem 7 lat w 86r i sie zakochałem, ta kupa disneja to nie są moje SW)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Desaix1800 »

Hmm ja mam właśnie SW LCG wersję angielską gramy z żoną super tytuł :) Szukam jakiś argumentów, które mogłyby mnie przekonać by zamiast dodatku do LCG kupić dwa startery SW:P :)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 22:41 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Jezu, autokorekta =-O Gra jest szybka, przyjemna i turlanie kostkami jest super (ale to może zboczenie z dice mastersa)

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Fruczak Gołąbek pisze:Szukam jakiejś gry w klimacie SW. Myślałem nad Destiny oraz LCG. Chcę po prostu popykać w coś na 2 osoby na szybko. Bez budowania decków itp. Czy startery Destiny sprawdzą się w takim przypadku? Nie wykluczam że kiedyś coś dokupię.
Sprawdzą się, kupuj w ciemno :)
ODPOWIEDZ