Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Trolliszcze »

pan_satyros pisze:Ależ nie jestem przeciwnikiem dodatków, tylko losowych dodatków ;)
Patrząc na Twoją kolekcję, domyślam się dlaczego :)
Ja tam lubię. Dawno już nie kupowałem żadnych dodatków do gier collectible, ale to takie jajka-niespodzianki dla dużych dzieci. Zawsze jest ekscytacja, co też kryje się w środku (po której czasem przychodzi rozczarowanie ;))
Awatar użytkownika
guslarz
Posty: 43
Rejestracja: 07 paź 2014, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: guslarz »

pattom pisze:LCGi to nie są gry kolekcjonerskie. W LCG nie kupujesz kota w worku.
LCG, CCG, TCG to wszystko gry kolekcjonerskie. Kolekcjonerskie są temu, że jak chcesz to możesz zbierać dodatki. Różnica polega jedynie na tym czy wiesz co kupujesz.
Xth
Posty: 115
Rejestracja: 04 gru 2009, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Xth »

Trolliszcze pisze:
pan_satyros pisze:Ależ nie jestem przeciwnikiem dodatków, tylko losowych dodatków ;)
Patrząc na Twoją kolekcję, domyślam się dlaczego :)
Ja tam lubię. Dawno już nie kupowałem żadnych dodatków do gier collectible, ale to takie jajka-niespodzianki dla dużych dzieci. Zawsze jest ekscytacja, co też kryje się w środku (po której czasem przychodzi rozczarowanie ;))
O to to. Dokładnie.
A po rozczarowaniu i tak kupujesz następny booster... i następny... i następny i....
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Pan B »

Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Hahahaha no i wychodzi na to że turniejowy deck epic vader/tuskN to ponad 120$ :-P
Gdyby te ceny miały funkcjonować w pl to....
Wydaje mi się że unas ceny za legendy będą gdzieś na poziomie 60/100 zł za kartę z kością

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Widze ze zacyzna agitacja za tym sklepem z fejsa przenosic sie na fora :D
Precyzujac, to jest sklep ktory kupuje ilosci hurtowe i sprzedaje single, robi to samo w innych grach od ffg ( ulepszenia do xwinga/armady) i jego ceny zawsze sa znaczaco wyzsze nizli te ktore sa w handlu p2p. Kupuje sie tma wylacznei cos co nikt aktualnie inny nie sprzedaje, dodatkowo teraz podaz niska popyt ogromny to i ceny wysokie.
Polecam meliske zaparzyc i z kupowaniem itd poczekac troche :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

Rozumiem, że rozbudowa talii to raczej tylko przez boostery, a nie kolejne startery?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Yep...na razie 2booster boxy i mam deck dokładnie jaki chciałem, a i sprzedać coś można więc coś się zwróci

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

zalezy, imo 2startery vs 2 startery fajnie sie moze sprawdzac.
Masz wowczas elite finn/rey vs elkite kylo i 2x trooper i mozna pograc w miare zamknietym gronie na 30 ptk / 30 kart w decku

Troche dubli bedzie sie miec ale duza czesc z tych kart uzywana moze byc w kilku deckach, sam osobiscie na to sie zdecydowalem bo czesto pewnie bede grac z ludzmi co nie maja swojej kolekcji tudziez beda dopeiro sie wgryzac.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

aryss pisze:Widze ze zacyzna agitacja za tym sklepem z fejsa przenosic sie na fora :D
Precyzujac, to jest sklep ktory kupuje ilosci hurtowe i sprzedaje single, robi to samo w innych grach od ffg ( ulepszenia do xwinga/armady) i jego ceny zawsze sa znaczaco wyzsze nizli te ktore sa w handlu p2p. Kupuje sie tma wylacznei cos co nikt aktualnie inny nie sprzedaje, dodatkowo teraz podaz niska popyt ogromny to i ceny wysokie.
Polecam meliske zaparzyc i z kupowaniem itd poczekac troche :D
Ale jaki jest sens zagotować za sklepem z US w PL? Sklep jak sklep, działa jak każde card kingdom czy inny ccgshopper...
Ciekawym czy jakiś polski sklep się na to zdobędzie....i jakie będą ceny...

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

Goldberg pisze:Yep...na razie 2booster boxy i mam deck dokładnie jaki chciałem, a i sprzedać coś można więc coś się zwróci

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
ło panie ponad 800 zł na start i masz ten "jeden upragniony" deck O_O ładnie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Nie jeden, 2/3 porządne deczywa złożysz, resztę kości sprzedaż. Więc spokojnie całkowity koszt porządnych turniejowych deckow to jak na razie około 300/400 zł.
Zobaczymy co będzie jak będą wychodzić inne dodatki....
Generalnie przy takich grach, i chęci gry na turniejach....noniestety zainwestować musisz. Tak było i jest z lcg od ffg, z dicemastersem od wizkidsa,....no i mtg, ale tam już kupujesz single.


Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Czizzz przecież żeby fajnie pograć w niekolekcionerski Arkham, wypada miec 2 podstawki....i już 260zl poszło....

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Przeglądałem sobie stronę ffg i tak się zastanawiam....tak strasznie zaczęli forsować swd, niedługo w kinach film....a tu zero widu i sluchu onowym dodatku...
Niby ktoś powie że wcześnie....ale AH zaraz po wyjściu dostanie duży dodatek i już można zobaczyć w kolejce dwa następne małe....a swd nic.
Myślicie że wyskoczą nagle czy saduja rynek??

Wysłane z mojego Tab2A7-10F przy użyciu Tapatalka
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Moim zdaniem jest zdecydowanie za wcześnie na dodatki. Przecież mamy dopiero drugi dzień oficjalnej sprzedaży, a już ze sklepów znikają boosterki. Zabawa w budowanie własnych talii musi zając trochę czasu, trzeba się nacieszyć zdobywaniem poszczególnych postaci czy ulepszeń.
AH musi mieć szybko dodatki, bo zabawa w podstawkę szybko się kończy i potrzeba jej paliwa w postaci nowych przygód, żeby tytuł się kręcił na stole. SWD nie potrzebuje tego typu bodźca. Model sprzedażowy CCG gwarantuje FFG, że trzeba będzie nabyć naprawdę całkiem sporo boosterków i uruchomić wymianę z innymi aby posiąść wymarzone karty i kostki. Ja mam na koncie już 8 otwartych boosterków, a trafiłem tylko 1 postać - Padme i żadnej legendarnej karty więc póki co moim priorytetem jest pozyskanie jakichś nowych postaci aby móc skonstruować własne talie (jednocześnie dla siebie i syna) nie opartą w 90% na starterach. Na szczęście Święta powinny trochę wspomóc kolekcję :D

Co do kosztów zabawy, patrząc po cenach oficjalnych FFG (w zaokrągleniu), SWD: 2 startery + BOX boosterów to ~138 dolców, AH + 4 zapowiedziane dodatki - 115, a jak chcieć z drugą podstawką to 155, także jedna i druga zabawka mocno wysysa zasoby portfela :wink:
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

NetCop pisze:Co do kosztów zabawy, patrząc po cenach oficjalnych FFG (w zaokrągleniu), SWD: 2 startery + BOX boosterów to ~138 dolców, AH + 4 zapowiedziane dodatki - 115, a jak chcieć z drugą podstawką to 155, także jedna i druga zabawka mocno wysysa zasoby portfela :wink:
Czyli dla normalnie zarabiającego Amerykańca, to jakby wydał praktycznie za SW 138 pln albo za Arkham 115 pln... Czyli relatywnie płacimy kilka razy więcej.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Zastanawiam sie kolego, czy byles w US? 150$ to nie jest takie od....splunol sobie, serio...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: adikom5777 »

dziś pierwsze pojedynki po zbudowaniu 30 kartowych talii z boosterów. Miło patrzeć jak talia robi to, co się zaplanowało. Albo tego nie robi i trzeba kombinować co zmienić. Już samo budowanie talii z dostępnej puli kart jest świetną zabawą. Bardzo fajne są ograniczenia kolorystyczne. Nie można wkładać do talii kart w kolorze, w którym nie mamy żadnej postaci. Dlatego nie warto imo brać postaci tylko w jednym kolorze, bo narzuca się sobie duże ograniczenie.

Generalnie, dopiero kilka dni, a jestem zachwycony. Gra jest właśnie tym, czym miała być. Synowi bardzo się podoba, jest wkręcony tak, że sam chce składać talie. Pojedynek trwa zwykle kilkanaście minut, więc nie trzeba się rozkładać na pół stołu grać cały wieczór. Szybkie dwie partie przed spankiem i młody ma o czym myśleć przed zaśnięciem :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Maxxx76 »

Zazdroszczę, mój by bardzo chciał grać, ale samodzielnie jeszcze nie ogarnie :-(
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Jolly_Roger »

Goldberg pisze:Zastanawiam sie kolego, czy byles w US? 150$ to nie jest takie od....splunol sobie, serio...
Nie muszę być w USA , żeby wiedzieć ile zarabia Amerykanin. Średnio ok. 3 800 $ na miesiąc. Najmniej na zmywaku 1600 $, dozorca, sprzątacz 2000 $, prac. biurowy 2500 $, sekretarka 2800 $. Czyli dla Amerykanina powyżej ciecia 150 $, to 150 pln. Proste.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Goldberg »

Nie no to naprawdę super ze tyle wiesz...bo nikt ie ma innych wydatków...
Cóz przeciętny Polak zarabiając ''średnia'' 4251,21 zł...tez moze sobie kilka kupic....
Koniec oftopu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dabi »

Zagrałem dwie gry i przyjrzałem się kilku pojedynkom. Mechanicznie to jest faktycznie przyjemniejsze niż myślałem i kilka elementów bardzo mi się spodobało.
Mimo, że SW. Mimo, że losowe boostery. Kupiłem - starter + 3 boostery. Teraz kwestia kupna jeszcze kilku aby pograć normalny standard ew. wymiana.
Zastanawiam się ewentualnie nad 2 starterem przeciwnej strony ale to zależy co się trafi w boosterkach.

Czuję niebezpieczeństwo wydatków. :|
Ostatnio zmieniony 05 gru 2016, 09:05 przez Dabi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

Mnie też przekonaliście pierniki :D Aż zrezygnowałem z innego karciankowego preordera i wejdę chyba na początek za 300 zł (2S + 22 boostery).
Nie bez znaczenia jest też to, że w grę wszedł znajomy i będzie się z kim wymieniać ;)
Teraz jeszcze powinni to rzucić na kioski ruchu :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: AkitaInu »

pan_satyros pisze:Mnie też przekonaliście pierniki :D Aż zrezygnowałem z innego karciankowego preordera i wejdę chyba na początek za 300 zł (2S + 22 boostery).
Nie bez znaczenia jest też to, że w grę wszedł znajomy i będzie się z kim wymieniać ;)
Teraz jeszcze powinni to rzucić na kioski ruchu :D
Jakbyś wszedł w angielską to byś też miał z kim wymieniać ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
pan_satyros pisze:Mnie też przekonaliście pierniki :D Aż zrezygnowałem z innego karciankowego preordera i wejdę chyba na początek za 300 zł (2S + 22 boostery).
Nie bez znaczenia jest też to, że w grę wszedł znajomy i będzie się z kim wymieniać ;)
Teraz jeszcze powinni to rzucić na kioski ruchu :D
Jakbyś wszedł w angielską to byś też miał z kim wymieniać ;)
Spokojnie, spotkamy się pewnie gdzieś na 3 cyklu ;p
ODPOWIEDZ