Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: kaimada »

Dr_Kecaj pisze:
stan29 pisze:Ciekawe ile legend zobaczymy tym razem.
Co najmniej 1 :)
Zresztą jak widać Palpataj będzie samowystarczalną postacią.
Palpatin jak już chciałeś fonetycznie ;).
Palpi jak jesteście na Ty i chciałeś zdrobnić. :mrgreen:
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

Widzę niezadowolenie na facebooku/twitterze FFG, ponieważ brakuje w sklepach starterów i boosterów pierwszego setu, a ogłaszają kolejny dodatek. Nie dziwie się, mam podobne odczucia. :x
Znalazł ktoś informację o planach wydawniczych FFG? Przeczytałem o 3 dodatkach rocznie z czego 1 duży i 2 małe lub 2 duże i 1 starter? :? Kolejny dodatek (Duch Rebelii) jest dodatkiem dużym czy małym, a jak wygląda ten drugi? Będę wdzięczny za info.
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Narzekają, bo wykupili wszystko przed świętami ale z tego co piszą to już nowa dostawa dotarła.
Gdzieś tam była wypowiedź, że planowali 3 sety na rok nic nie czytałem żeby były mniejsze i większe. Z tego co widać, Duch Rebelii będzie miał tylko 14 kart mniej od Przebudzenia. Jak ktoś szybko policzył, o te 14-szarych, które weszły w skład starterów. Nie będzie oddzielnych starterów. Trudno tu mówić, że to dodatek duży lub mały, bo set można będzie grać samodzielnie lub łączyć z kartami z obecnego wydania.
Osobiście obstawiam premierę na 4-go maja (wiadomo dlaczego) czyli pół roku po premierze gry. Żeby się wyrobić w 3 setach na rok musieliby ostro przyspieszyć z wydawaniem następnych. Podejrzewam, że być może nie docenili potencjału sprzedaży gry dlatego pierwotnie planowano podtrzymywać ją przez szybsze wypuszczanie nowych setów. Czas pokaże jak to będzie.
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

Narzekają, bo wykupili wszystko przed świętami ale z tego co piszą to już nowa dostawa dotarła.
Problem jest duzo bardziej rozbudowany, ogolnie czesc stanów/krajów w Europie ma ogromne problemy z dostepnoscia do starterow a szczegolnie boosterow. Na 1 rzut pdoobno do sklepow poszly preordery, duzo z sklepow nie docenilo gry i nie skladalo zamowien dlatego nie otrzymala tyle by moc sprzedac swszystkim chetnym lokalnie ( to jest wyjasnienie jakiego uzywal min Team Covenant z racji ze spotykali sie z zarzutami ze z racji na znajomosc ffg i sprzedawanie setow dostali je poza kolejnoscia). Inna kwestia ze niektore z sklepow anulowaly preordery i zaczely sprzedawac single ( takie glosy tez sie pojawialy na grupach fejsowych z usa ). Najblizsza dostawa imo dalej nie rozwiaze problemow i ffg musi to poprawic jesli nie chce zniszczyc gry na samym starcie ( tutaj propsy dla Galakty, musieli zamowic duuzo wiecej starterow/boxow niz sie spodziewalem ze jeszcze nie ma problemow z dostepnoscia).

Co do premiery
na 90% prapremiera na Star Wars Celebrations w Orlando ( analogicznie do Genconu rok temu), potem jakies eventy prerealase 4 maja i normalna dostepnosc od czerwca ( przy okazji FFG European Championships )
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dabi »

Czerwiec to dobry termin. Pozwoli na zbudowanie bazy graczy oraz pewne ogarnięcie turniejowe zanim się zacznie dodatek. No i to będzie spory dodatek. Nie sądzę aby proces wydawniczy był tak szybki jak w grach LCG.
Tam mamy raptem kilka wzorów kart i od razu w ilościach maksymalnych. Tutaj mamy losowe boostery i jeszcze dodatkowo sporo nowych wzorów. Jeden dodatek na półroku to nie byłoby źle i może tak właśnie będzie.
Niedoszacowanie popularności gry to akurat dobra informacja. Gra jest pod względem mechanicznym naprawdę dobra i co ważniejsze nie tylko składanie talii jest ciekawe i angażujące ale przez swoją strukturę tury sama rozgrywka jest również fajnie zrobiona.

Będę może musiał chyba jednak obejrzeć te filmy bo o ile część bohaterów kojarzę to sporą część wcale.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

To może i dobra wiadomość. Posiadam startery i kilka boosterów (to jednak za mało żeby coś fajnego złożyć). Postawiłem na wersję angielską, więc czekam na dostawę. Trochę mnie zasmuciło ogłoszenie kolejnego dodatku. Rezygnując z innych gier (co jestem w stanie zrobić, no może z wyjątkiem L5R LCG) mogę sobie pozwolić na powiedzmy 4 duże boxy rocznie. Przy 2 setach rocznie wychodzą 2 boxy na dodatek, co jest wystarczającą liczbą żeby w pełni czerpać przyjemność z tworzenia decków (nie potrzebuję wszystkich legend). Przy większej liczbie dodatków nie wygląda to kolorowo. Nie ufam sklepom sprzedającym boostery na sztuki. :) Przeczytałem, że razem z 4 dodatkiem pojawią się nowe startery. Jest to ostatni moment żeby zrezygnować z gry, potem będzie już za późno. Nie chciałbym tego robić, ale ograniczają mnie fundusze. Szkoda, że nie ma różnych boosterów, jeden zawierający karty hero/neutral a drugi villain/neutral. Chociaż rozumiem... dla FFG najważniejsze są $$$. Zawsze mogli zrobić np. hologramowe kart dla największych hardcorów, a dla mniejszych hardcorów zwykłe, biedne karty (czyli dla mnie :D)... może cena kart by spadła.
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

Ja kupiłem jeden box, do tego ok 20 boosterów i z wymian, gier na turniejach mam już większość kart.
Wcale nie trzeba kupowac 2 czy 3 boxów zawsze, jeśli ktoś nie może ;)
I tak apropo drogiego grania czy potrzebności/ceny legendarek, mam kilka decków którymi wygrałem turnieje u nas, bo co tydzień skladam coś nowego to moim ulubionym jest ten bez legendarek i bodajże 12 kartami rzadkimi ;)
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: NetCop »

Jeśli decydujesz się zbierać jedną stronę to masz sporo łatwiej, bo jednak jesteś w stanie dużo kart pozyskać z wymiany. Ja gram razem z synem na turniejach więc siłą rzeczy jeden gra talią bohaterów, drugi złoczyńców i jeszcze z kolorami musimy się też dogadywać, bo przy neutralkach brakuje na dwie talie. Mamy tylko 1 jetpack więc nie ma się nawet jak podzielić.
Finansowo nie ma lekko ale gra rekompensuje to nam świetną zabawą. Dziś już za nami 7 rozgrywek i jest moc.
Legendy - przydatne, niektóre bardzo, inne mniej, jeszcze inne totalnie zbędne. Chyba najwartościowsze z legend są postacie. Póki co najlepiej mi szło deckem bez legend :lol:
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Michał M »

Zechce się komuś porównać Destiny do Dice Masters?

Znam podstawy obu tytułów i wiem, że to w zasadzie zupełnie różne gry, tyle że w obu występują kostki, ale jednak...

Dodam, że mało która gra wynudziła mnie tak bardzo jak Dice Masters, chociaż ostatnio planuję zrobienie drugiego podejścia. Chyba lubię ból.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Sekator »

Michał M pisze:Zechce się komuś porównać Destiny do Dice Masters?
Chcialo sie, Tomowi i Jasonowi z Dice Tower. Fajne porownanie.
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Bogenhafen »

Zagrałem w Dice Masters półtorej raza, w Destiny już kilkanaście i czekam na boosterki. Na DM się strasznie zawiodłem, a lubię i kości, i karty.
To chyba wystarczy za porównanie ;-)
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Gothik »

Ostatnio przy okazji partyjki Rebelii kolega pokazał mi kostki do Destiny i kopara mi opadła. Poza tym że wydają mi się strasznie brzydkie (kwestia gustu), to są OGROMNE! Spodziewałem się małych kosteczek jak do bitewniaków, a tu kawał plastiku jak do Grzybobrania. Dużo się tego używa w grze? Bo przy tym rozmiarze większe ilości trzeba przechowywać chyba w chlebakach...
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Darboh »

Michał M pisze:Zechce się komuś porównać Destiny do Dice Masters?

Znam podstawy obu tytułów i wiem, że to w zasadzie zupełnie różne gry, tyle że w obu występują kostki, ale jednak...

Dodam, że mało która gra wynudziła mnie tak bardzo jak Dice Masters, chociaż ostatnio planuję zrobienie drugiego podejścia. Chyba lubię ból.
Jak napisałeś - ciężkie do porównania. Ciężko porównać karciankę z kościami, do gry czysto kościanej. Mimo wszystko te gry mają odmienną "logikę".
Osobiście DM uwielbiam, a przyznam że na SWD po początkowym hajpie, to emocje obecnie opadły - chociaż ciekawym gry nadal (jakiś głos z drugiej strony ;) ).
Cała reszta to kwestia gustu.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

Gothik pisze:Ostatnio przy okazji partyjki Rebelii kolega pokazał mi kostki do Destiny i kopara mi opadła. Poza tym że wydają mi się strasznie brzydkie (kwestia gustu), to są OGROMNE! Spodziewałem się małych kosteczek jak do bitewniaków, a tu kawał plastiku jak do Grzybobrania. Dużo się tego używa w grze? Bo przy tym rozmiarze większe ilości trzeba przechowywać chyba w chlebakach...
Kości są używane non stop.

Wiecie kiedy będzie dostawa boosterów SW:D w wersji angielskiej do polskich sklepów?
Awatar użytkownika
Michałku
Posty: 390
Rejestracja: 06 paź 2008, 18:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Michałku »

Gothik pisze:Ostatnio przy okazji partyjki Rebelii kolega pokazał mi kostki do Destiny i kopara mi opadła. Poza tym że wydają mi się strasznie brzydkie (kwestia gustu), to są OGROMNE! Spodziewałem się małych kosteczek jak do bitewniaków, a tu kawał plastiku jak do Grzybobrania. Dużo się tego używa w grze? Bo przy tym rozmiarze większe ilości trzeba przechowywać chyba w chlebakach...
Na nich opiera się gra, także tak, dużo ich używa się w grze.
I rzeczywiście, po kupnie kilkudziesięciu boosterów potrzebujesz raczej większe niż mniejsze pudło, żeby to przechowywać ;)
Ogólnopolskie Forum A Game Of Thrones
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: keldorn »

sorki za pytanie od nooba, ale chce zaczac przygode z SW:D. Mam juz zamowione dwa startery i teraz moje pytanie odnoscie boosterów. w takiem 1 boosterze jest 5 kart i 1 kość. Czy ta kość jest jakos zwiazana z postacia ktora sie pojawi czy jest to absolutna losowość? tzn czy mozna miec jakas fajna legendarna postac a nie trafic do niej kości?

Planuje jesli podpasuje zakupic na razie jeden box po 36 boosterów. Czy to wystarcz na porzadne rozpoczecie gry?
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Wosho »

1.Nie, aczkolwiek raz na x komus sie trafi inna kosc.
2.Dobry pomysl, pozniej sie wymien/dokup/wygraj reszte kart ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dabi »

1. Jeśli dobrze rozumiem pytanie to jeśli trafiasz jakąś postać w boosterze to kość jest przypisana do niej - np. wyciągając kartę Luke masz również kość Luka. Losujesz 5 kart i jedną kość z czego 1 karta + kość to rzadka albo legendarna . jedna karta jest niepowszechna i reszta to karty powszechne. Nie ma osobnej losowości kart i kości.
W sumie to karty niepowszechne sa równie rzadkie jak rzadkie a różnią się tym, że nie mają kostki ;)

2. Jak grasz jedną frakcją to raczej całkowicie wystarczający.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

2 miesiące za nami... jak oceniacie popularność gry względem innym produkcji wydanych przez Galaktę w naszym rodzimym języku w pierwszych miesiącach ich istnienia? Widzę, że nawet uruchomili specjalną stronę www.przeznaczenie.galakta.pl i chyba poważnie podchodzą do tego tytułu, a może mi się tylko tak wydaje? Grupa Facebookowa prężnie rośnie, a może to tylko kwestia 'Star Warsów', które zawsze przyciągają setki osób oraz niski próg wejścia dla młodszych graczy. A może to kwestia CCG, gdzie zawsze się sprzeda kilka boxów (co przekłada się na większy zarobek niż LCG... podobno ANR w wersji polskiej sprzedawano tylko kilkadziesiąt sztuk jednej części cyklu). Z drugiej strony polska wersja gry jest wszędzie dostępna i myślę, że całkiem sporo osób próbuje wymienić swoją kolekcję na wersję angielską.

Wersja angielska jest niedostępna, a startery trochę mi się znudziły. Miała być dostawa 1,5 tygodnia temu i na razie jest cicho. Już raz zaufałem Galakcie i trochę się zawiodłem. Gra o Tron to jedyna gra wydawana po Polsku (prawdopodobnie z powodu jej młodego wieku). Chciałbym mieć magiczną kulę sprawdzającą jak długo przeżyje polska wersja Star Wars: Destiny jednak muszę się zdać na analizę względem innych gier lub czekać w nieskończoność na wersję angielską... a może jesteście przed poranną kawą i powróżycie z fusów?

Galakta prowadzi sprzedaż najnowszych dodatków ANR, Star Warsów LCG w języku angielskim. Rozumiem, że sprzedaż wersji angielskiej wprowadzono po upadku wersji polskiej?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: adikom5777 »

stan29 pisze:2 miesiące za nami... jak oceniacie popularność gry względem innym produkcji wydanych przez Galaktę w naszym rodzimym języku w pierwszych miesiącach ich istnienia? Widzę, że nawet uruchomili specjalną stronę http://www.przeznaczenie.galakta.pl i chyba poważnie podchodzą do tego tytułu, a może mi się tylko tak wydaje? Grupa Facebookowa prężnie rośnie, a może to tylko kwestia 'Star Warsów', które zawsze przyciągają setki osób oraz niski próg wejścia dla młodszych graczy. A może to kwestia CCG, gdzie zawsze się sprzeda kilka boxów (co przekłada się na większy zarobek niż LCG... podobno ANR w wersji polskiej sprzedawano tylko kilkadziesiąt sztuk jednej części cyklu). Z drugiej strony polska wersja gry jest wszędzie dostępna i myślę, że całkiem sporo osób próbuje wymienić swoją kolekcję na wersję angielską.

Wersja angielska jest niedostępna, a startery trochę mi się znudziły. Miała być dostawa 1,5 tygodnia temu i na razie jest cicho. Już raz zaufałem Galakcie i trochę się zawiodłem. Gra o Tron to jedyna gra wydawana po Polsku (prawdopodobnie z powodu jej młodego wieku). Chciałbym mieć magiczną kulę sprawdzającą jak długo przeżyje polska wersja Star Wars: Destiny jednak muszę się zdać na analizę względem innych gier lub czekać w nieskończoność na wersję angielską... a może jesteście przed poranną kawą i powróżycie z fusów?

Galakta prowadzi sprzedaż najnowszych dodatków ANR, Star Warsów LCG w języku angielskim. Rozumiem, że sprzedaż wersji angielskiej wprowadzono po upadku wersji polskiej?
Tylko jeden sklep wspierający scenę A:NR sprzedaje do dnia premiery 60 data packów. Galakta jest tylko jednym z dystrybutorów angielskich wersji gier FFG, a nie wyłącznym dostawcą na polskim rynku. Wiele sklepów kupuje angielskie wydania od zachodnich dystrybutorów. Boosterów w wersji ANG nie ma, nie dlatego, że Galakta nie chce ich sprzedawać, ale dlatego że nie ma ich w całej europie. Ostatnio jeden z największych zachodnich dystrybutorów otrzymał dostawę boosterów i przydzielił limit po 2 na sklep.
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: stan29 »

Sprzedają 60 data packów do dnia premiery, ale w wersji angielskiej. Kiedyś przeczytałem wypowiedź Galakty, tłumaczyli się wstrzymaniem polskiej wersji małym zainteresowaniem (właśnie kilkadziesiąt sztuk na 1 data pack) i małym zarobkiem. Nie wiem czy faktycznie tak było. Pamiętam, że ludzie narzekali na Galaktę z powodu małej reklamy ANR.
Nigdzie nie napisałem, że Galakta jest wyłącznym dystawcą na polskim rynku, a brak angielskiej wersji to ich wina. Zastanawiam się czy współpraca Galakty (i jednocześnie promocja ze strony Galakty) z FFG nie przekłada się na większą podaż wersji angielskiej na naszym rynku?
Skąd masz informację o limicie boosterów na sklep? Rozmawiałem z kilkoma sklepami i dostałem informację, że dostawa powinna być w ciągu tygodnia, może dwóch. Czy chodziło Ci o poprzednią dostawę?
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: kempy »

stan29 pisze:Sprzedają 60 data packów do dnia premiery, ale w wersji angielskiej. Kiedyś przeczytałem wypowiedź Galakty, tłumaczyli się wstrzymaniem polskiej wersji małym zainteresowaniem (właśnie kilkadziesiąt sztuk na 1 data pack) i małym zarobkiem. Nie wiem czy faktycznie tak było. Pamiętam, że ludzie narzekali na Galaktę z powodu małej reklamy ANR.
Jeśli dobrze pamiętam to polski A:NR miał spore opóźnienie względem oryginału i ludzie siłą rzeczy olali czekanie. Mleko się rozlało i to pociągnęło za sobą słabą sprzedaż wersji lokalizowanej.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Figas
Posty: 269
Rejestracja: 15 mar 2012, 10:07
Lokalizacja: Stromiec Radom
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Figas »

Przeznaczenie jest świetne, zarówno do grania turniejowego (3 za mną :D) jak i casualowego ze znajomymi. Gra jest hitem, na zachodzie mega hitem i będzie tylko lepiej, ilość grających rośnie. Nowe filmy z serii Star Wars nakręcą to jeszcze bardziej. Oby tylko wydawniczo i lokalizacyjnie (gram w wersję pl) nie zrobili jakiegoś kwasu.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Michał M »

Tekst o grze Star Wars: Przeznaczenie; http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... zybko.html
morphine
Posty: 31
Rejestracja: 05 lut 2014, 20:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: morphine »

Deckbuilder dla Androidziarzy:

https://play.google.com/store/apps/deta ... eckbuilder

instalować, używać, oceniać, wspierać kto może.

pozdrówka,
ODPOWIEDZ