Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Phate »

Witam,
Zaczęliśmy wraz z żoną swoją przygodę z SW:D (w polskiej wersji językowej).

Ma do was póki co dwa pytania:
1) Potrzebuje listę kart występujących w starych starterach (Kaylo oraz Rey). Chcemy pokazać znajomemu grę na podstawowych taliach ze starterów a porobiliśmy już własne modyfikację talii. Posiada ktoś taką listę albo wie gdzie ją znaleźć ? Na stronie galakty nie znalazłem niestety.

2) Chcemy sobie rozbudować nasze talie i poszukujemy namiarów na jakieś sprawdzone bazarki - poleci ktoś jakieś strony ?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: zioombel »

Phate pisze:Witam,
Zaczęliśmy wraz z żoną swoją przygodę z SW:D (w polskiej wersji językowej).

Ma do was póki co dwa pytania:
1) Potrzebuje listę kart występujących w starych starterach (Kaylo oraz Rey). Chcemy pokazać znajomemu grę na podstawowych taliach ze starterów a porobiliśmy już własne modyfikację talii. Posiada ktoś taką listę albo wie gdzie ją znaleźć ? Na stronie galakty nie znalazłem niestety.

2) Chcemy sobie rozbudować nasze talie i poszukujemy namiarów na jakieś sprawdzone bazarki - poleci ktoś jakieś strony ?
W starterze była mała broszurka ze spisem kart. Jak wyrzuciles napisz mi na PW maila. Wyśle Ci zdjęcie
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Kisun »

"Errare humanum est"
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Phate »

Dzięki za pomoc.
Wiem, że była ta broszurka ale na jej podstawie nie wszystkie karty ze starterów można było zidentyfikować. Te rzadkie i unikatowe nie były zaznaczone na szaro. Poza tym nie było tak też ilości poszczególnych kart ze starterów.

Chciałbym na początek kupić jakąś paczkę kart aby móc trochę pokombinować z taliami.
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: niwgnip »

Korzystając że niedawno była promka na stare zestawy startowe zakupiłem oba i... jesteśmy z narzeczoną bardzo pozytywnie zaskoczeni grą ;p
Wiadomym posunięciem jest zakup kolejnych kart - żeby mieć jakąkolwiek możliwość modyfikacji talii.

I teraz pytanie do osób rozegranych - posiadając zestaw startowy Kylo + Rey, polecacie bardziej:
1. Zakup nowego zestawu dla dwóch graczy.
2. Przeglądanie kart i zakup pojedynczych - z tym problemem, że nie grając aż tak dużo nie mam rozeznania :)

Z góry dzięki za odpowiedź.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Dabi »

Popatrzyłbym na to jakie kolory Was interesują. W starterze Rey są dobre karty pod budowę talii niebieskiej i dość kontrowersyjny heros do żółtych. Kylo Ren to talia niebieska i czerwona. Nowy starter to znowu Rey i Kylo tylko z czerwonym herosem do pary - odpowiednio Poe oraz Phasma (dotknięta od 6 listopada erratą kosztu)
Najbardziej na początku będzie Wam zależało na postaciach stąd ja bym zakupił kilka kart luzem.
W ramach przyrostu kart ludzie zaczynają się specjalizować w jednym dwóch kolorach danej frakcji stąd można czasami kupić fajne zestawy jak się ktoś pozbywa danego koloru.

Grając tak rodzinnie w domu kupiłym kilka boosterów otworzył i składał z tego co w środku dodając do talii.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Phate »

Zastanawiam się jak przechowujecie swoje kości i karty ?

Trochę się nam już zebrało tych elementów i powiem szczerze że mam duży problem w utrzymywaniu porządku. Podstawowe pudełka nie spełniają już zadania.

Jakieś organizery z budowlanych sklepów?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: adikom5777 »

Nowy starter ma bardzo dużo fajnych kart, które grają na turniejach. Polecam
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: aryss »

https://www.safeandsound.pl/pl/c/PUDELK ... ACZENIE/58 to polecam do przechowywania kostek
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Phate »

A coś mniej profesjonalnego do domowego grania ?;)

Karty w koszulkach do segregatora po 9 sztuk ? Polecacie jakieś konkretne ?

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: szczudel »

Hej
Potrzebuje szybkiej porady.
12 latek. Czy taka młodzież grywa w to? Macie sygnały, że w szkołach się w to gra. Szukam prezentu dla chrześniaka, który musi daleko dojeżdżać do szkoły więc praktycznie nie przychodzą do niego żadni koledzy. Innymi słowy - musi mieć zestaw dla dwojga. Czy SW:D się nadaje?

Jeśli tak to jak mu to "sprzedać"? Widziałem jakiś zestaw startowy dla dwóch osób z Rey na okładce. Czy to dobry punkt wejścia? Czy może lepiej kupić jakieś dwa zestawy startowe?
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017, 20:24 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: adikom5777 »

Mój 13letni syn gra i jeździ ze mną na turnieje, zajmując częściej lepsze miejsca ode mnie :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: szczudel »

adikom5777 pisze:Mój 13letni syn gra i jeździ ze mną na turnieje, zajmując częściej lepsze miejsca ode mnie :)
Połowiczny sukces :)
A co z wejsciem - jakie produkty wybrać aby miał jak najlepszy start w formacie "boardgame", czyli, ze zakłądam, że to on dostarcza karty i kości.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: adikom5777 »

Najlepiej nowy zestaw dla 2 graczy. Bardzo fajna grywalna pula kart i kości.
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Qzka »

Hej,

Kupiłem zestawy startowe Kylo Ren + Rey i gra spodobała mi się na tyle, że chciałem ją rozbudować, tak żeby mieć więcej opcji, taktyk, możliwości itd. oraz żeby jednocześnie równomiernie rozwinąć każdą ze stron (żeby nie stracić balansu między bohaterami a złoczyńcami). Nie chcę bawić się w boostery i dokupować kart w ciemno. Nie zamierzam grać w turniejach tylko razem z żoną na dłużej pobawić się grą. I tu pojawia się pytanie, który z poniższych dwóch "gotowych" zestawów lepiej będzie współgrał i rozwijał zestawy startowe Kylo Ren + Rey:

1) Star Wars: Przeznaczenie - Zestaw dla 2 graczy
2) Luke Skywalker - Zestaw podstawowy + Boba Fett - Zestaw startowy

Czy w któryś z dwóch powyższych dodatków powtarzają się karty z tymi z Kylo i Rey-a ?

Z góry dzięki za pomoc! :D
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Phate »

Cześć,
W zestawie dla 2-graczy powtarzają się pojedyncze karty taktyk, cała reszta jest inna. Ale masz za to inne wersje postaci które już posiadasz czyli Kylo i Ren.
Jeśli miałbym wybierać i trzymać się twoich założeń to kupiłbym dwa nowe startery z rozszerzenia "dziedzictwo" czyli Luke i Boba

Pozdrawiam
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Destiny

Post autor: Szpanerski »

Czy ktoś jeszcze w to gra i odpowie na kilka pytań na początku przygody?

Kupiłem do domowego grania dwa zestawy z 1 setu. Kylo i Rey. Są obecnie bardzo tanio.

Chciał bym zrobić pełne talie 30kart.

1. Warto kupić kilka boosterow? Jak tak to z jakiej serii? Osobiście jak patrzyłem na karty to seria Przebudzenie i Dziedzictwo ma najfajniejsze karty. Widziałem Yode, Kenobi itd.

2. Widziałem na facebooku grupę sprzedażowa. Co warto tam kupic, aby nie kupować zbędnych kart niegrywaknych tylko takie co sprawdza się w domowym graniu? Na turnieje chodzić nie będę więc raczej zależy mi na grywalnych kartach za grosze zamiast najlepszych/najrzadzszych /najdroższych możliwych kart.

Ktoś podpowie co pasuje pod Rey i Kylo i jest w miare tanie?

3. Jakie postacie są ciekawe/dobre do gry. Komu warto się przyjzec? Podoba mniemanie Grievous ale czy jest dobry?
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Wroobel »

Podłączam się pod powyższe pytania.

Kupiłem właśnie zestaw startowy dla 2 graczy i jeśli mi się spodoba to nie wiem jak to rozwijać dalej.
Nie chcę grać na turniejach - raczej w domu ze znajomymi. Mnogość boosterów mnie przeraża :)
Czy np. pójść dalej w jakąś linię boosterów, czy może dokupić kolejne startery?

No i jak potem dołączać nowe karty do tych już posiadanych? Są gdzieś opisane zasady?

Dla niektórych te pytania pewnie wydadzą się infantylne ale w tej kwestii jestem po prostu Januszem.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Kisun »

Polecam zapoznać się z kompendium. Niestety wersja polska jest 1.4 a angielska już 1.7 http://przeznaczenie.galakta.pl/zasady-i-faq/
Jeżeli chodzi o zestawy to ogranicza cię tylko zasobność portfela :) Grając w domu możesz mieszać wszystko co masz. Warto wejść na grupę fb Star Wars Przeznaczenie.
Dla początkujących:
https://starwars.pl/2019/01/przeznaczen ... tkujacych/
Słowniczek: https://starwars.pl/2019/03/slowniczek- ... znaczenie/
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Gothik »

Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: EsperanzaDMV »

- w najbliższych dniach planujemy dużą obniżkę i wyprzedaż produktów z tej serii, a o szczegółach akcji będziemy informować wkrótce.
Będzie dobra okazja do uzupełnienia kolekcji kart i kości.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: EsperanzaDMV »

No dobra, to skoro pojawiły się już wyprzedaże, to może ktoś bardziej doświadczony doradzić co warto kupić?
Mam zestaw dla dwóch graczy, zestawy startowe Kylo Ren i Rey oraz cztery boosterki. Dla casualowego grania w domu, czy warto kupić pozostałe zestawy startowe (Generał Grievous, Kenobi, Boba Fett, Luke Skywalker)? Boosterki też są śmiesznie tanie (w jednym sklepie od 1,70zł do 3,40zł za sztukę), warto też dokupić któreś?
Xavris
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2014, 09:31
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: Xavris »

Podłączam się pośrednio do pytania. Komplet zestawów (podstawowy +6 tych 'jednobohaterowych') wychodzi jakieś 120 zł, więc w sumie całkiem spoko cena. Wystarczy taka paczka na domowe granie z możliwością jako takiej kombinacji? Biorąc pod uwagę, że obecnie nie mam nic a o ile pamiętam swojego czasu sam starter mniej więcej tyle kosztował, to okazja wydaje się całkiem niezła :)
NetCop
Posty: 57
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: NetCop »

Czarne startery i boostery wypadły z grania turniejowego (format standard) więc do grania w domu są najtańszą opcją ale białe są ciekawsze niż czarne.
Dla początkujących do grania w domu polecam zakupy:
2x Zestaw dla dwóch graczy Kylo/Rey - już sam ten zestaw wystarcza do zabawy w 2 osoby ale bez budowania własnej talii
2x Zestawy startowe białe (Luke, Boba, Obi Wan, Grevious), w zasadzie wszystkie są ok, najlepszy z nich to zdecydowanie generał zgrywus z droidami, daje całkiem mocną talię
2x Zestaw do Draftu (zawiera same postacie i karty neutralne) - fajnie poszerza możliwość budowania talii zarówno bohaterów jak i złoczyńców i jest mega tani

Dlaczego zestawy x2? Bo polityka FFG to najczęściej 1 kostka postaci, a te można grać w wersji elitarnej z 2 kostkami.
Biorąc pod uwagę obecne ceny to wszystkie te zestawy razem wyjdą za ~190 zł. Po ich zakupie będziecie mieli 15 postaci, każda po 2 kostki, we wszystkich kolorach i sporą ilość kart do budowania własnej talii.

Jak się gra spodoba to można dokupić cały boks boosterów (36 sztuk), dostaniemy 36 kart z kostką i 144 karty bez kości. Kolory i frakcja to już nigdy nie wiadomo co się tam trafi, najczęściej wszystkiego po trochu.
Ogólnie polecam bardziej białe niż czarne zestawy, bo lepszy balans kart, lepsze postacie, więcej nowych mechanik i dodatkowy symbol na kości którego nie było w czarnych zestawach.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Star Wars: Destiny (Corey Konieczka, Lukas Litzsinger)

Post autor: cezarr »

Do grania domowego dobrze sprawdza się też używanie zwykłych kostek zamiast dedykowanych, szczególnie jako drugiej kości postaci.
ODPOWIEDZ