Citadels - nowa edycja od Asmodee

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: warlock »

https://www.asmodee.us/en/games/citadels/

Z tego co widzę Asmodee pracuje nad odświeżoną edycją Cytadeli :). Nowa szata w niczym nie przypomina tej z wydania FFG. Co sądzicie? :) Rozbudzi to zainteresowanie Cytadelą na nowo? W pudle będzie 27 postaci ;).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: jax »

warlock pisze:Rozbudzi to zainteresowanie Cytadelą na nowo? W pudle będzie 27 postaci ;).
Moje rozbudziło. Tzn. dzięki tym 27 postaciom. Nowa grafika niekoniecznie mnie przekonuje, ale 'customizowalność' ( :) ) i regrywalność dzięki takiej ilości postaci powinna być fantastyczna (podobnie jest w Carson City ze wszystkimi dodatkami (a nawet z 1) - każda rozgrywka jest kompletnie inna dzięki temu że przeróżne komplety postaci losują się do każdej gry).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Rocy7 »

W starej edycji z dodatkiem Mroczne miasto jest 18 postaci i daje radę. Z tego co widzę, w nowej edycji wybiera sie 2 postacie co rundę, a nie tylko jedną jak w poprzedniej edycji.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Wincenty Jan »

Bardzo lubię cytadele. Jedna z pierwszych gier , które kupiłem. Z wielką chęcią zagrałbym w nową edycję ale i ta "stara" daje jeszcze radę! Bardzo dobra gra!
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: romeck »

Wincenty Jan pisze:Bardzo lubię cytadele. Jedna z pierwszych gier , które kupiłem. Z wielką chęcią zagrałbym w nową edycję ale i ta "stara" daje jeszcze radę! Bardzo dobra gra!
To jedyna gra, która zakupiona w okresie pierwszej, niekoniecznie dojrzałej fascynacji grami, przetrwała u mnie na półce aż do dziś.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Shimrod »

Rocy7 pisze:W starej edycji z dodatkiem Mroczne miasto jest 18 postaci i daje radę. Z tego co widzę, w nowej edycji wybiera sie 2 postacie co rundę, a nie tylko jedną jak w poprzedniej edycji.
W starej edycji z tego co pamiętam, po 2 postacie wybiera się też w grze na dwóch i trzech graczy. Jak dla mnie gra daje radę nawet w wariancie podstawowym z 8 postaciami. W sumie po ograniu dodatku, żeby zobaczyć jak działają nowe postacie i tak zwykle gramy na podstawowym zestawie.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Wincenty Jan »

romeck pisze:
Wincenty Jan pisze:Bardzo lubię cytadele. Jedna z pierwszych gier , które kupiłem. Z wielką chęcią zagrałbym w nową edycję ale i ta "stara" daje jeszcze radę! Bardzo dobra gra!
To jedyna gra, która zakupiona w okresie pierwszej, niekoniecznie dojrzałej fascynacji grami, przetrwała u mnie na półce aż do dziś.
Mam tak samo. Chociaż po ograniu większej ilości gier, Cytadela nie zachwyca mnie tak jak kiedyś to nadal świetnie sprawdza się w boju. Nawet wariant na dwóch graczy mnie przekonuje. I wykonanie gry przypadło mi do gustu. Trzy lata temu to był mój TOP. W chwili obecnej bardzo dobra gra, ktora zostanie w kolekcji.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: ChlastBatem »

Nowa Cytadela już w sklepach. Pytanie czy Galakta albo inny wydawca chce to puścić w wersji PL?
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: TTR_1983 »

jak Asmodee to raczej Rebel jeśli już?
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: fumi »

Minęło pół roku od ostatniego posta... Wiadomo coś o polskiej wersji nowej edycji?
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Medykant »

Nowa Cytadela pojawiła się w przedsprzedaży, ma trafić do sklepów w drugiej połowie czerwca. Brakowało mi tej pozycji na półce, cieszę się że będzie urozmaicona i odświeżona. Wygląda na to że cena oscyuje +/- 100 zlociszy.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Pixa »

Uważam, że nowa szata graficzna jedt okropna. Z fajnych, mrocznych postaci i kart budynków zrobili jakiegos Disneya. Żal...
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Brylantino »

IMO to bardzo dobry ruch. Szersze grono odbiorców oraz oprawa dużo lepiej dopasowana do mechaniki i ciężkości gry. Poza tym, też bym nie przesadzał, co do oprawy poprzedniej edycji - nie była ona jakaś rewelacyjna, a niektóre karty były wręcz słabe (jak np. złodziej).
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Pixa »

Moze i szersze grono odbiorcow, ale klimat jak dla mnie ulecial. Jakos nie mam ochoty na granie tymi cukierkowymi kartami. W poprzedniej edycji niektore postacie czy karty faktycznie moglyby byc bardziej dopracowane, ale jednak mialy moim zdaniem w sobie to coś. To, ze w nowej wersji jest wiecej postaci do mnie nie przemawia - i tak 95% partii rozgrywam zestawem podstawowym.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 297 times
Kontakt:

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Grzdyll »

Bardziej niż nowe postacie ciekawi mnie czy deck z dzielnicami przeszedł jakieś zmiany w stosunku do "oldschoolowej mrocznej" wersji którą mam na półce. Jakby ktoś miał dwie wersje i chciał się pofatygować i sprawdzić to byłoby fajnie - chodzi mi oczywiście nie o grafiki ale liczebność poszczególnych kolorów, koszty i specjalne zdolności fioletowych.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: Bludgeon »

Grzdyll pisze: 19 lip 2018, 15:01 czy deck z dzielnicami przeszedł jakieś zmiany w stosunku do "oldschoolowej mrocznej" wersji którą mam na półce.
Największe zmiany są w postaciach ale talii dzielnic też sie trochę oberwało.
Grzdyll pisze: 19 lip 2018, 15:01 Jakby ktoś miał dwie wersje i chciał się pofatygować i sprawdzić to byłoby fajnie - chodzi mi oczywiście nie o grafiki ale liczebność poszczególnych kolorów, koszty i specjalne zdolności fioletowych.
Wszystko oprócz fioletowych kart jest identyczne jak było. Jest dużo nowych fioletowych dzielnic, i przynajmniej jedna stara usunięta (nie sprawdzałem dokładnie, 1 zauważyłem).
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: RUNner »

Cytadela to moja pierwsza zakupiona gra w dorosłym życiu. Był rok 2006, a ja nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak koszulki ochronne i wszystkie karty zlaminowałem :] Pewnie dlatego mam grę do dzisiaj, bo kto by kupił takiego kancera... Ale nie tak dawno temu zagraliśmy w dwie osoby i okazało się, że gra daje fun. Być może skuszę się na nową edycję, bo graficznie mi pasuje bardziej niż stara, z nijaką wg mnie grafiką. Ale zależy mi na polskiej wersji językowej. Będzie takowa?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: fumi »

RUNner pisze: 21 lip 2018, 22:22 Cytadela to moja pierwsza zakupiona gra w dorosłym życiu. Był rok 2006, a ja nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak koszulki ochronne i wszystkie karty zlaminowałem :] Pewnie dlatego mam grę do dzisiaj, bo kto by kupił takiego kancera... Ale nie tak dawno temu zagraliśmy w dwie osoby i okazało się, że gra daje fun. Być może skuszę się na nową edycję, bo graficznie mi pasuje bardziej niż stara, z nijaką wg mnie grafiką. Ale zależy mi na polskiej wersji językowej. Będzie takowa?
Już jest :P
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Citadels - nowa edycja od Asmodee

Post autor: RUNner »

To się obudziłem :) Ale z takim efektem, mogę to robić częściej! ;)
Gra wchodzi na radar.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ