Wiek Złodziei (Sławomir Stępień)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: rattkin »

Ja sobie sprawiłem, ale jakoś jeszcze nie wjechał na stół.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: kmd7 »

Z pobieżnego przejrzenia instrukcji wychodzi, że dodatek jest modułowy, wprowadza dwóch nowych łotrzyków, opcjonalne zasady i nowe tryby gry oraz nowy scenariusz. Szczególnie interesuje mnie, jak sprawdzi się dodatkowy scenariusz, wg instrukcji zmieniający cel i zasady gry.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Bruno »

rattkin pisze: 28 lut 2018, 13:06 Ja sobie sprawiłem, ale jakoś jeszcze nie wjechał na stół.
I "jak znajdujesz" ten dodatek po półtora roku? (że odkopię wątek)
Warto tak utrudnić grę graczom (nowe reguły kradzieży pomniejszych klejnotów) i urozmaicić przemierzanie kanałów?
Czy można bezproblemowo połączyć komponenty anglojęzycznego dodatku z polską podstawką? (oczywiście nie mam na myśli kwestii czysto językowej, tylko format, kolorystykę etc.).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: rattkin »

Nie zagrałem w Age of Thieves od ostatniego wpisu. Szczerze mówiąc, nie jestem do końca pewny dlaczego. Mój początkowy entuzjazm opadł. Pamiętam ostatnie wrażenia, jako bardzo dużo obsługi malutkich komponentów (kosteczki, żetoniki) po to by otrzymać grę, która ma dość dziwną dynamikę łażenia "mimochodem" wokół kryształu, by potem w krytycznym momencie spałować tego, kto go wykradł i uciec. Wydaje mi się, że trzon rozgrywki był ciekawy, ale grę trochę przygniata narzut mikrozasad, a ostatnio coraz rzadziej chce mi się grać w gry, w których stosunek "ilości grania" do spędzonego czasu jest niewielki. Niemniej jednak chciałbym sobie do tej gry kiedyś wrócić i zweryfikować po czasie, bo pamiętam, że bardzo mi się podobała.

W takim kontekście dokładanie dodatku - czyli jeszcze więcej zasad - jakoś nie wydaje mi się szczególnie pożądane. Karty kanałów są nieistotne dla gry, a karty kradzieży - niepotrzebne. Obydwa tryby spowalniają grę, niespecjalnie dodając do niej jakichś nowych jakości. Nie pamiętam szczegółów nowego scenariusza, poza tym, że kładł większy nacisk na częstsze kradzieże.

To co pamiętam, to że do gry był jakiś taki mini dodatek (listy, czy kopertki, czy co tam), modyfikujący nieprzyjemnie zasady - i on nam skopał jedną czy dwie rozgrywki, co zostawiło niesmak.

Na to drugie nie jestem w stanie odpowiedzieć, nie mam polskiej wersji.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Bruno »

rattkin pisze: 30 lip 2019, 04:03
Dziękuję za obszerną odpowiedź! Opinii nt. tego dodatku w sieci jest tyle co nic...
Ten drugi mini-dodatek, o którym piszesz, to zapewne Chaos in Hadria: https://boardgamegeek.com/boardgame/212 ... aos-hadria
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: BartP »

A gdzie w ogóle można się obecnie zaopatrzyć w dodatek?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: rattkin »

Bruno pisze: 30 lip 2019, 11:07 Dziękuję za obszerną odpowiedź!
Ale ja w zasadzie nic nie napisałem...
Bruno pisze: 30 lip 2019, 11:07 Ten drugi mini-dodatek, o którym piszesz, to zapewne Chaos in Hadria: https://boardgamegeek.com/boardgame/212 ... aos-hadria
Tak.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Wiek Złodziei (Galakta)

Post autor: Bruno »

BartP pisze: 30 lip 2019, 12:50 A gdzie w ogóle można się obecnie zaopatrzyć w dodatek?
Jest dostępny w Gandalfie - oczywiście tylko wersja angielska!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
dratwa6
Posty: 139
Rejestracja: 12 gru 2013, 10:24
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Wiek Złodziei (Sławomir Stępień)

Post autor: dratwa6 »

Zagralem kilka razy w podstawke i osoboscie nie uważam zeby po jednej rozgrywce zasady byly jakies skomplikowane. Jest ich kilka ale większość jest wypisana na kartach a sama gra (szczegolnie na 4 graczy) jest bardzo ciekawa i emocjonujaca. Szczególnie te pierwszy ruch po kryształ ;) zasad do pilnowania nie ma za wiele, glownie problem moze sprawiac przesuwanie strazy ale to nie jest szczególnie skomplikowane :)
ODPOWIEDZ