Inis (Christian Martinez)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Inis

Post autor: DarkSide »

W zasadzie kwestią nie jest to że Portal dopuścił błąd do druku, tylko to jak na niego zareaguje. Pewnie poczekają ze 2 tygodnie na uwagi i opinie do polskojęzycznego wydania, bo może ktoś jeszcze wychwyci jakiegoś "babola". Choć żywotnie jestem zainteresowany by już nie było niczego :wink:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis

Post autor: czeczot »

kenigis pisze: 04 maja 2018, 01:49 Co do przechowywania, to zależy jak leży. Dosłownie. Mi cyklady od Matagota mieszczą się dokładnie tak samo jak inne pudła z racji głębokiej półki, więc jak dla mnie obojętne. Wiadomo, dla każdego co innego.

Czy standaryzacja jest fajna? I tak i nie, ale to już osobna kwestia
Standaryzacja jest fajna jak wszyscy przestrzegają standardu. A tak nie jest bo ukazuje się więcej gier w pudłach "dowolnych" niż w kwadratowych.
Ciekawe czy Inis nie ukazał by się dużo wcześniej gdyby portal nie walczył z rozmiarami :)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Inis

Post autor: Szaweł »

deco200 pisze: 04 maja 2018, 07:23
kenigis pisze: 04 maja 2018, 01:49 Kafle zmienili żeby mieściły się do mniejszego (albo raczej innego) pudła.
No to juz Ci kenigis wyjasnil o co chodzi. Naprawde, troche samodzielnej dedukcji stary...
A jak się gra nie sprzeda w PL idealnie, to sobie dodatek namalujesz? Czy sobie kupisz oryginalny i przypiłujesz kafle? Trochę, nie dedukcji, ale samego myślenia proponuję włączyć. I zmień ton, bo każdy Twój post jedzie strasznym buractwem, szczególnie kiedy dodatkowo nie masz racji.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis

Post autor: carlos »

deco200 pisze: 04 maja 2018, 07:23 No to juz Ci kenigis wyjasnil o co chodzi. Naprawde, troche samodzielnej dedukcji stary...
Proszę Cię... Masz grę i nie widzisz , że większe kafle bez problemu zmieściłyby się do pudełka?
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Inis

Post autor: deco200 »

Dobra, sorry, moja wina, niepotrzebnie sie unioslem, po prostu irytuje mnie panujacy na tym forum trend, ze za kazdy najmniejszy blad sie wydawnictwa krytykuje, natomiast pochwaly za dobrze wykonana robote widze bardzo rzadko.
carlos pisze: 04 maja 2018, 09:49
deco200 pisze: 04 maja 2018, 07:23 No to juz Ci kenigis wyjasnil o co chodzi. Naprawde, troche samodzielnej dedukcji stary...
Proszę Cię... Masz grę i nie widzisz , że większe kafle bez problemu zmieściłyby się do pudełka?
Pozwol, ze w tej kwestii zaufam raczej wydawnictwu, ktore na pewno nie zmniejszaloby tych kafli bez powodu i na pewno rzetelnie przeanalizowalo cala sytuacje przed podjeciem tej decyzji, a nie Twojemu "testowi oka" ;)
Szaweł pisze: 04 maja 2018, 08:53
deco200 pisze: 04 maja 2018, 07:23
kenigis pisze: 04 maja 2018, 01:49 Kafle zmienili żeby mieściły się do mniejszego (albo raczej innego) pudła.
No to juz Ci kenigis wyjasnil o co chodzi. Naprawde, troche samodzielnej dedukcji stary...
A jak się gra nie sprzeda w PL idealnie, to sobie dodatek namalujesz? Czy sobie kupisz oryginalny i przypiłujesz kafle? Trochę, nie dedukcji, ale samego myślenia proponuję włączyć. I zmień ton, bo każdy Twój post jedzie strasznym buractwem, szczególnie kiedy dodatkowo nie masz racji.
Obaj dobrze wiemy, ze hype na ta gre byl w naszym kraju nakrecony tak bardzo, ze wyniki sprzedazowe beda znakomite
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Inis

Post autor: rattkin »

deco200 pisze: 04 maja 2018, 10:48 Obaj dobrze wiemy, ze hype na ta gre byl w naszym kraju nakrecony tak bardzo, ze wyniki sprzedazowe beda znakomite
Jeszcze mi liczby do następnego totka podaj.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis

Post autor: carlos »

deco200 pisze: 04 maja 2018, 10:48 Pozwol, ze w tej kwestii zaufam raczej wydawnictwu, ktore na pewno nie zmniejszaloby tych kafli bez powodu i na pewno rzetelnie przeanalizowalo cala sytuacje przed podjeciem tej decyzji, a nie Twojemu "testowi oka" ;)
Ufaj komu chcesz.
Nie musiałem wykonywać "testu oka"(?)... Informacja o tym jaka jest różnica w wymiarze kafli była podana przez wydawcę.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Poza tą jedną kartą są jeszcze jakieś babole?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
odl
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2018, 11:41

Re: Inis

Post autor: odl »

carlos pisze: 04 maja 2018, 09:49 Proszę Cię... Masz grę i nie widzisz , że większe kafle bez problemu zmieściłyby się do pudełka?
chyba zapomniałeś, że te kafle jeszcze trzebało na początku z czegoś wypchnąć... i tutaj zachowanie oryginalnego rozmiaru nie pozwoliłoby na umieszczenie dwóch kafli na jednym arkuszu (który dokładnie wypełnia pudełko).
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Inis

Post autor: Qzka »

A czy w Waszych egzemplarzach też wieko pudła też odstaje o 1 cm od reszty (tak jakby wieko było za krótkie) ?
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Inis

Post autor: shaigan »

Odstaje do czasu wyjęcia kafli terenu i reszty z wyprasek.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Inis

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

W aleplanszówki.pl wciąż przedsprzedaż :(
Byłoby miło gdyby premiery były ogólnopolskie a nie regionalne, a tak nie dosyć że kasa umoczona na przedsprzedaży to jeszcze trzeba czekać na dostawę nie do domu tylko do sklepu a dopiero potem do domu.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Inis

Post autor: Zack »

odl pisze: 04 maja 2018, 12:42
carlos pisze: 04 maja 2018, 09:49 Proszę Cię... Masz grę i nie widzisz , że większe kafle bez problemu zmieściłyby się do pudełka?
chyba zapomniałeś, że te kafle jeszcze trzebało na początku z czegoś wypchnąć... i tutaj zachowanie oryginalnego rozmiaru nie pozwoliłoby na umieszczenie dwóch kafli na jednym arkuszu (który dokładnie wypełnia pudełko).
Otóż to. Odl zdał test na inteligencję.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Inis

Post autor: czeczot »

Dr. Nikczemniuk pisze: 04 maja 2018, 19:22 W aleplanszówki.pl wciąż przedsprzedaż :(
Byłoby miło gdyby premiery były ogólnopolskie a nie regionalne, a tak nie dosyć że kasa umoczona na przedsprzedaży to jeszcze trzeba czekać na dostawę nie do domu tylko do sklepu a dopiero potem do domu.
Pisałem do nich meila odnośnie dostawy. Podobno jest problem z kurierami przez wolny weekend i sami od 3 dni czekają na dostawę.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: vinnichi »

Nie spodziwałem się, że ta gra może być tak dobra. Bardzo fajny tryb dwuosobowy, narazie grałem tylko w takim składzie i chyba będzie mi się bardziej podobała taka opcja bo jest do ogarnięcia. Przy większej ilości pewnie robi się chaos? Fajnie, że karty nie są tak przegięte jak w Blood rage i da się nimi sensownie grać. Nie jestem zbyt dużym fanem rozstawiania "kolesie na mapie" ale po jednej rozgrywce kupiłem. Polecam spróbować osobom, które tak jak ja nie są przekonane do tego gatunku.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
bjago999
Posty: 87
Rejestracja: 03 wrz 2017, 18:01

Re: Inis

Post autor: bjago999 »

vinnichi pisze: 05 maja 2018, 18:49 Nie spodziwałem się, że ta gra może być tak dobra. Bardzo fajny tryb dwuosobowy, narazie grałem tylko w takim składzie i chyba będzie mi się bardziej podobała taka opcja bo jest do ogarnięcia. Przy większej ilości pewnie robi się chaos? Fajnie, że karty nie są tak przegięte jak w Blood rage i da się nimi sensownie grać. Nie jestem zbyt dużym fanem rozstawiania "kolesie na mapie" ale po jednej rozgrywce kupiłem. Polecam spróbować osobom, które tak jak ja nie są przekonane do tego gatunku.
Mam bardzo podobne odczucia z tą różnicą, że na 3-4 osoby myślę że pójdzie super. Chyba siła tej gry jest jej prostota i dopracowanie/zbalansowanie elementów - pewnie więcej się będzie można wypowiedzieć po parunastu partiach!
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Inis

Post autor: Zack »

Na razie rozegrałem sam ze sobą próbną partię i wrażenia są pozytywne. Tryb na 2 graczy wydaje się być przemyślany, a nie tylko dodany na siłę, żeby był. Trochę dziwne jest dla mnie podejście do konfliktów, przykładowo prowokując konflikt na terenie gdzie jest tylko jeden klan przeciwnika i cytadela - przeciwnik od razu chowa się do cytadeli i jest nietykalny. Z drugiej strony można w ten sposób zostać wodzem terenu, więc konflikt poniekąd kończy się dla prowokatora sukcesem.
Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Inis

Post autor: Qzka »

Krótkie pytanie co do zasad zagrania kart z Triskelionem -> Czy w fazie pór roku karty z Triskelionem zagrywane mogą być OPRÓCZ czy ZAMIAST karty Pory Roku. Innymi słowy czy mogę w odpowiedzi na kartę Pory Roku przeciwnika zagrać np 2 karty z Triskelionem a następnie trzecią (i ostatnią w swojej kolejce) kartę Pory Roku ?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Inis

Post autor: konrad.rymczak »

Qzka pisze: 06 maja 2018, 00:01 Krótkie pytanie co do zasad zagrania kart z Triskelionem -> Czy w fazie pór roku karty z Triskelionem zagrywane mogą być OPRÓCZ czy ZAMIAST karty Pory Roku. Innymi słowy czy mogę w odpowiedzi na kartę Pory Roku przeciwnika zagrać np 2 karty z Triskelionem a następnie trzecią (i ostatnią w swojej kolejce) kartę Pory Roku ?
Wszystko jest w instrukcji. Nasz 3 możliwe akcje w swojej turze. Każda karta z triskelem ma podany warunek konieczny aby ją zagrać.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Yavi »

Qzka pisze: 06 maja 2018, 00:01 Krótkie pytanie co do zasad zagrania kart z Triskelionem -> Czy w fazie pór roku karty z Triskelionem zagrywane mogą być OPRÓCZ czy ZAMIAST karty Pory Roku. Innymi słowy czy mogę w odpowiedzi na kartę Pory Roku przeciwnika zagrać np 2 karty z Triskelionem a następnie trzecią (i ostatnią w swojej kolejce) kartę Pory Roku ?
W swojej turze możesz zagrać jedną kartę pory roku. Triskelli możesz grać tyle, ile masz/chcesz.
I pytania dotyczące zasad lepiej zadawać w odpowiednim dziale (jest tam temat Inisa), polecam też grupę na Facebooku ;).
Pitas
Posty: 59
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:53
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Inis

Post autor: Pitas »

Zgadzam się z przedmówcami. Po rozegraniu, wprawdzie tylko kilku partii, muszę przyznać że jestem zachwycony. Gra skaluje się znakomicie. Rozgrywki dwuosobowe naprawdę dostarczają wielu emocji i zupełnie nie czuje się uciekającego czasu.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Gambit »

Kolejny błąd chyba znalazłem na kartach. Polska wersja Kopalni brzmi delikatnie inaczej niż oryginał. Oryginalne działanie Kopalni jest takie, że zagrywa się ją podczas deklaracji manewru ataku i broniący nie ma wyboru odrzucam kartę, albo zabijam figurkę, tylko musi zrobić obie te rzeczy. Polska karta brzmi tak, jakby można było ją zagrać po rozpatrzeniu ataku zmuszając przeciwnika do dodatkowego odrzucenia karty i zabicia figurki.
Tekst oryginalny brzmi tak:
"When you perform an Attack maneuver:
The attacked player must both remove 1 exposed clan and discard 1 Action card"

Polska wersja:
"Po tym jak wykonałeś manewr ataku:
Zaatakowany przeciwnik musi odrzucić 1 kartę Akcji oraz usunąć jeden ze swoich nieufortyfikowanych klanów"

To już jest poważniejszy błąd w tłumaczeniu karty moim zdaniem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Inis

Post autor: rattkin »

Oryginalne karty Inis mają trochę nieścisłości same w sobie, zapewne w wyniku tłumaczenia pierwotnego (z francuskiego bodaj?). Nawet ten angielski tekst może częściowo sugerować, że karta nie nadpisuje normalnego wyboru, a jedynie nakłada kolejny warunek. Karta powinna mieć coś w rodzaju "Instead performing an Attack maneouver" albo "When you perform an Attack maneouver, instead:"

Jest jeszcze kilka innych kart, które mają tekst przedstawiony trochę tak "na czuja", a nie zgodnie z frameworkiem zasad, które gra sama sobie tworzy. Pierwszym kandydatem jest Bard, który ma zupełnie od czapy dopisane "after 1 of your maneouvers removes" zamiast "after your maneouver removes". Jak jest w polskiej wersji, z ciekwości?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Inis

Post autor: Gambit »

rattkin pisze: 07 maja 2018, 13:54 Oryginalne karty Inis mają trochę nieścisłości same w sobie, zapewne w wyniku tłumaczenia pierwotnego (z francuskiego bodaj?). Nawet ten angielski tekst może częściowo sugerować, że karta nie nadpisuje normalnego wyboru, a jedynie nakłada kolejny warunek. Karta powinna mieć coś w rodzaju "Instead performing an Attack maneouver" albo "When you perform an Attack maneouver, instead:"
Moim zdaniem warunek "When performing an Attack" i słowo "both" w działaniu sugeruje wzmocnienie ataku, a nie dodatkowy efekt po zwykłym ataku. Do tego jak już, byłoby to wtedy "As a maneuver"
rattkin pisze: 07 maja 2018, 13:54 Jest jeszcze kilka innych kart, które mają tekst przedstawiony trochę tak "na czuja", a nie zgodnie z frameworkiem zasad, które gra sama sobie tworzy. Pierwszym kandydatem jest Bard, który ma zupełnie od czapy dopisane "after 1 of your maneouvers removes" zamiast "after your maneouver removes". Jak jest w polskiej wersji, z ciekwości?
Nie wiem jak jest w PL, bo nie mam. Ale tu raczej nie ma tragedii. Jedyne co taki zapis robi to sugeruje, ze może są/będą karty odpalające więcej niż jeden manewr.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Inis

Post autor: Błysk »

Gambit pisze: 07 maja 2018, 13:18 Kolejny błąd chyba znalazłem na kartach. Polska wersja Kopalni brzmi delikatnie inaczej niż oryginał. Oryginalne działanie Kopalni jest takie, że zagrywa się ją podczas deklaracji manewru ataku i broniący nie ma wyboru odrzucam kartę, albo zabijam figurkę, tylko musi zrobić obie te rzeczy. Polska karta brzmi tak, jakby można było ją zagrać po rozpatrzeniu ataku zmuszając przeciwnika do dodatkowego odrzucenia karty i zabicia figurki.
Tekst oryginalny brzmi tak:
"When you perform an Attack maneuver:
The attacked player must both remove 1 exposed clan and discard 1 Action card"

Polska wersja:
"Po tym jak wykonałeś manewr ataku:
Zaatakowany przeciwnik musi odrzucić 1 kartę Akcji oraz usunąć jeden ze swoich nieufortyfikowanych klanów"

To już jest poważniejszy błąd w tłumaczeniu karty moim zdaniem.
To faktycznie dosyć gruba sprawa. Ciekawe czy faktycznie wydawca będzie drukował poprawione karty. Myślicie, że warto Portalowi mailować, że tu błąd, tam błąd, czy są już świadomi tego, że dwie karty są popsute?
ODPOWIEDZ